Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 67

Thread: Bazen na Shkveru

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,058
    Thanks Thanks Given 
    100
    Thanks Thanks Received 
    422
    Thanked in
    229 Posts

    Default Bazen na Shkveru

    Najstariji vatrepolo klub u Crnoj Gori Jadran, a i mi dragi Novljani, konachno cemo dochekati da se bazen na shkveru renovira. Investicija vrijedna 4 miliona eura krece u realizaciju krajem septembra, poslije turisticke sezone. Vidio sam par slika na televiziji i bazen bash fino izgleda. Nadam se da nece doci do tradicionalnih problema, koji ce usporit renoviranje bazena.
    \\
    OFL•GIC

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,523
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Hoće doći će. Trebalo je od ovog septembra da se to počne renovirati.
    Komplet vezovi za barke đe su gabine ispod šetališta će da se zatrpaju.I neće više tih gabina biti - takvu informaciju ja imam.

    Razlog ? Renoviranje bazena sa SLATKOM vodom.Da da.Slatka voda u sred mora.Navodno vaterpolo se ne smije igrati u slanoj, što vi ja znam.

    Uglavnom mislim da će napraviti kuršlus sa tim ali 'ebiga, biće što biti mora.
    Da je sreće pa da dovedu u red onaj škver po pitanju vezova, da stave pontone.

    Biće biće ... Tako kažu.

    Opet će jugo, šta oni znaju ...

  3. #3
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    138
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ranije su pričali da će napravit bazen "školjku"(da može da se otvori i zatvori)

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,058
    Thanks Thanks Given 
    100
    Thanks Thanks Received 
    422
    Thanked in
    229 Posts

    Default

    Kako sam vidio, nema nishta iznad bazena.
    \\
    OFL•GIC

  5. #5
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    138
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nema, ali o "školjki" se ranije pričalo...

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    51
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ideja je katastrofalna po novi.

    umjesto da novi bazen(ako vec ima para) gradi na nekom drugom mjestu, gradu se oduzima mogucnost prosirenja ili dogradnje luke koja je preko potrebna.

    staviti novi bazen(ma koliko bio estetski atraktivan) na sadasnje mjesto znaci sa jedne strane osakatiti grad i drugo imati objekt koji ne moza da ispuni osnovne norme funkcionisanja (prilaz, parking, kapacitet i moguci prateci sportski objekti).

    vaterpolo je u ovom trenutku popularan sport u gradu i u drzavi, ali isto tako za par godina moze da izgubi popularnost i da bazen postane ruina u koju niko ne ulazi. ruina na udarnoj lokaciji u gradu...

    u vrijeme kada je bazen ( ono sto je bila preteca danasnjeg bazena) postavljen na skveru, novi je zivio na drugaciji nacin i turizam nije predstavljao znacajnu privrednu aktivnost
    danas je prica drugacija...jedino sto grad ima je turizam, i nauticki turizam je nesto sto bi trebalo da zauzima visoko mjesto na prioritetnoj listi razvoja.

    imati zatvoreni bazen je lijepo i korisno, ali ne mora biti na pjenu od mora. logicno bi bilo da bude u sklopu sportskog centra na igalu ili na nekom takvom mjestu.

    ideja da jadran zadrzi objekte na skveru, administrativni dio , sport kafe ... itd je savim logicna jer predstavlja istorijski kontinuitet , a dala bi i kvalitet zivotu novske marine.

    medjutim ocigledno je da ne postoji generalni plan razvoja grada, da svako gleda svoje interese, i da je u svemu novi najmanje vazan.
    bh

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Sve dok se ne-novljani budu pitali oko grada i tome slicno,HN ce propadat iz dana u dan
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  8. #8
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    571
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A sta Novljani rade po tom pitanju? Samo me to interesuje...

    Sjede, ispijaju petu, il' sestu kafu i komentarisu kako nista ne valja, kako im je grad unisten od strane nekoga ko i nije Novljanin... Meni se ipak cini da smo sami krivi.
    Imagination is everything.

  9. #9
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    KOTOR
    Posts
    3,859
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Drug Tito View Post
    Najstariji vatrepolo klub u Crnoj Gori Jadran
    Ti si jos uvijek ubijedjen da ja JHN najstariji vk u Crnoj Gori ? :lolblue::lolblue::lolblue:
    Last edited by PERPER; 07-07-09 at 17:37.

  10. #10
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    138
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by camaron View Post


    imati zatvoreni bazen je lijepo i korisno, ali ne mora biti na pjenu od mora.
    Zatvoreni?
    ДОБРО ЗНАЈ ДА УВЕК ТУ САМ ЈА...

  11. #11
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    1,472
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by camaron View Post
    ideja je katastrofalna po novi.

    umjesto da novi bazen(ako vec ima para) gradi na nekom drugom mjestu, gradu se oduzima mogucnost prosirenja ili dogradnje luke koja je preko potrebna.

    staviti novi bazen(ma koliko bio estetski atraktivan) na sadasnje mjesto znaci sa jedne strane osakatiti grad i drugo imati objekt koji ne moza da ispuni osnovne norme funkcionisanja (prilaz, parking, kapacitet i moguci prateci sportski objekti).

    vaterpolo je u ovom trenutku popularan sport u gradu i u drzavi, ali isto tako za par godina moze da izgubi popularnost i da bazen postane ruina u koju niko ne ulazi. ruina na udarnoj lokaciji u gradu...

    u vrijeme kada je bazen ( ono sto je bila preteca danasnjeg bazena) postavljen na skveru, novi je zivio na drugaciji nacin i turizam nije predstavljao znacajnu privrednu aktivnost
    danas je prica drugacija...jedino sto grad ima je turizam, i nauticki turizam je nesto sto bi trebalo da zauzima visoko mjesto na prioritetnoj listi razvoja.

    imati zatvoreni bazen je lijepo i korisno, ali ne mora biti na pjenu od mora. logicno bi bilo da bude u sklopu sportskog centra na igalu ili na nekom takvom mjestu.

    ideja da jadran zadrzi objekte na skveru, administrativni dio , sport kafe ... itd je savim logicna jer predstavlja istorijski kontinuitet , a dala bi i kvalitet zivotu novske marine.

    medjutim ocigledno je da ne postoji generalni plan razvoja grada, da svako gleda svoje interese, i da je u svemu novi najmanje vazan.
    pricas kao da se vaterpolo klub u novi prosle godine otvorio a ne prije 83 godine...kao da je tek sad postao vaterpolo u nasem gradu popularan...jadran je iznjedrio toliko generacija,to je jedini sport u grad koji valja godinama...alo zemljace dje ti zivis?kako moze vaterpolo da izgubi popularnost u hn?kako bazen moze da postane ruina?
    slazem se ja da treba grad da ima bolju luku i modernu marinu,ali nikad ne bi srusio bazen kakav god da je...pa to je simbol skvera i naseg grada...jes da vaterpolo nije nesto profitabilan al ne mozes srusit istoriju i sve ono sto jadran godinama znaci novljanima i herceg novom...
    inace prica o tom novom bazenu je ima 10 godina da ja znam...

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    51
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    prijatelju,

    niko ne govori o rusenju istorije ni tradicije. ja sam rodjen na karachi i odrastao na jadran , da ti ne pricam da su mi iz familije neke od prvih jadranovih plivackih zvjezda.
    madjutim tada (prije 80 i kusur godina) nije se mislilo da li ce tadasnje plivaliste mozda doci u konflikt sa urbanistickim planovima grada.

    danas , o tome bi trebalo itekako razmisljati.

    s druge strane mislis da je normalno da se bazenu ne moze prici autom a da ti ne pricam o vatrogascima ili hitnoj pomoci koji bi po svakom urbanistickom standardu morali da imaju pristup.
    o parkingu da i ne pricamo. dodje neki klub iz inostranstva i onda im kazes ; prosetaj burazeru tako mi to vec 80 godina radimo..

    trece, turizam tipa ¨ jadranski susreti¨..kao turisti gledaju vaterpolo utakmicu davno nidje ne pije vodu, a da neko da dodje da se kupa u bazenu pored tolikog mora je najveca nebuloza..znaci sa te strane nema opravdanja.

    sve su ovo mlacenja prazne slame, jer ko sto neko rece ..sto je odluceno to ce se dogodit a logika i pamet nikad nam nisu bili jaca strana
    bh

  13. #13
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    1,472
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne kazem ja sve to stoji za parking...ovo za bolnicka i vatrogasna kola vazda mogu jedna da se parkiraju na skver...to je nikakav problem...medjutim o izmjestanju bazena sa skvera je skroz besmisleno...pa pogledaj malo isto kad je neka utakmica okupe se turisti...a i sem toga vaterpolo se u HN ne igra zbog turista...najvise zbog novljana...to je simbol i duh grada i jednostavno ne moze se preko toga...to ti je isto ko da kazes ajmo srusit kanli kulu,jes da tu stoji 500 godina,al bi tu super diskoteka bila da zaradimo od fureshta...ne ide to...
    shto se tiche luke neka je prave ko sto je odavno i bio plan(ne znam kako je sad)neka prosire lukobran(ako se ono moze tako nazvat)i neka je prave u sirinu ka plazi boka i jahtingu...ne bi nista pretjerano mjesta dobili za sidrenje brodova kad bi bazen srusili...

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,058
    Thanks Thanks Given 
    100
    Thanks Thanks Received 
    422
    Thanked in
    229 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PERPER View Post
    Ti si jos uvijek ubijedjen da ja JHN najstariji vk u Crnoj Gori ? :lolblue::lolblue::lolblue:
    Pogledaj kad je napisan post.

    _________________



    Shto se tiche bazena, evo par slika.





    Kurtoazija arhitekte Veljka Radulovica.

    Kao shto se moze vidjeti, ovaj bazen ne ugrozva marinu, kao shto se pricha.
    \\
    OFL•GIC

  15. #15
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    1,472
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a jel ugrozava sport cafe?

  16. #16
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    138
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karacha View Post
    a jel ugrozava sport cafe?
    Preskočiš ogradu i na bazenu si :joint:
    ДОБРО ЗНАЈ ДА УВЕК ТУ САМ ЈА...

  17. #17
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    US/MNE
    Posts
    1,358
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako, neka ga naprave. Samo je steta sto ove komsije ne mogu da se nashklapaju nekako tokom gradnje, pa da ne budu ovako deprimirani

  18. #18
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    138
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A koliki je kapacitet tribina?
    ДОБРО ЗНАЈ ДА УВЕК ТУ САМ ЈА...

  19. #19
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    KOTOR
    Posts
    3,859
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobro izgleda !

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,523
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Mnogo bitnije je da uzmu i srede komplet vezove, da stave pontone i sl.

    A bazen ko bazen, neka čine što su naumili.Mi samo možemo da prdimo u čabar.

  21. #21
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    1,472
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ajde kile pa sredjivanje vezova nije tolika investicija...i uopste to nije bitnije nego da naprave dobar bazen...

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,523
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Ko o čemu, ja o vezovima, hehe.

    Stari mislim da nisi ni svjestan koliko je to bitno.Zbog svega.Zbog vizuelno ljepše marine.Ali ako to izuzmemo tu su sledeći faktori: Bolja organizacija.Više vezova bi se moglo napraviti-i to drastično više.Škver bi mogao sa pravom da zarađuje, a ne ovako, plaćaju se vezovi krvnički i sl. Ima toga još, nego neću da drvim, ovdje je tema bazen.
    A ja sam ZA da se ne dira bazen, no što je tu je.Mogu ja renovirat' i sve. ali ne.Moraju oni komplet veći, novi da grade...A opet ću skrenuti s teme.Bolje je napraviti taj bazen nego asfaltirati put od benzinske u igalu pa gradski put-njegoševu skroz do meljina.

    Ko o čemu - ja o svačemu :P

    edit:
    a da nam treba dobar bazen, itekako nam treba dobar bazen.Bazeni, dapače !

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,058
    Thanks Thanks Given 
    100
    Thanks Thanks Received 
    422
    Thanked in
    229 Posts

    Default

    Cujem srusio se dio starog bazena, jesu li poceli radovi?
    \\
    OFL•GIC

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,523
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    oš da vidiš ?

  25. #25
    Join Date
    May 2009
    Location
    Kostanjica (HN) - Podgorica
    Posts
    247
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rain_wind_storm View Post
    Sve dok se ne-novljani budu pitali oko grada i tome slicno,HN ce propadat iz dana u dan
    slazem se upotpunosti sa tobom.
    trebao je biti zatvoreni bazen
    Tradicija Jadrana Novljana se tice!
    PVK JADRAN CKB HERCEG NOVI

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Pozar na shkveru?
    By Drug Tito in forum Primorski
    Replies: 6
    Last Post: 08-04-09, 13:55
  2. Bazen vol. 2
    By Stetni in forum Primorski
    Replies: 38
    Last Post: 23-12-08, 22:14
  3. Lopovi ukrali bazen
    By HIGHLANDER in forum Sve i svašta
    Replies: 19
    Last Post: 22-03-05, 10:41

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •