prvo da kažem da je reprezentacije crne gore, po meni, po imenima najjača ekipa. dakle, u principu, ne da može pobjedit svakoga pa i srbiju, nego bi po meni trebalu u međusobnom omjeru protiv srbije bit u prenosti, a bar da je 55-45 % odnos osvojenih bodova.

drugo, hrvtska je ispala zbog svojih problema. svatko ima po 5 utakmica, i ako skupiš dovoljno bodova da budeš među 3 ideš dalje. da i svi svakome puštaju u ostalim utakmicama, opet hrvatska može proći među 3.


a sad o današnjoj utakmici. jasni su mi ljudi koji možda ne poznaju toliko vaterpolo, ali od stalnih članova foruma, cattara, fidimose, big giant heada sam očekivo puno više objektivnosti. znam, ad vi možete reć da iz mene progovara ne znam ti ja što jer je hrvatska ispala, ali stvarno nije tako. dapače, s ovakvom igrom mi nismo imali što tražit u borbi za medalje, a po meni je olje da nam se dogodio debakl, jer to možda donese do nekih promjena prije olimpijade. bar da u sastav uđu 2-3 igrača koja to zaslužuju, umjesto ovih povlaštenih, pa ćemo imat ozbljinije šanse da se nosimo sa najjačima.

ja sam gledo prijenos preko leninog streaminga do poluvremena (imo sam nekog posla kasnije, a i vidio sam sve što me interesiralo već do tada) i sad snimku do polovremena sad opet. tj gledo sam snimku srpskih napada. pito je BGH braca u jdnom posto po čemu je zaključio da je srbija odigrala s 50% snage. evo ti mog odgovora:

ovo su udarci srbije u prom poluvremenu:
udovičić - sam na lijevom krilu, bez bloka, na 2 metra od gola, nakon cimanja, šutira plisku 2 metra preko gola
rađen - s vanjskog pored gola 20-ak cm
ćuk - isto dosta preko gola
filipović - igrač više ispada mu lopta
pijetlović - sa 2 metra se okreće i šutira ravno u šćepa
prlainović - igrač više, gubi loptu dok je drži u ruci
nikić - dobiva loptu na 2 m, uzima je i ispada mu prilikom udarca
rađen - s vanjskog preko gola
filipović - s vanjskog preko gola
filipović - s vanjskog pored gola
pijetlović - dobija loptu na 2 metra, okreće se i šutira metar preko gola
udovićić - sa 2 m, ravno u šćepa

i bila su još 3 udarca koja su bili golovi.


igro sam vatrpolo, igram ga i dalje amaterski, gledam ga cijeli život. pišem o njemu intenzivno. zar netko iole objektivan može mislit da je ovih 12 udaraca bilo ovakvih jer srbija nije željela izgubit?


inače, ne smatram da je crna gora prošla nezasluženo, vi ste samo uzeli ponuđeno. a nadam se da će sport bit pošten pa ovo vratit srpskoj reprezentaciji. ne zbog hrvatske, nego zbog sporta.