Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 26

Thread: Testiranje na AIDS

  1. #1
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Testiranje na AIDS

    Evo posto je AIDS uvjek vezan za sex i erotiku jedno pitanje ako znate.
    Gdje u Podgorici i Niksicu ima anonimno testiranje na AIDS i da li se placa?

  2. #2
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    421
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    znam da imaju akcije svake godine za 1. decembar, i da je tad testiranje besplatno, ali sumnjam da to podrzavaju tokom godine. mozes da se raspitas na telefon podrske cazasa:
    CAZAS AIDS INFO
    081 60 23 45
    (od 09-15h)

    ovo sam skinula sa sajta, ne znam je li tacan.

    i, naravno, druga opcija - podjes u bilo koju privatnu laboratoriju, ili u codru, i dvije su stvari sigurne: platices, ali ces dobiti rezultate brzo i bice to uradjeno profesionalno. pretpostavljam da za svoje pare mozes da biras da li ces se testirati anonimno ili ne.

    inace, ako si se uplasio zbog nekog skorasnjeg dogadjaja, treba da znas da od rizicnog odnosa do testiranja, da bi ono bilo potpuno pouzdano, mora da prodje minimum 6 mjeseci.

    srecno!
    Let's go, Tommy... before zee Germans come.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    In Vitro laboratorija
    Ulica Balsiceva (ne znam br.) - preko puta pizzerije Buongiorno, centar Podgorice.

    Tel: 020231833

    Ne znam pojedinacne cijene, cini mi se da je prosle godine bilo 10 eura...
    P r i m o r a c

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    moras uplatit na ziro racun dje ces morat upisat ime i prezime
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Mora da prodje 6 mjeseci ali se moze vidjet i ranije ako je bas nestrpljiv(naravno onda ne moze biti siguran da je negativan).
    She is only here to annoy herself!

  6. #6
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    3,244
    Thanks Thanks Given 
    370
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    sad, pa posle 6 mjeseci ponovo..
    You'll Never Smoke Alone..

  7. #7
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Jeste, mora da prodje 6 mjeseci, s tim da u CAZAS rade ELISA test na antitijela, ne znam kako rade u provatne, ako si pozitivan na antitijela, sigurno imas HIV, dok kod hepatitisa C, iako imas antitijela na virus, postoji sansa od 2% da imas dovoljno jak organizam i jetru da sama pobijedi i ucauri virus hep. C
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  8. #8
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    1 jula ce biti tacno 3 mjeseca od toga dogadjaja. Mala igra zavrsila se neslavno i mogu da se pozdravim sa ovim zivotom,ali jos vjerujem da ima nade.
    U Sofiji kad sam bio 7 dana, na noc povratka 31 marta imao sexualni odnos sa jednom prostiturkom i bio sam malo popio , osjetio sam da je pukao kondom a i ona ali ja sam nastavio, ***** u nju i odmah se makao...Shvatio sam sta sam uradio,ama to je bilo cini mi se sve 3-4 sekunde,micanje,cistcenje,pa i dezinfekcija ali jbg sve to moze da bude uzaludno...
    Do sada sam se povjerio samo bratu koji je ljekar i on me ubjedjuje da su sanse zaista male i pored pucanja kondoma jer se sve odigralo brzo a i btw ko zna da li je i ona zarazena i da zaista ne treba da se plasim testiranja.
    U prvih 2 nedelje nisam imao nikakvih simptoma( temperatura,proliv, bijele tackice na jeziku, otecene zlijezde...)


    Btw ,nisam nikakv debil,idiot, jbg desilo se ,moze i svakom.Imam 23god,imam djevojku ali jbg 5 min u zivotu moze da s*ene citav zivot.

  9. #9
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    I ja mislim da je prekratko to vremena, i da nema potrebe da se frcis, jos ako si veci mdijelom odnosa nosio kondom, misllim da bi prije trebo da se brines za neku polnu bolest ili bakterije, nego za HIV virus. HIV van tijela covjeka ne zivi duze od minut, da je drugacije bilo bi mnooogo vise zarazenih.
    A dje ti bi pamet s kurvom brate, a jos djevojku imas, pali te da placas za sex ili nesto drugo?
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  10. #10
    renaissance Guest

    Default

    Dobro bi bilo da uradis test sada, i ako bude negativan za 3 mjeseca ponovo.
    Nadam se samo da si svoju djevojku zastitio eventualnih iznenadjenja...

  11. #11
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    120
    Thanks Thanks Received 
    396
    Thanked in
    197 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Celzinjo View Post
    1 jula ce biti tacno 3 mjeseca od toga dogadjaja. Mala igra zavrsila se neslavno i mogu da se pozdravim sa ovim zivotom,ali jos vjerujem da ima nade.
    U Sofiji kad sam bio 7 dana, na noc povratka 31 marta imao sexualni odnos sa jednom prostiturkom i bio sam malo popio , osjetio sam da je pukao kondom a i ona ali ja sam nastavio, ***** u nju i odmah se makao...Shvatio sam sta sam uradio,ama to je bilo cini mi se sve 3-4 sekunde,micanje,cistcenje,pa i dezinfekcija ali jbg sve to moze da bude uzaludno...
    Do sada sam se povjerio samo bratu koji je ljekar i on me ubjedjuje da su sanse zaista male i pored pucanja kondoma jer se sve odigralo brzo a i btw ko zna da li je i ona zarazena i da zaista ne treba da se plasim testiranja.
    U prvih 2 nedelje nisam imao nikakvih simptoma( temperatura,proliv, bijele tackice na jeziku, otecene zlijezde...)


    Btw ,nisam nikakv debil,idiot, jbg desilo se ,moze i svakom.Imam 23god,imam djevojku ali jbg 5 min u zivotu moze da s*ene citav zivot.

    Vjerovatnoca da dobijes hiv ti je relativno mala cak i ako imas sex sa osobom zarazenom hiv virusom bez zastite, povecava se ako je sex grub ili ako imas analni sex zbog ranica koje mogu nastati.... tvoja vjerovatnoca nije mala vec je beskonacno mala pa cak i ako ta prostitutka ima hiv....ali zbog ovoga "skoro" obavezno uradi test i podji da se iskontrolises na druge polne bolesti...samo bez frcenja, glupo ti je sjekirat se i kidat sebi zivot...kao sto je vec neko rekao kad bi se tako lako hiv dobijao ne bi jednog "neSidasa" bilo na svijet. Samo neka ti ta frka sad bude nauk za sljedeci put.

    U skoro svakoj privatnoj klinici imas taj test koji ne kosta puno(oko 10eura). Moj drug je radio to u jednoj privatnoj ordinaciji u bloku 5, ne znam ime ali znam da je jako blizu onog doma zdravlja.

  12. #12
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    I ja mislim da je prekratko to vremena, i da nema potrebe da se frcis, jos ako si veci mdijelom odnosa nosio kondom, misllim da bi prije trebo da se brines za neku polnu bolest ili bakterije, nego za HIV virus. HIV van tijela covjeka ne zivi duze od minut, da je drugacije bilo bi mnooogo vise zarazenih.
    A dje ti bi pamet s kurvom brate, a jos djevojku imas, pali te da placas za sex ili nesto drugo?
    Tata mi je isao poslovno u Bugarsku pa mu ja uskocio kao podrska ,a dje djevojka,ja sam isao sam,dosadjivao se,i sasvim slucajno naidjoh na nju i ne pali me naravno xaxa!

  13. #13
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Celzinjo View Post
    Tata mi je isao poslovno u Bugarsku pa mu ja uskocio kao podrska ,a dje djevojka,ja sam isao sam,dosadjivao se,i sasvim slucajno naidjoh na nju i ne pali me naravno xaxa!
    Quote Originally Posted by ReNaIsSaNcE View Post
    Dobro bi bilo da uradis test sada, i ako bude negativan za 3 mjeseca ponovo.
    Nadam se samo da si svoju djevojku zastitio eventualnih iznenadjenja...
    Pa naravno, dovoljno mi je sto sam brinem a ne i za druge

  14. #14
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milosmmm View Post
    Vjerovatnoca da dobijes hiv ti je relativno mala cak i ako imas sex sa osobom zarazenom hiv virusom bez zastite, povecava se ako je sex grub ili ako imas analni sex zbog ranica koje mogu nastati.... tvoja vjerovatnoca nije mala vec je beskonacno mala pa cak i ako ta prostitutka ima hiv....ali zbog ovoga "skoro" obavezno uradi test i podji da se iskontrolises na druge polne bolesti...samo bez frcenja, glupo ti je sjekirat se i kidat sebi zivot...kao sto je vec neko rekao kad bi se tako lako hiv dobijao ne bi jednog "neSidasa" bilo na svijet. Samo neka ti ta frka sad bude nauk za sljedeci put.

    U skoro svakoj privatnoj klinici imas taj test koji ne kosta puno(oko 10eura). Moj drug je radio to u jednoj privatnoj ordinaciji u bloku 5, ne znam ime ali znam da je jako blizu onog doma zdravlja.
    E hvala ti na ovamo,opustio si me dosta...A oticu ,rekao sam sebi 1 jula, samo mi se ne ide u Podgorici, no bi negdje u Nk,Ct ,nije vazno,samo da nije PG,mogu naic na nekog i odma obiljezen

  15. #15
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    120
    Thanks Thanks Received 
    396
    Thanked in
    197 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Celzinjo View Post
    E hvala ti na ovamo,opustio si me dosta...A oticu ,rekao sam sebi 1 jula, samo mi se ne ide u Podgorici, no bi negdje u Nk,Ct ,nije vazno,samo da nije PG,mogu naic na nekog i odma obiljezen
    Sve ti je anonimno, cak ne moras ni svoje pravo ime da das...te klinike nisu samo za testiranje na aids tako da niko ne moze da zna zasto si ti tamo dosao.

  16. #16
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Celzinjo View Post
    E hvala ti na ovamo,opustio si me dosta...A oticu ,rekao sam sebi 1 jula, samo mi se ne ide u Podgorici, no bi negdje u Nk,Ct ,nije vazno,samo da nije PG,mogu naic na nekog i odma obiljezen
    Samo se nemoj zeznut da na ovaj(ili bilo koji drugi,ako si uchlanjen,i raspitivao si se o ovome) forum ostavish email adresu(u contact info profila),jer te neko mozhe preko maila pronaci na facebook/msn za sekundu
    Deserve's got nothing to do with it.

  17. #17
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Samo se nemoj zeznut da na ovaj(ili bilo koji drugi,ako si uchlanjen,i raspitivao si se o ovome) forum ostavish email adresu(u contact info profila),jer te neko mozhe preko maila pronaci na facebook/msn za sekundu
    Lol!!! Hahaha, sakrio sam e-mail na ovom forumu a i samo sam ovdje a na facebook sam se zastitio tako sto ga nisam ni pravio :P

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    daleko od sunca, under the purple rain
    Posts
    6,919
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    vidim da ođe šala šali sustiže..
    neviđeno
    pa forum sex i erotika prerasta u Viceve
    ah šaljivdžije malene...

    prvo ovaj naš "sidaš" je kralj ... sto ti je ljubav prema roditeljima... uskocis tati u nevolji... vrlo logicno...
    drugo toj tvojoj đevojci svaka čast ni ne zna kakvog lika ima pored sebe, al važno je da cdm zna

    a dalje... kao sto su vec rekli u pg možeš za pare brzo jednostavno anonimno sve da provjeriš, ali šanse da imas HIV su minimalne. jer prvo nema svaka ***** hiv, u takvoj brzini nema šanse da je došlo do zaraze.. i da ne ponavljam... ali svakako bi ti dobro bilo da odeš na preglede da vidiš da nisi kakav svrab glivice nakačio..
    i dok to ne središ mani se svoje đevojke.
    a ako imaš brata doktora... što ti on ne pomogne...
    kao npr ti tati u bugarskoj
    oh darling who needs love?
    Who needs a heaven up above?
    Who needs the clouds, in the sky, not I
    Oh darling who needs the rain?
    Who needs somebody that can feel your pain?
    Who needs the disappointment, of a telephone call, not I

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TiJaNaaaA View Post
    u takvoj brzini nema šanse da je došlo do zaraze..)
    Ja ne bih bio bas toliko siguran, 99% je da nije zakacio nista ali uvijek ostaje onaj jedan koji je vazda zaeban igrac.
    She is only here to annoy herself!

  20. #20
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TiJaNaaaA View Post
    vidim da ođe šala šali sustiže..
    neviđeno
    pa forum sex i erotika prerasta u Viceve
    ah šaljivdžije malene...

    prvo ovaj naš "sidaš" je kralj ... sto ti je ljubav prema roditeljima... uskocis tati u nevolji... vrlo logicno...
    drugo toj tvojoj đevojci svaka čast ni ne zna kakvog lika ima pored sebe, al važno je da cdm zna

    a dalje... kao sto su vec rekli u pg možeš za pare brzo jednostavno anonimno sve da provjeriš, ali šanse da imas HIV su minimalne. jer prvo nema svaka ***** hiv, u takvoj brzini nema šanse da je došlo do zaraze.. i da ne ponavljam... ali svakako bi ti dobro bilo da odeš na preglede da vidiš da nisi kakav svrab glivice nakačio..
    i dok to ne središ mani se svoje đevojke.
    a ako imaš brata doktora... što ti on ne pomogne...
    kao npr ti tati u bugarskoj
    1.Sto da ne odem kad mi se ukaze prilika da posjetim neki grad pa makar i sam??? Ne idem zbog tate nego zbog sebe...

    2. Da me brat vodi za ruku da mi njegove kolege provjeravaju imam li virus??? Pfffffffff ne pada mi na pamet

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,993
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TiJaNaaaA View Post
    vidim da ođe šala šali sustiže..
    neviđeno
    pa forum sex i erotika prerasta u Viceve
    ah šaljivdžije malene...

    prvo ovaj naš "sidaš" je kralj ... sto ti je ljubav prema roditeljima... uskocis tati u nevolji... vrlo logicno...
    drugo toj tvojoj đevojci svaka čast ni ne zna kakvog lika ima pored sebe, al važno je da cdm zna

    a dalje... kao sto su vec rekli u pg možeš za pare brzo jednostavno anonimno sve da provjeriš, ali šanse da imas HIV su minimalne. jer prvo nema svaka ***** hiv, u takvoj brzini nema šanse da je došlo do zaraze.. i da ne ponavljam... ali svakako bi ti dobro bilo da odeš na preglede da vidiš da nisi kakav svrab glivice nakačio..
    i dok to ne središ mani se svoje đevojke.
    a ako imaš brata doktora... što ti on ne pomogne...
    kao npr ti tati u bugarskoj
    Zašto u tebi postoji toliko negativne energije i podsmijavanja? Ako čovjek traži pomoć red mu je pomoći ili makar ništa ne reći. Ili misliš da se čovjek sprda?
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  22. #22
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Bar
    Posts
    790
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rain_wind_storm View Post
    moras uplatit na ziro racun dje ces morat upisat ime i prezime
    Upishi shifru - Virgo Intacta ;p
    11 godina star PC je rahmetli.. Huswel I3 nastavlja posao
    www.magicprodesign.weebly.com

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    daleko od sunca, under the purple rain
    Posts
    6,919
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Celzinjo View Post
    1.Sto da ne odem kad mi se ukaze prilika da posjetim neki grad pa makar i sam??? Ne idem zbog tate nego zbog sebe...

    2. Da me brat vodi za ruku da mi njegove kolege provjeravaju imam li virus??? Pfffffffff ne pada mi na pamet
    hahah 1. nisam mislila na grad i razgledanje grada nego na prostitutku
    2. bolje da te brat vodi ili od njega da trazis savjet, jer covjek je doktor i znace bolje od nas, a i znas gadno je sto saznasmo za qrvu, zarazu i tvoju curu

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Zašto u tebi postoji toliko negativne energije i podsmijavanja? Ako čovjek traži pomoć red mu je pomoći ili makar ništa ne reći. Ili misliš da se čovjek sprda?
    odakle tebi ideja o negativnoj energiji, inace obozavam taj izraz jednako kao i pozitivna. sve je ok sto je on tu podijelio i nije ni prvi ni poslednji. ja sam samo prokomentarisala njegove opise ne poziv u pomoc...
    a i da se sprda ne bi me zacudilo..
    iznerviram se svaki put koliko ljudi je sretno zaljubljeno, ode nedje na stranu zavrsi sa qrvom-jer to se ne broji, onda se vrati curi i njoj nabravi svinjariju.
    oh darling who needs love?
    Who needs a heaven up above?
    Who needs the clouds, in the sky, not I
    Oh darling who needs the rain?
    Who needs somebody that can feel your pain?
    Who needs the disappointment, of a telephone call, not I

  24. #24
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,680
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Dobro doktori, zašto da čeka 6 mjeseci?

    Druže, pođi ponedeljkom ili utorkom posle 16 sati u Institut za javno zdravlje Crne Gore dje ćeš obavit testiranje (anonimno ili ne, zavisi od tebe) i dobićeš rezultate za nekoliko dana.
    Treba da prođe minimum 2 mjeseca od mogućeg inficiranja da bi ti se u krvi stvorilo HIV antitijela koliko je potrebno da bi se otkrila ovim testom, takozvani "period prozora".
    Inače radi se Elisa test na HIV anti tijela kojim treba 2 mjeseca da bi ih bilo u dovoljnom broju i vjerovatno ujedno, na P24 antigen koji se u krvi pojavljuje nekoliko dana od mogućeg inficiranja, tako da si moga da se testiraš davno.
    I što vele ovi doktori mogućnost da se zaraziš sa osobom koja ima HIV je vrlo mala.

    http://www.ijz.cg.yu/posteri/Brosura_prednja.jpg

    http://www.cazas.org/

    Sad viđoh da se informacije dobijene iz Instituta za javno zdravlje ne podudaraju sa podacima sa sajta "Cazasa" u vezi sa "periodom prozora" za koji se na tom sajtu kaže da može da traje i do 6 mjeseci, dok se u IZJ Crne Gore dobija info da traje 2 mjeseca koliko je potrebno za Elisa test.
    Last edited by Lommy; 14-06-09 at 19:29.


  25. #25
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    1,630
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Cool

    You won't get sick if you wrap your dick

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Testiranje Firewall-a
    By Nyquist in forum Software
    Replies: 6
    Last Post: 07-03-20, 10:49
  2. Testiranje
    By Click in forum Internet
    Replies: 8
    Last Post: 13-10-07, 19:42
  3. Testiranje inteligencije u subotu
    By Stetni in forum Sve i svašta
    Replies: 7
    Last Post: 29-02-04, 19:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •