Results 1 to 17 of 17

Thread: Bodybuilding

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Minas Ithil
    Posts
    558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Bodybuilding

    sto se mene tice ovoj temi bih posvetio kompletan forum jer bi se imalo o cemu pricat, ali eto kad nema srece, dosta je i jedan topic pa dako uguramo sve u njega

    zanima me koliko forumasa bilduje? za neke znam, za neke nagadjam, pa reko da malo razmijenimo iskustva o ovom meni itekako milom obliku "rekreacije"..



    od cega se sastoji jedan vas trening?

    koliko traje?

    kad su pauze? kojim danima?

    koliko puta sedmicno?

    koji plan koristite? jeste li ga sami pravili ili koristite neciji?

    sto forsirate, kako, zasto? sto ne zelite da radite?

    omiljene vjezbe za pojedine grupe misica? koje vas najbolje "pogode"?

    koja tezina odgovara vasem tijelu?

    problemi, nesto sto ne znate, a zanima vas?

    kardio trening? koliko i kada?

    preparati? koje, zasto i kada?





    to su neka pitanja koja su mi onako u trenu izlecela iz glave, a o ostalima mozemo diskutovati naknadno, razmjenjivati iskustva i sl.

    p.s. ako imate neki koristan link mogli bi ga okacit. eo dva meni najdraza

    www.abcbodybuilding.com - strasan sajt sa vise desetina objasnjenih i ilustrovanih vjezbi za svaki misicnu grupu

    www.bodybuildingforyou.com - sajt specijaliziran za opise i detaljna objasnjenja preparata. sve sami strucnjaci i doktori pisu opise i daju upute za koriscenje svakog posebno. ima strasan forum
    - just make me want it -

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Minas Ithil
    Posts
    558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jeli moguce ovo ljudi, nije valjda da je je&eni mis najteze sto ste digli u zivotu? :cry:
    - just make me want it -

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    CHEVO
    Posts
    1,075
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja bi ovo stavio pod bolesti!! ne mislim na tebe vibes nego na temu bodibilding!

    j

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Minas Ithil
    Posts
    558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zasto? :shock: mozda bi` ja fudbal stavio pod viceve :?
    - just make me want it -

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    CHEVO
    Posts
    1,075
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a mozda bi i trebala ova nasha liga!
    Al bodi bilding je opasno zanimanje u Pg

    shto bi reka jedan podgoricanin tacnije zabjelcanin!

    Bolje je bit navuchen na heroin no na teretanu!!!!

  6. #6
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    431
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SHORTY
    a mozda bi i trebala ova nasha liga!
    Al bodi bilding je opasno zanimanje u Pg

    shto bi reka jedan podgoricanin tacnije zabjelcanin!

    Bolje je bit navuchen na heroin no na teretanu!!!!

    a dobro si mu kazao
    ono nemam nista protiv nekog normalnog vjezbanja,ali preparati :shock:
    trovat sebe i davat iz dzepa da sebi zivot uzmes...
    vrhunac gluposti
    I just wanna feel real love,
    Feel the home that I live in,
    `cause I got too much life,
    Running through my veins,going to waste.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljutice Bogdana 1a
    Posts
    2,681
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by vIbes
    jeli moguce ovo ljudi, nije valjda da je je&eni mis najteze sto ste digli u zivotu? :cry:
    Da ne pisem odgovore na pitanja koja si postavio u prvom postu, jer ne dizem tegove...

    Trenig mi se sastoji od 8-10 serija vratila, siroki hvat, po 15-20 puta se izvucem u seriji! Pauze izmedju serija su otprilike minut ipo, do dva minuta! Trudim se da taj dan odem na fudbal, ako nema nista od fuce odem na futing... 5-6 km istrcim sa 60%! Nekad ako je fudbal bio los, ako se nije puno trcalo, odmah po zavrsetku odem na futing! Kad dodjem kuci odradim oko 600 trbusnjaka, kombinovanih serija (obicnih, na klupi, sklopki i sl.)...
    poslije odem na tusiranje, pa van na vupi... :wink:

    Zbog obaveza koje mi se svakodnevno namecu na poslu, nisam trenirao oko mjesec ipo, sad sam u fazi psihicke pripreme za pocetak treniranja jer cu ovih dana izaci iz guzve...
    Kad treniram trudim se da odradim bar 4-5 puta sedmicno. Ukupno, trening + rekr'acija, traje oko dva ipo do tri sata!

    p.s.
    Tega nisam u zivotu dig'o, niti cu!
    Samo za tebe, uvek uz tebe...
    u svoje loše dane volim gristi sam, piti i lutati po krčmama...

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Minas Ithil
    Posts
    558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    tako sam skoro identicno i ja trenirao do prije 2 godine kada sam i malo vise pritiska bacio na tegove a manje na kardio. sada kardio radim jednom sedmicno, trcanje ili odem na bazen i dobro se isplivam. ipak, kad treniram 5 puta sedmicno, po sat ipo dnevno, minut pauze, na kraju se i on svede na jedan dobar kardio.

    spomenuo si vratilo. vratilo, razboj, sklekovi, trbusnjaci, sa tim sam poceo i bio sam vise nego zadovoljan, i sada isto mogu da tvrdim da su to najjace vjezbe za razvoj tijela i jos uvjek su mi vjezbe koje radim sa najvise inteziteta!

    p.s. za one koji ne bi da se ovdje upustaju u raspravu, mogu to uraditi na donjem linku ka forumima dje sam malo prije postovao, jer vidjeh da odje nema srece
    [size=2]http://bodybuildingforyou.com/phpBB2/viewtopic.php?p=235494#235494[/size]
    - just make me want it -

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,304
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A nema tu puno da se prica brate....svi znamo po 2,3 osnovne vjezbe za svaku grupu misica i svako ih rasporedjuje kako mu najbolje odgovara.Velika tezina sa manje ponavljanja za masu i manja tezina sa vecim brojem ponavljanja za definiciju to takodje svi znamo a razmak izmedju serija zavisi od toga koliko je covjek utreniran tako da je i to individualno.Idem cetiri puta nedjeljno i to ponedjeljak utorak pa srijeda odmor i cetvrtak petak pa opet odmor.Ne znam sto bih ti mogao rec na tu temu iako idem sa pauzama vec nekih 3 godine u teretanu
    Every Arsenal fan will still tell you, forget United – beating Spurs is the one that really matter

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Louisville, KY
    Posts
    2,449
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    crnogorci su cudo.. jedna polovina je popaljena na tegove maksimalno, dok se druga (bez razloga) nevideno gadi.. rijetki su srednjaci. ja sam mjesec-dva trenirao - i nije to za mene. treniram kosarku godinama tako da mi je tijelo prilicno iztrenirano..
    Liberty and justice

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Minas Ithil
    Posts
    558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    makaveli, definicija kao pojam ne postoji. to je samo jedan od tabu-a napaljenika iz teretane koji pretezno ne zna o cemu prica. misic je sam po sebi "izdefinisan", "izbrazdan", "rascjepan", nazovi to kako oces. nije on komad gline koji se prvo zalijepi pa mokrim rukama oblikuje :? ono sto tjera ljude da MISLE da definicija postoji kao veci broj ponavljanja je sledece: misic ima svoj, SAMO JEDAN oblik svo vrijeme svog napretka, jedina razlika je u kolicini masnog tkiva koji ga prekriva. "izdefinisanost" zavisi upravo od te kolicine masnoce koja mu skriva "zilavost". najbolji nacin da se ona eliminise je naravno kardio trening, tj da se tijelo dobro iznoji i istopi mast. zabluda upravo pocinje tu jer ipak sa vecim brojem ponavljanja ti djelimicno natezes na kardio, topis mast i znojis se. u sustini, ti skidas naslage, a ne "definises" nista

    ovo ne pricam tek tako, vec sam procitao od ljudi koji su ipak elita za sve one chobane kojih ima u svaku teretanu..

    eto, valjda vidis da se ipak ima o cemu pricati :wink:
    - just make me want it -

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    CHEVO
    Posts
    1,075
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ovo slusham skoro svakog drugog treceg dana!!!

    Mislim da momak koij se krije pod nickom charo pg moze da vam prica tj da vam objasni o ovome danima i nocima!!! i opet tako danim i nocima!!!

    evo vi shto se razumijete u to jeli velik obim ruke 42-45cm

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Minas Ithil
    Posts
    558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    velik jeste, ali ne mora da znaci da je lijep :roll:
    - just make me want it -

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,304
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by vIbes
    makaveli, definicija kao pojam ne postoji. to je samo jedan od tabu-a napaljenika iz teretane koji pretezno ne zna o cemu prica. misic je sam po sebi "izdefinisan", "izbrazdan", "rascjepan", nazovi to kako oces. nije on komad gline koji se prvo zalijepi pa mokrim rukama oblikuje :? ono sto tjera ljude da MISLE da definicija postoji kao veci broj ponavljanja je sledece: misic ima svoj, SAMO JEDAN oblik svo vrijeme svog napretka, jedina razlika je u kolicini masnog tkiva koji ga prekriva. "izdefinisanost" zavisi upravo od te kolicine masnoce koja mu skriva "zilavost". najbolji nacin da se ona eliminise je naravno kardio trening, tj da se tijelo dobro iznoji i istopi mast. zabluda upravo pocinje tu jer ipak sa vecim brojem ponavljanja ti djelimicno natezes na kardio, topis mast i znojis se. u sustini, ti skidas naslage, a ne "definises" nista

    ovo ne pricam tek tako, vec sam procitao od ljudi koji su ipak elita za sve one chobane kojih ima u svaku teretanu..

    eto, valjda vidis da se ipak ima o cemu pricati :wink:
    Pa ja to i jesam mislio kad sam rekao definicija.....znaci skidas salo preko misica i time ga "definises".Iako termin nije najsrecniji zna se na sta mislim :wink: Naravno da je Charo tu master and comander.....sigurno biste bili dobri drugovi
    Every Arsenal fan will still tell you, forget United – beating Spurs is the one that really matter

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,304
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SHORTY
    ovo slusham skoro svakog drugog treceg dana!!!

    Mislim da momak koij se krije pod nickom charo pg moze da vam prica tj da vam objasni o ovome danima i nocima!!! i opet tako danim i nocima!!!

    evo vi shto se razumijete u to jeli velik obim ruke 42-45cm
    Ides li vise u Eurosport ?Ima li guzve?Kanim se pocet...
    Every Arsenal fan will still tell you, forget United – beating Spurs is the one that really matter

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    CHEVO
    Posts
    1,075
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hahha pobrka si me sa nekim!

    ja sam rekao NE tegovima

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Niksic siti
    Posts
    1,767
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •