Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 55

Thread: PRAVDA NA CGi nachin

  1. #26
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gingis kan View Post
    Vjerujem da je iz neke pozicije smijesno sto pisem, ali podaci sa terena govore drugacije. Imaju dosta posla i ne cudim se sto kasne na neka vrata da pokucaju. Mozda nijeste primijetili promjene van Podgorice, ali radi se detaljno po manjim opstinama i sve se dosta brzo dovodi u red. Podgorica ce tek biti poslastica i bice ukljuceni oni koji se sad dokazuju u tom poslu.
    Od ponedeljka ce biti angazovana nova vodeca garnitura dokazanih profesionalaca i sve ce ici jos brze i pozeljnije za vas.

    To mi djeluje nemoguce isto kao recimo reforma sudstva koju treba da sprovedu oni koji bi bili prvi na udaru tog reformisanog sudstva.

  2. #27
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Earth
    Posts
    1,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da bi sudstvo moglo da donese presudu mora da im se predstave neoborivi dokazi. Za predstavljanje neoborivih dokaza moraju postojati profesionalci koji znaju istrazivati slucaj na detaljan nacin.
    Ja sam govorio o profesionalizmu istrazitelja u sklopu Uprave i tu je olaksan posao za sudstvo. Valjda je to svima jasno?
    Meni je djelovalo nemoguce da cu da prevrnem tastu jednog mog vrsnjaka diplomate pa je ona uspjesno prevrnula mene. Svasta se desava u zivotu i prije nego sto pomislimo da moze biti istinito.:joint:
    SaMo JeDnA DnEvNo

  3. #28
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Kad CBCGe, trazi REVIZORSKI IZVJESHTAJ za proshlu godinu,
    oni zamijene GUVERNERA,
    pa neka se novi GUVERNER usudi da neshto zucne, odmah ce dobit nogu u gospodsku guzicu.

    Nasha braca Rvati,
    uveli extra porez na BOGATUNE,
    ali su "sluchajno" zaboravili 200 000,
    najbogatijih, sad ce Jadranka da ispravi krivu Drinu.

    Kad neshto kupim za firmu od 100 eura, platim 125,
    meni vrate 25 eura PDVa, i ushtedim 60% poreza na lichni dohodak,
    dakleM, faktichka cijena je 40 eura.

    Kad neshto kupim privatno za 100 eura, za lichne potrebe,
    duzan sam 60 eura poreza, i 25 eura PDV.

    Za svije decenije poslovanja, samo jedna prijateljska posjeta poreskih inspektora, jer za male preduzetnike, je teshko odvojit POSLOVNE OD PRIVATNIH TROSHKOVA,
    pa se sa tim stvarima rijetko razrachunavaju,
    i na taj nachin stimulishu PREDUZETNIKE da investiraju u modernizaciju i tehnologiju, a prikoche sa PRIVATNOM I LICHNOM POTROSHNJOM.

    Prihodi od malog biznisa, ili CHISTI PROFIT,
    koji je isplacen VLASNIKU,
    se oporezuje po istoj poreskoj stopi kao i ZAPOSHLJENIMA,
    ali u postkomunistichkim zemljama,
    zbog tranzicije NASHEG NOVCA u njihove dzepove, se taj propust u poreskoj politici totalno IGNORISHE, da bi najsiromashniji,
    najvishe punili BUDZET.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  4. #29
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gingis kan View Post
    Milos111111, nek ja budem smijesan, i nek se neki nadaju da sam smijesan, ali ubrzo ce taj osmjeh biti kiseo za neke koji bi zeljeli da sebe ubijede da pisem duhovite komentare.
    Nadam se da ce vecina biti zadovoljna sa jednakim i masovnim kontrolama u oblastima koje ne mogu da imenujem iz kolegijalnosti ali znam da ce biti efikasni i da ce ubrzo biti jasnije sta je zakon i sta je drzava.
    Kad procitamo u stampi da je Dznigis Kan pregledao knjige Djukan Kana i njegovih razumije se uspjesnih biznisa,
    i kad vidimo
    koliko je na taj razumije se uspjesan biznis naplaceno poreza ,
    bicemo srecni zbog tog tvog razgranicenja zakona i drzave.

    Iskreno mislim da danasnje poreske i sve druge kontrolne institucije takvo
    razgranicenje ne smiju da ucine cak ni u snovima,
    a kamoli na javi.


    Naravno zelim ti(Vam) uspjeh, ali nemojte pocinjati od baba koje prodaju cigare po csokovima Podgorice,

  5. #30
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Earth
    Posts
    1,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad vi procitate u stampi? Ko vi? U kojoj stampi?
    Moj nick je Gingis kan, bio sam pijan kad sam se registrovao pa Gin ispade veritas, tako da te ni to ne zbunjuje.
    To sto mislis da sluzbe rade po nalogu novinara ili zbog dirigovanja forumasa, to je tvoje pravo da mislis tako, ali to nije tako. Nista se ne radi zbog srece navedenih ili njihovog zadovoljstva usmjeravanja nego zbog postovanja zakona pa bila to baba koja prodaje unukove cigare po coskovima Podgorice, ili bilo ko drugi.
    Novinari nek rade svoj posao a mi kao profesionalci za nas posao mi radimo kako treba. Ako ljudi vjeruju novinama nek i dalje trguju akcije po njihovim tekstovima, ali to je kriminalni akt i to mora biti ispitano unazad ko je i u ciju korist sa nekim izjavama izazvao neciji krah ili ociglednu materijalnu korist. Nista od toga ne zastarijeva ma koliko se nekome pricinjavalo da je proslo i da ne moze biti istjerano pred lice pravde.
    SaMo JeDnA DnEvNo

  6. #31
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Pa ti INSPEKTORI,
    lishe malih trgovina, koje nijesu vlasnishtvo DPSDPovaca,
    josh nijesu kucnuli na vrata nekome iz klana&familije,
    ako se nijesu previshe Q.URCHILI,
    pa im poshlju inspektore, da im traze DLAKU NA JAJCE i podignu OPTUZNICU,
    sa kojom mashu, chim se neko ponovo pochne Q.RCHIT.

    Oni love greshnike, koji nijesu otkucali kilo paprika,
    za milione ih zabolje junachka kita,
    isto kao i Jadranka Kosor, 200 000 bogatuna "sluchajno" zaboravljeno i oslobodjeno od extra poreza,
    KO NJIH NE ZNA, SKUPO BI IH PLATIO.

    A bjeze od MMF ,
    kao Djavo od krsta, ali se plashim, da ce Djavo prije ili kasnije doci po svoje.

    Jedno od onih pitanja iz UPITNIKA EU,
    treba da glasi.

    Sa koliko procenata pune BUDZET CGe,
    RADNICI-JADNICI,
    a KOLIKO TAJKUNI & BOGATUNI ??????

    Drugo pitanje,
    Kolika je vrijednost nepokretne imovine u vlasnishtvu,
    RADNIKA-JADNIKA,
    a kolika TAJKUNA&BOGATUNA ????

    Svima bi bilo sve jasno,
    o tranziciji, nashega novca u njiOve dzepove.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  7. #32
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Earth
    Posts
    1,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovdje svi obavijesteni dje inspektori mrdaju i sta rade. Ja ih dostinu znam i znam da su obuku prosli kako treba i cijenim njihovu sposobnost. Problem je sto je u Crnoj Gori narod navikao da prica svasta i svi bi znali voziti i vasionski brod, a kad im se pokaze da su krivi onda u kuknjavu. To vise ne moze da prolazi i dosta je pokazatelja da mnoge sitnice u stvari pokazuju tezak kriminalni akt.
    Hrvatska ima previse problema sa nadolazecom obavezom sa naplatom duga i harac je dolio ulje na vatru. To je vec stvar ekonomista i HR drzavnog pitanja.
    MMF je pitanje za moju prijateljicu i sad mi kaze da Crna Gora ne smije ni da pomisli da sklapa deal sa MMF-om jer bi to bila katastrofa za CG ekonomiju.
    Ja bih vise volio da ne vrijedjamo bilo cije profesije ovdje, i da se ne iznose insinuacije na bilo chiji racun. Nisam novinar i ne mogu da kritikujem novinarski tekst, nisam taksista i ne mogu da objektivno da kritikujem rad taksiste, tako identicno nije lijepo da se u negativan kontekst dovodi u kompletu jedna ozbiljna profesija koja nazalost ima previse posla i imace i ubudice upravo zbog osoba koje ne postuju zakon i koje opravdavaju bilo kakav pa i minimalni prestup.
    Pozdravljam kolege iz CG.
    SaMo JeDnA DnEvNo

  8. #33
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,049
    Thanks Thanks Given 
    5,051
    Thanks Thanks Received 
    2,449
    Thanked in
    1,320 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gingis kan View Post
    Ovdje svi obavijesteni dje inspektori mrdaju i sta rade. Ja ih dostinu znam i znam da su obuku prosli kako treba i cijenim njihovu sposobnost. Problem je sto je u Crnoj Gori narod navikao da prica svasta i svi bi znali voziti i vasionski brod, a kad im se pokaze da su krivi onda u kuknjavu. To vise ne moze da prolazi i dosta je pokazatelja da mnoge sitnice u stvari pokazuju tezak kriminalni akt.
    Hrvatska ima previse problema sa nadolazecom obavezom sa naplatom duga i harac je dolio ulje na vatru. To je vec stvar ekonomista i HR drzavnog pitanja.
    MMF je pitanje za moju prijateljicu i sad mi kaze da Crna Gora ne smije ni da pomisli da sklapa deal sa MMF-om jer bi to bila katastrofa za CG ekonomiju.
    Ja bih vise volio da ne vrijedjamo bilo cije profesije ovdje, i da se ne iznose insinuacije na bilo chiji racun. Nisam novinar i ne mogu da kritikujem novinarski tekst, nisam taksista i ne mogu da objektivno da kritikujem rad taksiste, tako identicno nije lijepo da se u negativan kontekst dovodi u kompletu jedna ozbiljna profesija koja nazalost ima previse posla i imace i ubudice upravo zbog osoba koje ne postuju zakon i koje opravdavaju bilo kakav pa i minimalni prestup.
    Pozdravljam kolege iz CG.
    Svega mi...isti Sveto !Da se razumijemo,ne mrzim ga!
    A zapita li se da li su svi filmski kritichari bili glumci ili recimo sudije morali bit kriminalci da bi ... o nechijem radu ...?
    No bolje da ja batalim,ne znam ni shto mi hce !

  9. #34
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gingis kan View Post
    Ovdje svi obavijesteni dje inspektori mrdaju i sta rade. Ja ih dostinu znam i znam da su obuku prosli kako treba i cijenim njihovu sposobnost. Problem je sto je u Crnoj Gori narod navikao da prica svasta i svi bi znali voziti i vasionski brod, a kad im se pokaze da su krivi onda u kuknjavu. To vise ne moze da prolazi i dosta je pokazatelja da mnoge sitnice u stvari pokazuju tezak kriminalni akt.
    Hrvatska ima previse problema sa nadolazecom obavezom sa naplatom duga i harac je dolio ulje na vatru. To je vec stvar ekonomista i HR drzavnog pitanja.
    MMF je pitanje za moju prijateljicu i sad mi kaze da Crna Gora ne smije ni da pomisli da sklapa deal sa MMF-om jer bi to bila katastrofa za CG ekonomiju.
    Ja bih vise volio da ne vrijedjamo bilo cije profesije ovdje, i da se ne iznose insinuacije na bilo chiji racun. Nisam novinar i ne mogu da kritikujem novinarski tekst, nisam taksista i ne mogu da objektivno da kritikujem rad taksiste, tako identicno nije lijepo da se u negativan kontekst dovodi u kompletu jedna ozbiljna profesija koja nazalost ima previse posla i imace i ubudice upravo zbog osoba koje ne postuju zakon i koje opravdavaju bilo kakav pa i minimalni prestup.
    Pozdravljam kolege iz CG.

    Tebe treba da zahvalim,
    shto me olaksha za 10 000 eura, jer si bio dobar advokat za jednog predsjednichkog kandidata,
    koji se niti javlja niti dolazi,
    od kad je primio donaciju u Shvajcarsku banku,
    ako ne vjerujesh, mogu ti poslat dokument o transveru.

    Zato sve tvoje tvrdnje,
    posmatram sa velikom dozom skepse i nepovjerenja,
    jer ti ne zastupash svoje STAVOVE, nego se okrecesh , kako vitar pushe.

    Chekao sam dvije godine,
    da krenem na igracha, ne na loptu,
    ovi tvoji postovi su kap, koja je prelila chashu.

    Ovo je protiv mojih principa,
    da nekoga napadam LICHNO, ali smatram u ovom sluchaju, da je bilo neophodno potrebno, jer si ti, odrzao lekciju STAROJ KOSTI, mom dobrom prijatelju sa Orije Luke.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  10. #35
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Earth
    Posts
    1,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam milion puta rekao da se ne bih zakleo u nikoga i u niciju nevinost. Ukoliko se radi o mom navijanju za Hajdukovica u svoje vrijeme, to je bio moj prvi i jedini istup o kojem je govorio Old Bone u komentaru zbog nicka. Nikome ne drzim svijecu u takulinu niti sam zastupao donacije bilo koje vrste, jer sam prvi skeptik za sve te transakcije od kandidata do NVO i tu ne bi trebali da povezujete takve optuzbe na moj racun.
    Samo bih Vam preporucio da za svoje licne greske ne optuzujete druge ljude. Uostalom Vi imate problem sa doticnim kandidatom i njemu bi trebali da se obratite.
    Drzimo se chinjenica.
    SaMo JeDnA DnEvNo

  11. #36
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gingis kan View Post
    Kad vi procitate u stampi? Ko vi? U kojoj stampi?
    Moj nick je Gingis kan, bio sam pijan kad sam se registrovao pa Gin ispade veritas, tako da te ni to ne zbunjuje.
    To sto mislis da sluzbe rade po nalogu novinara ili zbog dirigovanja forumasa, to je tvoje pravo da mislis tako, ali to nije tako. Nista se ne radi zbog srece navedenih ili njihovog zadovoljstva usmjeravanja nego zbog postovanja zakona pa bila to baba koja prodaje unukove cigare po coskovima Podgorice, ili bilo ko drugi.
    Novinari nek rade svoj posao a mi kao profesionalci za nas posao mi radimo kako treba. Ako ljudi vjeruju novinama nek i dalje trguju akcije po njihovim tekstovima, ali to je kriminalni akt i to mora biti ispitano unazad ko je i u ciju korist sa nekim izjavama izazvao neciji krah ili ociglednu materijalnu korist. Nista od toga ne zastarijeva ma koliko se nekome pricinjavalo da je proslo i da ne moze biti istjerano pred lice pravde.
    Ovo
    "Mi profesionalci " je tragedija.
    Mozda tako profesionalni objasnite i zastitite patentom
    onaj kredit iz jedne banke iz Londona koji je garantovan
    akcijama koje ce se kupiti parama iz istog kredita.

    Prica o uticaju dnevne stampe na cijenu akcija je jos smjesnija.
    Zar ljudi ne kupuju akcije zbog ocekivanog profita ili dividend a ne zbog tekstova priucenih novinara rezimskih i drugih medija.
    I posto djela ne zastarevaju
    valjda ce Vas Profesionalni tim ispitati ono
    rekalmiranej Jezde da ce uloziti 660 miliona maraka na Sveti Stefan ,
    pa kad mu premijer potvrdi bonitet
    njegova banka opljacka sve odreda.

  12. #37
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gingis kan View Post
    Ovdje svi obavijesteni dje inspektori mrdaju i sta rade. Ja ih dostinu znam i znam da su obuku prosli kako treba i cijenim njihovu sposobnost. Problem je sto je u Crnoj Gori narod navikao da prica svasta i svi bi znali voziti i vasionski brod, a kad im se pokaze da su krivi onda u kuknjavu. To vise ne moze da prolazi i dosta je pokazatelja da mnoge sitnice u stvari pokazuju tezak kriminalni akt.
    Hrvatska ima previse problema sa nadolazecom obavezom sa naplatom duga i harac je dolio ulje na vatru. To je vec stvar ekonomista i HR drzavnog pitanja.
    MMF je pitanje za moju prijateljicu i sad mi kaze da Crna Gora ne smije ni da pomisli da sklapa deal sa MMF-om jer bi to bila katastrofa za CG ekonomiju.
    Ja bih vise volio da ne vrijedjamo bilo cije profesije ovdje, i da se ne iznose insinuacije na bilo chiji racun. Nisam novinar i ne mogu da kritikujem novinarski tekst, nisam taksista i ne mogu da objektivno da kritikujem rad taksiste, tako identicno nije lijepo da se u negativan kontekst dovodi u kompletu jedna ozbiljna profesija koja nazalost ima previse posla i imace i ubudice upravo zbog osoba koje ne postuju zakon i koje opravdavaju bilo kakav pa i minimalni prestup.
    Pozdravljam kolege iz CG.

    Tvoja prijateljica je profesionalac u ekonomiji ,
    koliko i Vase sluzbe koje uspjesno naplacuju pijacne takse prodavacicama
    paprika i prezrele lubenice.

    Cg ne smije da sklopi deal sa MMF iskljucivo jer bi to bio jedan strucan ljekarksi pregled
    u kojem bi se javno pokazalo ono sto se zna

    a sto se tice crnogorske ekonomije ona je vodjena velikoumnim smekerom i njegovim istoricarima buducnosti
    stvarno dovedena u istoriju.
    Hvali nam samo jedan parni brod da kruzi Zetom i Moracom,
    ona pec na drva za kaubojski voz Niksic Podgorica
    i malo brojnija stada ovaca
    i bili bi na istom stepenu kao zemlje prije
    industrijske revolucije iz sredine 19 vijeka.

  13. #38
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gingis kan View Post
    Ja sam milion puta rekao da se ne bih zakleo u nikoga i u niciju nevinost. Ukoliko se radi o mom navijanju za Hajdukovica u svoje vrijeme, to je bio moj prvi i jedini istup o kojem je govorio Old Bone u komentaru zbog nicka. Nikome ne drzim svijecu u takulinu niti sam zastupao donacije bilo koje vrste, jer sam prvi skeptik za sve te transakcije od kandidata do NVO i tu ne bi trebali da povezujete takve optuzbe na moj racun.
    Samo bih Vam preporucio da za svoje licne greske ne optuzujete druge ljude. Uostalom Vi imate problem sa doticnim kandidatom i njemu bi trebali da se obratite.
    Drzimo se chinjenica.
    Ja nemam problem, ni sa tobom niti sa njim,
    nego sa samim sobom,
    pocheo sam, da se lijechim, i na dobrom sam putu da ozdravim,
    da razmishljam GLOBALNO, a djelijem LOKALNO,
    da sam moje donacije ulozio u Brskut, danas bi put do Laza Jankovica bio asvaltiran, ali naknadna pamet, magarcu pod rep,
    sam sam padao i sam se dizao.

    Jedino mi nije jasno,
    da ZESTOKI KRITICHAR moje malenkosti, zbog one shale sa jabukama koje umjesto shto padaju na zemlju, pomocu antigravitacione sile same ulaze u mrezice od 2-5 kilograme, koje lebde iznad stabla,
    danas brani LIK&DJELO MUGIJA&SINA,
    i DPSDPovskih INSPEKTORA,
    koji savjesno naplacuju kazne za kilo paprika
    prodatih bez fiskalnog rachuna, a zaborave ZAKUPNINU kuce od 8000 eura i otpremninu od 180 000 eura,
    i DPSDPovske zeljeznice, koja pored voznje pored trachnica i niz brdo, decenijama posluje sa gubitcima.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  14. #39
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Earth
    Posts
    1,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Razlika izmedju mene i tebe pored ostalog se ogleda i u politickom navijanju. Ja sam bio za Hajdukovica a ti si bio za Vujanovica. Vujanovica kao covjeka nisam cijenio kao dovoljno dobrog za predsjednicku funkciju, ali vecina je izabrala i od proglasenja njegove pobjede postujem ga kao Predsjednika Crne Gore. Kod mene se nista nije promijenilo i za razliku od tebe jednostavno prihvatam da nije pobijedio kandidat za kojeg sam bio i postujem rezultat demokratske odluke glasaca Crne Gore.
    Ti na te izbore gledas suvise fanaticki dok je meni to stanje trajno koliko traje izborna kampanja i prihvatam zvanicne rezultate sa postovanjem prema odluci vecine. Ne radi se tu samo o CG izborima nego uopsteno kad god su izbori u drzavama koje imaju zanimljivu politicku scenu.
    SaMo JeDnA DnEvNo

  15. #40
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gingis kan View Post
    Razlika izmedju mene i tebe pored ostalog se ogleda i u politickom navijanju. Ja sam bio za Hajdukovica a ti si bio za Vujanovica. Vujanovica kao covjeka nisam cijenio kao dovoljno dobrog za predsjednicku funkciju, ali vecina je izabrala i od proglasenja njegove pobjede postujem ga kao Predsjednika Crne Gore. Kod mene se nista nije promijenilo i za razliku od tebe jednostavno prihvatam da nije pobijedio kandidat za kojeg sam bio i postujem rezultat demokratske odluke glasaca Crne Gore.
    Ti na te izbore gledas suvise fanaticki dok je meni to stanje trajno koliko traje izborna kampanja i prihvatam zvanicne rezultate sa postovanjem prema odluci vecine. Ne radi se tu samo o CG izborima nego uopsteno kad god su izbori u drzavama koje imaju zanimljivu politicku scenu.
    Nikad u zivotu nijesam bio za Filipa i Mila,
    od prvog broja Monitora sam podrzavao istaknute OPOZICIONARE,
    od Mishka Perovica, Sherba Rastodera, Medojevica do poslednjih izbora, za DCentar, moderator foruma PzP od samog pochetka, do gashenja istog, ja sam istovremeno i OPOZICIJA OPOZICIJI,
    jer ne aminijum njihov nastup, nego kritikujem otvoreno bez filtera, svaku greshku u koracima.

    Ono za PARE ti mogu oprostit,
    ali ovo za FILIPA, nikad dok ne istegnem PAPKE,
    ja DPSDPovcaima, LJESHNIK IZ RUKE NEBI UZEO,
    uvijek sam imao SANITARNI KORIDOR,
    nikad ni ruke ni obraz nijesa OPRLJA.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  16. #41
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Earth
    Posts
    1,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako ti je lakse ti tvrdi sta hoces ali to nema veze sa mnom. Iz postovanja prema tebi kao poznaniku sa ovog foruma odgovaram ti na postove koje bih sigurno ismijao bilo kome drugom. To bi trebao da cijenis.
    Koliko se sjecam diskusija je isla oko podrzavalaca Vujanovica i Hajdukovica na jednom topicu i ti si ucestvovao sa tvojim komentarima. Ne znam za koga si to mogao onda bit ako nijesi ni za jednog ni za drugog?
    Ja svoje mishljenje nijesam promijenio ni prema Hajdukovicu ni prema Vujanovicu. Potpuno isto, a ti si koliko vidim promijenio misljenje o Hajdukovicu zato sto ti nije ljudski i profesionalno zahvalio za donaciju koju si mu uputio?
    Da je uzvratio zahvalnicom ili pristojnim telefonskim pozivom ti ne bi bio ljut, ili bi?
    Ne volim da citam kad neko imenuje ljude da bi ih vrijedjao, i to ne pristoji tvojim godinama ali ti si zreo covjek pa sam odlucujes o svojim postupcima.
    Ti imas neki problem sa mojim pisanjem na forumu prije nego sa tim izmishljenim razlogom koji si naveo i ako nastavis tom linijom necu vise biti korektan sagovornik.

    Pozdrav
    SaMo JeDnA DnEvNo

  17. #42
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by The Grey Area View Post
    Kako preživjeti sa ovim platama



    Reče jedan čo\'ek prije 3,5 godine pred nekoliko hiljada građana što na trgu, što preko TV, da će prosječna plata u Crnoj Gori biti 500 eura i više, ali ja lično to još ne osjetih, već samo kako me \'\'udaraju\'\' po ušima i uplaćuju mi neki jad od plate. Tobože završih fakultet prije nekoliko godina i nadah se nečemu poslije toga.
    Meni je 29 god, jadim (umjesto “j” bi trebalo da stoji “r”, ali je ovako bolje) u jednoj poludržavnoj firmi i (može se tako nazvati jer ni oni sami ne znaju da li da je privatizuju ili da se i dalje \'\'maze\'\' sa državom), inžinjer sam i imam platu od 370 eura plus topli od 25 eura, kojeg ne računam u platu.
    Na svu moju sreću, taj JAD od plate biće (pretpostavljam) redovan još jedno 4-5 mjeseci i poslije toga ću da se pitam što se desilo s njom.
    Dakle, primim 370 eura i odmah u startu počnem da plaćam:
    I faza troškova - račun za fiksni 15 eura, mobilni 35 eura, kablovska 9 eura, struja 25 eura, kao poslovni, a bogomi i mladi čovjek, i ja kao i SVI imam nekakvu master karticu, pa i na nju uplaćujem 50 eura mjesečno, studentski 15 eura i to je prva faza troškova koja ukupno iznosi: 149 eura.
    II faza - kao momak od 29 godina, željan sam izlazaka, putovanja, dobrog izgleda, pa s obzirom na to da je podgorički noćni život postao kao jedna noć izlaska u bilo kojem evropskom gradskom centru i meni za jednu noć \'\'išeta\'\' iz džepa od 30 do 40 eura (ne mogu izaći sa 5 eura u grad, jer se uvijek nađe neki dobar prijatelj/ica kome treba poslati piće - srećom ne izlazim svaku noć), znači, kad se na onih 149 iz prve faze doda iznos iz druge, to je ukupno: 179 eura.
    III faza - (odjeća/obuća) - dobre i kvalitetne farmerice koštaju između 50 eura na sniženju i 150 eura bez socialnog programa. Kupujem ove od 60, košulju plaćam 30, čarape i donji veš oko 30, patike 60 i cipele 80. (Ovo nisu butici Armani, Pal Zileri i njima slični, već standardni PG butici u kojima smo se oblačili prije dolaska čuvene \'Delte\' ). Ukupni iznos je: 260 eura, pa kad se doda ukupna suma iz prve dvije faze i sabere se sa ovom trećom fazom, iznos je: 439 eura (meni je plata i dalje 370 + topli od 25).
    IV faza bez koje se ne može - hrana. Mjesečno mi pođe od 30 do 60 eura, a sve zavisi od toga koliko sam gladan, a toboš, mrčo, živim sam. Ukupni iznos je tragičan, pa ga neću računati, ali Vi čitaoci ćete vidjeti koliko je na kraju i ocijeniti da li je to za žaljenje.
    Kažite mi \'\'dragi\'\' političari: kako da sjutra osnujem porodicu; kako da pođem negdje po Evropi; kako da živim punim plućima ovaj život; kako da vidim neku drugačiju kulturu; kako da osjetim svoju mladost ako imam platu od 370 plus topli od 25 eura, a troškove od 469 eura, kad nisam puno gladan i 499 kad sam gladan?
    Lako je meni za vas, vi kao gospoda (kad kažem kao, ne mislim da ste 100% gospoda) uđete malo u Skupštinu, svađate se reda radi, a i da vam dan prođe, ne riješite ništa što se tiče životnog standarda, igrate se akcizama toplo/hladno, vozate se malo službenim kolima, putujete... A ovamo preko TV i novinskih medija \'\'prosipate\'\' neku nepodnošljivost jedni prema drugima, ali se zato dobro zavolite kad primite partijske - skupštinske plate, dobre tople obroke i prevoze.
    Za vas se može reći da vam para pada s neba, a za nas jadnike, stanovnike siromašne i bespravne ekonomske države se ne može ništa reći, samo ostaje da nas žalite koliko smo jadni, što na kraju i jesmo!
    (Uputstvo: poslije čitanja ne obraćajte mnogo pažnje na ovaj tekst koji je napisao tamo neko, možete ga arhivirati, kopirati, sačuvati, iscijepati, zapaliti... Autorskih prava nema)

    Nenad Grbović, dipl.ing.pom.
    (elektornskom poštom)
    STRUJA 25? Meni ispod 100E nishta... Mora covjek taj bojler ukljucit jednom na dan...
    Hrana 30E? Aj ne zezaj... jedan topli sendvich na dan, shto si ti? vrabac? Ispod 5E na dan NORMALNOG droucka/rucka vecere NEMA - racunaj 5E X30 dana... 150E i to MINIMUM ako neces da se raspadas ka od raka...
    Dalje... Nisi uracunao sredstva za licnu higijenu samponi/i te sitnice...
    AnywayZ... Provali kako je meni:

    4voroclana prodica... Otac prima 150E penzije, majka isto... Neki kredit bolesni se otplacuje 50E mjesecno... Stan 100E (podstanari)... Majka je bolesna... da bi ostala u zivotu trebaju nam ljekovi iz inostranstva i placamo ih 200E mjesecno... -_- Sad... vec u startu smo u minusu... Otac ima blizu 60 godina, srchani bolesnik i ne moze sad da radi neki teski posao. Majka je isto slabo. Ja sam tek napunio 18, brat ima 11 godina... Sto mislis kako prezivljavamo do kraja mjeseca??? Ako smo vec u startu 50E u MINUS... STO TREBA DA CHINIMO? Treba li ja da uzmem charapu na glavu i pljackam kladionice necu li prezivjet do kraja mjeseca? Nema smisla ulagat u takvo nesto... Jedino da zaglavim u zatvor pa da tamo imam besplatno ta 3 obroka i norm mjesto da prespavam. I da malo skrenem na nesto vedrije... ako se snadjes u zivotu i prate te fine okolnosti... mozda i mozes nekako da razvijes svoj posao i donekle pristojno zivis... ali nije svako rodjen pod srecnom zvijezdom :neutral:

    Eto... Ja od 15-16te godine navikoh da radim... Ne patishem... Ne sjecam se kad sam se zadnji put poshteno naspavao... zeljan sam dosta toga, ali se trudim da postignem ono najosnovnije... Chak stizem i skolu da zavrsavam... Odlican sam ucenik... kako? nzm ni sam... Ali eto... Jedino sto mi ostaje su ovo malo zdravlja i nada da ce SJUTRA BITI BOLJE

    I za kraj po koji hip hop stih:
    "Kada vidim kako zivimo
    sve oko sebe kako moze
    kako jeste kako bilo nam je pre
    nikog necemo da krivimo
    idemo pravo nikom idealno nije"
    Last edited by cvxcomputers; 30-08-09 at 01:23.

  18. #43
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Earth
    Posts
    1,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by cvxcomputers View Post
    STRUJA 25? Meni ispod 100E nishta... Mora covjek taj bojljer ukljucit jednom na dan...
    Hrana 30E? Aj ne zezaj... jedan topli sendvich na dan? Ispod 5E na danti nema normalnog droucka/rucka vecereX30 dana... 150E i to MINIMUM ako neces da se raspadas ka od raka...
    Dalje... Nisi uracunao sredstva za licnu higijenu samponi/i te sitnice...
    AnywayZ... Provali kako je meni:

    4voroclana prodica... Otac prima 150E penzije, majka isto... Neki kredit bolesni se otplacuje 50E mjesecno... Stan 100E (podstanari)... Majka je bolesna... da bi ostala u zivotu trebaju nam ljekovi iz inostranstva i placamo ih 200E mjesecno... -_- Sad... vec u startu smo u minusu... Sto mislis kako prezivljavamo do kraja mjeseca??? Za nekoga ko je tek napunio 18... vjeruj mi... radim ka CRNCHUGA... ne znam kad sam se ljudski naspavao... I nebitno je to... Zivot ne mazi nikoga... Nije nikome lako...
    Ali ... Ako smo vec u MINUS... STO TREBA DA CHINIMO?
    Treba li ja da uzmem charapu na glavu i pljackam kladionice necu li prezivjet do kraja mjeseca? Nema smisla... E, da... ako se snadjes u zivotu i prate te fine okolnosti... mozda i mozes nekako da razvijes svoj posao i donekle pristojno zivis... ali nije svako rodjen pod srecnom zvijezdom :neutral:
    :dring:
    Brate, drzi se tvog vaspitanja koje je veliki plus i rijetkost i kod moje generacije. Brzo ce se stvari smjestiti na svoje mjesto a sa tvojim razmisljanjem u uspjesnost tvog puta ne sumnjam.
    SaMo JeDnA DnEvNo

  19. #44
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gingis kan View Post
    :dring:
    Brate, drzi se tvog vaspitanja koje je veliki plus i rijetkost i kod moje generacije. Brzo ce se stvari smjestiti na svoje mjesto a sa tvojim razmisljanjem u uspjesnost tvog puta ne sumnjam.
    hvala na podrsci Malo editovah svoj POST da priblizim to. Uglavnom... Ispalo je kao da kukam, a ja to ne volim. Sve to gore je prosjek... I chak ima porodica koje su u teze situacije pa prezivljavaju nekako. Najvaznija stvar u zivotu je da covjek ima energije i izbori se sa onim sto ga ceka sjutra!

  20. #45
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Earth
    Posts
    1,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne vidim tvoje pisanje kao kukanje nego kao jedan zivotni primjer za postovanje. Zato ne brini. Na pravom si putu i takve osobe se postuju i uvijek imaju podrsku za uspjeh.
    U to nemoj da sumnjas samo tim putem i uvjerices se u ovo sto pisem.
    SaMo JeDnA DnEvNo

  21. #46
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Svaka cast momcino. U potpunosti se slazem sa Gingisom da je to za postovanje i primjer a za uspjeh se ne brini samo nastavi.

  22. #47
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gingis kan View Post
    Ako ti je lakse ti tvrdi sta hoces ali to nema veze sa mnom. Iz postovanja prema tebi kao poznaniku sa ovog foruma odgovaram ti na postove koje bih sigurno ismijao bilo kome drugom. To bi trebao da cijenis.
    Koliko se sjecam diskusija je isla oko podrzavalaca Vujanovica i Hajdukovica na jednom topicu i ti si ucestvovao sa tvojim komentarima. Ne znam za koga si to mogao onda bit ako nijesi ni za jednog ni za drugog?
    Ja svoje mishljenje nijesam promijenio ni prema Hajdukovicu ni prema Vujanovicu. Potpuno isto, a ti si koliko vidim promijenio misljenje o Hajdukovicu zato sto ti nije ljudski i profesionalno zahvalio za donaciju koju si mu uputio?
    Da je uzvratio zahvalnicom ili pristojnim telefonskim pozivom ti ne bi bio ljut, ili bi?
    Ne volim da citam kad neko imenuje ljude da bi ih vrijedjao, i to ne pristoji tvojim godinama ali ti si zreo covjek pa sam odlucujes o svojim postupcima.
    Ti imas neki problem sa mojim pisanjem na forumu prije nego sa tim izmishljenim razlogom koji si naveo i ako nastavis tom linijom necu vise biti korektan sagovornik.

    Pozdrav
    Zavrshavam nashu raspravu,
    kao moderator i simpatizer PzPa,
    ja sam bio za Medojevica, a Gospodinu iz Shvajcarske sam predlozio da se bavi naukom, i mladim narashtajem, shto je on prihvatio i obecao otvaranje centra za mlade TALENTE NA CETINJE, pa se ja ohrabrih i dohvati za takuljin, a od CENTRA ili fonda za MLADE TALENTE, niti java, niti glasa.

    Cipan cijeli politichki vijek,
    sam protiv Mila & Co, i Filipa od onog sudjenja i njegove advokature u odbrani Momirovog lika i djela,
    i presude novinaru Radojichicu za pominjanje Damjanovog Zelenka.
    pa je moja reakcija, bila neumjerena,
    daleko se Milo i Filip popishali od moje kuce, nijesu moji tipovi, pa sam popizdio, nachisto izludjeh.

    Necu vishe, i hvala na poshtovanju.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  23. #48
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,049
    Thanks Thanks Given 
    5,051
    Thanks Thanks Received 
    2,449
    Thanked in
    1,320 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gingis kan View Post
    Ako ti je lakse ti tvrdi sta hoces ali to nema veze sa mnom. Iz postovanja prema tebi kao poznaniku sa ovog foruma odgovaram ti na postove koje bih sigurno ismijao bilo kome drugom. To bi trebao da cijenis.
    Koliko se sjecam diskusija je isla oko podrzavalaca Vujanovica i Hajdukovica na jednom topicu i ti si ucestvovao sa tvojim komentarima. Ne znam za koga si to mogao onda bit ako nijesi ni za jednog ni za drugog?
    Ja svoje mishljenje nijesam promijenio ni prema Hajdukovicu ni prema Vujanovicu. Potpuno isto, a ti si koliko vidim promijenio misljenje o Hajdukovicu zato sto ti nije ljudski i profesionalno zahvalio za donaciju koju si mu uputio?
    Da je uzvratio zahvalnicom ili pristojnim telefonskim pozivom ti ne bi bio ljut, ili bi?
    Ne volim da citam kad neko imenuje ljude da bi ih vrijedjao, i to ne pristoji tvojim godinama ali ti si zreo covjek pa sam odlucujes o svojim postupcima.
    Ti imas neki problem sa mojim pisanjem na forumu prije nego sa tim izmishljenim razlogom koji si naveo i ako nastavis tom linijom necu vise biti korektan sagovornik.

    Pozdrav
    Ne zelim da ulazim u razloge oko tvoje i MILOVANOVE rasprave,ali se jako arogantno i drsko ponashash prema chovjeku od koga samo mozesh neshto pozitivno i pametno nauchit u zivotu...no chitajuci izmedju redova shvacam da ti uchish i ponashash se lijepo samo onda kada imash koristi,bash bzvz!

  24. #49
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Earth
    Posts
    1,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    SCUBA, ja sam svoj na svome, ne brini.;-)
    Ako imas neki problem sa vasom politickom strankom, pravac u sjediste stranke i sa njima se pojasni sto te muci.
    Kad budem primao platu od CG drzave kao ti onda mi se obrati za taj interni politicki problem pa cemo popricati. Kako realno stvari stoje vjerujem da toga filma necemo gledati jer ti si lociran u Montenegro a ja sam strani placenik.
    Koga cu ja da hvalim od kolega iz Crne Gore to je moja stvar, mislim da ti je to jasno. Srce mi je u prsima i sigurno se ne povodim razdraganom ili nahuskanom masom nego zakonom. Znas ono led u ocima, ruka pod pazuh, a klate li se klate.


    • Teski ste ko na pokajanje. Odoh ja na sex teme, tamo su manje narajcani. :joint:
    SaMo JeDnA DnEvNo

  25. #50
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvxcomputers View Post
    hvala na podrsci Malo editovah svoj POST da priblizim to. Uglavnom... Ispalo je kao da kukam, a ja to ne volim. Sve to gore je prosjek... I chak ima porodica koje su u teze situacije pa prezivljavaju nekako. Najvaznija stvar u zivotu je da covjek ima energije i izbori se sa onim sto ga ceka sjutra!
    To je jedan zdravi i fini primjer naskoga naroda ,no da vi reknem nesto ,Moj otac ima 75 godina u penziju je I DLJE RADI SVAKI UBOGA DAN NA PRIMORJE cipancijele sezone ,kaze penzija je mala i MORA radit da bi priustio malacko "LUXA" sebe dok odje vidim masu koji stalno kukaju a nista ne cine vjerovatno cekaju da im premijer vlade da pomoc od 400-500 eura mjesecno cisto onako sto su prepametni i radili bi ,ali za najmanje 1000-2000 Eura mjesecno ito posa dje bi setali i reklamirali se ka kokoti ! !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Pravda Za Generala
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 7
    Last Post: 15-12-07, 06:54
  2. Replies: 22
    Last Post: 17-07-06, 21:45
  3. PRAVDA?
    By Jelisaveta in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 18
    Last Post: 03-02-05, 13:26

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •