Results 1 to 17 of 17

Thread: RAMAZAN SERIF MUBAREK OLSUN

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    234
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default RAMAZAN SERIF MUBAREK OLSUN

    Svim pripadnicima islamske vjeroispovjesti zelim da sretno provedu ramazanske dane.

    [size=6]RAMAZAN SERIF MUBAREK OLSUN[/size]

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    477
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: RAMAZAN SERIF MUBAREK OLSUN

    Quote Originally Posted by Kralj Tvrtko

    [size=6]RAMAZAN SERIF MUBAREK OLSUN[/size]
    oli mi ovo preves sa maternjeg na srpski? nesto me siptarski i turski jezici nikad nijesu zanimali. no bitno je da turci i siptari u CG svi zbore srbski ka i mi, bez obzira sto oni nas jezik zvali drugim imenima.
    (cisto da bi ublazili duhovno-psihicke bolove, jer kod nas u CG svi su turci i siptari posrbljeni).

    srecan vam praznik, u miru da ga slavite!

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    477
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    PS. sta je ramazan? moze li mi neko objasniti o cemu se radi?

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Texas
    Posts
    963
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: RAMAZAN SERIF MUBAREK OLSUN

    Quote Originally Posted by Kralj Tvrtko
    Svim pripadnicima islamske vjeroispovjesti zelim da sretno provedu ramazanske dane.

    [size=6]RAMAZAN SERIF MUBAREK OLSUN[/size]
    Твртко Српски Царе, ајд` стварно, преведи нам то што си овде на арапском написао.
    Главу дајем крајину не дајем ...

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: RAMAZAN SERIF MUBAREK OLSUN

    Quote Originally Posted by Kralj Tvrtko
    Svim pripadnicima islamske vjeroispovjesti zelim da sretno provedu ramazanske dane.

    [size=6]RAMAZAN SERIF MUBAREK OLSUN[/size]
    Jes da sam iz CG al ja rijeci ovoga maternjeg ne razumijem . Jel su tu mozda Grad Heroja ili Beranac da nam prevedu ovo sa maternjega na srpski jezik , bio bih im zahvalan

    No jos jedno me pitanje zanima posto nam je ovo sad zvanican jezik ovi maternji sto ga zbori Tvrtko interesuje me ocete li Dukljanoidi proglasiti i RA-MAZAN i za drzavni praznik?

    Vec zamisljam na TV CG vijest "Predsjednik Crne Gore Filip Vujanovic svim gradjanima Crne Gore cestitao drzavni praznik RA-MAZAN sa tradicionalnim pozdravom na nasem maternjem jeziku RAMAZAN SERIF MUBAREK OLSUM"

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Texas
    Posts
    963
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Немојте тако људи. Муслимани ће поштовати нашу, Хришћанску религију онолико колико и ми поштујемо њихову. То су наши људи!

    Оставите се тих уличарских коментара.

    Уосталом, Твртко Српски Цар јесте Србин, Србин Муслиманске вероисповести. И сам Алија Изетбеговић се изјашњавао Србином на пописима у Југославији!
    Главу дајем крајину не дајем ...

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Desert Eagle
    Vidoje mislis da si smijesan? Jesi sam sebi vjerovatno.
    сада видиш како се други осећају када читају твоје поруке
    Brzi Oct 14, 2004 10:50 am
    Pa imas sada veci izbor! SRBIJA ILI ALBANIJA, u C.Goru nema mjesta vise za Srbomrzce/ dosoje kraj.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sretan Ramazan.
    (Nisam sigurna da li se bas ovako cestita ali u svakom slucaju najbolje zelje.)

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Njegus
    PS. sta je ramazan? moze li mi neko objasniti o cemu se radi?
    Njegus,
    sramota ti je da ovo neznas, ali haj.

    Ramazan je mesec posta kod vernika islamske veroispovesti, i nije praznik, vec jednostavno mesec posta. Neki (pomodarci) ga smatraju praznikom, iako se tada nista ne prznuje nego posti? Vezano za ramazan se izrazava zelje da se dani posta lagano podnesu, i ona moze biti u vidu cestitke, jer nije jednostavno posteti.

    "Ramazan serif mubarek olsun" ili "Bajram serif mubarek olsun" su turske, a ne arapske reci i to je, u smislu pozdrava, analogno znacenje "Hristos vaskrse" ili "Hristos se rodi".

    Sramota je, dragi moji, ziveti sa muslimanima, a ne znati najjednostavnije cestitati svome komsiji, druge vere, njegov praznik.

    U svakom slucaju, pridruzujem se Tvrtkovim zeljama vjernicima muslimanima,da im budu mubarek ramazanski dani.

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: RAMAZAN SERIF MUBAREK OLSUN

    Quote Originally Posted by Homoljac_
    Твртко Српски Царе, ајд` стварно, преведи нам то што си овде на арапском написао.
    To nije arapski , nego turski i vi veljesrbi bi trebali to mnogo bolje da znate.

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    765
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Čika Dobrusky, čisto sumnjam da "Ramazan serif mubarek olsun" ili "Bajram serif mubarek olsun" ima značenje kao "Hristos vaskrse" ili "Hristos se rodi", ali svejedno, neka vam bude na zdravlje taj ramazan..
    Dobra je bomba koja uništava svako zlo - Majka Gavrila

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Carski
    Čika Dobrusky, čisto sumnjam da "Ramazan serif mubarek olsun" ili "Bajram serif mubarek olsun" ima značenje kao "Hristos vaskrse" ili "Hristos se rodi", ali svejedno, neka vam bude na zdravlje taj ramazan..
    Kad odrastes, kaz' ce ti se samo.

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    141
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pridruzujem se cestitkama povodom mjeseca Ramazana svima koji ga poste.
    Da ne bi ostalo pogresno upamceno -Ramazan serif mubarek olsun doslovno prevedeno znaci -SVIMA SRECAN MJESEC RAMAZANA.
    Nikako se ne moze poistovjetiti sa HRISTOS SE RODI ,vaskrsnuce je nespoivo sa islamom.
    Dr.T.Gajic psihijatar u Valjevu: "Mi, kao narod, imamo kompulsivno ponavljanje patologije, a kako nas lečiti, verujte, pitanje je koje svakodnevno postavljam sebi".

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rolex
    Pridruzujem se cestitkama povodom mjeseca Ramazana svima koji ga poste.
    Da ne bi ostalo pogresno upamceno -Ramazan serif mubarek olsun doslovno prevedeno znaci -SVIMA SRECAN MJESEC RAMAZANA.
    Nikako se ne moze poistovjetiti sa HRISTOS SE RODI ,vaskrsnuce je nespoivo sa islamom.
    Rolex,
    ni u kom slucaju to nije jedno te isto, ali "pozdrav", recimo, "Bajram serif mubarek olsun" se kod muslimana koristi isto kao i "pozdrav" "Hristos se rodi", kod hriscana.

    Znaci, ja kao musliman, na dan Bajrama, kad sretnem moje komsije i prijatelje, kad se vidimo najpre kazem:"Bajrma serif mubarek olsun", a tek posle tog pozdrava se zdravimo i td...

    Isto tako na dan Bozica, kod hriscana, kad se sretnes sa svojim prijateljem, kumom ... prvo sto se kaze, to je "Hristos se rodi", a kasnije se nastavlja sa zdravljenjem i td...

    Misli se na to da se ta dva "pozdrava" koriste na slican nacin, a ne da je to sustinski jedno te isto.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    234
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zahvaljujem se svima koji nam iskreno cestitaju ovaj mjesec posta i radosti.

    Post kao vjerska obaveza je bio nekada prakticiran i kod hriscana, a posebno kod starih Bosnjana, koji su prema ucenju Crkve Bosanske redovno postili, slijedeci psalmove Biblije. Naime i u Bibliji se nalaze vjernicima da poste. Ako niste znali i sam Isus (Isa Pejgamber) je redovno postio. Danas se to na zapadu zove dijeta, za one koji zele da ostanu vitki i zdravi.

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,236
    Thanks Thanks Given 
    299
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kralj Tvrtko
    Post kao vjerska obaveza je bio nekada prakticiran i kod hriscana, a posebno kod starih Bosnjana, koji su prema ucenju Crkve Bosanske redovno postili, slijedeci psalmove Biblije. Naime i u Bibliji se nalaze vjernicima da poste. Ako niste znali i sam Isus (Isa Pejgamber) je redovno postio. Danas se to na zapadu zove dijeta, za one koji zele da ostanu vitki i zdravi.
    Хеј, хеј оде ти предалеко.
    Па никад не одговори од којих си, а да причаш о некој цркви босанској и да нам држиш предавања како је Исус постио :shock:
    Имаш ти много штошта истражити прије тога :wink:

    Иначе придружујем се честиткама свим муслиманима поводом рамазана.

  17. #17
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Crna Gora - Zeta - Duklja
    Posts
    85
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svim muslimanima zelim da lijepo provedu ramazanske dane.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •