Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 51 to 55 of 55

Thread: PRAVDA NA CGi nachin

  1. #51
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Svaka cast momcino. U potpunosti se slazem sa Gingisom da je to za postovanje i primjer a za uspjeh se ne brini samo nastavi.
    Tako je jedinopravilno i posteno ,nedje mora izbit boljitak ,no mene je cudno sto naski momcici misle e je u druge drzave sve med i mlijeko ,oni na vlasti su sve "sirotinja" i nidje nema konflikta interesa ??????? Previse se vremena i zivota utrosi na trazenje gresaka a solucija za rjesavanje (osim lincovanja) nidje na vidiku nema ! Niko da se ne angazuje tamo dje treba no po kafana i internetu ! Sretoh momce sa Cetinja kako tuca kamen na Kamenovo za 5 eura na sat ,upoznah se i bjese mi milo jer on ne ceka da mu umre majka illi otac da proda imanje kucu i kupi beenvejca no radi casno i posteno ,ne ceka ni Mila i Mugija da mu daju nista ,no zasuka rukave i radi ! Kolko strucne spreme tolko "muzike" ali neda se no me pita bili mu moga pomoc da nadje bolji posa (ali sa ovoga posla) , i ja bi/cu mu vrlo rado pomoc za razliku od onije koji me pitaju imali sto da se krade po Sweckoj !

    ps. momce svaka cas ti si za primjer odje !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  2. #52
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zvek_Zivi View Post
    Tako je jedinopravilno i posteno ,nedje mora izbit boljitak ,no mene je cudno sto naski momcici misle e je u druge drzave sve med i mlijeko ,oni na vlasti su sve "sirotinja" i nidje nema konflikta interesa ??????? Previse se vremena i zivota utrosi na trazenje gresaka a solucija za rjesavanje (osim lincovanja) nidje na vidiku nema ! Niko da se ne angazuje tamo dje treba no po kafana i internetu ! Sretoh momce sa Cetinja kako tuca kamen na Kamenovo za 5 eura na sat ,upoznah se i bjese mi milo jer on ne ceka da mu umre majka illi otac da proda imanje kucu i kupi beenvejca no radi casno i posteno ,ne ceka ni Mila i Mugija da mu daju nista ,no zasuka rukave i radi ! Kolko strucne spreme tolko "muzike" ali neda se no me pita bili mu moga pomoc da nadje bolji posa (ali sa ovoga posla) , i ja bi/cu mu vrlo rado pomoc za razliku od onije koji me pitaju imali sto da se krade po Sweckoj !

    ps. momce svaka cas ti si za primjer odje !
    Nisam zna da su tako dobre plate na kamenovo (iako je tesko). Hmm... Mislim da znam dje cu iduce godine kad budem imao malo vishe slobodnog vremena od skole
    Last edited by cvxcomputers; 30-08-09 at 12:55.

  3. #53
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zbog ovih se Franci porezuju

    Podgorica – Vlada Crne Gore je zahvaljujući mjerama štednje za prvih šest mjeseci godine, u kojoj je zemlju zahvatila globalna ekonomska kriza, uštedjela oko 56,3 miliona u kapitalnom, a u tekućem budžetu oko 32,1 milion eura.
    To su zvanični podaci Ministarstva finansija, ali iz Vlade nema odgovora na pitanje kako se u vrijeme šrednje može desiti da državni funkcioneri, viši i niži Vladini službenici voze službena auta ne samo van radnog vremena, nego i vikendom. Sva ta vozila snimljena su ispred šoping centara i na crnogorskim plažama.

    Osim u Vladi, štednji su navodno pristupile i opštine, ali pitanje bez odgovora je kako je moguće da u Budvi jedan direktor javnog preduzeća ima šest savjetnika, svi šestoica koriste službena vozila. Zajedničko im je i da svi šestorica imaju srednju školu.
    Takođe, kako je moguće da u nekim opštinama na svakom spratu radi po jedan portir. Nezvanično, vlast je obećanja o zapošljavanju uoči izbora morala da ispuni kako tako.
    Dok u Srbiji i Hrvatskoj novinske stupce pune priče o radikalnim zahvatima i dok se tamošnji ministri utrkuju da objave kako u inostranstvo putuju ekonomskom klasom i da biraju jeftinije hotele, crnogorski funkcioneri i na skupove u inostranstvu za koje im je plaćen put i dalje putuju Vladinim avionom.Crnogorski ministri ćute, a u Vladi podsjećaju da je uvedeno subvencioniranje računa za električnu energiju za ugrožene slojeve stanovništva i mala i srednja preduzeća i da je donijeto više zakona i propisa koji se tiču podrške bankarskom sektoru i obezbjeđivanju depozita građana i preduzeća.
    Portparolka Ministarstva finansija Gordana Jovanović kaže da je donijeta Uredba o mjerama štednje u prvoj polovini ove godine koja se odnosi na prestanak zapošljavanja u javnom sektoru, korišćenje službenih automobila, racionalisanje izdataka za reprezentaciju i službena putovanja, izmjenu dinamike izvršenja rashoda za materijal i usluge.
    Iste mjere donijela je i Vlada Srbije koja je planirala da ove godine uštedi oko milion eura. Srpska Vlada je preporučila i smanjenje broja regulatornih agencija i zabranila kupovinu službenih vozila u državnoj administraciji.
    Iz Vlade Srbije „Vijestima“ je saopšteno da je zabranjeno i korišćenje ugostiteljskih usluga na teret budžeta, osim protokolarnih obaveza prema međunarodnim delegacijama.
    „Jedna od donijetih mjera je i ukidanje naknada za korišćenje građevinskog zemljišta“, rekla je portparol crnogorskog Ministarstva finansija.
    Ove mjere štednje, tvrdi Jovanovićeva, nastavljene su dodatnim mjerama koje je Vlada usvojila na sjednici početkom jula, nakon usvajanja Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o budžetu za 2009. godinu.
    „Jedna od bitnih mjera štednje je smanjenje izdataka koji se odnose na savjetodavne i ostale ugovorene usluge“, kazala je Jovanovićeva.
    Ona je dodala da je usporavanje dinamike realizacije kapitalnih projekata još jedna od mjera štednje.
    „Vlada je preporučila organima lokalne samouprave da pripreme program mjera za ublažavanje posljedica krize“, kazala je portparol Ministarstva finansija.
    U Crnoj Gori je, u slučaju pogoršanja ekonomske situacije, predloženo smanjenje minimalne cijene rada, zarada državnim funkcionerima, zaposlenima u državnoj upravi, tužilaštvu i sudstvu. I u Srbiji je jedna od mjera štednje privremeno smanjene plate u državnoj ali i lokalnoj i pokrajinskoj administraciji.
    „Plate preko 40 hiljada dinara (oko 430 eura) neto se smanjuju za 10 odsto, a preko 100 hiljada dinara (preko 1,000 eura) neto za 15 odsto na razliku iznad 40 hiljada“, kazao je Danijel Apostolović iz PR službe premijera Srbije.
    On je dodao da se mjere štednje odnose i na smanjenje diskrecionih rashoda ministarstava, troškova svih budžetskih korisnika sa sopstvenim prihodima, transfera lokalnoj samoupravi, troškova javnih preduzeća, troškova Fonda za zdravstvo i zamrzavanje plata u državnoj, pokrajinskoj i lokalnoj administraciji, javnim preduzećima i agencijama. Ista mjera, kaže Apostolović, predviđena je i za penzije.
    Prema pisanju srpskih medija, srpska vlada je planirala i smanjenje broja zaposlenih u državnoj administraciji za 10 odsto. Odlučeno je i da se smanje plate članovima upravnih odbora u javnim preduzećima, koje su prije toga bile enormno visoke.
    Vlada Srbije odlučila je i da se protiv krize bori podsticajnim mjerama, kao što su subvencionisani krediti za privredu i stanovništvo za kupovinu domaće robe.

    za ovo
    crnogorski funkcioneri i na skupove u inostranstvu za koje im je plaćen put i dalje putuju Vladinim avionom.

    odgovor je lagan

    pogubili bi se svi osim nekoliko izuzetaka,

  4. #54
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post

    Jedino mi nije jasno,
    da ZESTOKI KRITICHAR moje malenkosti, zbog one shale sa jabukama koje umjesto shto padaju na zemlju, pomocu antigravitacione sile same ulaze u mrezice od 2-5 kilograme, koje lebde iznad stabla,
    danas brani LIK&DJELO MUGIJA&SINA,
    i DPSDPovskih INSPEKTORA,
    koji savjesno naplacuju kazne za kilo paprika
    prodatih bez fiskalnog rachuna, a zaborave ZAKUPNINU kuce od 8000 eura i otpremninu od 180 000 eura,
    i DPSDPovske zeljeznice, koja pored voznje pored trachnica i niz brdo, decenijama posluje sa gubitcima.
    Evo stari ako nije jasno..

    http://www.pionirovglasnik.com/index.php?content=125

    Ne traci vrijeme bzvz
    She is only here to annoy herself!

  5. #55
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Evo stari ako nije jasno..

    http://www.pionirovglasnik.com/index.php?content=125

    Ne traci vrijeme bzvz
    Dodju da odrade posao,
    ali od tih lasta, nema proljeca,
    samo seruckaju sa zice, a njivov cvrkut je uvrnut.

    Bez ISTINSKE LJUBAVI ZA DRZAVU CGu,
    niko na ovom forumu, nije uspio da proda MOODA ZA BUBREGE, ili ROG ZA SVIJECU.

    Niko ne moze LAZATI sve ljude, svo vrijeme,
    prije ili kasnije se povezu mozdane celije, i kad snijeg okopni, prvo se pojave BALJEGE.
    Last edited by milovan; 02-09-09 at 02:17.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Pravda Za Generala
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 7
    Last Post: 15-12-07, 06:54
  2. Replies: 22
    Last Post: 17-07-06, 21:45
  3. PRAVDA?
    By Jelisaveta in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 18
    Last Post: 03-02-05, 13:26

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •