View Poll Results: Novi selektor da ili ne?????

Voters
284. You may not vote on this poll
  • DA

    116 40.85%
  • NE

    89 31.34%
  • Nema veze - jer imamo zlato iz malage

    79 27.82%
Page 668 of 933 FirstFirst ... 168568618658664665666667668669670671672678718768 ... LastLast
Results 16,676 to 16,700 of 23319

Thread: CG Vaterpolo

  1. #16676
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    32
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Danas sam na Dančama igrao vaterpolo s reprezentativcima Novog Zelanda (ne šalim se), onima koji su izgubili na SP-u od Hrvatske 21:4. Nakon SP-a došli su ovamo. Ne mogu vjerovati da su oni igrali na SP-u. Dosta puta sam postigao pogodak i obranio im. Ništa bolji nisu od rekreativaca poput mene, jedino što imaju odlično dizanje iz vode. Iz Wellingtona su, rekli su mi da imaju nacionalno prvenstvo u kojem igra pet klubova (oni su iz kluba koji je prvak). Klubovi su iz Wellingtona i Aucklanda, jedan je iz nekog mjesta kojem sam zaboravio ime i koji nema bazen. Rekli su da u Oceaniji jedino oni i Australija koja je mnogo bolja (sami za sebe kažu da su amateri) imaju reprezentaciju. Svake godine igraju turnir s Australijom, Kinom, Japanom i Kazahstanom. Znači zajedno su s Azijom. Koliko je vaterpolo nepopularan šport da samo tako malo reprezentacija ima u cijeloj Oceaniji i Aziji. U Africi ih ima svega šest. Rekli su mi da će doći i sutra i darovati mi kapicu Novog Zelanda (nisam baš sjajan u engleskom pa nisam sve najbolje razumio, ali ako su vaterpolisti mogu mi darovati jedino kapicu ili gaćice). Mogao bih slobodno i ja poći u Novi Zeland igrati, ne mogu vjerovati da su ti ljudi bili na SP-u. Pošto me zanimaju otkrića i kolonijalna povijest (pogledaj temu Kolonijalni genocid na podraspravniku Povijest i povijesne teme) upitao sam je li neki njihov igrač domorodac Maur (to sam čuo na HRT-ovom prijenosu kad su igrali protiv nas). Rekli su da jedan jest. Nisu svi danas bili na Dančama, bilo ih je jedno 5-6. Njihov klub zove se Hutt Water Polo. Na službenoj stranici sam sada saznao da je pet klubova u njihovoj regiji, da ima još regija i da postoji na Novom Zelandu ukupno 16 klubova. http://www.waterpolo.org.nz/ Pitao sam ih je li maurski službeni jezik i uče li ga u školi. Kazali su da jest službeni jezik i da možeš izabrati hoćeš li ga učiti. Neke škole koriste isključivo maurski, ne i engleski. Rekao sam im da sam čuo kako su Britanci došavši na Novi Zeland izvršili genocid. Rekli su da je to istina, da Britanci nisu bili nimalo dobri, ali da danas svi žive zajedno i bez tenzija. Po njima Maura ima oko 3% ili oko 200 000 po svim gradovima i govore svojim jezikom. Bili su iznenađeni što znam da je glavni grad Novog Zelanda Wellington i da se na maurski Novi Zeland kaže Aotearoa. Kad je kroz kamenje prošao mali poskok upitali su me je li to zmija i je li to opasno. Na oba pitanja odgovorio sam jesno. Smetnuo sam s uma da na Novom Zelandu nema ni zmija ni pauka. Više puta sam čuo kako se engleski govori razlikuju, kako su puno drukčiji engleski iz Engleske, engleski iz SAD-a, engleski iz JAR-a i engleski s Novog Zelanda. Ja nisam zamijetio nikakve razlike, njihov engleski zvuči mi isto kao kad sam pričao s Englezima i ljudima iz SAD-a. Drago mi je što su bez ikakve ljutnje jesno odgovorili na pitanje je li nad Maurima počinjen genocid. Znači to je sada općepoznata činjenica, u bivšim se kolonijama više ne kriju i ne opravdavaju zločini nad domorocima. To mi je iznimno drago. 1950-ih u vesternima ljudi iz SAD-a prikazivali su domoroce kao divljake nevrijedne života. Nedavno su se i SAD i Australija službeno ispričali svojim domorocima, daju im povlastice glede mnogočega (npr. školovanja) i isplaćuju im novac za povijesnu nepravdu ( http://www.24sata.hr/svijet/indijanc...i-tuzbu-261679). To mi je uljepšalo dan, znači pravda pobjeđuje.

  2. #16677
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    546
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidimose View Post
    interesantan clanak, tj odgovor za procitati:

    http://www.index.hr/sport/clanak/smi...an/693562.aspx
    Svaka mu cast, ali kod nas je stanje jos gore jer ovdje ni klubovi ne ulazu svoju djecu, a u savezu se ponesto i promjeni..

  3. #16678
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Buvara
    Posts
    1,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    http://www.vijesti.me/vijesti/krivok...-clanak-143413

    finale u ANTVERPENU???? hahahaha, majko mila, ne znam da li da se smijem ili da placem....
    <--- leuk

  4. #16679
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Onome je prije 2-3 godine Malaga bila Manila, ovaj ne zna cak ni dje je isao... Uzas.
    P r i m o r a c

  5. #16680
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,076
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sta zna malo dete sta je Ajndhoven, Antverpen...
    Fire in the hole!

  6. #16681
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    P r i m o r a c

  7. #16682
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Turnirom Kupa za 11-ogodisnjake kompletirana Kup takmicenja za mladje kategorije koja se odrzavaju ljeti.

    VK “PRIMORAC” iz Kotora je stekao titulu POBJEDNIK KUPA CRNE GORE 2013. ZA OSAMNAESTGODIŠNJAKE 1995/96god.

    PVK “ JADRAN “ iz Herceg – Novog je stekao titulu POBJEDNIK KUPA CRNE GORE 2013 ZA ŠESNAESTGODIŠNJAKE 1997/98god.
    VK “BUDVA-M:tel-I” iz Budve je stekao titulu POBJEDNIK KUPA CRNE GORE 2013. ZA ČETRNAESTGODIŠNJAKE 1999god.
    VA “ CATTARO ” iz Kotora je stekao titulu POBJEDNIK KUPA CRNE GORE 2013. ZA TRINAESTGODIŠNJAKE 2000god.
    VA “ CATTARO” iz Kotora je stekao titulu POBJEDNIK KUPA CRNE GORE 2013. ZA DVANAESESTGODIŠNJAKE 2001god.
    VK “ PRIMORAC “ iz Kotora je stekao titulu POBJEDNIK KUPA CRNE GORE 2013. ZA JEDANAESESTGODIŠNJAKE 2002god.
    P r i m o r a c

  8. #16683
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    1,822
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vičević očekuje medalju

    Cilj juniorske vaterpolo reprezentacije Crne Gore na predstojećem Evropskom prvenstvu (EP) na Malti biće borba za medalju i strvaranje igrača za seniorsku selekciju, kazao je selektor Mirko Vičević.

    Crnogorski vaterpolisti će od 8. do 15. septembra učestvovati na kontinentalnom šampionatu na Malti, a rivali crnogorske reprezentacije u grupi C biće selekcije Grčke, Rumunije i Ukrajine.

    Vičević smatra da je njegova ekipa jedan od glavnih pretendenata na medalju na EP.

    "Crnogorska reprezentacija jedna je od jačih ekipa na šampionatu i imamo kvalitet da se umiješamo u borbu za medalju", rekao je Vičević agenciji MINA.

    On je kazao da će konkurencija biti žestoka, ali da Crna Gora može ravnoparavno da se suprotstavi svim rivalima.

    "Glavni konkurenti za visok plasman su isti kao i u seniorskoj konkurenciji. To su vaterpolo velesile Italiju, Srbiju, Mađarsku, Hrvatsku, među kojima, uz našu selekciju, treba tražiti najbolju ekipu", rekao je Vičević.

    On je istakao da je za visok plasman presudan učinak u grupi.

    "Sigurno je da ćemo u svakoj utakmici u grupi igrati na pobjedu, kako bi se plasirali u eleminacione utakmice, bez kojih se ne može doći do završnice, koja nam je cilj", rekao je Vičević.

    On je kazao da juniorska reprezentacija ima mnogo kvalitetnih igrača, ali da će njihov razvoj zavisiti od mnogo faktora.

    "Ova generacija posjeduje kvalitet, ali potrebno je mnogo taktičke i sportske discipline, kako bi smo bili sigurni da oni posjeduju kvalitete koji ih projektuju za nastavak karijere u seniorskoj konkurenciji", rekao je Vičević.

    On je, komentarišući izostanak talentovanog Nikole Radonjića, kazao da je igrač svojim potezom samog sebe otpisao.

    "On nije ispoštovao novi pravilnik o registraciji igrača Vaterpolo i plivačkog saveza i samim tim je isključio sebe kao mogućeg kandidata za bilo koju reprezentativnu selekciju. Razgovarao sam sa igračem, njegova odluka je definitivna, a može se promijeniti samo ukoliko potpiše ugovor sa matičnim klubom. Jasno je da je izabrao nastavak sportskog usavršavanja van Crne Gore", rekao je Vičević.

    Vičević je kazao da crnogorsku reprezentaciju do EP očekuje pripreme u Kotoru i Herceg Novom i turnir u Segedinu, koji će predstavljati posljednju provjeru pred nastup na Malti.

    "Okupili smo se u Kotoru, nakon čega smo odigrali sparing mečeve sa italijanskom reprezentacijom. U Kotoru ćemo raditi do 16. avgusta, a nakon kraće pauze očekuje nas odlazak na turnir u Segedinu, koji će biti glavna provjera pred EP. Pred put na Maltu radićemo u Herceg Novom", zaključio je Vičević.

  9. #16684
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Koliko sam shvatio info. iz Kotora, zelja mladog Radonjica je da igra za CG, ali i da ide u Partizan. Novim pravilnikom mu se to ne dozvoljava.
    Nisam siguran da se, na osnovu ovog (prvog) slucaja, pokazalo da je novi pravilnik u svrsi zastite klubova? A ni igraca.
    Koga onda pravilnik stiti?
    Morace to na doradu...

    Da sam na mjestu ljudi iz Primorca ispisnicu iz kluba mu ne bih dao. Neka Partizan plati (ne znam odakle?), pa nek' ga nosi...
    P r i m o r a c

  10. #16685
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    546
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cattaro View Post
    Koliko sam shvatio info. iz Kotora, zelja mladog Radonjica je da igra za CG, ali i da ide u Partizan. Novim pravilnikom mu se to ne dozvoljava.
    Nisam siguran da se, na osnovu ovog (prvog) slucaja, pokazalo da je novi pravilnik u svrsi zastite klubova? A ni igraca.
    Koga onda pravilnik stiti?
    Morace to na doradu...

    Da sam na mjestu ljudi iz Primorca ispisnicu iz kluba mu ne bih dao. Neka Partizan plati (ne znam odakle?), pa nek' ga nosi...
    Ako je to kao sto kazes onda je pravilnik los i previse uslovljavajuci, klubovi djeci ne daju nista a zele da ih zadrze tako sto ih ucjenjuju sa reprezentacijom

  11. #16686
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Ne slazem se da klubovi djeci ne daju nista. Zar nije ovaj mali i u inostranstvo putovao sa Primorcem (Primorac je generaciju za koju je pomenuti igrao slao i na neobavezujuca takmicenja, kao sto je onaj turnir u Zg)? Prilika da debituje za prvi tim (O.K, sticajem okolnosti) sa 15 godina, velika minutaza...
    Malo li je?

    Sto je igrac dao klubu za 6-7 godina, izuzev clanarine?

    Klubovi su, rekoh, podjednako NEzasticeni ovim novim pravilnikom kao i igraci.
    Prizeljkivali smo neku revolucionarnu odluku koja bi bila u svrsi zastite crnogorskog vaterpola, ali...ovo to nije.

    Mirko ce imati pravi test na ovom EP-u. Imamo seriju katastrofalnih rezultata kada su mladje kategorije u pitanju, a on u rukama jednu od bojih generacija u zadnje vrijeme.
    Medalja apsolutno mora biti cilj.
    P r i m o r a c

  12. #16687
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    http://www.waterpoloserbia.org/index...42a3481b04f7e5

    Takodje talentovana generacija. Prvi pravi ispit za njih, ovo je najjace takmicenje za U15 na svijetu.
    P r i m o r a c

  13. #16688
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    1,085
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cattaro,znas li nesto o Ognjenu Kosovcu 98 godište koji je navodno trebao u partizan iz bjele,momak je ljevak ali izgleda da je odbio da igra za njihovu reprezentaciju i da ostaje da trenira u bjelu

  14. #16689
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Nista. Vidjecemo sad na ovom turniru u Srbiji.
    P r i m o r a c

  15. #16690
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    1,085
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znas li sastav nasih,ima li kosovca na njemu?

  16. #16691
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    1,085
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Darko Brguljan u Kanotijeriju,povratniku u 1 italijansku ligu,bolje to nego sa amaterima i penzionerima u Arabiju.
    a Korolija i Perone pred potpisom za Radnicki.

  17. #16692
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    546
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cattaro View Post
    Ne slazem se da klubovi djeci ne daju nista. Zar nije ovaj mali i u inostranstvo putovao sa Primorcem (Primorac je generaciju za koju je pomenuti igrao slao i na neobavezujuca takmicenja, kao sto je onaj turnir u Zg)? Prilika da debituje za prvi tim (O.K, sticajem okolnosti) sa 15 godina, velika minutaza...
    Malo li je?

    Sto je igrac dao klubu za 6-7 godina, izuzev clanarine?
    Pa sta je to onda Primorac ulozio u njega ista vise nego sto je ulozio u ostale igrace iz te generacije, jeli on kriv sto je najbolji bio tu?

    I ne razumijem sta to igrac treba da da klubu osim clanarine da bi trenirao kod njih?

  18. #16693
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Treba da odradi prvi profesionalni ugovor sa maticnim klubom.
    Drugacije razmisljanje se kosi sa radom vaterpolo skola, tj. one se stavljaju u svrhu nekog drugog tima.
    Pomenuti nije u rangu svojih vrsnjaka, zbog staza u prvom timu.
    P r i m o r a c

  19. #16694
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    546
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cattaro View Post
    Treba da odradi prvi profesionalni ugovor sa maticnim klubom.
    Drugacije razmisljanje se kosi sa radom vaterpolo skola, tj. one se stavljaju u svrhu nekog drugog tima.
    Pomenuti nije u rangu svojih vrsnjaka, zbog staza u prvom timu.
    U pravilniku stoji da igrac ne moze imati profesionalni ugovor sa timom prije nego naouni 19 godina i to postoji samo kod nas, to je u svakoj normalnoj drzavi drugacije regulisano.
    Prvi ugovor svuda dje je zdrava klima i dje je savez/klubovi normalan ugovor se potpisuje kad igrac udje u prvi tim ili cak prije ako je igrac vanserijski talenat, jedino kod nas ima ovakvih uslovljavanja.
    Ali posto tebi treba crtati, a tvrdis da se 'razumijes' i pratis stanje u crnogorskom vaterpolu, vaterpolo savezu i klubovima onda nemam sta dalje da pisem ovdje jer ko zna kako bi ostali shvatali kad ti tako 'vaterpolo obrazovan' ne razumijes.

  20. #16695
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Kako je u Srbiji strucnjace? Kako je u Hrvatskoj? Nidje se i u NIJEDNOM sportu ne potpisuje profesionalni ugovor prije 18-e.
    Pa ti veze nemas, samo lupas odje, nikad nista ne argumentujes!
    P r i m o r a c

  21. #16696
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,667
    Thanks Thanks Given 
    476
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    DR Maratonac, Aleksandar Boljevic je trebao da ide u Holandiju, ali nije jer nema 18 godina, sto mislis zasto je to tako?

  22. #16697
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    http://radiokotor.info/mn/index.php?...17970&Itemid=0
    Decko je bio veliki talenat do kadetskog uzrasta, poslije toga do omladinskog i onako. Nakon toga ga nema skoro nidje (mislim 14. igrac u vrijeme najjaceg Jadrana)...proslu sezonu kod Gojkovica cak nije ni bio stadardan.

    Logika ljudi iz Primorca je zbilja nevjerovatna - u svadji sa skoro svakim reprezentativcima iz Kotora, dozvoljava se da Popovic i Markovic dobiju ciste papire i jos se godinama dovode vise nego sumnjiva pojacanja. Na godinu dana.
    Potpuno NEplanski.
    P r i m o r a c

  23. #16698
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    http://www.vijesti.me/sport/nebojsa-...-clanak-144126
    Za legendu kotorskog vaterpola nema mjesta u Primorcu. Cak se i sude sa njim.
    P r i m o r a c

  24. #16699
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Izet Fazlinovic View Post
    Znas li sastav nasih,ima li kosovca na njemu?
    Aleksandar Ukropina (kapiten), Petar Tešanović, Iva Radulović, Đuro Radović, Petar Mijušković, Vasilije Vujošević, Nikola Brkić, Dušan Banićević (Jadran), Đorđe Kustudić, Branko Franeta, Savo Ćetković, Milan Đukić (Budva M:tel), Nikola Saveljić i Goran Grgurević (Primorac).
    http://www.dan.co.me/?nivo=3&rubrika...u%20polufinale
    P r i m o r a c

  25. #16700
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    186
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cattaro View Post
    Aleksandar Ukropina (kapiten), Petar Tešanović, Iva Radulović, Đuro Radović, Petar Mijušković, Vasilije Vujošević, Nikola Brkić, Dušan Banićević (Jadran), Đorđe Kustudić, Branko Franeta, Savo Ćetković, Milan Đukić (Budva M:tel), Nikola Saveljić i Goran Grgurević (Primorac).
    http://www.dan.co.me/?nivo=3&rubrika...u%20polufinale
    Kazu da je ovaj mali Mijuskovic veliki talenat. '99 je godiste, a sad u maju je oborio rekord po broju golova postignutih na jednoj utakmici u istoriji Jadrana.

Page 668 of 933 FirstFirst ... 168568618658664665666667668669670671672678718768 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. P: Karte za vaterpolo
    By straus in forum Ostali oglasi
    Replies: 59
    Last Post: 18-06-09, 15:50
  2. K: Karte za vaterpolo
    By NeroAzzurro in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 16-06-09, 13:02
  3. Vaterpolo :)
    By mc_esseny in forum Olimpijada
    Replies: 2465
    Last Post: 27-08-08, 10:36
  4. Vaterpolo
    By cattaro in forum Primorski
    Replies: 3
    Last Post: 13-10-07, 22:08

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •