View Poll Results: Novi selektor da ili ne?????

Voters
284. You may not vote on this poll
  • DA

    116 40.85%
  • NE

    89 31.34%
  • Nema veze - jer imamo zlato iz malage

    79 27.82%
Page 714 of 933 FirstFirst ... 214614664704710711712713714715716717718724764814 ... LastLast
Results 17,826 to 17,850 of 23319

Thread: CG Vaterpolo

  1. #17826
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    4,230
    Thanks Thanks Received 
    4,545
    Thanked in
    2,203 Posts

    Default

    By the way....ne bih nikoga reda radi ubacivao u igru...pa ni Scepa majstora. Zdravko sasvim solidno izgleda. Protiv talijana je strucno branio.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  2. #17827
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,861
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    189
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Citam komentare u Vijestima http://www.vijesti.me/komentar/787886/

    Zna li neko jel ovo tacno? Jel zbog toga nije igrao danas?

    "Vidim da Vijesti ne pisu o verbalnom sukobu kapitena i selektora od pre nekoliko dana. Zataskavaju se stvari ali brzo ce izaci na videlo.
    Leka Ivovic za kapitena."
    Moj savjet je kad se ide na sajt Vijesti
    http://m.vijesti.me/sport

    Nema komentara, nema stranačkih botova, nema trolovanja. Upravo mislim da se ovom trećem radi.
    Dick Laurent is dead!

  3. #17828
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Oprasmo jadne gruzijce koji istini za volju i nisu nesto posebno, nego eto Elezu bilo sramota da ode kuci sa nulom pa stavi Radicu dva komada
    Znaci polufinale sa Srbijom..hmmm.. Bice cupavo, bice neizvjesno i bice zestoko. to je sigurno. Gledao sam i juce, ono nije odbrana , ono je rat od prvog minuta. Mozda su bili pod imperativom pa onda malo naglasen borbeni momenat , posebno poslije one poruke koju su dobili prije utakmice a Savic im nije odrzao nikkakav govor , ali iskreno pojeli su one Spance. Da ne bi onog sa zgodne strane, gola ne bi dali.
    Elem , mislim da ce nam za pobjedu trebati vise od tri igraca koja ce biti raspolozena za tucu cjele utakmice, tu racunam Leku naravno, zatim starijeg Janovica a jedan nek se jos nadje, sorry Tony je tu uvijek spreman da zakuva corbu Predpostavljam da ce Aleksic ili Andrija cuvati Leku, tako da ce ovaj drugi na NIkolu, i onda ce biti stani pani. Nadam se da ce Radic da bude na nivou, jel inace ... U svakom slucaju uzdam se u nase momke da pokazu da su veliki , i da cekamo finale sa Madjarima.
    Madjarima koji su katastrofa.. Nisam mogao da vjerujem da ih Hrvatska sinoc nije dobila. Pa samo da su imali jos jednog pored Sukna, pa tri razlike za njih lagano.JOs i sudije nisu navlacile . Onaj Nagy je rupa , Sukno mu je dva uvalio sa 8 metara da ovaj ni trepnuo nije.Varge nista nisu odigrale, Madaras i oni sidruni dadose golove...
    I sudije na kraju Slag na torti. Predpostavljam da ce nam suditi neko od sledecih, KOganov, neki od talijana, spanac i ne znam ko je tu od njemaca. Ono sto se sudi po mojoj skromnoj procjeni je KATASTROFA. Juce Margeta, koji je medju boljima sudi iskljucenje grku koji je obje ruke izvukao vani i izasao do kupacih iz vode, zato sto mu se talijan zabio u stomak.. MIslim zalosno.. Takvih i slicnih stvari koliko hoces... PUsta se igra koja je bila predvidjena da se iskorjeni, znaci krljanje po cjelom terenu i faulovi sa dvije ruke.. LOSE LOSE LOSE
    Last edited by HIPER; 22-07-14 at 08:17.
    Please alowe me to introduce myself.......

  4. #17829
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Ja razumijem da su sada apetiti porasli, ali mi moramo biti zadovoljni bilo kojom medaljom na ovom takmicenju!
    Sticajem (vaterpolo) okolnosti mi smo prvi put bili u ovako laganoj grupi i lakse nego ikad dosli do polufinala i za medalju je potrebna jedna pobjeda u naredne dvije utakmice.
    O.K, bilo je problema i pred Sangaj (debakl), ali mi smo jedini tim na prvenstvu koji mora da prebacuje igrace sa jedne na drugu stranu...jer Paskovic i M.Janovic do Barselone nikad nisu igrali desno! O izostanku Zlokovica i cinjenica da imamo daleko najgori centarski par od svih polufinalista (iako za borbenost svaka cast!) da ne govorim.
    Uz to i povrede pred prvenstvo...koje i dalje nijesu zalijecene potpuno. Pa mi cijeli turnir igramo sa jednim golmanom, SRECOM Radic brani dobro.

    Nije alibi, mi u svakom mecu idemo na pobjedu, ali citam da se zlato sve vise pominje, zato napravih ovaj uvod.
    Da se razumijemo, nisam ja mislio da se sad Scepo, koji nije stao na gol ko zna od kad, stavlja prije Radica, vec sam naveo sto bih vise volio - da su normalne okolnosti.

    Eto, o Srbima se pise kako su u losoj formi, a zaboravilo se na debakl koji su nam priredili samo par dana pred prvenstvo. Bez obzira sto Leka nije igrao.
    U tim mecevima presudjuju sitnice, ali da sacekamo da prodju Grke.

    Hrvatska jos jednom dokazala da zna da odigra takticki, ali su limiti ekipe poprilicni. Pavic fenomenalan.

    Sasvim slucajno do mene je sinoc dosla info. da je nas Savez dobio 108 karata (polufinale i finale ili samo finale - ne znam), a najiskrenije molim crnogorski drzavni vrh da nakon eventualne pobjede u polufinalu ni ne pomislja da ide tamo.
    Last edited by cattaro; 22-07-14 at 10:25.
    P r i m o r a c

  5. #17830
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    100 % ako udjemo u finale u Budimpesti nece biti nikoga od nasih zvanicnika
    Please alowe me to introduce myself.......

  6. #17831
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,966
    Thanks Thanks Given 
    1,364
    Thanks Thanks Received 
    1,674
    Thanked in
    952 Posts

    Default

    Ide li ko od navijaca?
    Nas 20ak bi trebalo u cetvrtak da krene

  7. #17832
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    http://84.33.2.65/RPDS/_Doc/PNASM1OTOS.pdf
    Po ovome mi polufinale igramo u 20:30, sto ce Madjari vjerovatno promijenit'.
    Smatram da se ovo pravilo, po kome domacin svoje meceve igra u vecernjem terminu (tj. da bira), mora mijenjat'.
    Evo svi pocrnise sem Madjara...
    Inace, Mladjan igra 3 i po cetvrtine po mecu, Misic je na 5 meceva dao samo 1 gol, Drasko ima 10 uzetih lopti...
    P r i m o r a c

  8. #17833
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,277
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo i ja da se oglasim, nisam odavno pisao, ali sam pročitao sve što ste pisali od početka EP

    Gledao sam sve naše mečeve sem posljednjeg sa Gruzijom i rekao bih da igramo sasvim solidno, čini mi se da je forma dobro tempirana tokom ljeta i svjetske lige, a to će se najbolje vidjeti preksjutra, nadam se da sam u pravu. Odbrana nam je odlična bila na svim mečevima, ali napad nam protiv Srbije (ako dobiju Grke) mora biti mnogo bolji nego protiv žabara ako mislimo da dobijemo. Tačnije, za pobjedu protiv Srba će nam trebati razbranjeni Radić (kao protiv žabara), Leka na svom nivou i raspoloženi makar jedan od braće Janović, uz standardni doprinos ostalih (Draško, Toni, Vjeko, Uroš i Peđa na beku). Centri da makar iznuđavaju ta isključenja i da grizu kao do sad, u što ne sumnjam. Misterija mi je totalna na ovom turniru Darko Brguljan, može li se desit da on eksplodira u napadu?? (u mojoj glavi već postoji taj scenario )...Ako nas dobro krene realizacija sa igračem više, vjerujem da smo bliži pobjedi.

    Nadam se dobrom suđenju, koliko je to u vaterpolu moguće...Srbi igraju do sad ovaj turnir skromno naspram kvalitetu, ali su premoćni i ako ih krene teško s njima iko može...ipak, moraju prvo da dobiju Grke sjutra koji im sigurno neće gaće skinut...

    Inače, pratio sam sve dobre utakmice u obje grupe i mogu reći da se igra odličan vaterpolo na ovom EP, a suđenje je loše, što nije ništa novo! Čini mi se da su Mađari makar zbog domaćeg terena svakako najbliži zlatu i siguran sam da će u polufinalu, s kim god budu igrali, dobiti bar 2 razlike.

    Finale je priča za sebe, naročito ako mi budemo tamo

  9. #17834
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Gol Talijana protiv Hrvatske za 7:6 - Jokovic je bio ledjima okrenut igracu kad mu je sviran faul. I upravo je taj odnos faulova na 5m, odnosno nacina igre u odbrani u tim situacijama (a Talijanima se dozvoljava da budu toliko grubi da bi se komotno svaki put moglo svirati iskljucenje) je prevaga Talijanima u ovakvim utakmicama. Vidjecemo kako ce im to protiv Madjara prolazit.
    Sudije bukvano od Di Fulvia i Fondelija napravise zvijeri.

    Hrvati su ipak imali svoje sanse - i kod zaostataka i kod nerijesenog rezultata. I kod ovakvog odnosa u iskljucenjima sudije ne mogu biti izgovor.
    P r i m o r a c

  10. #17835
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    37
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cattaro View Post
    Gol Talijana protiv Hrvatske za 7:6 - Jokovic je bio ledjima okrenut igracu kad mu je sviran faul. I upravo je taj odnos faulova na 5m, odnosno nacina igre u odbrani u tim situacijama (a Talijanima se dozvoljava da budu toliko grubi da bi se komotno svaki put moglo svirati iskljucenje) je prevaga Talijanima u ovakvim utakmicama. Vidjecemo kako ce im to protiv Madjara prolazit. Sudije bukvano od Di Fulvia i Fondelija napravise zvijeri. Hrvati su ipak imali svoje sanse - i kod zaostataka i kod nerijesenog rezultata. I kod ovakvog odnosa u iskljucenjima sudije ne mogu biti izgovor.
    Jedva cekam utakmicu sa srbijom,bit ce tesko,favoriti su srbi,imaju bolji medjusobni skor,ali ovi momci mogu pobjediti svakoga,odbrana mora biti na vrhunskom nivou,napad sa igracem vise takodje, zna li ko hoce li scepo braniti ? i mislim da janovic nikola mora igrati sto vise da povuce do sada je vise odmarao sad je prava utakmica,samo hrabro i srcem pa sta bude...

  11. #17836
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    803
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Je li u 19 ili u 20.30?Maksim Zivaljevic kaze u 19,a svudje pise u 20.30...

  12. #17837
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,667
    Thanks Thanks Given 
    476
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Madjari vazda u 20:30, izgleda ipak mi u udarnom terminu ako ne bude nocas promjene.
    Last edited by pumba; 24-07-14 at 13:05. Reason: promEna

  13. #17838
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Za nas, u svakom slucaju, psiholoski mnogo laksa utakmica od one u Barseloni.
    Srbi dizu formu, to se vidi. Grci su im sinoc bili idealan sparing partner u ovom momentu. Razrada igraca vise, ne toliko fizicki jaka ekipa (pa su prosli bez nekih udaraca, povreda isl.) i odbrana protiv ekipe koja nema ljevaka.
    Koliko je to dobra ekipa najbolje svjedoci podatak da su do polufinala dosli, a da im neki ponajbolji igraci nisu ni blizu suterske forme.
    Svuda osporavan (osim na ovom forumu) Gojko Pjetlovic brani odlicno.
    Grci su sinoc zaustavili Filipovica (ali ne i Mandica), ali im centar i desni vanjski u odbrani nisu kvalitetno igrali zonu. Lopte su padale na 2m skoro svaki napad, svako iskljucenje je bilo potpuno zasluzeno...a jos su Grci dozvolili i neke golove sa distance (Cuk, Mandic).
    Mozda mi krenemo sa potpunim presingom (i rizikom od iskljucenja. Ali bekova imamo i dovoljno, glavno je samo ne primiti gol sa 2m), sto znam...

    Vjerujem da mozemo dobit'. Napad mora biti na nivou, odbrana nam nece donijeti pobjedu.
    P r i m o r a c

  14. #17839
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    348
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Italija - Hrvatska


    Igrač više: Hrvatska 5/13, Italija 3/9
    Dva igrača više: Hrvatska 0/1
    Peterci: Italija 1/1


    Bilo je jedno obostrano isključenje, ukupno 16 isključenja za Italiju i 11 za Hrvatsku. Jeste da Italijani ne biraju način na koji će zaustaviti protivnika ali ja sam očekivao obrnutu situaciju sa isključenjima. Na poluvremenu Hrvati su imali realizaciju 3/5 a Italija 1/6. U drugom 2/3 Italije i 2/8 Hrvatske + ponovo nisu iskoristili napad sa 2 igrača više kao protiv Srbije.


    Samo 2 gola su dali iz igre Hrvati a primili 4, od čega 3 u prvom poluvremenu, prva 2 na utakmici (Aicardi, Luongo) + Di Fulvio (loša odbrana Bukića) + Giorgetti za 7-6 (do tada je imao 0/6 a završio je sa 2/8, odmah nakon toga iskoristio i peterac), to su 2 jeftina gola.


    Šta su uradili u napadu ? Muslim (2/4), Lončar (2/2) i Sukno 3/6, ali ovaj poslednji od koga se najviše očekuje na 6-6, napad za prvu prednost sa igračem više, namešta se namešta i lopta za Šetku. Sledi kazna i prvi gol Giorgettija, da bi u sledećem napadu Joković bacio u vatru Živkovića opet sa igračem više. Sledi nova kazna i peterac koji se možda i nije morao svirati.


    Joković 0/5, protiv Mađarske 1/6, protiv Srbije 0/7. Protiv Španije 3/6, to nešto govori o njemu.


    I onda poslednja 2 napada sa igračem više, jedina 2 napada iz kojih je pokušan prenos. Milakoviću odlično brani Tempesti a šut Šetke je izblokiran. Pokušaj iznenađenja ? Super, ali nije uspeo.


    Ja bih izdvojio Lončara kao najveći dobitak za Hrvate, kad već nema borbe za medalje. I to drugo EP zaredom posle Zagreba i zlata. Tucak je imao tešku grupu kao i Rudić u Ajndhovenu, lošiji tim a ipak je dogurao dalje. Hm...

  15. #17840
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    a o kome cemo sada malo .. ajde prvo o nama pa cemo onda o hrvatima i talijanima.

    Dakle kao sto rekoh Srbija u polufinalu i sada su tu vec dileme , da li staviti scepa na go, da li imamo sidruna da dobije izbacaj protiv randjelovica ili ne daj boze radjena, moze li iko dat go sem ivovica, sto cini na prvenstvu darko brguljan Pa valjda odogovore na sve to ima Capro, a ako nema on onda to bojim se nemaju ni oni u bazenu. Elem treba vjerovati u momke i pruziti im podrsku, i nadati se najboljem, neka se uhvate sa njima pa sto bude. Da ne zaboravim, tri dana samo trening i vjezbanje igraca vise, da li je to minus ili plus na ovakvom takmicenju.. Videt cemo sutra.

    Nasi protivnici.... Ne volim da sam u pravu pogotovo ako je polufinale u pitanju, ali malo je simptomaticno da su srbi poceli da igraju otkad im je gusto postalo. Spance lagano pospremili , sa grcima sinoc trenirali. Mislim da nece biti pitanje sutra ko ce kome da igra presing, je l sam 100% ubjedjen da ce oni nama od prvog minuta presing za gusu po cjelom terenu, vec je vece pitanje kako ce se koja ekipa snaci u toj igri.

    Hrvati i talijani... za koga je ovo novost vjerovatno ne prati vaterpolo, jedino iznenadjenje moze biti to sto su hrvati bili blizu,ali po meni nista vise od toga. Jednostavno hrvati nisu imali koga da im da go sem sukna i to im je nedostatak obradovica i pokazao. Setka, Bukic i kompanija jednostavno nisu ovaj nivo. I zato i jesu milakovic i setka odlucivali, zato sto su ostali pokriveni , i zato sto su malo slabiji u odnosu na sukna i muslima. Talijani sa tempestijem i figlolijem igraju svoju igru i samo melju.. i sreca je da su protiv madjara u polufinalu, inace bih skoro potpisao da bi bilo finale italija madjarska.

    To finale naravano samo zbog sudija, jel zaista mi je zalosno da gledam to sto rade sudijske velicine. Mislim da samo jos treba da im Lonzi stavi bubicu u uvo i onda bi sve bilo ok. MIslim da ni oni sami ne znaju kakav je to kritrerijum koji moraju da postuju i cime da se vode. Osim naravno svojim dnevnicama i ocekivanjem sledeceg putovanja. Uzivanje c biti gledati utakmicu izmedju talijana i madjara, jer ce to dati da sude nekoj dvojici anonimusa i to ce biti haos
    Please alowe me to introduce myself.......

  16. #17841
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    348
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Srbija - Grčka
    Igrač više: Srbija 6/9, Grčka 3/7
    Peterci: Grčka 1/1

    I ovde je bilo jedno obostrano isključenje, ukupno 10 za Grke i 9 za Srbiju. Ono što sam pisao pre meča, Nikić, Filipović i Ćuk naša 3 najbolja igrača na turniru po 2 gola + Aleksić i Mandić takode po 2. To je bilo jako bitno, da proradi još neko. Prvi gol Ranđelovića ali opet 3 isključenja, 16 od 18 mogućih na turniru. Andrija uzeo jedan šut i pogodio, Mitrović konačno iskoristio zicer.


    Raduje što se 8 igrača upisalo u strelce, raduje što Pijetlović brani sve bolje, raduje igrač više 6/9, a najviše raduje 7 golova iz igre. Grčka nije istog kvaliteta kao Crna Gora, ali uz odličnu realizaciju igrača više postići jedan gol više iz igre je za svaku pohvalu.


    Treba reći da smo postigli 3 ili 4 gola iz prenosa, nisam baš siguran, da su centri odradili odličan posao u napadu iako Pijetlović opet nije pogodio (mada, ono je možda bio i gol), da je Tsalkanis skinuo 4 lopte sa zamišljene gol linije, 2 puta Filipoviću, po jednom Pijetloviću i Nikiću.


    Gojko je takođe imao jednu odličnu odbranu. Ipak, od 6 golova sa igračem više 3 su postignuta iz teških situacija ili na isteku vremena. Mislim na golove Ćuka, Prlainovića i Aleksića. Neverovatno je koliko na ovom turniru komplikujemo, kako igrači koji imaju idealnu poziciju traže saigrače u lošijoj poziciji za šut.


    Bilo je opuštanja i u odbrani i u napadu, na 6-3 pa onda opet na 11-6. Protiv CG toga sigurno neće biti, očekujem jak presing od prvog minuta.


    U poslednja 2 meča golove su nam dali 2 Španca i 3 Grka. Protiv Španije, 4 gola Espanola i 2 Moline, poslednja 2 na utakmici. Sinoć Vlachopoulos 4, Fountoulis 3 i Mylonakis 2. To su otprilike najbolji igrači jedne i druge selekcije ako izuzmemo kapitena Grčke Afroudakisa koji se nije proslavio.


    Andrija je sinoć imao 1/1 ali i 2 situacije za šut gde se odlučio za saigrača. Baš u toj najgoroj situaciji šutirao je jer je isticalo vreme za napad sa igračem više i pogodio. Mislim da ni on sam ne zna kako je prošla. Evo već drugo takmičenje zaredom čovek ne liči na sebe. Razumem ja da zatvore njega i Filipovića, ali i u situacijama kad može on se ne odlučuje za šut. A ne može se reći ni da razigrava saigrače kao što je to radio u Zvezdi ili kao što je Vanja radio u reprezentaciji.


    Protiv Crne Gore opet nam trebaju Ćuk, Mandić i Aleksić.


    Ja kažem, Italija - Mađarska 50-50, Crna Gora - Srbija 60-40.


    Zanima me ono što sam već pisao, kako će se snaći Crnogorci posle 4 dana pauze i trening utakmice sa Gruzijom. Mi smo imali odličnu pripremu u Grčkoj koja nema levorukog igrača kao i CG, ostavljali dosta prostora Mylonakisu koji je to kaznio 2/3. Sad je obrnuta situacija u odnosu na Barselonu, sad je CG favorit a mi imamo motiv više baš zbog Barselone. Videćemo šta će nam to doneti, osigurano srebro ili borbu za bronzu.

  17. #17842
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    348
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Inače, opet kao u Ajndhovenu imamo iste 4 ekipe u 1/2 finalu samo su sada drugi parovi.


    Od Budimpešte 2001. godine situacija u Evropi je sledeća:


    2001, Budimpešta - SRJ
    2003, Kranj - SCG
    2006, Beograd - Srbija
    2008, Malaga - Crna Gora
    2010, Zagreb - Hrvatska
    2012, Ajndhoven - Srbija


    6 zaredom selekcije sa ovih prostora i imaće priliku i za 7 zlato, ili Srbija ili CG. A zanimljivo je i to da su baš te 2 selekcije igrale finala u Malagi i Ajndhovenu, što znači da će za nekoga finale u Budimpešti biti 3 finale na poslednja 4 prvenstva. Dodajmo na to i 2 zajednička zlata iz Budimpešte i Kranja.


    Crna Gora ima i finale SP 2013 što znači da bi mogla ''spojiti'' 2 evropska i jedno svetsko finale u 2 i po godine.


    Srbija od 2006. godine ima 2-1-1, medalju na svakom EP. Valjalo bi tu seriju nastaviti pošto je ona na SP prekinuta.

  18. #17843
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,861
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    189
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Izgleda da je sve u redu sa sastavom mlade reprezentacije

    http://vijesti.me/sport/mladi-vaterp...-clanak-788266
    Dick Laurent is dead!

  19. #17844
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    803
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pumba View Post
    Madjari vazda u 20:30, izgleda ipak mi u udarnom terminu ako ne bude nocas promjene.
    a sto cine madjari....ne bi me cudilo da promijene sjutra ujutro..oce izgleda poslije prespavane da odluce,gubavci....

  20. #17845
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    348
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hteo sam da pišem o dosadašnjim duelima, ali ću samo iskoristiti ono što sam pisao prošle godine pred meč na SP i dodati taj meč iz Barselone. Nije mi jasno zašto na sajtu VSS-a piše da je odigrano 20 utakmica, 11-2-7 za Srbiju.

    Srbija - Crna Gora 9-1-4 ( EP, 2-0-2)


    Medalje na EP: Srbija 2-1-1, Crna Gora 1-1-0

    Srbija je aktuelni prvak Evrope, osvajač SL i SK i ove godine brani ta 3 takmičenja, jedno je već odbranila. Kao samostalna država Srbija je svaki put osvojila medalju na EP.
    Crna Gora je viceprvak Evrope i sveta. Ove dve reprezentacije sastaju se na svakom EP od prvog nastupa CG, od 4 meča tri su bila veoma važna. Po jedna pobeda u finalima i jedne i druge selekcije uz pobedu Srbije u 1/4 finalu u Zagrebu. CG je dobila meč u grupi pre 2 godine. Već sam napisao da će jedna od ove dve selekcije igrati treće finale na poslednja 4 EP.

    Retki su mečevi u kojima nije bilo neizvesnosti, već pomenuta pobeda CG u Ajndhovenu i 2 pobede Srbije u SL, Đenova 2008. godine i nedavna pobeda u Dubaiju. Preostalih 11 mečeva su na jednu loptu, odnosno 2 su završena pobedom Srbije na peterce, u Nišu i Novom Sadu. U pitanju su mečevi SL.

    2012 EP, Ajndhoven - finale

    Srbija - Crna Gora 9-8 ( 1-1, 2-3, 3-1, 3-3 )
    Igrač više: Srbija 7/13, Crna Gora 4/11
    2 igrača više: Srbija 1/1, Crna Gora 1/3
    Peterci: Crna Gora 0/1
    Srbija: Udovičić 2/3, S. Mitrović 2/3, Aleksić 1/1, Prlainović 1/2, Rađen 1/4, D. Pijetlović 1/4, Filipović 1/5 ( Šaponjić 0/1, Ćuk 0/3 ).
    Crna Gora: Radović 3/4, Ivović 2/3, Pasković 1/1, N. Janović 1/4, Gojković 1/4 ( Klikovac 0/2, Dr. Brguljan 0/2, Jokić 0/2, M. Janović 0/5 ).
    Golmani: Soro 8/16, Šćepanović 7/16

    1/4 - S. Mitrović 1-0 igrač više ( 2:20 ), N. Janović 1-1 igrač više ( 2:00 ), igrač više CG 1/3, Srbija 1/4
    2/4 - 2-1 Rađen igrač više ( 7:20 ), 2-2 Ivović iz igre ( 7:00 ), 3-2 D. Pijetlović igrač više ( 3:25 ), 3-3 Ivović iz igre ( 3:00 ),
    3-4 Gojković iz igre ( 2:20 ). Igrač više CG 0/1, Srbija 2/5, N. Janović promašio peterac, Petrović isključen.
    3/4 - 4-4 Filipović igrač više ( 6:50 ), zatim 2 igrača više CG ne koristi, kontra Aleksić 5-4, Pasković 5-5 igrač više ( 3:40 ), Udovičić 6-5 igrač više ( 1:00 ) posle isključenja Klikovca sa pravom zamene. Igrač više CG 1/2, Srbija 2/2. 2 igrača više CG 0/1.
    4/4 - 7-5 Prlainović 2 igrača više ( 5:30 ), 7-6 Radović u sledećem napadu sa igračem više, 8-6 S. Mitrović igrač više ( 4:50 ). Naredna 3 min, 3 kontrafaula za Srbiju, Radović 8-7 igrač više, Radović 8-8, 2 igrača više. Udovičić 9-8 igrač više ( 1:10 ). Igrač više u poslednjem napadu za CG, Srbija se odbranila. Igrač više CG 2/5, Srbija 2/2, 2 igrača više CG 1/2, Srbija 1/1.

    Promene, Srbija ( Soro, Šaponjić - G. Pijetlović, Mandić ), CG ( Zloković, Radović, Gojković - Mišić, Da. Brguljan, Crousillat).



    Meč u grupi nešto ranije CG je dobila bez većih problema sa 11-7, meč u grupi ( London ) je završen 11-11. Srbija je ako ne grešim stekla prednost od 2 gola ( 5-3 ), zatim je bilo 7-5, 9-7, 11-9, da bi CG u poslednja 2 min uspela da izjednači i čak je u poslednjem napadu oštećena, D. Pijetlović je gurnuo loptu posle isključenja ali sudije to nisu sankcionisale. Važno je možda još reći da je to bio meč 3.kola i da je najbolji strelac turnira Prlainović posle Mađarske i VB postigao 5 golova i protiv CG.

    2012 OI, London - meč za bronzu

    Srbija - Crna Gora 12-11 ( 3-2, 1-3, 4-5, 4-1 )
    Igrač više: Srbija 7/14, Crna Gora 5/13
    2 igrača više: Crna Gora 1/2
    Peterci: Srbija 2/2, Crna Gora 3/3
    Srbija: Filipović 3, D. Pijetlović 2, Nikić 2, Prlainović, Udovičić, Gocić, Rađen, Mitrović
    Crna Gora: Ivović 3, Zloković 2, N. Janović 2, Jokić 2, M. Janović, Dr. Brguljan

    U Ajndhovenu je posle 3/4 Crna Gora imala 11 isključenja, a Srbija samo 6 pa je to dovedeno u red u 4/4 sa 5 isključenja za Srbiju i 2 puta 6x4 prednost za CG. U Londonu je pri rezultatu 8-8 CG serijom 3-0 došla na 6:20 do kraja meča, činilo se, do nedostižne prednosti. Mislim da su 2 od 3 gola sa peterca, Ivović i jedan od braće Janović. Negde od polovine 3/4 pa sve do 11-8 mislim da je u ''svakom'' napadu Srbije sviran kontrafaul, a moguće je i da nisam objektivan. Filipović sa igračem više za 9-11 ( 5:50 ), zatim Nikić 10-11 ( 4:30 ) posle odbitka uz dosta sreće, 11-11 majstorski lob Filipovića sa igračem više, a onda Udovičić iz kontre posle kontrafaula Zlokoviću za 12-11 ( 0:55 ). U poslednjih 55 sekundi loptu je imala CG, isključen je selektor Udovičić, pomoćnik Stanojević, Prlainović, Šaponjić, nešto ranije Udovičić i N. Janović, Zloković je ''pozivao navijače na dvoboj'', a Perović sve mirno posmatrao. Već sredinom 4/4 mislim da su isključeni Gocić, Rađen i D. Pijetlović, Nikola i Duško sa pravom zamene, Gocić valjda zbog 3 lične. Crna Gora je u poslednjem napadu 3 puta pogodila okvir gola. Definitivno, najluđa utakmica koju sam gledao. Stavridis i Kaputi su imali svoju predstavu u tom meču.

    Promene, Srbija ( Soro, Šaponjić - B. Mitrović, Ćuk ), CG ( Šefik, Drašković, Radović, Zloković, Gojković - Radić, Da. Brguljan, Crousillat, Mišić, Klikovac ).



    2013 SP, Barselona - 1/4 finale

    Crna Gora - Srbija 9-8 ( 2-3, 4-3, 1-2, 2-0 )
    Igrač više: Crna Gora 6/12, Srbija 5/10
    Dva igrača više: Srbija 0/1
    Peterci: Crna Gora 1/2, Srbija 1/1
    Crna Gora: M. Janović 3/5, N. Janović 2/6, Ivović 2/6, Da. Brguljan 1/1, Klikovac 1/2, Dr. Brguljan 0/5, Petrović 0/2, Jokić 0/1
    Srbija: Mitrović 2/3, Aleksić 1/1, Mandić 1/2, Nikić 1/2, Gocić 1/3, Filipović 1/3, Pijetlović 1/3, Udovičić 0/1, Rađen 0/1, Prlainović 0/4
    Golmani: Šćepanović 5/7, Radić 3/9, Pijetlović 5/14

    Po jedna promena u sastavima, Crousillat/Čučković, odnosno Udovičić/Ranđelović.

    Gore piše da je u meču grupne faze u Londonu Prlainović dao 5 golova protiv CG, u Barseloni je imao 0/4 i bio tragičar sa 2 promašena šuta u poslednjih 60 sekundi. Takođe, može se reći da je taj meč iz Londona sličan ovom iz Barselone jer je malo nedostajalo da Srbija i tu ispusti prednost kao u Barseloni. Bilo je 4-2 i 6-4, pa CG sa 3 gola dolazi do 6-7, pa 8-7 za Srbiju i onda poslednja četvrtina 2-0 za Crnu Goru za pobedu 9-8. U toj poslednjoj četvrtini Srbija nije postigla gol iako je imala 6 puta igrača više, Crna Gora 3 puta.

    Nisam siguran kakva je tačno bila realizacija igrača više ali Srbija je bila odmah iza Mađarske pred ovaj meč, oko 70% uspešnosti. Crna Gora mršavih 9/22. Srbija je bila ekipa sa najviše asistencija na turniru 28, a CG sa najmanje (11). Ako ne računamo reprezentacije poput JAR, Kazahstana, i N. Zelanda. Na ovom meču bilo je 5-3 u korist CG.
    Pored odličnog Šćepanovića, najviše zasluga za pobedu imaju braća Janović i Ivović, niko od njih nije zaustavljen. Na drugoj strani samo Mitrović je bio raspoložen.

    Crna Gora je tako prekinula jedan odličan niz Srbije, ne samo na svetskim prvenstvima. Srbija je posle dužeg vremena eliminisana pre polufinala, ostala bez medalje, a CG se na neki način revanširala za 4-5 poraza zaredom, pre svega one u Londonu i Ajndhovenu.


  21. #17846
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    37
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zna li ko ako se dobro sjecam jeli cg dobila srb 2007 u prijateljskom mecu u cg kad je igrao i legendarni kapiten veljko uskokovic

  22. #17847
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Zlokovic se juce dogovorio sa Jadranom! Isti dan kad se u Novome formirala nova izvrsna vlast.
    Mene iskreno ne zanima kako ce ga Jadran placat, da li u pozadini cijele price ide gradnja apartmana i sl. - najiskrenije, svaka cast na toj akviziciji!
    Zasto se to nije objavilo (a znajuci kako Vijesti objave isti dan kad neko potpise za Jadran ili produzi ugovor) - ne znam. Mozemo da nagadjamo...a to javno ne volim da radim.

    Sto se vecerasnjeg duela tice neke izjave/najave su mi posebno zanimljive. Prvo Prlainovic koji govori o utakmici ,,na noz" (termin koji on iz vise razloga nije smio da upotrijebi), a onda i Mladjan, koji tvrdi da smo fizicki mnogo spremniji i da bi to trebalo da dodje do izrazaja u trecoj i cetvrtoj cetvrtini.
    Ovo prvo najostrije osudjujem (eto, da ne psujem jednog od najboljih igraca svijeta) i pitam: sto bi se desilo da je to rekao neki nas igrac? Ustalo bi pola CG da ga pljuje...
    A ovo drugo, mislim da, ako se Srbija odvoji na pocetku, Mladjan moze sa boljom spremom da se priprema za utakmicu za 3. mjesto.

    http://www.vijesti.me/sport/vpscg-vi...-clanak-788309
    Jesu ovo rekli i funkcionerima koji sjutra lete ka Budimpesti?
    Last edited by cattaro; 25-07-14 at 12:51.
    P r i m o r a c

  23. #17848
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    803
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kladionice favorizovale Srbiju,1.50 kvota,na nas 3.05...Mislim da su prećerali,s obzirom da smo mi odmarali i igramo dosta dobro.No nema sto da mislim,no da uplatim...
    Last edited by Insua; 25-07-14 at 12:57.

  24. #17849
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by amnesiac View Post
    Izgleda da je sve u redu sa sastavom mlade reprezentacije

    http://vijesti.me/sport/mladi-vaterp...-clanak-788266
    Najjaci sastav, jeste. Ne znam nista vise od onoga sto sam pisao ranije.

    http://www.vijesti.me/sport/mladi-va...-clanak-788397
    Vidjecemo kako ce biti protiv Madjara u zadnjoj utakmici...

    EDIT: Sad bas potrazih rezultat protiv Australije na turniru u Italiji, prije 6 dana - bilo je 12:10 za nas.
    Last edited by cattaro; 25-07-14 at 13:39.
    P r i m o r a c

  25. #17850
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    27
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Veoma mi je drago za Zlokovica. Jos kad bi ponovo zaigrao za reprezentaciju...Centar i ljevak su nam slabe tacke. Sa Zlokovicem i Radovicem bi bili mnogo jaki.

    Za Prlainovica, veoma mi je zasmetala njegova izjava. Kada govori o zemlji u kojoj je rodjen, odrastao, postao igrac, mora govoriti sa vise senzibilnosti. Ovom izjavom je pokazao da je nezrio covjek kome fali mudrosti. Za ovakve ljude se obicno kaze da su izrodi. Ili, sto bi rekli stari ljudi, ko pljune izvise sebe pljunuo je po sebi. Naravno, Prlainovic je fantastican igrac i to mu niko osporiti ne moze.
    Last edited by Seaman; 25-07-14 at 13:33. Reason: stamparska greska

Page 714 of 933 FirstFirst ... 214614664704710711712713714715716717718724764814 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. P: Karte za vaterpolo
    By straus in forum Ostali oglasi
    Replies: 59
    Last Post: 18-06-09, 15:50
  2. K: Karte za vaterpolo
    By NeroAzzurro in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 16-06-09, 13:02
  3. Vaterpolo :)
    By mc_esseny in forum Olimpijada
    Replies: 2465
    Last Post: 27-08-08, 10:36
  4. Vaterpolo
    By cattaro in forum Primorski
    Replies: 3
    Last Post: 13-10-07, 22:08

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •