Page 1 of 9 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 201

Thread: Predstavljene: nvidia GTX 280 i GTX 260!!! Konacno!

  1. #1
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Niksic, Montenegro
    Posts
    1,730
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    4 Posts

    Default nvidia GTX 260 u mojoj kuci!

    GTX 260- na dan dolaska u moju kucu

    edit: stigla i instalirana http://visionhd.mneweb.net/gtx260.html

    Nakon sto sam pametno preskocio 9xxx seriju (razumljivi razlozi - nista drugo no 8xxx arhitektura i slicne performanse), izasla je kartica nove generacije sa duplo vise stream procesora, integrisanim PhysX-om (nema vise ageia physX kartica), visestruko brzim video enkodiranjem itd. itd.

    Nakon mog posta: asus en8800gts na dan dolaska u moju kucu - evo neceg novog od nvidie.

    GTX 280: http://www.nvidia.com/object/geforce_gtx_280.html
    GTX 260: http://www.nvidia.com/object/geforce_gtx_260.html

    GTX 260- na dan dolaska u moju kucu

    Last edited by =]Vlado[=; 06-08-08 at 13:18.
    ne znam, nemam, ne mogu, necu

  2. #2
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    vidjoh ovo long time ago...i zna se već dosta...uradjeni su mnogi testovi...
    Kartice su dosta precijenjene, malo manje GTX 280 malo manje trosi od GX2, ali je se GX2 dosta dobro drži u testovima...čak ima bolje performanse u većini njih....
    Ja ću čekat Ati radeone HD4850, HD 4870, HD4870 X2...bice padanja cijena i svega ostaog...HD4850 bi trebao da bude dosta dostupan, jeftin...a u 3dMark06 (iako je nije puno bitno) prestiže 8800GT...za mene dosta...
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  3. #3
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Niksic, Montenegro
    Posts
    1,730
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Loverclocker View Post
    vidjoh ovo long time ago...i zna se već dosta...uradjeni su mnogi testovi...
    Kartice su dosta precijenjene, malo manje GTX 280 malo manje trosi od GX2, ali je se GX2 dosta dobro drži u testovima...čak ima bolje performanse u većini njih....
    Ja ću čekat Ati radeone HD4850, HD 4870, HD4870 X2...bice padanja cijena i svega ostaog...HD4850 bi trebao da bude dosta dostupan, jeftin...a u 3dMark06 (iako je nije puno bitno) prestiže 8800GT...za mene dosta...
    Ada znao sam i ja prosle godine. Ali danas je zvanicno predstavljena. Pa cu ovdje pratiti razvoj situacije i benchmarkove s pravim driverima, performanse i ostalo. Uglavnom, ta nadolazeca ati serija nece prestici ovo

    nvidia forever
    ne znam, nemam, ne mogu, necu

  4. #4
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    well...mozda mi chak i dovoljna bude HD4670...
    Nisam fanboj, gledam šta mi treba i šta mi daje naj za moje pare...a ne namjeravam da ih previše trošim...zapravo ni nemam...
    Ko će koga prestići...ne znam...Meni samo treba karta da mi ćera na 1650*1150 na max detalje sve današnje igre...a ko će da juri 3Dmark, ili ima 26" monitor, super, ko voli nek izvoli.. (btw Crysis ne računam u igre, možda je pokrenula tehnologiju i pritisla Nvidiju i Ati, ali takve igre škode igračkoj populaciji, sa visokim zahtjevima na koje 90% gamera nema odgovor..)
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  5. #5
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    inače, svidja mi se ATI dosta, nije baš da sam fanboj, ali cijene, perf, tihe su, malo troše, i bolji vid prikaz...
    Al eo za vlada a i ostale, malo parite okice:
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  6. #6
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo "preliminarnih" rezultata, uz 177.26 .

    http://www.theinquirer.net/gb/inquir...80-scores-here

    o/c dometi:

    http://img293.imageshack.us/img293/9715/gtxsqp2.png

    Specifikacije 4870/280:

    http://www.gpureview.com/show_cards....=564&card2=567

    Bravo za tehnoloski napredak, ali 8800GTX jos dugo moze da se eksploatise.
    Last edited by Jal Cargo; 17-06-08 at 15:46.

  7. #7
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    normalno...imas te preliminarne rezultate i na mnogo drugih sajtova...guru3d..hexus.net...i ostali...
    ja ipak ostajem uz ati...
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  8. #8
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa e...optimizuju sve za nVidiju...:-x
    a Ati vazda crkava sa driverima, muchi se...a ima vrhunske kartice...ne najbolje...ali dovoljne jachine za 90% tržišta...baš mi ih je žao, zeznzto im je da se izvuku, nVidija zajačala...teško je preokrenuti svijest kod ljudi...pogotovu naših... :roll:
    Last edited by Loverclocker; 17-06-08 at 16:49.
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  9. #9
    Fuk@rA Guest

    Default

    Kartica ništa specijalna i ničim ne opravdava nešto kao "nova tehnologija" nazive koje joj daju

  10. #10
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znate sta, mene uopste ne interesuje nemoc jednog ili drugog proizvodjaca. Ja sam krajnji kupac, interesuju me performanse i adekvatna cijena. ATi mozda ne moze da se izbori sa optimizacijom drajvera zbog sabotaze nV i programerskih timova, ali, sto bi mene to interesovalo? Moje pare, moj izbor. Bez ikakve sentimentalnosti. Bas me briga da li je proizvod nV ili ATi, dok zadovoljava moje zahtjeve. Sjetite se 9800 Pro i bezobrazne cijene koju je Ati drzao skoro dvije godine. Zasto? Zato sto im se moglo. Ali, kad god zaskripi, zale se na nelojalnu konkurenciju, pa pokusavaju politikom cijena da preokrenu situaciju. Odlicno. Dok proizvodjaci ratuju medjusobno i spustaju cijene, kupci su na dobitku.

    U ovom trenutku, nV i ATi su izjednaceni u donjem i srednjem segmentu, u high-end kategoriji nV dominira zbog raznovrsnije ponude i predrasuda trzista. Medjutim, razlika izmedju 3870x2 i, recimo, 9800GX2, koja teorijski iznosi i do nekoliko desetina procenata, je u praksi zanemarljiva, jer ljudsko oko ne moze da primijeti razliku izmedju 117 i 131 fps.

    Ko ima 8800 GTX/Ultra ili 3870x2, pa i nesto slabije modele, ne treba da razmislja o zamjeni. Jer, Crysis je izuzetak, igra koja je tehnicki znatno ispred konkurencije. Sve ostale igre glatko se prikazuju na ekranu i ne vjerujem da ce se u narednom periodu pojaviti neki preradjeni engine koji ce izjest resurse konfiguracije. Ne bi valjalo za nase dzepove.

  11. #11
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,719
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default NVidia grabi dalje

    Što jes jes, NVidia ima trenutno najbolje grafičke kartice u ponudi. Za 15% boljih performansi moraš platiti u prosjeku do 45% skuplju cijenu. Bitan je užitak
    Kome da prodam:
    ASUS EN9800GTX /HTDP/512M, NVIDIA GeForce, DDR3, 256-bit, Radni takt GPU 675 MHz, Takt memorije 2200 MHz, HDTV, 2560x1600 za 295,00 eur
    [email protected]
    067/518-983
    IT Market: pitajte, zovite, p.m.-ujte, e-mail-ujte

  12. #12
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Potpuna prdnjava, sad sam chita na "Ananda" review.. , Da su joj stavili normalnu cijenu pa i nekako, ovako, uzas..

    Skuplja je od 9800GX2 za oko 170-200 dolara, a ova je dere u vecini testova.. A tih +170/200$, je zapravo cijena od - 700$!!!! , shto je smijeh najveci ikad!

    A kako opravdavaju cijenu, vele skupa proizvodnja, a i igre za nju tek treba da dodju, pa ce ona tek onda da pokaze ko je i shto je! pfffff - Ja u zivotu vecu glupost vidio i chuo nisam.. Kakva marketinshka prdnjava, ali bash ono njesra za nevjerovat..

    I jedan detalj na kraju pomenutog review-a, koji mislim pogadja sushtinu "marketinshkih proizvoda*" (*proizvod koji nije dobar onoliko koliko je mogao da bude, vec je sasvim namjerno shtelovan da bude takav kakav jeste, da bi tjerao stado u zeljenom pravcu..) Mada ako cemo pravo, vecina danashnjih IT proizvoda za shiroke mase, su upravo takvi.

    "But maybe with the lowered high end threat from AMD, NVIDIA has decided to make a gutsy move by positioning its hardware such that multiGPU solutions do have higher value than single GPU solutions. Maybe this is all just a really good way to sell more SLI motherboards."
    Last edited by NexusVI; 18-06-08 at 02:32.

  13. #13
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Niksic, Montenegro
    Posts
    1,730
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Ima dosta istine u svim postovima. However, nvidia still rules i kupicu GTX 280 cim je bude nedje Mozda i GTX 260 bude dovoljan...
    ne znam, nemam, ne mogu, necu

  14. #14
    Fuk@rA Guest

    Thumbs down

    Quote Originally Posted by =]Vlado[= View Post
    Ima dosta istine u svim postovima. However, nvidia still rules i kupicu GTX 280 cim je bude nedje Mozda i GTX 260 bude dovoljan...
    Ma ne kažem ja da nvidia rula care nego ta kratica će koštat 550 eura ođe što je dranje na suvo s obzirom na njene performanse koje uopšte nisu naročite .....

  15. #15
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Niksic, Montenegro
    Posts
    1,730
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fuk@rA View Post
    Ma ne kažem ja da nvidia rula care nego ta kratica će koštat 550 eura ođe što je dranje na suvo s obzirom na njene performanse koje uopšte nisu naročite .....
    Isto se ja nadam da nece biti kod nas vise od 330-340e bar ova GTX 260
    ne znam, nemam, ne mogu, necu

  16. #16
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    bilo kako bilo, ja ga necu davat preko 150-200e za neku karticu...osim ukoliko se ne budem bavio nekim ozb grafičkim poslom pa da mi se to osplati...
    a kako je krenulo trebaće za ove buduće po ruke i dvije noge davat...
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  17. #17
    Fuk@rA Guest

    Default

    Quote Originally Posted by =]Vlado[= View Post
    Isto se ja nadam da nece biti kod nas vise od 330-340e bar ova GTX 260
    ona će biti nedje od 400 do 450

  18. #18
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,390
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    e kad ce ovaj monster doc kod nas

  19. #19
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fuk@rA View Post
    Ma ne kažem ja da nvidia rula care nego ta kratica će koštat 550 eura ođe što je dranje na suvo s obzirom na njene performanse koje uopšte nisu naročite .....
    lol, moram repliku sry, (a za sluchaj da govorish o 260, unaprijed pardon!)

    Nacesh mi je za toliko kod nas, ja cu je prvi kupit!! pfff Kako ti to rachunash ffs!? Ti mislish to samo prebacish 700$ u eure i dobijesh cijenu!!? Eee kad bi to bilo tako..

    To ovdje, (u shupak od svijeta), ne ide bash tako.. 280 ce, makar u startu, kod nas koshtat, paa brat bratu, oko 850-900 eura,mozda i vishe.. (ovo govorim za cijenu u US od 700$)!

  20. #20
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    double post...my mistake...
    Last edited by Loverclocker; 18-06-08 at 16:02. Reason: error
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  21. #21
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jes da je kraj svijeta, ali je mala država, zemlja u razvoju, malo tržište, nema oficijelnih snadbjevača i predstavništva, takodje porezi...
    U Srbiju se GX2 može naći za oko 500e, 280GTX će bit skuplja za oko stotinjak eura..A sa ovakvim mogućnostima kakve nam Saša pruža , cijena ovdje ne bi trebala biti mnogo veća..
    a cijene će padati sigurno, sa većom dostupnošću kartica, izlaskom novih radeona, a i nezadovoljstvom kupaca, jer se gotovo na svakom većem IT forumu govori da su kartice "overpriced"..
    Nema šanse da predje 700e..mogu se kladiti...
    Last edited by Loverclocker; 18-06-08 at 16:22.
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,671
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Loverclocker View Post
    U Srbiju se GX2 može naći za oko 500e, 280GTX će bit skuplja za oko stotinjak eura..A sa ovakvim mogućnostima kakve nam Saša pruža , cijena ovdje ne bi trebala biti mnogo veća..
    Za te pare se moze uzeti PS3 i dvije igrice i imati bolji prikaz

  23. #23
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Loverclocker View Post
    jes da je kraj svijeta, ali je mala država, zemlja u razvoju, malo tržište, nema oficijelnih snadbjevača i predstavništva, takodje porezi...
    U Srbiju se GX2 može naći za oko 500e, 280GTX će bit skuplja za oko stotinjak eura..A sa ovakvim mogućnostima kakve nam Saša pruža , cijena ovdje ne bi trebala biti mnogo veća..
    a cijene će padati sigurno, sa većom dostupnošću kartica, izlaskom novih radeona, a i nezadovoljstvom kupaca, jer se gotovo na svakom većem IT forumu govori da su kartice "overpriced"..
    Nema šanse da predje 700e..mogu se kladiti...
    Pa dobro recimo da bude i 700e! WTF r we talkin about, rofl! Za te pare mogu zmaja od compa da kupim(sastavim)..

    Ali jbg, igre koje tek treba da izadju, njih ce da jede, raznosi! roflx1000

    Shto se chini qq, na shto se pare uzimaju, i to bash krvavo klepanje, ne po ushima, no po glavi, i to ono dok ti se ne stuzi!

  24. #24
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NexusVI View Post
    Pa dobro recimo da bude i 700e! WTF r we talkin about, rofl! Za te pare mogu zmaja od compa da kupim(sastavim)..

    Ali jbg, igre koje tek treba da izadju, njih ce da jede, raznosi! roflx1000

    Shto se chini qq, na shto se pare uzimaju, i to bash krvavo klepanje, ne po ushima, no po glavi, i to ono dok ti se ne stuzi!
    Agreed totally, malo mi zastrani sa cijenama, bio si u afektu...
    Eo sad vidjeh da ih ima u Austriju za 500e...ali nvm...puca mi..
    Samo da ja sklopim meni dream mashinicu za 650-700e krajem ljeta, pa neka oni prodaju i zlatne poluge sa njima... Makse ljeb 60c, bus 70centi, nema ljeba da se jede, moš auto za te dvije kartice uzet.. :razz:

    tih 30-40fps u najzahtjevnijim igrama na HQ 1650*1050 koje će mi ova makina pružat, puna kapa...
    A ko oće da 100 da gleda na FRAPS, i 15k + u 3dMarkovima, nazdravlje, može mu bit...
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  25. #25
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Niksic, Montenegro
    Posts
    1,730
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Loverclocker View Post
    bilo kako bilo, ja ga necu davat preko 150-200e za neku karticu...osim ukoliko se ne budem bavio nekim ozb grafičkim poslom pa da mi se to osplati...
    a kako je krenulo trebaće za ove buduće po ruke i dvije noge davat...
    Sta mislis o meni koji 5 sati dnevno radi u 3ds max-u i 2 sata dnevno video editing
    ne znam, nemam, ne mogu, necu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Podgoricka Skupstina konacno na sud!?
    By Admiral Krsto Djurovic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 6
    Last Post: 23-02-07, 01:28
  2. Gigabyte nvidia 6600GT Pci-X 70 eura
    By chatnick in forum Ostali oglasi
    Replies: 10
    Last Post: 09-11-06, 11:18
  3. Replies: 51
    Last Post: 29-06-05, 18:47
  4. VIA ili Nvidia chipset?
    By Emp in forum Hardware
    Replies: 4
    Last Post: 23-04-05, 00:23
  5. Konacno..
    By sh0cker in forum Primorski
    Replies: 71
    Last Post: 21-02-05, 05:38

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •