Results 1 to 21 of 21

Thread: Avionske karte

  1. #1
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    sous le soleil
    Posts
    274
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Avionske karte

    Evo da vratimo i ovaj topic...

    Ide li ko doma uskoro? Koliko vas je kostala karta :?:
    Kako kupujete avionske karte najcesce - preko agencije ili interneta? Any tips za ovu nasu dijasporu :?: :?: :?:
    ~Sans toi les émotions d'aujourd'hui ne seraient que la peau morte des émotions d'autrefois~

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor/Tivat
    Posts
    474
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo ja da vam kazem. Govorio sam na onu temu koja je vec postojala, mada tada nisam tacno znao, kako mi otac jako jeftino nabavlja karte. I eto provjerio sam, ovaj put mi je karta 620 eura ispala, i to povratna - preko agencije Continental Travel iz Beograda. Njih koristim vec dvije godine, i izgleda da su najjeftiniji. Ja sam do sad letio preko Londona, a evo druga mi djevojka je preko iste agencije nabavila kartu i leti Lufthansom. Sto da vam kazem - broj vi je 011/643-258 ako ste zainteresovani. Naravno, karta se moze kupiti tamo a da se leti odavde, i obrnuto, sve kombinacije su moguce.
    odok. good luck :!:
    ...if this ain't lunch, why does it feel so good?

  3. #3
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    sous le soleil
    Posts
    274
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala Blentavi, moji su mi upravo rezervisali kartu preko te agencije!! Jej!!! Idem kuci za zimski raspust! (koji nazalost traje samo 12 dana!)
    ~Sans toi les émotions d'aujourd'hui ne seraient que la peau morte des émotions d'autrefois~

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    NYC, Manhattan/ PG
    Posts
    1,175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam preko protekcije rezervisala kartu 8)

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor/Tivat
    Posts
    474
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    protekcija, a? Pa naravno, cu kod nas da toga nema! A mi kao vanka zivimo, naucili se reda, trte vrte.
    ...if this ain't lunch, why does it feel so good?

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    moze li mi ko otprilike reći koliko će se kretati cijena karte (povratne) za Los Andjeles na sledece ljeto?
    WU TANG Nigga thats for something...

  7. #7
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Detroit Michigan USA
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja kartu rezervisem preko avio turs u baru

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    HN/PG
    Posts
    503
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Pazite se bukiranja preko Interneta, jer su cijene u slucaju da otkazete uzasne :evil:

    Ako ste u Evropi sa MN Airlinesom imate 40% popusta ako imate Euro26
    Kuca pored mora i barka na Toploj. Koga to zapravo volim u Herceg Novom?

    Smile and the world will smile with you. Frown and frown alone.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    990
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    No sto taj pishani MN Airlines ne leti za Skandinaviju... Pih.. :/

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    NYC, Manhattan/ PG
    Posts
    1,175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Taj popust samo maze oce....ili sacekaj...sami zakljucite
    -------------------------------------------

    evo kako se dobija popust...Naravno ovo je iz Frankfurta do PG

    Cijena karte sa euro26 popustom : EUR 252.00 + TAXE

    TAXE:
    EUR 35.35 KOJE SE PLACAJU UZ KARTU
    EUR 15.00 PODGORICKA AERODROMSKA TAXA KOJA SE PLACA DIREKTNO NA AERODROMU U PG PRI POVRATKU

    Tako da bi joj karta u totalu sa taxama bila oko EUR 302.35

    Kartu sa EURO26 popustom moze iskljucivo preuzeti u predstavnistvu Montenegro Airlinesa,a s obzirom da je u USA mogu da joj odradim rezervaciju pa da je preuzme u FRA na dan polijetanja.Medjutim tu moze postojati problem.Ciji ona ima pasos,jer od toga koja dokumenta ima moze ili ne moze izaci iz tranzitne zone,a salter je van tranzita.
    --------------------------------------------------------

    Samo cu na ovo dodati da je meni agencija ponudila kartu za 330$ BEZ tog euro26 popusta...
    E sad vidjite kako taj popust vrijedi i valja...

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    HN/PG
    Posts
    503
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Bogami je meni fino palo tih 40%, a kartu vazda podignem na aerodromu na dan polijetanja. Al ja nisam u tranzitu. Evropa bre
    Kuca pored mora i barka na Toploj. Koga to zapravo volim u Herceg Novom?

    Smile and the world will smile with you. Frown and frown alone.

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,083
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Posto idem doma u petak, moj veliki petak, interesuje me znate li oko tih taksi i sl. Trebam li sto u Tivat ili BG da platim, koliko? Takodje kad dam prtljag na prvi aerodrom u USA, da li na drugi moram da preuzimam to ili ide direktno za BG.
    Inace relacija je sledeca: New Orleans- Washinghton D.C. - Munich - Belgrade (i onda do Tivta moram na aerodorumu kupiti). Gdje moram prtljag uzeti, veze nemam?

    Ja kad sam kupovala povratnu kartu prije godinu dana, posla sam mjesec dana prije polaska da kupim. Naravno, sve je bilo bukirano i cijenili su kartu oko 1400$. Onda je fino nadjem neku studentsku kartu, ne znam ni ja kako, veza neka :P i ta me povratna dosla oko 600$ vjerovali ili ne :P.
    Always smiling :-)

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    34
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Opasno se priblizava ljeto, pa i meni trebaju informacije o avio kartama...
    Moze li mi neko reci kako najjeftinije da prodjem za povratnu kartu Milano-Beograd-Tivat ili ako postoji Milano-Tivat (mada ne vjerujem, do prosle godine nije postojalo). Da li se isplati vidjeti preko nasih agencija u SiCG i kako funkcionise preuzimanje karte i placanje? Do sad sam uvijek uzimala kartu u JAT-a u Milanu. Imam preko 26 godina, tako da popusta nemam...
    Ko je u Italiji ili okolini, neka javi ako ima kakav savjet... Hvala unaprijed!

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor/Tivat
    Posts
    474
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shake
    Posto idem doma u petak, moj veliki petak, interesuje me znate li oko tih taksi i sl. Trebam li sto u Tivat ili BG da platim, koliko? Takodje kad dam prtljag na prvi aerodrom u USA, da li na drugi moram da preuzimam to ili ide direktno za BG.
    Inace relacija je sledeca: New Orleans- Washinghton D.C. - Munich - Belgrade (i onda do Tivta moram na aerodorumu kupiti). Gdje moram prtljag uzeti, veze nemam?

    Ja kad sam kupovala povratnu kartu prije godinu dana, posla sam mjesec dana prije polaska da kupim. Naravno, sve je bilo bukirano i cijenili su kartu oko 1400$. Onda je fino nadjem neku studentsku kartu, ne znam ni ja kako, veza neka :P i ta me povratna dosla oko 600$ vjerovali ili ne :P.
    Moze se desiti da ces u Vasington morati da preuzimas kofere, ali cisto sujmam. Uostalom, pitaces onoga tipa sto ti bude cekirao kartu. Trebalo bi da ih predas na prvi aeroporto i dobijes (ako budes imala srece) u Beograd. Tamo ih preuzimas, i sto se tice taksi, u Beogradu koliko ja znam to vise ne postoji, znaci ukljucuju taksu u cijenu karte (sto u Tivtu jos nije slucaj). Jedino te mogu za****vati oko tezine tih kofera, meni su za novu godinu naplatili debelo jer sam imao dva kofera po 30 kila, a kao za Bg-Tv je dozvoljeno samo 20 kg (nije bitno koliko torbi). Mozda su mene za****vali jer sam musko, ono misle ide ovaj iz Amerike, ima on para (pizda im materina), al to ti je sve kako na koga naletis - kao sto sam ja naleceo na jednu kucku. Mislim sta sad ocekuju, da ja dodjem iz USA sa po' kofera? Pff, zato od sad nosim eto 10 eura u dzep, pa ako oce da naplate, mogu dobit jedino to.
    ...if this ain't lunch, why does it feel so good?

  15. #15
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Houston ,Tx
    Posts
    321
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BLeNtaVi
    Moze se desiti da ces u Vasington morati da preuzimas kofere, ali cisto sujmam. Uostalom, pitaces onoga tipa sto ti bude cekirao kartu. Trebalo bi da ih predas na prvi aeroporto i dobijes (ako budes imala srece) u Beograd. Tamo ih preuzimas, i sto se tice taksi, u Beogradu koliko ja znam to vise ne postoji, znaci ukljucuju taksu u cijenu karte (sto u Tivtu jos nije slucaj). Jedino te mogu za****vati oko tezine tih kofera, meni su za novu godinu naplatili debelo jer sam imao dva kofera po 30 kila, a kao za Bg-Tv je dozvoljeno samo 20 kg (nije bitno koliko torbi). Mozda su mene za****vali jer sam musko, ono misle ide ovaj iz Amerike, ima on para (pizda im materina), al to ti je sve kako na koga naletis - kao sto sam ja naleceo na jednu kucku. Mislim sta sad ocekuju, da ja dodjem iz USA sa po' kofera? Pff, zato od sad nosim eto 10 eura u dzep, pa ako oce da naplate, mogu dobit jedino to.
    Znaci nema vise da se place taksa od 10 15 eura u beograd.?? Pa cool.A kako to da dozvoljavaju samo 20 kg ,ako je to tako ja sam nadrljala e qqq..
    I still believe in your eyes
    I just don't care what
    You've done in your life ! ! !

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor/Tivat
    Posts
    474
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja sam u decembar bio kuci, nosio 2 kofera od po 30 kila, znaci 60 - oni su mi rekli da je dozvoljeno na mali avion za tivat samo 20 kila, i ajde jos 10 da ti oproste kao. Sve preko da platis, i to dobro. Ovo je JAT-ova neka politika, i naplacuju svima koji kartu za inostranstvo nisu kupili preko njih. Ne znam kako je sto se tice Montenegra
    ...if this ain't lunch, why does it feel so good?

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,083
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Ja nikad ne idem Jatovim na relaciji Tivat-Beograd i obratno. Montenegro zakon bre :P. I sto da se desi da nemas da platis? Ja nemam ni kinte, ali ni cenat left. sto ce mi kod nas $ cus. Meni nisu pravili problema kada sam iz Tivta isla do BGa. E qq juce sam mjerila meni u 2 kofera ima preko 75 kg. Dje cu ovih 10tak kg viska smjestit veze nemam . Moracu sa mnom teglit u rucni prtljag.
    Always smiling :-)

  18. #18
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Houston ,Tx
    Posts
    321
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Cool

    Quote Originally Posted by BLeNtaVi
    ja sam u decembar bio kuci, nosio 2 kofera od po 30 kila, znaci 60 - oni su mi rekli da je dozvoljeno na mali avion za tivat samo 20 kila, i ajde jos 10 da ti oproste kao. Sve preko da platis, i to dobro. Ovo je JAT-ova neka politika, i naplacuju svima koji kartu za inostranstvo nisu kupili preko njih. Ne znam kako je sto se tice Montenegra
    Ja sa sobom nosim dva kofera od po 30 kila .Jadna ja kad dodjem u bg e qqq .Valjda je nesto drugacije sa MOntenegro Airlines jer ja stvarno nemam namjeru placat nista ekstra.
    I still believe in your eyes
    I just don't care what
    You've done in your life ! ! !

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,166
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kotoranka_tea
    Ja sa sobom nosim dva kofera od po 30 kila .Jadna ja kad dodjem u bg e qqq .Valjda je nesto drugacije sa MOntenegro Airlines jer ja stvarno nemam namjeru placat nista ekstra.
    Kod svake avio kompanije se odredjuje limit u kilazi. Taj limit vam pise na karti. Prekoracenje se placa kod svih, mada moze se desit da tolerisu to ako avion nije pun.

    p.s.

    moraces platiti extra, ili mozes kofer ostaviti na aerodromu

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor/Tivat
    Posts
    474
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nazalost, ali istina je. Avioni su mali i ne mogu da podnesu - samo mi nije jasno kako podnose kad se plati Inace, sad sam bas gledao Alitalia-u na internetu, i oni ne daju nego samo 20 kg na letovima u Evropi. Na ovima preko okeana, tipa USA, mozes 65 kg da imas - ove mjere o kilazi su uglavnom kod svih u svijetu iste.
    ...if this ain't lunch, why does it feel so good?

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    bgd/bd
    Posts
    2,860
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    mene ce koferi imat oko 100 kila

    letim: Salt Lake City-Chicago-Frankfurt-Beograd imam da se natroshim para bruka!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •