Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 51 to 68 of 68

Thread: Gospodar Prstenova (Part I II III)

  1. #51
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    [Timeless_Departure]
    Posts
    312
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa da, i meni se film dopao...
    Iako je, naravno, knjiga puno,puno bolja...

  2. #52
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Сви ви причате о Господару Прстенова као да знате нешто о филму или књизи... И називате причу бајком! То је епска фантастика! У бајкама магију престављају магични штапић и зачарана јабука, а главни лик је нека принцеза која мозга нема или неки сиромашни дјечак који је добар лик иако због њега пате људи који су тешко зарадили своје богатство!
    Толкин је скоро цијелог живота писао Господара Прстенова, и то не из досаде. Имао је високо образовање и предавао на универзитету (за ово задње нисам сигуран)!
    Господар Прстенова је дугачак као и "Рат и мир", има скоро једнак број ликова и, за разлику од Рата и мира, оснивач је новог жанра! Ако нисте разумјели књигу/филм, барем поштујте комплексност приче и не називајте је бајком!
    "Terrified, petrified, mortified. Stupified... by you"
    "There has to be a mathematical explanation for how bad that tie is"
    "Perhaps it is good to have a beautiful mind,
    but an even greater gift is to discover a beautiful heart"
    A Beautiful Mind

  3. #53
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Постоје двије верзије филма стандардно и проширено издање!
    То су комерцијални називи, а у жаргону се зову осакаћено и право издање.
    Проширена верзија Дружине прстенова траје нешто више од 6 сати, као и Повратак краља, док је Двије куле 20-так минута мање! Када то саберете добићете приближно 18 САТИ !!! Зар је требало правити дужи филм ?!?
    Колико вас је гледало СВА ТРИ ФИЛМА, у ПРОШИРЕНОМ издању у DVD КВАЛИТЕТУ ?!? (неопходно је сво троје).
    Ја још нисам гледао проширено издање, али тврдим да је неко као што је Џексон сигурно у 18 сати смјестио све што ја требам да гледам!
    "Terrified, petrified, mortified. Stupified... by you"
    "There has to be a mathematical explanation for how bad that tie is"
    "Perhaps it is good to have a beautiful mind,
    but an even greater gift is to discover a beautiful heart"
    A Beautiful Mind

  4. #54
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Sin City
    Posts
    774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milant_se_zali
    Сви ви причате о Господару Прстенова као да знате нешто о филму или књизи... И називате причу бајком! То је епска фантастика! У бајкама магију престављају магични штапић и зачарана јабука, а главни лик је нека принцеза која мозга нема или неки сиромашни дјечак који је добар лик иако због њега пате људи који су тешко зарадили своје богатство!
    Толкин је скоро цијелог живота писао Господара Прстенова, и то не из досаде. Имао је високо образовање и предавао на универзитету (за ово задње нисам сигуран)!
    Господар Прстенова је дугачак као и "Рат и мир", има скоро једнак број ликова и, за разлику од Рата и мира, оснивач је новог жанра! Ако нисте разумјели књигу/филм, барем поштујте комплексност приче и не називајте је бајком!Постоје двије верзије филма стандардно и проширено издање!
    То су комерцијални називи, а у жаргону се зову осакаћено и право издање.
    Проширена верзија Дружине прстенова траје нешто више од 6 сати, као и Повратак краља, док је Двије куле 20-так минута мање! Када то саберете добићете приближно 18 САТИ !!! Зар је требало правити дужи филм ?!?
    Колико вас је гледало СВА ТРИ ФИЛМА, у ПРОШИРЕНОМ издању у DVD КВАЛИТЕТУ ?!? (неопходно је сво троје).
    Ја још нисам гледао проширено издање, али тврдим да је неко као што је Џексон сигурно у 18 сати смјестио све што ја требам да гледам!

    kuku meni sa tobom!!! alo ljudi , ako iko ovo chita , molim vas , uradite neshto povodom ovoga!! dajte cho'jeku moderatora ili mozda kartu do kotora (feat. dobrota)... BACHITE GA LAVOVIMA!!!!!!!!!!!!!
    'aj reci mi , jesi li normalan??shta ti bi te napisa ovo?
    kao prvo , prochitaj koju knjigu (bilo koju) , i obavezno kupi rechnik pa pogledaj shta znachi termin bajka .
    kao drugo , zar te nisu roditelji (ili neko drugi) uchili ,da kad neznash o chemu se radi (izraz koji mi koristimo "nemash pojma o temi") , da ne progovarash??? mislim , koliko ti imash godina?? 12-13??? po ovome shto chitam , nemash ni 5 , ali ajd' dajem ti fore koju godinu..
    Tolkin je pisao Gospodara od 1936 do 1949 godine , sa prekidima (usled rata koji je izbio 1939 (2 svjetski u sluchaju da ne znash) , i bio je i profesor pa mu je posao oduzimao dosta vremena) , shto dolazimo do zakljuchka kad uzmemo digitorn u ruke (mi smo maloumni znash , ne znamo mi to bez prstiju i digitrona) , od 1936 do 1949 ima 13 godina , a ne CIO Tolkinov zhivot! Chovjek je umro u 81. godini zivota , pa vjerovatno si mislio da su tih 13 godina , bile cio njegov zivot kao chovjeka, a ostatak je proveo kao jedan od nazgula ,jer je zavrshetkom pisanja knjige dobio jedan od prstena , pa je postao utvara , i nije mogao da umre , sve dok Piter Jackson nije nashao Froda , da unishti taj djavolji ,jedini prsten vishe!
    a kao trece , proshirena izdanja filma traju oko 40tak minuta duze nego originalno izdanje koje se na premijerama prikazivalo , shto nas vodi ponovo do digitrona , koji izrachunava da cio film sa dodatim scenama ne traje vishe od 11 ipo. Ti gde si chuo da film traje 18 zaista ne znam , a poshto vjerujem da cesh mi reci kako si ti gledao i imash kuci sve to vec, aj poshalji nama smrtnicima to izdanje ,a i Piteru Jacksonu isto , da i on vidi shta je to snimao...Vjerujem ja da on zna , nego je zaboravio--eh taj Piter , zaboravan chicha!
    Jer po tebi ispada da je svaki film produzen po 3 sata , a nije nego po 40 do 50 min! Prochitaj:

    "On December 14, see even more of The Lord of the Rings: The Return of the King with the Special Extended Edition DVD and VHS releases! This all-new version of the film includes over 50 minutes of never-before-seen footage integrated into the original theatrical release.

    The DVD release is a 4-disc set, featuring two discs loaded with extra features." p.s ako ne znash da prevedesh , javi se , da ti pomognem!

    official site for "The Lord Of The Rings movie triology" http://www.lordoftherings.net/ (prochitaj pop up window)
    Toliko o tome mali... hvala shto me nasmija ovako , a tako sam smoren bio...
    ali dobar si ti pjevach...znam ja :shock:
    Under wandering stars I've grown..
    ..Always Out Numbered...Never Out Gunned...

  5. #55
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JLEW
    1-vi dio je odlican,druga 2 nijesam gledao,neko mi rece da se uglavnom vrte scene borbe,nekako mi je crnjak to da gledam...
    Неко те је зезнуо! У "Двије куле" и "Повратку краља" је речено још доста тога, није борба једино што није испричала "Дружина прстена"!
    "Terrified, petrified, mortified. Stupified... by you"
    "There has to be a mathematical explanation for how bad that tie is"
    "Perhaps it is good to have a beautiful mind,
    but an even greater gift is to discover a beautiful heart"
    A Beautiful Mind

  6. #56
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Не прави се да знаш кад појма немаш!
    Силмарилион, Хобит, ГП: Дружина прстена, ГП: Двије куле и ГП: Повратак краља (поређано по хронологији приче) су само дио онога што је Толкин написао!
    Толкин није писао Господара 13 година, јер за њега књига није била готова оног тренутка када је објављена! Након тога је наставио да пише коментаре тумачења (али не чланак величине 1/4 А4 папира, већ је објављивао књиге), па поезија (нека је и кориштена за филм)!
    The Silmarillion, библију средње земље, никад није завршио (објављена је постхумно)! Ова књига описује догађаје прије Господара и Хобита!
    Почео је да пише са 35, а умро је 82! Највјероватније није почео да пише од нуле, него је, прије него што му је пало на памет да напише тако нешто, имао у глави такав свијет и размишљао о нечем таквом!
    Он није написао ни једну књигу која није везана за Средњу земљу!
    Не рачунају се ствари које писао за универзитет, типа тумачења дјела тог и тог писца или неки рјечник...
    Проширена издања филма:
    - LOTR:FotR 05:30 или више
    - LOTR:TwoT 05:30 или мање
    - LOTR:RotК 05:30 или више
    - LOTR: Zbir 16:30 или више (oko 17h)
    Проширено издање сваког Господара траје скоро дупло дуже од биоскопског! Стандардно издање: Цио господар: од 08:30 до 08:45 помножи са 2, добићеш: од 17 до 18 сати.
    "Terrified, petrified, mortified. Stupified... by you"
    "There has to be a mathematical explanation for how bad that tie is"
    "Perhaps it is good to have a beautiful mind,
    but an even greater gift is to discover a beautiful heart"
    A Beautiful Mind

  7. #57
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Sin City
    Posts
    774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    hahahhahahahahhahaahhahahahhahahhhhahah... :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: da ne radish u kenebek mozda? dobar si za z'ebancije , dushu bih ti uzeo da sam ti komshija... :twisted: u stvari , previshe si glup da bi mi bio komshija ..a znash zashto?? jer si ti dete... aj' fino nadji drushtvo , pa sa njima oko zgrade ringe ringe raje zagrmi... ili nadji neko drvo pa se popenji na njega...mozesh sam izabrati , vi ste djeca jako bistri u tom uzrastu...
    zivish u zabludi dete... zao mi te je ... zaista... zelim ti ugodan ostatak zivota!

    A ovoliko o trajanju filmova:
    Under wandering stars I've grown..
    ..Always Out Numbered...Never Out Gunned...

  8. #58
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    375
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ljudi shta mislite da se snimila serija gospodar prstenova?znam da bi za to trebalo masa para ali...zamislite to...
    THC=TNT for your brain

  9. #59
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,315
    Thanks Thanks Given 
    2,802
    Thanks Thanks Received 
    4,629
    Thanked in
    2,439 Posts

    Default

    Gledao sam sva III dijela filma i svidjela su mi se a ako budem iskoro imao vremena uzecu i kjnigu da citam...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  10. #60
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    39
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Knjige sam prochitala,sva tri dijela...Film sam takodje odgledala..I ima puno (mozda cak i previshe) razlika..Ali to ne znachi da nisu zasluzili onolike Oskare i da je knjiga izgubila na vrijednosti..I scenario,i glumci..sve je odlichno...

  11. #61
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by unnamed
    ljudi shta mislite da se snimila serija gospodar prstenova?znam da bi za to trebalo masa para ali...zamislite to...
    Da se snimala serija, mislim da bi se potrosilo isto toliko para koliko su potrosili za izradu sva 3 filma, mozda cak manje.

    Ko zna, mozda ce kroz nekih 20 godina se pojaviti neki drugi reditelj koji ce snimiti LOTR, Hobit-a i Sirmarilion kao seriju. (naravno da onda nijedan lik, detalj ne bi izostajao)
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  12. #62
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    brijeg Ćukovića
    Posts
    995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ja sam sva tri dijela iz cuga odgleda!

    interesanto!
    4' 33''

  13. #63
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Trinity from Zion
    Quote Originally Posted by unnamed
    ljudi shta mislite da se snimila serija gospodar prstenova?znam da bi za to trebalo masa para ali...zamislite to...
    Da se snimala serija, mislim da bi se potrosilo isto toliko para koliko su potrosili za izradu sva 3 filma, mozda cak manje.

    Ko zna, mozda ce kroz nekih 20 godina se pojaviti neki drugi reditelj koji ce snimiti LOTR, Hobit-a i Sirmarilion kao seriju. (naravno da onda nijedan lik, detalj ne bi izostajao)

    Silmarion bi bio veoma tezak za postavit na ekran cak i u obliku serije s obzirom da ne posjeduje dobre zavrsetke bar u smislu pojedinih likova za koje prosjecni gledalac (ukljucujuci i mene) ne bi zelio vidjeti onakve zavrsetke kao u knjizi.

    Prisjeti se o Legendi o Turinu Turambaru, najzalosnijoj pripovijesti Silmariona, pa o izdaji u Gondolinu. Silmarion se moze pretvoriti u seriju ali zasigurno se mora veoma promijeniti za gledaoca. Ja volim citati ali definitivno ne volim gledati. Nekako drugacije izgleda kada vidis patnju nego kada citas o njoj

    Zato cijenim 3 dijela gospodara prstenova iako ne odgovaraju bas u potpunosti knjizi, Tolkinov duh se vidi ali pripovijest je prilagodjea slici.


    U stvari ako bas ocemo postoji samo jedan dio u trilogiji koji u potpunosti odgovara trilogiji

    On the place on a dark lord you will have Quinn, not dark but beautiful as a dawn, treacherous as the sea, stronger than foundations of the earth, all shall love me and despair!!!
    Mislim da se cijela trilogija svodi na ovih nekoliko rijeci, koje je film u potpunosti ispostovao.

  14. #64
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    To bare a ring of power is to be alone
    Ova recenica ima jako znacenje cak i u danasnje vrijeme.

    Cak iako je taj prsten samo metafora moci.

  15. #65
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    I'm here to spread love all over the world!
    Posts
    5,020
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    On the place on a dark lord you will have Quinn, not dark but beautiful as a dawn, treacherous as the sea, stronger than foundations of the earth, all shall love me and despair!!!
    Preksinoc iz dosade upalih prvi dio LOTR [ona produzeni] i tu scenu nikako da provalim, ona je kao bila na nekom testu kad joj je on ponudio prsten a ona kad je izgovarala rijeci promijenila se u onu vjesticu, da li bi takva bila kad bi uzela prsten?

    I kaze "I have passed the test, now I shall move on" ili tako nesto ne mogu se sjetit tacno, sta bi to trebalo da znaci? Da ode dje?

    Isto tako u filmu se pominje toliko "sjanih zvijezda", "zastinika vatre" tj. kad se Gandalf bori sa onim Balrogom, za kojeg uopste nisu dali objasnjenje, kako su ga probudili, odakle goblini u onom rudniku itd....?

    Da li to znaci da cu morati knjigu da procitam?

  16. #66
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Sin City
    Posts
    774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mugi
    On the place on a dark lord you will have Quinn, not dark but beautiful as a dawn, treacherous as the sea, stronger than foundations of the earth, all shall love me and despair!!!
    Preksinoc iz dosade upalih prvi dio LOTR [ona produzeni] i tu scenu nikako da provalim, ona je kao bila na nekom testu kad joj je on ponudio prsten a ona kad je izgovarala rijeci promijenila se u onu vjesticu, da li bi takva bila kad bi uzela prsten?

    I kaze "I have passed the test, now I shall move on" ili tako nesto ne mogu se sjetit tacno, sta bi to trebalo da znaci? Da ode dje?

    Isto tako u filmu se pominje toliko "sjanih zvijezda", "zastinika vatre" tj. kad se Gandalf bori sa onim Balrogom, za kojeg uopste nisu dali objasnjenje, kako su ga probudili, odakle goblini u onom rudniku itd....?

    Da li to znaci da cu morati knjigu da procitam?
    Prochitaj knjigu obavezno, a i obrati paznju na cio film , nemo samo na te scene , i shvaticesh te djelove...
    Under wandering stars I've grown..
    ..Always Out Numbered...Never Out Gunned...

  17. #67
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    I'm here to spread love all over the world!
    Posts
    5,020
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam film pogledao 7-8 puta [sva 3 dijela], sigurno moj odgovor lezi u knjizi...

  18. #68
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,315
    Thanks Thanks Given 
    2,802
    Thanks Thanks Received 
    4,629
    Thanked in
    2,439 Posts

    Default

    Knjiga je uvijek mnogo bolja od filma jer se na filmu ne moze prikazati sve sto ima u knjizi . Film bi previse trajao i nebi bio toliko znacajan . Zbog toga se uvijek tezi da se izvuce najvaznije i najznacajnije scene i da se prikazu na platnu .

    Mislim da su kod ovog filma dobro to odradili...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •