Page 4 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 76 to 100 of 143

Thread: CRNOGORCI NISU UCESTVOVALI NA KOSOVSKOM BOJU !

  1. #76
    Admiral Krsto Djurovic Guest

    Default

    Quote Originally Posted by Jeronimo View Post
    Oces da kazes da Crnogorci nijesu Sloveni?
    Moje misljenje je da su Crnogorci (iz stare Crne Gore i Brda, ukljucujuci i primorska plemena) slovenizirani potomci Crnih Vlaha. Mada, moram dodat da su iz 15 - 16 vijeka imena Brdjana bila pretezno malisorska, izvor su turski defteri. Tako da je moguce da smo jednim dijelom genetski isti sa Malisorima.
    Last edited by Admiral Krsto Djurovic; 30-01-07 at 18:19.

  2. #77
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    505
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da da...pristao sam bicu sve...samo da se od svega srpskog sto vise udaljim...
    Dje su bili ti Crni Vlasi 1389.? Jesi li svjestan da nemas naziv za narod koji je zivio na teritoriji danasnje Crne Gore u to vrijeme? Da li se uopste ljudi koji su zivjeli u staroj Crnoj Gori idje nazivaju Crnogorcima (u smislu posebnog naroda)?
    Ja sam samo tu da vreme brze proleti...

  3. #78
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default Laže Jevrem, slagaše ga ovi Vizantinci ... antisrpstvo je bilo jako i prije 900 g. !!

    Quote Originally Posted by Jeronimo View Post
    Genijalno.
    A mozes li bit' za nijansu precizniji? Kako se zvao taj narod?
    Mogu li biti precizniji? mogu vala!

    Drzava se zvala Duklja, pa Zeta, nikad srpskim nazivom, da su bili Srbi nazvali bi je Srbija ili Juzna Srbija, ili Republika Srpska, zar ne?
    Politicki gledano, zvali su se Dukljani i Zecani. Tako su ih stranci zvali.

    Samo da ne pobrkaš u mislima, ovđe se radi o događajima sa početka II mileniuma.
    Dakle, radi se o dominantno slovenskim stanovnicima države Duklje, koje ovi Vizantinci nazivaju D U K Lj A N I M A.
    Ne radi se o rimskom gradu Duklja, radi se o Dukljanima stanovnicima DRŽAVE Duklje, koja je trajala od 7-8 do 13. vijeka.
    Trajala je P E T S T O T I N A G O D I N A . Zato je normalno da se pojavljuju relativno brojni izvori, koji pominju Dukljane.

    Sad pažljivo čitaj ovo su goli izvori, samo prevedeni, plemeniti Radoslav Rotković ih skupio i objavio, to jest Rotković ih je prepisao uglavnom od srpskih istoričatra, ja našao u knjižaru i eto ih zauvijek na sunce interneta.

    Vizantinac Nićifor Vrijenij: "Hrvati i Dukljani zlostavljaše Ilirik"

    Vizantinac Kekavmen kaže: Bijaše u gradovima Dalmacije, u Zeti i Stonu Toparh Vojislav Dukljanin

    Vizantijski pjesnik Teodor Prodrom: "... a što su mi Dukljani, Dačani i Dalmati ..."

    Tri različita Vizantinca nazivaju naše pretke Dukljanima. Malo li je? :blah:

    Ima još izvora đe Vizantinci nazivaju naše pretke Dukljanima.

    Laže onaj Jevrem kad kaže da su nam preci bili Dukljani.
    Čuo je te laži od ovh Vizantinaca, pa on laže nas. Pi lažavi Vizantinci, kako ni izlagaste Jevrema pa on nas laže! :blah:

  4. #79
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default Đe su ti Srbi, možeš dati neki dokaz da ih je bilo prije 18. vijeka?

    Quote Originally Posted by Jeronimo View Post
    Da da...pristao sam bicu sve...samo da se od svega srpskog sto vise udaljim...
    Kakvog srpskog?
    Đe su ti Srbi, prije 19. vijeka, đe su oni naročito pokaži prije 18. vijeka?
    Imaš kakav dokument iz 11. 12., 13., 14., 15. 16., 17. vijeka o Srbima na ovim prostorima ?????
    Đe su ih Srbi, pokaži dokument, mollim te, eto ja tih pokazah dokumenta o Dukljanima iz 11. vijeka!

  5. #80
    Admiral Krsto Djurovic Guest

    Default

    Quote Originally Posted by Jeronimo View Post
    (u smislu posebnog naroda)?
    Ako mislis u danasnjem smislu nacije, onda mislim da to neces nac u to vrijeme ni za jedan narod.

  6. #81
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    505
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Kakvog srpskog?
    Đe su ti Srbi, prije 19. vijeka, đe su oni naročito pokaži prije 18. vijeka?
    Imaš kakav dokument iz 11. 12., 13., 14., 15. 16., 17. vijeka o Srbima na ovim prostorima ?????
    Đe su ih Srbi, pokaži dokument, mollim te, eto ja tih pokazah dokumenta o Dukljanima iz 11. vijeka!
    Izvini,meni je neko rekao da su Nemanjici bili Srbi...
    A za Dukljane i Zecane kao narode samo ti znas.
    Ja sam samo tu da vreme brze proleti...

  7. #82
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    505
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Admiral Krsto Djurovic View Post
    Ako mislis u danasnjem smislu nacije, onda mislim da to neces nac u to vrijeme ni za jedan narod.
    Ne mislim na naciju nego na narod.Tako sam i napisao,cini mi se.
    Ja sam samo tu da vreme brze proleti...

  8. #83
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default Ja, Jevrem, Vizantinci i niko više!

    Quote Originally Posted by Jeronimo View Post
    Izvini,meni je neko rekao da su Nemanjici bili Srbi...
    he he he

    Kakva svetosavska logika!
    I Turci su vladali Srbijom 500 godina. Jesu li Srbi Turci?

    Nemanjići su mačem osvojili Duklju, bili su O S V A J A Č I.
    I uvijek su odvajali Zetu od srpske zemlje, uvijek, uvijek, u svojim titulama.

    A za Dukljane i Zecane kao narode samo ti znaš
    Samo ja, Jevrem i Vizantinci: Teodor Prodrom, Kekavmen, Nićifor Vrijenij, car Porfirogenit ... :twist:

    Izgleda da si preskočio lekciju, prećuta je, vrati se nemo mi preskakat https://forum.cdm.me/showpost.php?p=554627&postcount=79

  9. #84
    Admiral Krsto Djurovic Guest

    Default

    Quote Originally Posted by Jeronimo View Post
    Ne mislim na naciju nego na narod.Tako sam i napisao,cini mi se.
    Onda ti je Cipur sto puta pokaza da se taj narod zva 'narod Duklje' ili Dukljani.

  10. #85
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Admiral Krsto Djurovic View Post
    Pa provocira neistomisljenike da izadju s nekim argumentima koji ce pobit njegovo misljenje da Crnogorci i Srbi nikad ni u jednu bitku nijesu zajedno ratovali.
    A boldovani dio, sve i da je tacan - treba da dokaze da nemamo nikakve veze sa Srbima?

    Naravno - ovo je argument koji se koristio u svim slicnim primjerima sirom svijeta? Tipa Austrijanci nikad nisu ratovlai zajedno s Njemcima - te nisu ista nacija. Ali ovi jesu, a opet su razlicite nacije. Bravo
    O ovome i pricam - neob4razovani ljudi se igraju istorije, pa onde i koriste ovakve argumente. Vidjelo se kuce u caksire... Ccc

    Em je suvernisticki pokret primitizovan prilivom teletine iz DPS - zancajno je opao i kvalitet argumentacije. Strasno...

    Vecina ljudi je zla

  11. #86
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    921
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma, danas je svako istoričar. Kod Stamatovića su svi izgleda studirali; "naučni" metod se ne razlikuje.

  12. #87
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Corwin View Post
    Ma, danas je svako istoričar. Kod Stamatovića su svi izgleda studirali; "naučni" metod se ne razlikuje.
    O tome i pricam - politicka je potreba izbrisati svaki trag "srpskog" iz crnogorske istorije - kako bi se ojacao crnogorski nacionalni identitet.

    Zasto? Da li nas cinjenica da su se Crnogorci u XIX osjecali dijelom srpske nacije - danas cini manje Crnogorcima? Takvi ljudima, koji pokusavaju da dokazu cistotu crnogorskog nacionalnog bica - su na samo jedan korak od fasizma. A neobrazovanost je glavna pretpostavka. Procesi stvaranja modernih nacija su primjer mijesanja - dje se mijenja osjecaj identifikacije...
    Vecina ljudi je zla

  13. #88
    Admiral Krsto Djurovic Guest

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    A boldovani dio, sve i da je tacan - treba da dokaze da nemamo nikakve veze sa Srbima?
    Tema je da nema zajednicke bitke, a ti Bonja skreces s teme.

    Evo da i ja skrenem, naravno da imamo zajednickih stvari sa Srbima. Zar nam nijesu oni vjeru donijeli, a vjera je bila jedan od najbitnijih elemenata stotinama godina.

  14. #89
    Admiral Krsto Djurovic Guest

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    Da li nas cinjenica da su se Crnogorci u XIX osjecali dijelom srpske nacije
    Koji Crnogorci? Oni sto su se pisali ka Crnogorci u emigraciona dokumenta?

  15. #90
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Admiral Krsto Djurovic View Post
    Tema je da nema zajednicke bitke, a ti Bonja skreces s teme.
    Ne - to nije tema. To je argument. I to veoma jadan. Nazalost, za takvu vrstu kafanskih rasprava moraces da trazis drugog sagovornika.

    Eh da, sad zaboravih: Ako je za stav da Crnogorci nisu Srbi - upotrijebljen i argument da Crnogorci i Srbi nikad nisu zajendor atovali - sad mi se javlja jedna dilema. Naime, tokom Sutjeske ili Neretve - na jednoj su strani bili (izmedju ostalih) srpski i crnogorski cetnici, a na drugoj srpksi i crnogorski partizani. Sto to znaci? Kakv haos, a?



    PS: Nidaobogjaki sad da ispadne da Crnogorci jesu Srbi, jer smo se borili kod Bregalnice zajedno. O tempora, o mores...
    Last edited by Bonja the Zmaj; 31-01-07 at 10:39.
    Vecina ljudi je zla

  16. #91
    Admiral Krsto Djurovic Guest

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post


    PS: Nidaobogjaki sad da ispadne da Crnogorci jesu Srbi, jer smo se borili kod Bregalnice zajedno. O tempora, o mores...
    Evo ti, Cipure, kontraargument.

  17. #92
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Admiral Krsto Djurovic View Post
    Evo ti, Cipure, kontraargument.
    Ovo je sprdnja sa Cipurovom argumentacijom, a ne kontraargument.

    Ako na ovakav nacin budemo odredjivali ovako kompleksne stvari... Sve podje u tri fine... Primitivizam, neznanje i fanatizam...

    PS: Pravi kontraargument je:
    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    Ako je za stav da Crnogorci nisu Srbi - upotrijebljen i argument da Crnogorci i Srbi nikad nisu zajedno ratovali - sad mi se javlja jedna dilema. Naime, tokom Sutjeske ili Neretve - na jednoj su strani bili (izmedju ostalih) srpski i crnogorski cetnici, a na drugoj srpski i crnogorski partizani. Sto to znaci? Kakv haos, a?
    Vecina ljudi je zla

  18. #93
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    921
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma šta ste ljudi zapeli sa dokazivanjem posebnosti Crnogoraca? Crnogorci makar nikad nijesu nacionalni kompleks imali, a vi sad na silu pokušavate da ga napravite. Kome Crnogorci moraju bilo šta da dokazuju? Da takve potrebe imaju drugi narodi koji su vjekove proveli pod okupacijom to razumijem, ali takve komplekse kod vas SDPS Crnogoraca stvarno ne kapiram. Ja razumijem potrebu da dokažete da ste "veći" Crnogorci od bilo kojeg liberala, ali pretjeraste ga. Isti su vam argumenti kao i Stamatoviću i Amfilohiju i jednako realni. Ćipur i Grad se igraju istoričara, 90% ovog lijepog podforuma su njihovi thread-ovi zauzeli, a nijedan od njih ne bi mogao da nabroji dva metoda te nauke. Upropaštavate podforum na ovaj način, a nikome ne doprinostite osim nekolicini zaludnika da se bolje osjete što su "prosrpski" tabor "procrnogorskim" zamijenili. Pitam vas sad:
    Šta i kome pokušavate da dokažete?

  19. #94
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    165
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    vrshe propagandu,shire informacije , nema nishta loshe u tome...

  20. #95
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Corwin View Post
    Ma šta ste ljudi zapeli sa dokazivanjem posebnosti Crnogoraca? Crnogorci makar nikad nijesu nacionalni kompleks imali, a vi sad na silu pokušavate da ga napravite. Kome Crnogorci moraju bilo šta da dokazuju? Da takve potrebe imaju drugi narodi koji su vjekove proveli pod okupacijom to razumijem, ali takve komplekse kod vas SDPS Crnogoraca stvarno ne kapiram. Ja razumijem potrebu da dokažete da ste "veći" Crnogorci od bilo kojeg liberala, ali pretjeraste ga. Isti su vam argumenti kao i Stamatoviću i Amfilohiju i jednako realni. Ćipur i Grad se igraju istoričara, 90% ovog lijepog podforuma su njihovi thread-ovi zauzeli, a nijedan od njih ne bi mogao da nabroji dva metoda te nauke. Upropaštavate podforum na ovaj način, a nikome ne doprinostite osim nekolicini zaludnika da se bolje osjete što su "prosrpski" tabor "procrnogorskim" zamijenili. Pitam vas sad:
    Šta i kome pokušavate da dokažete?
    O čemu pričaš ti?
    Širiš komintenrovku internacionalu, ultraljevičarstvo, hipi pokret propagiraš?
    Propagiraš svijet bez nacija i naroda u kojem će se prvo Crnogorci odreći svog identiteta, Crnogorci koji imaju najmlađu državu u svijetu????
    Idi pa propagiraj internacionalizam, kominternovski komunizam, hipi pogled na čovječanstvo, idi da propagiraš u Srbiju, Njemačku, Irsku, Škotsku, Hrvatsku, Mađarsku, Francusku, Rusiju ... predloži prvo njima da ne prikazuju ništa iz svojih istorija.
    Kako te nije sramota?
    Postavio sam na ovom podforumu desetine izovra, dokumenata, I Z V O R A, nikakvih prepričavanja prevarantskih istoričara.
    Voliš da pročitaš ta dokumenta, a voliš i da predložiš komunističku - hipi utopiju za Crnu Gorui?
    Kako te nije sramota? Predlažeš da se prvo Crnogorci odreknu svoje istorije, kako se ne zastidiš?

  21. #96
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    O čemu pričaš ti?
    Širiš komintenrovku internacionalu, ultraljevičarstvo, hipi pokret propagiraš?
    Propagiraš svijet bez nacija i naroda u kojem će se prvo Crnogorci odreći svog identiteta, Crnogorci koji imaju najmlađu državu u svijetu????
    Idi pa propagiraj internacionalizam, kominternovski komunizam, hipi pogled na čovječanstvo, idi da propagiraš u Srbiju, Njemačku, Irsku, Škotsku, Hrvatsku, Mađarsku, Francusku, Rusiju ... predloži prvo njima da ne prikazuju ništa iz svojih istorija.
    Kako te nije sramota?
    Postavio sam na ovom podforumu desetine izovra, dokumenata, I Z V O R A, nikakvih prepričavanja prevarantskih istoričara.
    Voliš da pročitaš ta dokumenta, a voliš i da predložiš komunističku - hipi utopiju za Crnu Gorui?
    Kako te nije sramota? Predlažeš da se prvo Crnogorci odreknu svoje istorije, kako se ne zastidiš?
    Ko se god ne slaze s Cipurkom - ili je Srbin ****** ili prljavi lijevi hipik.
    Zar ne vidis tuzni covjece - da odje niko ne prica o Crnogorcima, nego o tebi. I nacinu na koji predstavljas crnogorce.

    Prestani da skrivas svoju patolosku nesigurnost iza cijele crnogorske nacije.
    Ako smo prezivjeli 2007 bez ovakvog primitivnog sovinizma - dako preteknemo i od sad.

    Jer ako je nekome pomoglo tvoje besomucno spamovanje da utvrdi svcoj nacionalni identitet - sve splamcelo
    Vecina ljudi je zla

  22. #97
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    I nacinu na koji predstavljas crnogorce.
    Ja predstavljam Crnogorce, ili predstavljam I Z V O R E, DOKUMENTA iz crnogorske istorije?

  23. #98
    Admiral Krsto Djurovic Guest

    Default

    Quote Originally Posted by Admiral Krsto Djurovic View Post

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    PS: Nidaobogjaki sad da ispadne da Crnogorci jesu Srbi, jer smo se borili kod Bregalnice zajedno. O tempora, o mores...

    Evo ti, Cipure, kontraargument.
    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Crnogorci i Srbi, za 600 godina koliko su Turci bili na Balkanau nikada se ni u jednoj bitci nijesu zajednički borili protiv Turaka :blah:
    Ispravljam se, Bregalnica je bila protiv Bugara, a zajedno sa Turcima i Srbima.

    Stvarno me interesuje ima li ko neki podatak koji ce da pobije ovo sto Cipur kaze? Samo nemojte ponovo pocinjat pricu o identitetu, jer to nije tema odje.

  24. #99
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Admiral Krsto Djurovic View Post
    Stvarno me interesuje ima li ko neki podatak koji ce da pobije ovo sto Cipur kaze? Samo nemojte ponovo pocinjat pricu o identitetu, jer to nije tema odje.
    Bitka za Skadar 1912...

    Ali je tek odje evidentno koliko je glupo postavljeno pitanje. Od XVI vijeka - naovamo se govori o zajednickim aktivnostima juznih slovena protiv Turske... I sad ovaj cipurak pokusava da to svede na nivo bitaka?
    Vecina ljudi je zla

  25. #100
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    Bitka za Skadar 1912...
    Bjese li to onda kad Srbi pobjegose?
    Ko je zauzeo Skadar?
    Srbi ili Crnogorci?

    protiv Turske... I sad ovaj cipurak pokusava da to svede na nivo bitaka?

    Pa ocemo li da dovedemo ovo na nivo video-igrica? :lolblue:
    Bi li to volio?

Page 4 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •