Ministar vraća profesore jezika


- Već sam doneo odluku da nastavnici engleskog jezika sa položenim B2 ispitom, iako nisu završili taj jezik na Filološkom fakultetu, ostanu u školi da ga predaju od prvog razreda - rekao je juče našim novinarima ministar prosvete Slobodan Vuksanović, nepun sat pošto ga je „Blic“ obavestio da prosvetna inspekcija ponovo zahteva od direktora škola da otpuste te nastavnike.

Inspekcija je pre dva dana krenula po beogradskim školama sa zahtevom da direktori postupe po dopisu bivše ministarke Ljiljane Čolić u kom stoji da moraju da se otpuste svi nastavnici engleskog koji nisu završili taj jezik na Filološkom fakultetu, priča za „Blic“ Isidora Petrović, član Izvršnog odbora Foruma beogradskih osnovnih škola. Ona kaže da nastavnici veruju da ministar nije upoznat sa tim što radi inspekcija i nadaju se da će on nešto preuzeti da se otpuštanja spreče.

- Razgovarao sam sa glavnim inspektorom i on mi je rekao da nisu slali inspekciju. Verujući vama, odmah sam izdao uputstvo da se zaustavi otpuštanje nastavnika tako da će od sada svi oni koji imaju položen stručni B2 ispit moći da predaju engleski u osnovnim školama - zaključio je ministar Vuksanović.

J. S. P - J. S.

--------------------------------------------------------------------------------