Page 12 of 40 FirstFirst ... 2891011121314151622 ... LastLast
Results 276 to 300 of 981

Thread: Stigao svinjski grip u CG

  1. #276
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    smrtnost od obicnog gripa je 1% a od svinjskog 0.5%, tu je informaciju objavila WHO prije par dana. Pa sad vidjite...

    Jasno je meni to i vjerujem da su po smrtnosti slicni ali treba imati u vidu da je sezonski grip nesto sto je vazda postojalo, a ovaj novi je tek u zamahu. Vidjecemo za koju godinu kolika je smrtnost, kad ovaj svinjski bude napravio par "tura".. Tu su takodje i opasnosti od mutacije virusa...
    Naravno da sam pristalica "neuzimanja" tamiflua bez prijeke potrebe, a vakcinu ne bi ziv primio.. Ako me s 20 godina jedan grip moze ubit taman i nisam za zive
    Bijo si poziw koi se neodbija

  2. #277
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    23,011
    Thanks Thanks Given 
    3,247
    Thanks Thanks Received 
    5,696
    Thanked in
    2,304 Posts

    Default

    Al ovo je samo jedan u nizu virusa koji su lansirani u zadnjih 110-15 godina, to je toliko ocigledno. Svi se sjecaju SARS-a, pa pticji, sad svinjski... ovo je samo trenutno, za 2-3 godine mozemo ocekivati neki novi sa istom pricom kako ce oboljet pola stanovnistva planete, ako se ne vakcinisete kraj je blizu... klasican sablon, ali se bojim da je ovo uvod u nesto mnogo crnje sto treba da izbace. Ovo je samo test, no vrijeme ce reci...

  3. #278
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mishko_ajkula View Post
    Farmaceutski lobi je jedan od najjacih na svijetu, to je jedan od najvecih biznisa. Cinjenica je da su zalihe tamiflua ogromne i da to treba prodati. Isto kao sto su referentnu granicu za nivoe triglicerida u krvi pomjerali na osnovu toga koliko imaju zaliha neprodatih lijekova za lijecenje toga.
    Svinjski grip je grip ko svaki drugi, od njega umire taman onoliko koliko i od drugih vrsta gripova, nista vise od toga. Taj tamiflu, vjerovatno kao i mnogi drugi lijekovi, ne sluzi bas nicemu, cak sto vise vrlo vjerovatno da skodi.
    zasto bih ti ja vjerovao a imas 666 postova
    ti ne mislis dobro covjecanstvu...
    hu hu sotona
    ma ma u vodu

  4. #279
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tha_Maddog View Post
    Ali nam zato 24/7 otvaraju glave da se što prije vakcinišemo. Mamojebači.



    +1. Ne uzimajte tamifluove i vakcine. Pardon, OTROVE.
    Ti garantujes da mi djetetu nece biti nista od gripa?
    Okej onda...

  5. #280
    Join Date
    May 2004
    Posts
    7,759
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    202
    Thanked in
    115 Posts

    Arrow

    Razumijem (tj. pokušavam) ja tebe i tvoj strah u potpunosti i znam da ti nije svejedno. Ali čačkaj i ti malo (stalo ti je do tvog nasljednika kao svakom normalnom čovjeku), traži internetom, informiši se... nisu vijesti samo one na dnevniku i u novinama. Situacija je krajnje GADNA, i da i ti i ja imamo čarobni štapić da mahnemo njime i ovo prođe bez posljedica, uradili bi to.

    A zašto u ovom slučaju čarobni štapić ne postoji? Nego samo izbor između 2 rizika? Samo je pitanje koji je veći. Mislite o tome.

  6. #281
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    23,011
    Thanks Thanks Given 
    3,247
    Thanks Thanks Received 
    5,696
    Thanked in
    2,304 Posts

    Default

    Juce se igrom slucaja zatekoh u domu zdravlja i ljudi su u redu cekali da prime vakcinu. Doduse za obicni grip, mogu mislit koja ce bit navalica kad stigne tamiflu. Vecinom su bli stariji i srednjovjecni ljudi, eventualno poneki roditelj sa djetetom. Publika na koju je najlakse uticati.

  7. #282
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Veri View Post
    Ti garantujes da mi djetetu nece biti nista od gripa?
    Okej onda...
    valjda imas kakvog prijatelja dr, pa nek ti objasni malo,
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  8. #283
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ma ne kapiras Didi
    Nego ne mogu da se stavim u ulogu nekoga da savjetujem da li da primi ili ne primi vakcinu.
    Ja znam sto cu cinjeti sa svojim djetetom kada stignu vakcine. Ali da preuzmem odgovornost da nekoga savjetujem ucini to ili to, bez dovoljno znanja, ja se ne usudjujem

  9. #284
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    23,011
    Thanks Thanks Given 
    3,247
    Thanks Thanks Received 
    5,696
    Thanked in
    2,304 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Veri View Post
    Ma ne kapiras Didi
    Nego ne mogu da se stavim u ulogu nekoga da savjetujem da li da primi ili ne primi vakcinu.
    Ja znam sto cu cinjeti sa svojim djetetom kada stignu vakcine. Ali da preuzmem odgovornost da nekoga savjetujem ucini to ili to, bez dovoljno znanja, ja se ne usudjujem
    Ovakve stvari se ne temelje na znanju, nego na strahu, uzmi malo guglaj, stekni znanja o ovome, nece skodit uopste.

  10. #285
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Okle sada tebi da nijesam citao i pretrazivao??
    Nego sam se malo zasitio sveznalica opste prakse koji procitaju par tekstova i prosipaju pamet, bez obzira o temi

  11. #286
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    23,011
    Thanks Thanks Given 
    3,247
    Thanks Thanks Received 
    5,696
    Thanked in
    2,304 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Veri View Post
    bez dovoljno znanja, ja se ne usudjujem

    ...............................

  12. #287
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ne kontas ba

  13. #288
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    mogu mislit koja ce bit navalica kad stigne tamiflu. Vecinom su bli stariji i srednjovjecni ljudi, eventualno poneki roditelj sa djetetom. Publika na koju je najlakse uticati.
    tamiflu se ne ceka vec vakcina

  14. #289
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    23,011
    Thanks Thanks Given 
    3,247
    Thanks Thanks Received 
    5,696
    Thanked in
    2,304 Posts

    Default

    lapsus lingva.....

  15. #290
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    MONTENEGRO- Herceg Novi
    Posts
    1,916
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mozemo mi pricat o nekakvim teorijama zavjere koliko hocete al cinjenica je da ljudi umiru od ovoga..Ako me uhvati necu razmisljat je li grip stvoren da bi se prodalo sto vise vakcina i tamiflua

  16. #291
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Ne razumjem jednu stvar. Rekoše juče na vijesti da se očekuje talas za 14 dana. Kako to oni znaju? Treba li neka navala turista da dođe? Neko zaražen će da ide po kućama i ljubi se i kija im u lice? Ne shvatam?
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  17. #292
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    23,011
    Thanks Thanks Given 
    3,247
    Thanks Thanks Received 
    5,696
    Thanked in
    2,304 Posts

    Default

    Gdin Radunovic(po faci mu se vidi) da nema veze s mozgom i samo lupa nesto po televiziji. Organizovace se carter letovi da bi se njegova predvidjanja ostvarila.

  18. #293
    Join Date
    May 2004
    Posts
    7,759
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    202
    Thanked in
    115 Posts

    Arrow

    Quote Originally Posted by MiLiCa_Hn View Post
    Mozemo mi pricat o nekakvim teorijama zavjere koliko hocete al cinjenica je da ljudi umiru od ovoga..Ako me uhvati necu razmisljat je li grip stvoren da bi se prodalo sto vise vakcina i tamiflua
    Srećno ti bilo.

    Quote Originally Posted by kenneth View Post
    Ne razumjem jednu stvar. Rekoše juče na vijesti da se očekuje talas za 14 dana. Kako to oni znaju? Treba li neka navala turista da dođe? Neko zaražen će da ide po kućama i ljubi se i kija im u lice? Ne shvatam?

    Eto, dovoljno je da samo malo čovjek stane, zapita se. Smrdi na kilometar.

  19. #294
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    MONTENEGRO- Herceg Novi
    Posts
    1,916
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs down

    Quote Originally Posted by Tha_Maddog View Post
    Srećno ti bilo.
    Hvala, pametnjakovicu.

  20. #295
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,321
    Thanked in
    2,022 Posts

    Default

    Evo još nekih činjenica protiv vakcine

    Postoji niz stvari koje vam zdravstvene agencije i organizacije neće napomenuti o novom cjepivu protiv 'svinjske gripe'. Za malo mozganja evo 10 najočitijih stvari (zapamtite - ono što se ne govori često je važnije od onoga što se govori):

    1. Proizvodnja cjepiva maksimalno je 'požurena', a produkt nije dovoljno testiran na ljudima. Pa ako želite glumiti zamorca za farmaceutsku industriju, stanite u red za svoje cjepivo...

    2. Cjepiva protiv svinjske gripe sadrže opasne adjuvanse koji uzrokuju upalne reakcije u tijelu. Zbog toga postoje sumnje da su neki od njih povezani s neurološkim poremećajima i autizmom.

    3. Cjepivo protiv svinjske gripe u stvari bi moglo povećati rizik od smrtnog ishoda u slučaju zaraze tom bolesti i to promjenom (ili potiskivanjem) reakcije imunološkog sustava. Ne postoje nikakvi dokazi ni da cjepiva protiv 'obične' gripe pružaju zaštitu onima koji im se podvrgnu. Takva cjepiva su 'zmijsko ulje' moderne medicine.

    4. Liječnici još uvijek ne znaju zbog čega je cjepivo iz 1976. paraliziralo mnoge koji su ga primili. Isti je slučaj i s modernim cjepivom - ne zna se kakve bi mogle biti nuspojave (a pošto se testovi ne vrše neće se niti znati, do daljnjega...)

    5. Sve i da vas cjepivo protiv svinjske gripe ubije, farmaceutske kompanije za to nisu odgovorne (ovdje se provjereno radi o američkom zakonodavstvu, ali zna se kako zakoni funkcioniraju gdje god se vrti velik novac)

    6. Niti jedno cjepivo protiv svinjske gripe preventivno ne djeluje jednako dobro kao vitamin D. To je 'nezgodna' znanstvena činjenica za koju se mnogi upleteni u posao cijepljenja nadaju da nećete saznati.

    7. Ako cjepivo protiv svinjske gripe djeluje, a većina ljudi oko vas se cijepi, matematički gledano ono vam ne treba.

    8. Farmaceutske kompanije zarađuju milijarde dolara na masovnoj proizvodnji ovog cjepiva. Te milijarde dolaze iz poreznog, odnosno vašeg novca jer im ga uplaćuju vlade koje bi po svemu sudeći mogle početi uvoditi obvezna cijepljenja.

    9. Ako dođe do zaista velikog 'pomora' zbog svinjske gripe možete biti sigurni da će mnogi pohrliti po cjepivo bez ikakvog razmišljanja. Sve će biti dodatno potaknuto liječničkim figurama koje će u 'Big Pharma mind-setu' vjerojatno izjaviti nešto tipa: 'broj spašenih je veći od broja izgubljenih'. Samo što će izostaviti detalj da je broj spašenih imaginaran.

    10. Centri za distribuciju i primjenu cjepiva protiv svinjske gripe koji bi uskoro mogli niknuti diljem svijeta ipak neće biti potpuno beskorisni - omogućit će lagan način za identifikaciju velikih grupa prilično glupih ljudi. (koji će se naći na popisima za buduće 'poslovne' poduhvate koji neminovno slijede)

  21. #296
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    966
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  22. #297
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    9,170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kod nas su vakcine tek u januaru zato što čekaju vakcine koje će prvo da budu testirane. Tako ja shvatih.
    U Americi, đe je ova cura pošašavila, su primali vakcine koje nisu testirane, i ni ne pitaju hoće li neko da ih primi, nego su obavezni to da urade.

  23. #298
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,767
    Thanks Thanks Given 
    10,960
    Thanks Thanks Received 
    2,130
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Veri View Post
    Ti garantujes da mi djetetu nece biti nista od gripa?
    Okej onda...
    potpuno te razumijem i sinoc sam razmisljala, kad sam cula naseg cenjenog gospodina ministra, koji je napomenuo da su djeca i trudnice rizicna grupa...strasna dilema...da li dozvoliti da dijete ne primi vakcinu i eventualno se razboli, ne daj boze, sa posledicama, ili pak povesti ga zdravog na vakcinu, a ona napravi problem...niko ne zna oce li zakacit virus, sa ili bez vakcine!
    Strasno i tacno mi milo sto nemam bebu u kuci jer ne znam sto bih radila!!!
    Inace, ono sto me brine je to sto sam procitala na netu da u ugovoru koji farmaceutska industrija potpisala sa onima koji su otkupili te vakcine, da ne odgovaraju za eventualne nezeljene posledice...hmmmm...zasto se unaprijed stite ako su proizveli nesto sto treba da nam pomogne...ne zaboravite da vakcinu prima zdravo celjade, ne bolesno, a kazu da vakcina izaziva mozdane poremecaje i da je u 6 slucajeva dovela do smrti...iskreno mi je zao muka u kojima se trenutno nalaze ljudi koji imaju malu djecu.
    Moja djeca su velika, nijesu u rizicnoj grupi i nece primiti vakcinu, ali da neko kaze da moraju ne znam sto bih radila!
    ovo je agonija, zbilja!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  24. #299
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja mislim da je bolje ne primati vakcinu....sad za sad....imam dijete i brinem se sjutra ako jave, djeca moraju npr primiti vakcine,stvarno me strah....cak me vise strah posledica eventualnih od vakcine nego da se razbolimo.....ajde uzmimo u obzir neku laksu varijantu hripa,koja je ipak u procentima veca.Ova 4 smrtna slucaja u serbi-ji od 4 slucaja sva 4 pacijenta su imala prije gripa zdravstvenih problema...2 problema sa astmom ili bromnhijem, jedan sa srcem i 4 ne znam sa cim....ali uglavnom nisu bili zdravi vizicki prije gripe....sto govori,da je grip opasan u slucaju da osoba ima osim gripa jos neki problem.....pa virus napada taj problem od prije i dolazi do smrti.....
    znaci budite zdravi,pazite se hranom, utoplite se, pijte cajeve i tople napitke.....kao da se branite od obichnog gripa.....itd...

    ja cu itekako razmisliti o sjutra vakcinaciji djeteta, mislim da je u ovom slucaju lakse lijiciti nego sprijeciti.....jer vakcine nisu jos provjerene....
    2 slucaja potvrdjena u HN za treci se ceka ujutro...
    :)

  25. #300
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    The Wire
    Posts
    912
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kakvih gluposti prosipate ovdje pa stvarno ste nevjerovatni, ljudi ginu svaki dan a vi jos sumnjate u neke budalastine u koje dijete od 5 godina ne vjeruje... jebeni balkan

Page 12 of 40 FirstFirst ... 2891011121314151622 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Svinjski grip ili kako godj....
    By Sidewinder in forum Medicina
    Replies: 213
    Last Post: 01-12-11, 18:13
  2. Pticiji grip
    By PubertetBoy*Bigo in forum Game Server CG
    Replies: 21
    Last Post: 06-10-10, 12:33
  3. GRIP i visoka temperatura
    By SnowQueen in forum Ženski kutak
    Replies: 28
    Last Post: 15-03-09, 22:48
  4. ~~~~ptichiji grip~~~
    By beba# in forum Sve i svašta
    Replies: 83
    Last Post: 15-11-05, 23:17
  5. Grip
    By Hombre in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 11-02-04, 00:01

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •