Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 67

Thread: Bazen na Shkveru

  1. #26
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    22
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    tamo gdje je nekada bio tus na bazenu odmah pored je moja barka. na ovoj slici ova bijela sa kafenim pajulima odmah do ove sa plavom tendom. Hoce li je vratiti tu, NIKAD. za bazen se trosi 4 miliona a u sarajevu su napravili zatvoreni olimpijski ( sto ovaj nas nece biti ) sa 3.25. u rijeci 5 bazena za 32 miliona i jos stosta. googlaje malo.


    bruka je ovaj bazen. kad se banja proda, a oce brzo, jadran ostaje bez bazena. a za 4 miliona mogli su da kupe i srede banjski bazen ili da naprave novi kod sportske hale a ovaj na skveru da nasminkaju

  2. #27
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovo i nije bio bazen vec malo veci mandrac,znaci ovo je minimum minimuma eura za koji se danas moze nabaviti masinsko postrojenje za jedan otvoreni bazen i napraviti koliko -toliko pristojne tribine.Znam firmu koja radi prijekat rekostrukciju Skaljarskog bazena,milioni su u pitanju.
    Last edited by minjo; 13-12-09 at 19:15.

  3. #28
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by moriarti View Post
    tamo gdje je nekada bio tus na bazenu odmah pored je moja barka. na ovoj slici ova bijela sa kafenim pajulima odmah do ove sa plavom tendom. Hoce li je vratiti tu, NIKAD. za bazen se trosi 4 miliona a u sarajevu su napravili zatvoreni olimpijski ( sto ovaj nas nece biti ) sa 3.25. u rijeci 5 bazena za 32 miliona i jos stosta. googlaje malo.


    bruka je ovaj bazen. kad se banja proda, a oce brzo, jadran ostaje bez bazena. a za 4 miliona mogli su da kupe i srede banjski bazen ili da naprave novi kod sportske hale a ovaj na skveru da nasminkaju
    Bazen u Sarajevu je kostao 15,5 miliona KM ili oko 8 miliona eura a bez masinskog postrojenja jer povezan na toplanu
    Sto napadate jadran,ima preduzece GRADSKA LUKA kojom gazduje opstina,pa neka srede ruglo od vezova i stave pontone,ako ne mogu sami neka daju u zakup a ne ovako,ko prije 100 godina
    Last edited by minjo; 13-12-09 at 19:26.

  4. #29
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,074
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    439
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    9 miliona eura je kostao bazen u Sarajevu. Ne opravdavam nista, mogao se igraditi zatvoreni bazen u Igalu pored sportskog centra. Ipak mislim da je opstina krenula u realizaciju ovog projekta posto je u pitanju Shkver, nekadasnji centar grada. Koliko sam shvatio, bazen ce imati i neku celicnu konstrukciju na kojoj ce se moci staviti krov. Naravno to nije ko zatvoreni bazen, al sta je tu je.
    \\
    OFL•GIC

  5. #30
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne radi ovo opstina nego drzava,opstina je samo oslobodila Jadran od placanja gradjevinske dozvole.Ako ce da stave krov ko na Gruzu,odlicno.

  6. #31
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,074
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    439
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    Sad sam procitao da opstina ucestvuje u "organizaciji" i da nisu naplatili gradjevinsku dozvolu PVK Jadran. Mislio sam da finansira "Direkcija za izgradnju Herceg Novoga", a u stvari je to "Drzavna direkcija javne izgradnje"

    Nije vazno, al eto da se zna tacno.
    \\
    OFL•GIC

  7. #32
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    905
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs down

    Svako malo pa se izivljavaju nad Skverom...

    Jebase mu majku...

  8. #33
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Buvara
    Posts
    1,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne znam zasto je ovo izivljavanje, ali ajde....ako je ljepse drzat baru punu smeca, onda ok, nek bude.

    sto se finansiranja bazena tice, sve je drzava platila i to je jedini slucaj gdje je neka drzava dala pare nekom klubu za izgradnju svog terena.

    zatvoreni bazen se ne moze napraviti jer bi se u tom slucaju morao srusiti sport caffe, zbog zahtjevne konstrukcije. jedino rjesenje je balon, koji dodatno kosta a i mnogo ruzno izgleda, tako da ne znam gdje ce jadran igrati u zimskom periodu.
    <--- leuk

  9. #34
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    905
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije bara puna smeca, no jedno lijepo suncem okupano pristaniste za jahte, barke i brodove

    Neka im bazen prave u Sutorinu.

  10. #35
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,074
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    439
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    Shta pricash to? Taj bazen je od kad je mula i skvera i treba da ostane tu dje je.
    \\
    OFL•GIC

  11. #36
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    chicotopia 3.0
    Posts
    264
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne znam shta trolluju taj shkver vishe : ))))))))))))))
    whoever said money can't buy happiness simply didn't know where to shop

  12. #37
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    23
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    bozhe kakav je kreten ova lana sa ovim izrazima njenim finticama takozvanim iskompleksiranim. gubi mi se dzukelo jedna. iznerviran sam neshto pa sam morao

  13. #38
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    23
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    stvarno je odvratna

  14. #39
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    1,472
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidimose View Post
    ne znam zasto je ovo izivljavanje, ali ajde....ako je ljepse drzat baru punu smeca, onda ok, nek bude.
    pa vidis da si ti tu provodio dane i godine ne bi tako pricao...

  15. #40
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,074
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    439
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    Provodio sam ja dane i godine dok sam trenirao plivanje, i opet kazem da treba da se renovira i napravi neshto modernije za nove generacije.
    \\
    OFL•GIC

  16. #41
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    1,472
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    to su mogli i nedje drugo...a nama sto smo zivjeli za ljeto i zajebanciju na samom bazenu i tribinama su mogli da ostave tu "baru punu smeca"...nego su tu drugi interesi prevladali...samo biznis u korist par pojedinaca,a nikako dobrobit novoga i novljana...

  17. #42
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,074
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    439
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    Ajde reci mi kako nece novi i novljani da imaju korist od novog bazena? Gledas na ovu stvar s velikom dozom nostalgije i potpuno razumijem. I ja sam iza tribina na tim barkama vishe provodio vremena, pa kasnije i naucio da jedrim na optimista, zivio nekad iznat porta ili ti sad nautice. I dalje smatram da je ovo jedan odlican potez sto se stari bazen renovira. Novi bazen za nove generacije, u tome nema nista lose, sem za nas koji pamtimo mozda neka bolja (a mozda i gora) vremena.
    \\
    OFL•GIC

  18. #43
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    1,472
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a sta ces ti kao novljanin imat vise nego sto si do sad imao?ja ti mogu rec sta neces imat vise...evo konkretno ja i moji drugovi koji smo svaki dan tu bili,vise necemo moc da dolazimo da se zajebavamo...mnogi od nas su tu odrasli i sad da naprave ne znam kakav bazen meni nece predstavljati nista...to je bilo srce grada bas takav kakav je...nego boro i bratija sad ce moc malo i od poslovnih prostora da se ovajde... :ass:

  19. #44
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,074
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    439
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    Ako ti nisu doma rekli, kapitalizam je doshao...
    \\
    OFL•GIC

  20. #45
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karacha View Post
    a sta ces ti kao novljanin imat vise nego sto si do sad imao?ja ti mogu rec sta neces imat vise...evo konkretno ja i moji drugovi koji smo svaki dan tu bili,vise necemo moc da dolazimo da se zajebavamo...mnogi od nas su tu odrasli i sad da naprave ne znam kakav bazen meni nece predstavljati nista...to je bilo srce grada bas takav kakav je...nego boro i bratija sad ce moc malo i od poslovnih prostora da se ovajde... :ass:
    Boro je rekao da nema poslovnih prostora,a ovajdila se SNP bratija,svaki je dobio po stan u BG od Energoprojekta kao korupcija za Savinu,kako ce ih sve pospermit u Spuz,eno Beogradska policija upala u upravu Energoprojekta
    Last edited by minjo; 21-12-09 at 13:27.

  21. #46
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    1,472
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Drug Tito View Post
    Ako ti nisu doma rekli, kapitalizam je doshao...
    e pa definicija tog naseg kapitalizma je puna gusa i sita guzica...vidi tito ja i ti na taj bazen ne mozemo gledat na isto...i to je sve ok...
    @minjo ko je krao ili radio nesto protivpravno neka odgovara za to,bez obzira na stranacku pripadnost...

  22. #47
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Buvara
    Posts
    1,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karacha View Post
    e pa definicija tog naseg kapitalizma je puna gusa i sita guzica...vidi tito ja i ti na taj bazen ne mozemo gledat na isto...i to je sve ok...
    a po cemu je to tvoje misljenje ispravno, pogotovo da nekom kazes da nema 'realan' pogled na bazen?

    otkud ti znas da tito i ja, ili ja sam, nisam provodio vise vremena na tom istom bazenu i da me vise stvari veze za taj bazen nego sto ce tebe ikad vezati?

    taj bazen je toliko zapusten (ne znam kad si zadnji put uzeo masku za ronjenje, pa pogledao cega sve ima po dnu)...ne moze se zbog tvoje sentimentalnosti zaustaviti napredak, jer da je tako, brodovi bi i dalje plovili na jedra, avioni s 58 krila i propelera, tj ne bi ni bilo aviona, i zivjeli bi u XII vijeku...ali jbg, ne moze tako. sramota je da jadran igra u onom ruglu od bazena u institutu, gdje kad je kisa, ne moze covjek normalno poc da gleda utakmicu jer ce pokisnut vise nego vanka, itd itd. a isto tako je normalno da taj bazen bude centar kluba, gdje ce (nadam se i gradjani imati pristup).
    da ne bude zabune, i ja sam bio za to da se brazen izgradi umjesto one smijesne sportske sale, ili barem pored, ali kad vec nisu mogli da se snadju, ovo je jedino logicno i relativno normalno rjesenje.
    nadam se da ces i ti i ja sa prijateljima moci da nastavis tradiciju na renoviranom bazenu kao i do sad, s tim sto neces morati da brines oces li kad zaronis udariti glavom u neku ves masinu ili bojler.

    POZDRAV
    <--- leuk

  23. #48
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    1,472
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidimose View Post

    otkud ti znas da tito i ja, ili ja sam, nisam provodio vise vremena na tom istom bazenu i da me vise stvari veze za taj bazen nego sto ce tebe ikad vezati?
    pa ako vam se iz profila mogu provaliti nekadasnji(a mozda i sadasnji)nikovi iz tripove igraone-onda cu ti lagano rec da nisi provodio vise vremena ni ti ni on...al to je skroz nebitno ko je bio vise...poenta je da su nam uzeli veliku ljetnju radost,mnogim novljanima...bojim se da tvoja zadnja recenica se nece obistiniti...a i da se obistini nikad to nece biti to...mnogo ce da mi shtrchi taj bazen od svega onoga...
    ps.daleko od toga da jadran ne treba da ima i bolji i kvalitetniji bazen...ne samo jadran nego i ostali klubovi...

  24. #49
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,074
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    439
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    karacha, vidi se preko ovih slika na prijasnjim stranicama da tu nema prostora za poslovne prostore, za stanove i apartmane Mozda grijesim, nisam gledao plan. Doduse ima za kabine, sto je pozitivna stvar.

    Ova prijasnja recenica da ja i ti ne mozemo da gledamo isto na ovaj bazen, shta to znaci? Proveo si vise vremena od mene a i Igora (jes mi smo imali prije nekoliko godina slicne nickove kod tripa, jedino ako neka djeca nisu uzela) na bazenu. Ti onda imas vise prava na taj bazen nego mi? Veci si novljanin? Ne kapiram uopste.

    I prije sam napisao, novi bazen za nove generacije. Kada se ovaj novi bazen bude renovirao 2054 godine, naice neko kao i ti, i braniti gradnju, renoviranje bazena jer je on tu ponikao, zivio, poljubio prvu djevojku, uvatio prvu machkulju. To je sasvim normalno, al moras da gledas objektivno na ovu stvar, a to da je ovo dobra stvar, za grad, za nove generacije.

    Da nije normalno da idemo naprijed, ostali bi jos na onom pocetnom bazenu.

    \\
    OFL•GIC

  25. #50
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mene fascinira ovo austrougarsko mulo,sve sto su napravili nije se profundalo stoljecima...
    Jedino nesto lijepo sto podsjeca na staro vrijeme je barka"guc"koji prave Franovici,znam da nije tema ali morao sam,ljepse barke na svijet nema..
    Last edited by minjo; 23-12-09 at 16:27.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Pozar na shkveru?
    By Drug Tito in forum Primorski
    Replies: 6
    Last Post: 08-04-09, 12:55
  2. Bazen vol. 2
    By Stetni in forum Primorski
    Replies: 38
    Last Post: 23-12-08, 21:14
  3. Lopovi ukrali bazen
    By HIGHLANDER in forum Sve i svašta
    Replies: 19
    Last Post: 22-03-05, 09:41

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •