Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 68

Thread: Gospodar Prstenova (Part I II III)

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    valley of gods
    Posts
    296
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Gospodar Prstenova (Part I II III)

    Dakle film u koji je ulozeno mnogo para i moze se reci odlicno oradjen al samo kad ne bi bilo knjige.E onih gluposti koji se valjaju po filmu nema nidje u knjigu.Najaca stvar je u part II kad dodje Legolas i skateuje sa one kule e pa brooke one bem ti Hoolywood.
    Qatar 5, Jerez 2, Estoril 3, Shangai 1, Le mans 1 Mugello 1 Catalunya ?
    World Tour 2008 Rossi

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Htjeli su da priblize americkim gledaocima ovu trilogiju sa tim borbenim scenama, u kojima ti odredjenim trenucima dodje da puknes od smjeha.

    Jackson je od nekih likova napravio totalne debile, drugima dao previse prostora, koji uopste po meni nisu zasluzili, a trecima je dao imidz "I'm Bond, James Bond"...

    Totalno razocarenje. :cry:
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    S obzirom da sam procitao knjigu 6 puta ukljucujuci i engleski original, kao i cijeli Tolkinov opus: Hobit, Silmarion, Letopis Toma Bombadila, Songs of Midle Earth i jos mnogo toga i ja sam ostao malo razocatan na filmove, medjutim doslo mi je do ruku jedan DVD sa integralnom verzijom prvoga dijela i sa komentarima rezisera i producenata. To mi je malo rasvijetlilo propuste pa sada ne vidim da je film bas toliko losh.

    Jasno moglo je bolje ali sto ces Tolkin nije lak za filmovanje, a osim toga moramo skontat ni da Tolkin nije za svakoga, a treba uzet pare od filma. Da su ga napravili po knjizi bio bi fijasko kakav osavno nije bio, Ja bih bio zadovoljan sa vijerodostojnoscu, a blagajne bi bile prazne i sto je najvaznije niko ne bi procitao Tolkina kao sto su poceli poslje filma.

    Primjer je prije 2 godine kad sam stavio topic na prosli forum o Gospodaru Prstenova na Knjizevnost, nisam imao nego 3 odgovora i to tipa dugo, dosadno, za malu djecu, a sada svi odusevljeni

    Sto ti je zivot

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U Snovima
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni je film inache vrh a specijalne efekte da ne pominjemo
    Uzimao sam prvi i drugi dio na DVD kao proshireno izdanje i vishe mi se svidjelo a pogotovo ko shto reche funstis posle komentara rezisera i producenata

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    valley of gods
    Posts
    296
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Trinity from Zion
    Htjeli su da priblize americkim gledaocima ovu trilogiju sa tim borbenim scenama, u kojima ti odredjenim trenucima dodje da puknes od smjeha.

    Jackson je od nekih likova napravio totalne debile, drugima dao previse prostora, koji uopste po meni nisu zasluzili, a trecima je dao imidz "I'm Bond, James Bond"...

    Totalno razocarenje. :cry:
    Od boromira prvog je napravio idiota.A Boromir u knjizi je zakon!Drugo ono ljubav izmedju Arvene i Aragorna kakva glupost.Pa ispade da se citava knjiga svodi na njihovu ljubav.Brooka.
    Qatar 5, Jerez 2, Estoril 3, Shangai 1, Le mans 1 Mugello 1 Catalunya ?
    World Tour 2008 Rossi

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    valley of gods
    Posts
    296
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis
    S obzirom da sam procitao knjigu 6 puta ukljucujuci i engleski original, kao i cijeli Tolkinov opus: Hobit, Silmarion, Letopis Toma Bombadila, Songs of Midle Earth i jos mnogo toga i ja sam ostao malo razocatan na filmove, medjutim doslo mi je do ruku jedan DVD sa integralnom verzijom prvoga dijela i sa komentarima rezisera i producenata. To mi je malo rasvijetlilo propuste pa sada ne vidim da je film bas toliko losh.

    Jasno moglo je bolje ali sto ces Tolkin nije lak za filmovanje, a osim toga moramo skontat ni da Tolkin nije za svakoga, a treba uzet pare od filma. Da su ga napravili po knjizi bio bi fijasko kakav osavno nije bio, Ja bih bio zadovoljan sa vijerodostojnoscu, a blagajne bi bile prazne i sto je najvaznije niko ne bi procitao Tolkina kao sto su poceli poslje filma.

    Primjer je prije 2 godine kad sam stavio topic na prosli forum o Gospodaru Prstenova na Knjizevnost, nisam imao nego 3 odgovora i to tipa dugo, dosadno, za malu djecu, a sada svi odusevljeni

    Sto ti je zivot
    Istini za volju da nema knjige film bi mi bio odlican.Medjutim kad vidis sve one scene (HOLYWOODSKE) onda ti se smuci.
    Qatar 5, Jerez 2, Estoril 3, Shangai 1, Le mans 1 Mugello 1 Catalunya ?
    World Tour 2008 Rossi

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,958
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    meni se filmovi svidjaju i to bas, svaki sam odgledao kao opcinjen.narocito treci :joint:

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Neve® Eve® Land
    Posts
    3,660
    Thanks Thanks Given 
    84
    Thanks Thanks Received 
    188
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    knjigu nisam chitao stvarno,ali mi je trilogija solidna...dobro malo me je smorio 1. dio,a u 3. su me iznervirali namrtvo neki djelovi kao npr. kad ona losa princeza Jovajna (wtf?!) ubije najjaceg tipa u cijelu trilogiju i to joj jos pomogne smrdljivi mali hobit Meri koji je s druge strane u nekom bas zastrasujuce bliskom odnosu sa hobitom Pipinon (topla braca). ali opet,solidna trilogija...o efektima stvarno nema price.

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,146
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Night_Blade

    Od boromira prvog je napravio idiota.A Boromir u knjizi je zakon!Drugo ono ljubav izmedju Arvene i Aragorna kakva glupost.Pa ispade da se citava knjiga svodi na njihovu ljubav.Brooka.
    Zar ne citas novine, pise da tolkin nije mnogo pisao o romansi, i druga ljubavna bla, bla (a i o sexu) pa je to ubacio Piter Dzekson u ovu trilogiju
    Nick potiche iz doba Counter-a,
    Chisto da ne bi doshli do pogreshnog zakljuchka :P

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Screaming Lord
    knjigu nisam chitao stvarno,ali mi je trilogija solidna...dobro malo me je smorio 1. dio,a u 3. su me iznervirali namrtvo neki djelovi kao npr. kad ona losa princeza Jovajna (wtf?!) ubije najjaceg tipa u cijelu trilogiju i to joj jos pomogne smrdljivi mali hobit Meri koji je s druge strane u nekom bas zastrasujuce bliskom odnosu sa hobitom Pipinon (topla braca). ali opet,solidna trilogija...o efektima stvarno nema price.
    u kjizi je opisano malo jace jer po legendi najaceg od Nazgula nije stigla muska ruka.

    U knjizi je explicitno receno da njega nece stici (the hand of man) sto je kasnije objasnjeno da je Meri svojim macem slomio zacaranost njegove moci (mac je meri dobio u tvz tumulilande u knjizi sto je izbaceno iz filma, nije mu dala lady Galadriell) a sredila ga je Lady Eowyn koja mu je dala smrtni udarac

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Screaming Lord
    knjigu nisam chitao stvarno,ali mi je trilogija solidna...dobro malo me je smorio 1. dio,a u 3. su me iznervirali namrtvo neki djelovi kao npr. kad ona losa princeza Jovajna (wtf?!) ubije najjaceg tipa u cijelu trilogiju i to joj jos pomogne smrdljivi mali hobit Meri koji je s druge strane u nekom bas zastrasujuce bliskom odnosu sa hobitom Pipinon (topla braca). ali opet,solidna trilogija...o efektima stvarno nema price.
    procitaj knjigu 100% se neces pokajat, medjutim uzmi sebi vremena jer ce to biti dugo citanje.

    sa srecom!!!!!!

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Screaming Lord
    knjigu nisam chitao stvarno,ali mi je trilogija solidna...dobro malo me je smorio 1. dio,a u 3. su me iznervirali namrtvo neki djelovi kao npr. kad ona losa princeza Jovajna (wtf?!) ubije najjaceg tipa u cijelu trilogiju i to joj jos pomogne smrdljivi mali hobit Meri koji je s druge strane u nekom bas zastrasujuce bliskom odnosu sa hobitom Pipinon (topla braca). ali opet,solidna trilogija...o efektima stvarno nema price.
    ne uzimlji skracenu verziju.

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    ~Pakao...u Srcu Raja~
    Posts
    690
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nijedan film koji je pravljen po knjizi nikada tj, rijetko kada je bolji od same knjige ... to su totalno dva drugacija dozivljaja .. barem meni ..
    trilogiju goospodara sam procitala prvi put '98 kada film nije bio ni blizu da se pravi i vjerujte da je jako malo ljudi znalo da Tolkena i za Gospodara Prstenova ... da nije bilo filma ne bi ljudi ni znali za knjigo sto je ok. po meni ..
    film je super napravljen to moram prizati ... efetki , muzika , scenografija kostimi ... sve sve ... jako dobro uradjenooo i ne mogu rec da imam ijednu zamjerku .. 2 dio po meni je najbolji

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Neve® Eve® Land
    Posts
    3,660
    Thanks Thanks Given 
    84
    Thanks Thanks Received 
    188
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis
    Quote Originally Posted by Screaming Lord
    knjigu nisam chitao stvarno,ali mi je trilogija solidna...dobro malo me je smorio 1. dio,a u 3. su me iznervirali namrtvo neki djelovi kao npr. kad ona losa princeza Jovajna (wtf?!) ubije najjaceg tipa u cijelu trilogiju i to joj jos pomogne smrdljivi mali hobit Meri koji je s druge strane u nekom bas zastrasujuce bliskom odnosu sa hobitom Pipinon (topla braca). ali opet,solidna trilogija...o efektima stvarno nema price.
    procitaj knjigu 100% se neces pokajat, medjutim uzmi sebi vremena jer ce to biti dugo citanje.

    sa srecom!!!!!!
    razmisljao sam o tome daq uzmem knjigu jer me bas zanima,al sto znam,ne bi ja mogao toliko procitat,ne volim bas knjige : ) dosta mi je sto moram ove skripte od 1000 strana da citam.
    e da,i mnogo mi je losa fora sto su u 3. dio izbacili scene sa Sarumanom.

  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Beograd || Titograd
    Posts
    2,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja mrzim da citam knjige. a film mi se mnogo dopao, skoro je bez greske uradjen. volim te dugacke, epske price
    .

  16. #16
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    56
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Solidna bajka...

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    I'm here to spread love all over the world!
    Posts
    5,020
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Oce li izlazit produzeno izadnje treceg dijela? Film sam gledao 5-6 puta, sve djelove i fenomenalan je.

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Izace negdje prije katolickog Bozica...
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,958
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    trinity ljepsi ti je bio prosli avatar

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    bgd/bd
    Posts
    2,860
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    gledah prvi i drugi dio treci nisam...walja li!!

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ја нисам гледао ни један дио, једноставно ми се несвиђају такви филмови.

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljutice Bogdana 1a
    Posts
    2,681
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Trinity from Zion
    Htjeli su da priblize americkim gledaocima ovu trilogiju sa tim borbenim scenama, u kojima ti odredjenim trenucima dodje da puknes od smjeha.

    Jackson je od nekih likova napravio totalne debile, drugima dao previse prostora, koji uopste po meni nisu zasluzili, a trecima je dao imidz "I'm Bond, James Bond"...

    Totalno razocarenje. :cry:
    :!: :wink:
    Samo za tebe, uvek uz tebe...
    u svoje loše dane volim gristi sam, piti i lutati po krčmama...

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis
    S obzirom da sam procitao knjigu 6 puta ukljucujuci i engleski original, kao i cijeli Tolkinov opus: Hobit, Silmarion, Letopis Toma Bombadila, Songs of Midle Earth i jos mnogo toga i ja sam ostao malo razocatan na filmove, medjutim doslo mi je do ruku jedan DVD sa integralnom verzijom prvoga dijela i sa komentarima rezisera i producenata. To mi je malo rasvijetlilo propuste pa sada ne vidim da je film bas toliko losh.

    Jasno moglo je bolje ali sto ces Tolkin nije lak za filmovanje, a osim toga moramo skontat ni da Tolkin nije za svakoga, a treba uzet pare od filma. Da su ga napravili po knjizi bio bi fijasko kakav osavno nije bio, Ja bih bio zadovoljan sa vijerodostojnoscu, a blagajne bi bile prazne i sto je najvaznije niko ne bi procitao Tolkina kao sto su poceli poslje filma.

    Primjer je prije 2 godine kad sam stavio topic na prosli forum o Gospodaru Prstenova na Knjizevnost, nisam imao nego 3 odgovora i to tipa dugo, dosadno, za malu djecu, a sada svi odusevljeni

    Sto ti je zivot
    Ja barem imam dobro opravdanje... tek sam od jula mjeseca 2003. godine u ovom forumu. Drugo, ne cudim se sto su svi odjednom "odusevljenji" sa "LOTR". Nece ljudi da se maltretiraju da citaju knjige i tacka. Zato oni koji su citali imaju neku gorcinu u ustima. Znam da se nije mogle bas sve obraditi u filmovima, ali je Jackson mogao da se pridrzava vaznijih scena iz knjiga, mjesto sto je napravio po meni "parodiju"...
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  24. #24
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    26
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default zdravos

    Da kao npr. Tomu Bombadilu koji je jedan od najjachih likova! On jedini nije pao niti mogao pasti pod moc prstena!
    Mislim da je filom sasvim solidno napravljen! Em je napravio veliki budzhet New line cinema-i (a ne hollywood-u. ne govorite da su prave scene iz hoolywood-a, jer je hoolywood odbio da snima film koji im je prije jedno sedam osma godina predlozhio Jackson) em je zadovoljio dovoljno elementarnih scena iiz filma! Kada neko od vas prochita Gospodara za deset i po sati neka mi se javi! Ada ljudi nemoguce je da napravi film identichan kao i knjiga, a sigurno je to jedan od najvjerodostojnijih prikaza jedne knjige!!!
    Shoker takav komentar volim : ne svidjaju mi se takvi filmovi i tu je kraj, ali ne grijeshite dushu govoreci da film ne valja!!!!

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa ako ste citali knjigu, vidjete da je film katastrofa.. Pogotovo ako ste citali knjigu na engleskom.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •