Results 1 to 22 of 22

Thread: Koliko vodite rachuna o sebi?

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Koliko vodite rachuna o sebi?

    Koliko ustvari vodite rachuna o sebi? :?:
    Koliko pazite na to da koristite sve preparate koji su potrebni za njegu, kako tijela, tako i lica i kose, i svega ostalog; kupke, pilinzi, shamponi, balzami, raznorazna mlijeka i kreme za tijelo, kreme za ruke i nokte, preparati za lice..? Da li koristite neshto protiv celulita i strija, ili se ne zamarate mnogo oko toga, pa se tjeshite time da to svaka cura/zhena ima, i da nije nishta strashno? Da li pazite na svoju tjelesnu tezhinu i izgled? Vjezhbate li?
    Idete li redovno kod zubara, frizera, na svakojake kontrole, ili ste neodgovorni po tom pitanju?
    Pazite li na to da ste uvijek obucheni u chisto, namirisani, dotjerani, da vam se tashnica slazhe sa cipelama, da uz sve to ide odgovarajuca frizura, i sl.?
    Koliko vodite rachuna o svom ponashanju, o tome kakav cete utisak ostaviti na druge?



    Mademoiselle.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,853
    Thanked in
    705 Posts

    Default

    Hiljadu godina bi' mogla da 'cakulam' o ovoj temi, ne bi mi nikad dosadilo :!: Eh, shto ti je zhensko :twisted:
    Shto se tiche lichne higijene, higijene tijela, kose, noktiju tu se zaista trudim da sve bude cakum pakum..Nekad manje, nekad vishe uspjeshno(zavisi od raspolozhenja)...Volim da se mackam, sredjujem, stalno neshto 'chachkam' na sebi..Jednom nedeljno ide totalna generalka pochev od kose (shampon, balzam i obavezna maska za kosu, tj.pakovanje), preko anticelulit masazhe (domaca radinost staviti 7-8 supenih kashika kafe u nekih 300ml vode , namazati noge i zamotati folijom, drzhati nekih sat vremena), pedikir, manikir, friziranje, depilianje i osvjezhavanje lica adekvatnom maskom...Sve u svemu, 'domacica' vazda posla ima :P
    Shto se tiche kilazhe..Uh, moja rak-rana..No, evo sam se trgnula, pa sebe dovodim u red (to i ptice znaju, da pochinjem da lichim na zhensko, naziru se konture, tj. tanjaju se pozamashne obline)...Sat vremena dnevno radim vjezhbe , chisto da zategnem tijelo, da mi ne visi kad budem smrshala..i nekih 2-3 sata dnevno prepjeshachim...
    Kad je u pitanjuzubar, ne srijecemo se , bez kad je zaista 'minut do 12'..Ne volim, i nemam tu 'kulturu' da ih 'obradujem' svake pola godine..Jednostavno ne mogu od straha :!:
    Frizerku posjecujem samo kad treba da me 'shtircne', jer imam kumu koja me isfenira bolje no ove odive te ordiniraju po salonima.
    Kod ginekologa po potrebi...
    Ne patim od toga da li cu se u istoj garderobi pojaviti vishe puta..Mnogo mi je bitnije da to, shto je na meni, mirishe, da je chisto i uredno...A, i ne zhivim na tako visokoj nozi, da se presvlachim svakih pola sata..Niti bih imala zhivaca, sve i da 'ocu 8) ..Cipele i tashna (moja opsesija) su mi skoro uvijek ukombinovani
    I na kraju, shto se tiche kompletnog utiska drugih o meni.. Ne trudim se mnogo da se prikazhem u najboljem svijetlu..Nemam zhivaca, a i ne umijem, niti zhelim da glumim.. Spontana sam, malo vishe rezervisana (po mnogima okarakterisana kao nadmena i prepotentna), prilichno stidiljiva, drska (zvuchi kontradiktorno, ali je tako)...Mislim da nikog ne ostavljam ravnodushnim.. Ili me obozhavaju, ili me ne podnose 8)
    Sell the Vatican, Feed the World!

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Trainspotting
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA
    Jednom nedeljno ide totalna generalka...
    Hahhaahhahah... :lolblue:
    Mož' mislit' taj posa', sunce ti... :P :wink:

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,853
    Thanked in
    705 Posts

    Default

    E, da ti je znat, kako li se meni tek smrkne... 8)
    Sell the Vatican, Feed the World!

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in the middle of everything
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hm...
    sve mogu da dopustim, ali kosa i nokti mi moooraju biti tip top, pri chemu ne mislim konstantno koriscenje lakova za nokte i manikir itd... njega je chudo...
    volim kad sam zadovoljna svojim fizichkim izgledom, tako da pazim na liniju... chak i sa ovih 10-ak kg koje sam dobila, a koji su otishli na stomak, ne dozvoljavam da prodje nijedna noc bez shaljica... moram mu uzeti pare za ovu reklamu, stvarno...
    vjezhbe? prije bih rekla pustim muziku i skachem po kuci... istresem nervozu i koji kg... i bicikl, naravno...
    kod zubara ne idem, nema potrebe...
    frizer? nishta pretjerano, kad mi dune...
    kontrole? kad zaboli...
    e nisam bash tip kome mora sve biti po ps-u... trudim se povremeno da ne lichim na papagaja... sve u svemu, da bude onako kako se meni svidja... kome ne, neka okrene glavu...
    ponashanje? zavisi od situacije i na koga treba ostaviti utisak... i da li uopshte treba... :wink:

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora Cetinje
    Posts
    1,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Vojvodkinjo od Fundine ,bili se ti udala za mene (poslije generalne)??? :joint:

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,853
    Thanked in
    705 Posts

    Default

    Jedino, ako obecash da cesh me pazit, ka' shto ja sebe pazim :twisted:
    Sell the Vatican, Feed the World!

  8. #8
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    452
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    [size=7]Maximalno ![/size]
    Why? Because a real RocknRolla wants the fucking lot.
    Kotoranka

  9. #9
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Kragujevac
    Posts
    165
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA
    anticelulit masazhe (domaca radinost staviti 7-8 supenih kashika kafe u nekih 300ml vode , namazati noge i zamotati folijom, drzhati nekih sat vremena),
    topla ili hladna voda? i, pomaze li to? znam da kofein izvlaci celulit, ali ovo mi nikad ne bi palo napamet. aj pricaj, molim te.

    a brsljan?
    [size=3]Ne mogu da zamislim nista ogavnije od toga da budem dobra devojka[/size]

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,853
    Thanked in
    705 Posts

    Default

    mlaka, dok ne dobijesh gustu smjesu (neshto poput fila za kolache)...dobro 'napljaskash' butine i chvrsto obmotash folijom..drzhih nekih sat vremena (jednom nedeljno)pa poslije toga, dok ispirash naizmjenichno koristish vrucu i hladnu vodu...
    Brshljan gel je, takodj, jako dobar, ali trebash izdvojiti dnevno sat vremena (minimum), jer da bi se postigla efikasnost nije dovoljno samo namazati, kao kod nekih anticelulit preparata..On mora da se utrlja, da se namazana mjesta ishtipkaju, masiraju... 8)
    Sve su ovo dosta dobri 'pomagachi' u borbi protiv celulita, ali bez osnovnih stvari (minimum 3 litra vode dnevno i shetnja, tj. bilo kakva fizichka aktivnost :!: ), efekat je beznachajan 8)
    Sell the Vatican, Feed the World!

  11. #11
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Kragujevac
    Posts
    165
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    puno ti hvala

    inace znam da kofein pomaze u uklanjanju celulita, ali mi ovo nikad ne bi palo napamet.

    i jos jedno pitanje... bilo koja kafa?
    [size=3]Ne mogu da zamislim nista ogavnije od toga da budem dobra devojka[/size]

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,853
    Thanked in
    705 Posts

    Default

    naravno :wink:
    Sell the Vatican, Feed the World!

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nije bogomi svejedno koja kava. Najbolja je ona iz Danilovgrada

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa evo da i ja odgovorim na topic. :P
    Stvarno se trudim da vodim shto vishe rachuna o svom izgledu... :wink:
    Shto se tiche njege kose, koristim L'Orealov shampon i regenerator ELSEVE VITA-MAX, i perem je svaki drugi, eventualno treci dan. Poslije pranja obavezno nanesem Wellin preparat pjena-vosak za kovrdzavu kosu. Kod frizera idem kada vidim da su mi krajevi ispucali, chisto da mi skine ono shto je neophodno.
    Shto se tiche lica, jopet reklamiram L'Oreal. :P Njihova linija PURE ZONE mi je odlichna, i koristim sva 4 proizvoda, pochevshi od gela za umivanje, preko tonika, kreme, do maske. Nekad i sama kuci mutim maskice, mada je to u prosjeku jednom u pola godine. :P Kod kozmetichara idem svaki drugi mjesec otprilike... Shminkam se bash rijetko. Sve shto koristim od shminke su Niveina tonirana krema, L'Orealova maskara Double Extension, i Rimellov sjaj u tubici. :wink: Za skidanje istog koristim Pampers vlazhne maramice, mmmmmm. Kod zubara idem na kontrolu svaka 2-3 mjeseca, jer sam bolesna da mi zubi budu zdravi i slatki.
    Za njegu tijela koristim Niveinu kupku od mlijeka i vitamina [ona flashica sa rozom naljepnicom ], i Niveu INTIMO [koju mi je inache prepisala doktorica]. Poslije kupanja obavezno nanesem Clinians kremu sa vitaminom C, od koje je kozha tako meka i mirsihljava... :oops:
    Shto se depilacije tiche, radim je svakih 20ak do mjesec dana, kako kad. Hladan vosak rules. :wink: Ne bih promijenila moju kozmeticharku, za ne znam koje pare. :wink: Jedino shto sama depiliram su prepone, jer sam ljetos imala tu nesrecu da operishem desnu zbog urasle dlake [:twisted:], pa se sada pazim i mazim samo tako.
    Kod ginekologa na kotrolu idem skoro svakih mjesec dana, jer od operacija ne prestaju da mi se deshavaju kojekakva chudesa. :cry:
    Shto se garderobe tiche, jedino shto mi je bitno je da sam obuchena u chistom, i da se osjecam lijepo u tome shto nosim, i naravno da mi lijepo stoji. :wink: Modu i pratim i ne pratim, sve zavisi od raspolozhenja...
    Da ostavim lijep utisak volim, tako sam vaspitana. :wink:
    Sve u svemu, ne postoji veca zapetljancija nego biti zhensko.



    Mademoiselle.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sve bi to bilo lijepo kikice kad bi ti govorila istinu ALI znamo i ja i ti da si ti jedam obichan smrad i nadam se da ti ovi ljudi nece povjerovat.
    e sad shto se tice toga vodim li racuna o sebi - pa naravno da vodim.
    kod nas je topla voda privilegija odabranih.tu privilegiju ponekad imam i ja ako mi gazda dozvoli da se kupam u njegovu kadu,pod uslovom da prije toga obrishem kadu od njegove pishotine.to moram da radim rukom jer je papir skup a nima shushta nima gushta.kad se tako zajedno operemo ja i gazdina debela zena izletim odma u moj stan da me ne ubije promaja kroz zid,i obrishem se ponjavom sa vrata shto je ujedno i pranje iste.kikica zna kako je kod mene,jednom smo zajedno prali gazdaricinu guzicu,vjerujte mi kad vam ovo kazem - hemoroidi uopshte nisu onakvi kakvi se misli da su.higijena zuba je os velikog znacaja.kad imam para uzmem zvake,kad nemam - smrdim.ali smrdjeti je ljudski.

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Markovicu, ne sjecam se da sam te ishta pitala. Pusa smrdo. :P



    Mademoiselle.

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kikice cuti ne lazi imas onaj domaci sapun sto se od svinja pravi, ne lazi ono za preponu znas i sama sto se desilo i tako nemam kad da pise opsirniej o tvojim lazim jer moram kuci :P
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hahahhaa. DIDI dodzi dodzi da ti pokazhem nefto. :oops: :P



    Mademoiselle.

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kIkICa View Post
    Koliko ustvari vodite rachuna o sebi? :?:
    ?
    Kupka, sampon, sapun, aftershejv, parfem, stik i to je to!!
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  20. #20
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default omiljena tema

    Koliko god da vodim rachuna o sebi, chini mi se da to mozhe bolje i vishe Eto, to je zhensko, ali ja mislim da je to super stvar...mogla bih ja lako da ne vodim rachuna o sebi, ali to mi prichinjava nevjerovatno zadovoljstvo, pogotovo kad su rezultati zadovoljavajucji!!!
    Odakle da pochnem:
    Tijelo...Znachi kupke koristim iskljuchivo Yves Rocher, trenutno burbon vanilla, najdublji miris vanile zamisliv...Poslije toga BODYSHOP body butter od kokosa, tako da sam pravi "tropical delight"... Onda ide BOURJOIS dezodorans i parfem...Bez parfema ni do prodavnice, a koristim razlichite za svako doba dana...

    Kosa...Eh...perem svaki ili svaki drugi dan...Lorealova nova roza kolekcija, neshto za shine ne sjecjam se tachno imena...shampon, balzam, pjena i feniram kosu stalno...Ako je ne perem to jutro onda stavim pjenu Shine & Hold malo procheshljam, natapiram i napravim veliki konjski rep...

    Uvjek se trudim da mi se shnale i trake za kosu slazhu sa outfitom...

    Lice...Nivea maramice za skidanje shminke, jer mi je kozha suva pa sapun ne dolazi u obzir...kremu stavljam i ujutru i uveche...A poshto mi je lice najbitnije neshto shto imam i neshto shto volim najvishe na svijetu (ja iskreno ) , uvjek cju se odrecji jedne ili dvije majice za dobru Chanel kremu ...Uvjek stavim makar puder i maskaru i trudim se da budu uvjek iz najbolje kolekcije...Kad izlazim u grad ili ako treba s nekim special da se vidim stavljam sjenku, sjaj za usta i rumenilo...

    dalje....

    Nokti: nokti su mi uvjek lakirani, ali manikir i pedikir posjecjujem jednom u 3 mjeseca...in the meanwhile turpijam i izvodim kucjne trikove...


    Dijete: na dijeti sam, to sam svima stavila do znanja na topicu "Dijete..." i nema mi boljeg osjecjaja nego kad pochnu stvari da mi spadaju sa mene...Sad za celulit koristim vodu, jer sam toliko preparata probala i nikakvih posebnih rezultata vidjela nisam...Tako da bojkotujem anticelulit preparate...

    Modu pratim, ali nemam bash uvjek $$$$$$$$$$ za to...tako da se trudim da imam manje dobrih klasichnih stvari, nego zilion trendi krpica...naravno da je chisto to se podrazumijeva...

    Na moju veliku tugu i nesrecju, stalo mi je kakav utisak ostavljam na druge :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: ali izgleda da tu teshko shto mogu promijenit...naravno sve je to u granicama normalne sujete, ne opterecjujem se premnogo time...

    interesantno je recimo da sam jako otvorena i komunikativna i bliski ljudi su me zamolili da budem rezervisanija malo jer kazhu da to vishe ide sa mojim izgledom i karakterom

    e ne mogu se vishe nicheg sjetit

  21. #21
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ooooooooo...ewo i ja da se poFalim...

    Shto se tiche pedikira manikira...ne kozumiram...znachi profi usl00ge ne koristim...domatja radinost za te stvari...pililinzi lica i tijela swaki dr00gi dan...shto se preparata za njih tiche...nivea uglavnom...votjni razni... shto se tiche kose...bolujem od toga...wazda mi je kosa bila na mjesto al otkad sam pochela da je fabam..onda sam poludjela za tim da joj osh vishe vremena posvetjujem...koristila sam razne preparate...trenutno koritim L'oreal zhuts linija za "disiplin00 i kontrolu"kose..i mogu vam retj...da nema toga feniranja koje bi mi ga tako naslozhilo kao owaj shampon, balzam i maska!!!!/me preporuchuje toplo!!...
    dalje...chika z00ba...redowno kod chika z00be idem...znachi swaka 3 mjeseca kad sam dolje na generalku kontrolu i prawo da wam kazhem zadnjih 4-5 godina nishta na z00bima nijesma imala osim cirkona koji sam nosila 5 godina i skroro ga skinuh da se sjetim kako bijashe bez njega

    anticelulit tretmani...hm...owo shto kazhe KRKNA: NISHTA BEZ WODE!!!!!!znachi, meni lichno mnogo se dobro pokazala Venusowa anticelulit krema od morskih algi...jel da se saw lijepish od nje i da ti se folija smuchi da vishe ne zhelish ni na zdjelic00 da je vidish samo p00000000n00000000000 wodeeeee!!!i malo limuna u nju i wrHs!

    shta josh bjeshe:nokti,jel???e tu bash vodim rachuna...jer su mi r00ke inache kod ljudi prwo na shta obratim pazhnju(mozhete retj da je to bolesno ili ne ali to je shto je:PPP), te stoga bash vodim rachuna da uvjek imam d00ge nokte...i vrlo sredZene u domatjoj radinosti...nalakirane obavezno

    shta josh...eto za sad to...ako se josh necheg sjetim...jawljam

  22. #22
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,755
    Thanks Thanks Given 
    10,870
    Thanks Thanks Received 
    2,121
    Thanked in
    1,083 Posts

    Default

    moram priznati da mi ne pricinjavaju zadovoljstvo poslovi oko uljepsavanja ili "vodjenja racuna o sebi" tako da gro tih poslova obavljaju oni koji umjesto mene vode racuna o mom izgledu,mada pokusavam da ih svedem na najmanju mogucu mjeru.

    daklem,rijetko perem kosu kod kuce (izuzev ljeti kad je zbog vrucine moram svakodnevno prati),jednom nedeljno idem na feniranje,pranje i njegovanje ali ne znam kojim preparatima jer to frizerka radi,znam samo da sam zadovoljna svojom kosom.Farbanje svakih 20 dana,isto u salonu i jednom u mjesec ipo skidanje ostecenih vrhova.

    Sto se tice njege lica i tijela,sama depiliram noge i prepone, tijelo mazem niveinim mlijekom sa enzimom Q10 koje mi je super.
    Pedikir i manikir radim jednom mjesecno i obavezno imam lakirane nokte,bez providnim i bezbojnim lakom,po jedan sloj od oba,volim kratko podsjecene nokte (ne do zivca nego malo duze)a na nogama ponekad imam bordo (mat) lak.Ista kozmeticarka mi radi i obrve i depilaciju nausnica.
    Lice mi je cisto tako da ziva ne bih posla kod kozmeticarke zbog ciscenja lica jer sam neke drugarice gledala kako crvene dodju doma pa sam stravljena od toga,tako da samo ponekad stavim neku oriflajmovu gel-maskicu 10 min pred spavanje.Kremu koristim samo prije sminkanja i to venusovu sa E vitaminom,hidratantnu koja sluzi i kao podloga za sminku.
    Rijetko se sminkam i uvijek jako diskretno.Ne volim drecave,sljastece boje nego neke neodredjene da se jedva vidi da sam nasminkana.

    Kod zubara po potrebi sto nije prerijetko jer imam strasno lose zube (mislim kvalitetom),tako da nijesam ovoliko isla ne bi mi osmijeh valjao pisljivog boba.

    Kod ginekologa jednom godisnje,svakog marta,pregled,papa,stepen cistoce i ultra-zvuk,za ne daj boze i cesce.Nikad nijesam bila a moram poceti obavezno na pregled dojki.

    Eto sto da vam kazem,zenska ljepota je tezak,dug i mukotrpan posao,mada moram priznati , kad zavrsim sa ovim uljepsavajucim tretmanima pa se pogledam u ogledalu,osjecaj je nezamjenjiv! Pravo uzivanje! Zivjela kozmetika!!!:twist::twist::twist:

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •