Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 59

Thread: Lada Niva - najbolji terenac svijeta ili shta?

  1. #1
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default Lada Niva - najbolji terenac svijeta ili shta?

    e tako poshto sam na topicu svetlao obraz lade nive mislim da je red da odje do kraja to uradim i opravdam njenu titulu najboljeg terenca svijeta nadam se da ce vam se svidjeti






    http[img]://www.ladaniva.co.yu/slides/bronto.html[/img]


    e za sada toliko al na kompu imam preko 200 slika sa njom pa ako neko bude htio neka kaze stavicu ja josh a sada mali tech info o ladi nivi 1.7 ilivam vaz 2121 modelu :

    Osnovne karakteristike

    Automobil VAZ-2121 "NIVA" je veoma uspešan konstruktorski poduhvat AO "AVTOVAZ" gde su se ujedinili komfor putničkog automobila i prohodnost terenskog vozila. "NIVA" je onda svojevremeno popunila ovu tržištnu prazninu. U pogledu cena ovi automoboli zauzimaju poziciju na unutrašnjem tržištu između automobila zadnje i prednje vuče; na spoljnom tržištu kao najskuplji model u nizu porodice VAZ. Na bazi
    VAZ-2121 stvoreno je mnoštvo automobila različite namene, koje proizvode angažovana preduzeća.



    Modeli

    Od početka proizvodnje bio je plasiran jedan model sa karburatorskim motorom radne zapremine 1,6 l (VAZ-21210). Nakon modernizacije 1993. godine radna zapremina motora bila je povećana do 1,7 l (VAZ-21213). Za izvoz se proizvodio model sa centralnim ubrizgavanjem goriva (VAZ-21214). U nizu modela AO "AVTOVAZ"
    2001-2002. godina bili su zastupljeni modeli VAZ-21213 sa karburatorskim motorom i VAZ-21214 sa raspodeljenim ubrizgavanjem goriva. Proizvodile su se, takođe, male serije automobila sa karburatorskim motorima Peugeot radne zapremine 1,9 l (VAZ-21215).



    Osobine

    Povećana prohodnost i komfor su glavne kvalitetne osobine automobila "NIVA".

    On je najbolji za vožnju po bespuću, izlaske na teškopristupačne terene, lov i ribolov.

    Zadnje sedište je na rasklapanje, što daje mogućnost prevoza različitih tereta. Isti nivo vrata prtljažnika i poda pruža prikladnost za utovar i istovar.

    Gabariti u mm:
    duzina 3720
    sirina 1680
    visina 1640
    medjuosovinsko rastojanje 2200
    razmak prednjih/zadnjih tockova 1430/1400
    pogon pun pogon(konstantni 4x4)


    Motor :
    radna zapremina 1690 ccm
    maks.snaga,KW(pri obr/min) 59(5200) i za noviji model 59.5(5400)

    maks.obrtni moment
    Nm (pri obr/min) 130 na 3400obrtaja za noviji model na 3600 obrataja
    ubrizgavanje karburator novi model raspodijeljeno ubrizgavanje

    mjenjac 5 brzina a potroshnja i sl necu o tome jer mislim da nema koristi ako koga zanima josh shta,a jedan od glavnih aduta lade nive po terenu jeste shto na obrtajima od 400o do 5000 ne daje brzinu i ubrzanje nego samo snagu shto je vitalno za prolaz korz neke terene gdje nijedan drugi dzip ne ide,al najzanimljivije od svega je shto je posle trideset godina lada niva dobila nasljednika a to je lada niva chevrolet vjerovali ili ne ............ koja izlgleda upravo ovako


    http://www.ladaniva.co.yu/Chevy/2-g.jpghttp://www.ladaniva.co.yu/Chevy/2-a.jpg


    e a shta je sve promijenjeno na njoj to je posebna prica recimo da je samo unutar nje kako bi rekli ljudi iz chevyja promijenjeno "1200"detalja dosta govori o tome.

    http://www.ladaniva.co.yu/Chevy/2-c.jpg


    e i na kraju o novom modelu koji ce i dalje rulati svim terenima svijeta i biti neprikosnoven all terrain vehicle ako da bog dogodine da ga kupim pa da ga vidite a to izlgeda ovako:
    Svedoci smo poslednjih godina velikih pripajanja nekih auto proizvodjaca sa drugim vecim. Chevrolet polako osvaja trziste Azije, a sada se izgleda ustremio i na Evropu. Posle kupovine fabrike Daewoo, poslednja akvizicija mocne americke kompanije GM (General Motors) je fabrika u Toljatiju VAZ. Zvuci nemoguce? Ne. Ni najmanje. Posle kupovine uslo se u proizvodlju naslednika NIVE, off-roadera koji je bio neprikosnoven poslednjih trideset godina. Automobil NIVA, kakav god da je, nije pretrpeo bilo kakve bitnije promene u svojoj istoriji, da bi sada njegov naslednik mogao da se podici sa brojkom od 1200 (!?!) izmena koje su nacinjene uglavnom unutar vozila. No da krenemo redom.Mozemo razlikovati tri osnovne promene. Motor je dobro zasticen od uticaja blata i vode (postoji poklopac koji zatvara ceo motor, trend u zapadnom svetu). Stavljen je drugaciji kais, mnogo izdrzljiviji. Napred je postavljen dodatni hladnjak koji hladi tecnost ZF nemacke firme, tako da visde ne kljuca prilikom off road voznje. Izduvni sistem je mnogo kvalitetniji, izradjuje ga takodje nemacka firma Tenneco (globalizacija na delu: nemacki delovi u ruskom vozilu ciji su vlasnici amerikanci a prodfaje se u evropi. Pominje se opelov motor (takodje u sastavu GM) od 1800 ccm, dok je trenutno na raspolaganju samo motor od 1700 ccm nepromenjen. A sada najveci sok: mozete zaboraviti na one silne vibracije i skripanja kod mehanickih podessavanja kako retrovizora, tako i bocnih stakala, preslo se sve na elektriku!Zamenjene su takodje i gume na vratima tako da vrata se mnogo bolje zaptivaju nego ranije (to je veliko olaksanje, autor teksta ima veliko iskustvo na tome Enterijer je znatno izmenjen, izmenjen je onaj retro spartanski look (pogledajte samo UAZ dzipove, ono je i dalje za plakati) i NIVA je dobila novi izgled malo udobnijeg evropskog dzipa.Razlike izmedju GLS i L verzije ce vas pomalo i nasmejati. Zapitacete se da li je moguce da ovo ima jedna Lada? Naime u GLS verziji postoje i grejaci sedista, zadnji nasloni za glavu, velurske presvlake, pripremu za radio sa dva zvucnika (ok, ovo zadnje je malo preterano)

    Sto se tice voznih karakteristika, sve je manje vise isto: necete dobiti nekakvo vece ubrzanje prilikom vecih obrtaja (na 4000 obrtaja dobijate snagu, ali ne i brzinu). Vibracije su dovedene na minimum (tako kaze proizvodjac, ne verujemo dok ne probamo!). Ogledala se i dalje tresu pri vecim brzinama (autoru tekstova su se savijala ka vozilu pri brzini od 100km/h, tako da je imao poluautomatkse retrovizore, iskreno se nadam da to nece biti slucaj i sa novom NIVOMU planu je predstavljanje LX verzije sa Opel ECOTEC 1.8 motorom (125 ks) sa MKP. Imace ABS sistem koji je razvio nemacki BOSCH, prednja sedista ce biti uzeta iz Opel Astre, naravno podesivim po visini (to je nekada za Ladu bio pojam!) i klima uredjajem italijanskog proizvodjaca DELFI! Suska se i postavljanju prave koze... Cena se planira na nekih 13000EUR sto je i dalje ispod proseka za ostale terence koji se nude na trzistu.

    Cene u Rusiji se krecu od 285000 rubalja (8000 EUR) za standard L verziju, do 324000 rubalja (9250 EUR) za nacifranu, GLS verziju.

    Sve u svemu ovo je svakako bio adrenalinski sok za staru Ladu NIVU. Cini mi se da ovo nije samo jos jedan u nizu face liftinga koji su izvodjeni na automobilima, cini mi se da je ovo pocetak jedne nove madosti za najpopularniji terenac istocne Evrope. S obzirom na cinjenicu da ovo pisem iskljucivo se pozivajuci na pisanija drugih ljudi koji su doticni automobil vozili, kao i na zvanicne podatke GM AutoVAZ-a, postoji mogucnost da ima izvesnih odstupanja od stvarnosti. No moramo pustiti vreme i korisnike da o tome prosude...


    Evo jos nekih podataka relevantih za novu NIVU:



    Ukupna masa, kg 1800
    Masa praznog vozila, kg 1350
    Zapremina prtljaznog prostora, l bez spustenih zadnjih sedista 320

    sa spustenim zadnim sedistima 650

    Dimenzije, mm duzina 4048

    duzina (bez pomocnog tocka) 3844

    sirina 1770

    visina 1652

    Klirens 200

    radijus okretanja, m 5.7




    Motor, 4 cilindricni sa injektorom
    Kubikaza 1690
    Precnik cilindra, mm 82
    Kompresija 9.3
    Snaga KS 80



    Max obrtni momenat, N*m 127.5
    Max. brzina, km/h 140
    Zapremina rezervoara, l 58
    Klasa Euro standarda EURO - 2
    Potrosnja goriva na 100 km 90 km/h 8.6
    120 km/h 11.6
    srednja vrednost 10.8
    Transmisija konstantni pogona na sva cetiri tocka preko blokade diferencijala
    Menjac 5-stepeni, manuelni
    Kocnice Napred diskovi
    Pozadi dobosi
    Gume 205/70 r15

    Osnovne razlike izmedju stare i nove NIVE:

    Chevrolet NIVA 21214
    karoserija sa 5 vrata karoserija sa 3 vrata
    Dimenzije, mm
    Duzina, mm: 4048 3740
    Sirina, mm: 1770 1680
    Rezervoar, l:
    58 42
    Nivo interne buke, dB:

    78 83
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  2. #2
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    dugujem izviunjenje shto je prvih par slika na linku al sve sam pokushao nece da stavi slike pa nece al taman da pogledate i ostatak od stotinka slikla da vidite shta sve auto moze i kakvih modela ima pocev od big foota do gusjenicarke do limo verzije safari verzije itd itd
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Sad za sad AMIN!
    Ovih dana trebalo bi da vozim Nivu.


    A što se tiče slika, i ja sam prodao da ih editujem ali nisi stavio cijeli link, idi opet tamo i kopiraj linkove pa stavi ih opet ili šali mi to na P.M. ( ) pa ću ih ja ubacit! Nema problema.
    TAKUMI

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Nis/Reutlingen
    Posts
    910
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa da je najbolji terenac sveta, to je malo preterano :!:

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    bgd/bd
    Posts
    2,860
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ma Niva je ***** obicni..najruznije auto!Bila ta ka sto rece sparco gore neka Super-niva ili Bet-niva nemam pojma...ali se raspada...Jedino walja na snijeg zato sto je 4x4 i ima strasno tanke gume...

  6. #6
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    pa ajde vas dvojica kad ste toliko sigurni da ne valja dajte toga dzipa koji moze na terenu da izvede shta i niva i koji ce proci dje i ona sve a ja cim nadjem nedje ruske neke testove nove nive i novog hummera da vam dam da vidite shta tek njemu radi na njegovom terenu dakle pustinja sirina usponi i sl.a da je ruzna jes al shta cete neko i to voli ..............ah mene svi gleeeeedaju tako je neprijatno
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,399
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    A toooo brate sparco,ti si mi trebao sve ovo vrijeme,ljudi dok ne sjednete u nivu i ne vidite sto sve pruza tamo dje nema puteva nemate pojma kakvo je auto.po asfaltu je tranja pih,ali cim sidje sa njega uhh...
    FIZIIIIIIII !!!

    Isto su me pitale STOTINE i ponavljam STOTINE hiljada studenata! ETO!

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Pa niej najbolji terenac ako kako kažu nijedan terenac ne može da se popne kao Nivica.
    Na EuroNCAP-u Nivica je dobila 1 zvijezdicu, karoserija i frema su kao papir.


    Eo nekoliko slika:



















    ... :twisted:





    [img][/img]
    TAKUMI

  9. #9
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    bandito tnks for support a fabia tnks again za slike mnogo a jedna od cari nive je suva mehanika koja skoro da nema smrti jer na nove terence cim malo pocne elktronika da shteka odoste u biiiip i poz sa njim na terenu je neprevazidjena i dalje se toga drzim nema shta dok mi ne dokazete suprotno i nadjete boljega
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Potpis!
    TAKUMI

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Nis/Reutlingen
    Posts
    910
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco
    bandito tnks for support a fabia tnks again za slike mnogo a jedna od cari nive je suva mehanika koja skoro da nema smrti jer na nove terence cim malo pocne elktronika da shteka odoste u biiiip i poz sa njim na terenu je neprevazidjena i dalje se toga drzim nema shta dok mi ne dokazete suprotno i nadjete boljega
    G klasa ?

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Po testovima G klasa je slabija od Touarega i Land Cruisera!
    TAKUMI

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Tungunstan-Tunguzija
    Posts
    1,502
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Lada Niva jeste da nema elektronike ali joj je zato kvalitet mehanike ispod svakog standarda. To je nevjerovatno koliko se kvari. Ovo govorim jer dok sam radio u jednoj firmi imali smo 5 Niva od kojih su 3 uvijek bile kod majstor. Interesantno je da nemaju neku odredjenu boljku nego se sve kvari podjednako i veoma cesto.
    Vjestacka inteligencija se ne moze suprostaviti prirodnoj gluposti.

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,399
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Milos
    Lada Niva jeste da nema elektronike ali joj je zato kvalitet mehanike ispod svakog standarda. To je nevjerovatno koliko se kvari. Ovo govorim jer dok sam radio u jednoj firmi imali smo 5 Niva od kojih su 3 uvijek bile kod majstor. Interesantno je da nemaju neku odredjenu boljku nego se sve kvari podjednako i veoma cesto.
    A dobro si promijenio taj avatar, da te ne sanjam vise,svaku noc more. :P
    FIZIIIIIIII !!!

    Isto su me pitale STOTINE i ponavljam STOTINE hiljada studenata! ETO!

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,304
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Lada Niva je izdignuta na nivo mita u nasoj zemlji ali budemo realni a ne sentimentalni...
    Every Arsenal fan will still tell you, forget United – beating Spurs is the one that really matter

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    bgd/bd
    Posts
    2,860
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Uuu...owa ti je Njegoseva...

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Miloše, ti tvrdiš da se kvari mehanika, a šta bi učinjela elektronika?
    TAKUMI

  18. #18
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    e ja ne znam imam je godinu dana rasturam je stalno po nekim chukama vozim je manito brzo ima na nju do sad 25000km i nishta josh ne zashtreka od mehanike al je plastika unutra sva otishla u nepovrat ko zna ko je vozio 6te vashe i shta im je radio to ti je kao policija daj im neshto do bola mocno i cvrsto ako mjesec dana prezivi pozdravi
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    A 25 000 može jedan bicikl a ne auto!
    TAKUMI

  20. #20
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ma znam ja to al je ja bash ubijam maksimalno od voznje znaci ne shtedim je uvijek dje god sam na off road isprobavam maksimalno kolko moze preko kakvih rupa i svega i nishta opet a i po asfaltu je gazim skroz lezece ispod 60 ne idem preko nijednog ...............
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Pa Niva ima robusnu mehaniku, to je automobil za off road.


    A ovo 60 km/h preko policajca.....malo previše jel!?
    TAKUMI

  22. #22
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    pa da robusno je sve skroz a ti uzmi nivu pa probaj da vidish do bola osjecaj kako skace
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Oću a kad će to bit nemam pojma!
    TAKUMI

  24. #24
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    hehehe oki doki
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  25. #25
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,933
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Izvinjavam se što sam ovaj topic bukvalno vratio iz mrtvih


    Ne mogu da se sjetim koja je ona firma zastupnik Lade Nive za Crnu Goru, pa ako neko ima bolje pamćenje - bio bih mu zahvalan

Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •