Results 1 to 24 of 24

Thread: Rafalima usmrćene tri osobe iz Herceg Novog

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Novi Sad
    Posts
    406
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Rafalima usmrćene tri osobe iz Herceg Novog

    RAFALIMA USMRĆENE TRI OSOBE | 11:28 | Izvor: SRNA

    Novi Sad -- Za sada nepoznata osoba je u Novom Sadu, u noći izeđu subote i nedelje, iz vatrenog oružja usmrtila tri mladića.

    Kako javljaju novosadski mediji, sumnja se na nepoznatog mladića koji je petnaestak minuta ranije, iz automatske puške pucao na kafić "Freska", u Hilandarskoj ulici. Prema rečima očevidaca, jedan mladić je posle pucnjave istračao iz ulaza s automatskom puškom u ruci i pobegao u nepoznatom pravcu. Okupljeni ljudi oko zgrade u kojoj je došlo do pucnjave, rekli su da je ispaljeno puno metaka, kao i da je grmljavina rafala u nekoliko navrata prekidana, pa nastavljana.

    Jedan od očevidaca tvrdi da je mladić, koji je istračao sa automatskom puškom u ruci, iz novosadskog predgrađa Veternik. Prema tvrdnjama komšija, trojica ubijenih su iz Herceg Novog ili okoline.

    Izrešetani kafe "Freska" svečano je otvoren u petak uveče, a njegov vlasnik, izvesni Lule, prema tvrdnjama njegovih poznanika, takođe je iz Herceg Novog ili okoline. Motiv ubistva nije poznat, a policija intenzivno traga za počinocem zločina nad trojicom mladića koji, prema nezvaničnim saznanjima, nisu poznati novosadskoj policiji kao izvršioci krivičnih dela.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,523
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Na vijestim je bilo receno da je Jedan od njih policajac iz Herceg Novoga a dvojica mladica uz Djenovica...



    Uzhas...

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Eugene, OR - USA
    Posts
    1,452
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zna li se mozda ko su ti momci shto su stradali?!
    (@Dovla): mosqito ga ujeo
    (+Nerd): sta je mosqito
    (@Dovla): vrsta komarca

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    meni malo pre ortak iz novog rece,da je navodno jedan od ubijenih ili ovaj ranjeni bio vlasnik tog kafica.ne znam.i rece da je nekog njegovog ortaka iz zelenike taj decko zvao na otvaranje,ali ovaj nije isao,valjda ga mrzelo da putuje iz bg-a u ns.
    jedan je valjda ranije radio u policiji u hn,koliko mi je on rekao,valjda vise ne radi.to su informacije koje mi je on dao,koliko su tacne ne znam.
    ali ocigledno su se zakacili sa nekim mnogo ludim,jer to ocigledno nije profesionalno ubistvo.

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo rece mi ortak,u stvari nije vlasnik tog kafica upucan,on je nesto lose shvatio.
    Cuo je pricu sta je bilo,ali mi se to cini vise lupanje,nego istina.ali videcemo.tj culi su se sa nekim deckom iz ns(novljaninom) koji zna ove momke,I on im je to ispricao.
    Navodno taj koji ih je ubio je bio letos kod njih na moru,I on je probao da se ubije,I oni su ga spasili(ili jedan od njih,nije bitno).taj lik je navodno dusevno poremecen,I navodno ih je on sada pobio.zasto,ne znaju.
    E sada,policija kaze da jos ne znaju ko je ubica,I nista ne znaju,ovo mi vise lici na price kojih uvek ima,a ko zna sta se desilo.

  6. #6
    Join Date
    May 2004
    Location
    Herceg-Novi-Ivanchic ghetto-
    Posts
    93
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ako ako bash lepo...
    nema zajebancije...
    VOJVODINA GOVEDINA!!!

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bijela, Crna Gora
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    QQ sto se tamo radi. Zna li se na kraju kako se zovu ti momci??
    Put do zvijezda je samo etapa kruznog puta do sebe,i ako znas precicu nema potrebe da se puno lomatas po bespucima.Ne,bato.Stigao si cim krenes.Cilj nosis skriven pod kaputom,istetoviran na grudima kao metu.I eto ti.U tome je tajna.U tome je jedini trik.

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    RAFALIMA USMRĆENE TRI OSOBE | 11:28 -> 16:43 | Izvor: B92

    Novi Sad -- Za sada nepoznata osoba je u Novom Sadu, u noći izeđu subote i nedelje, iz vatrenog oružja usmrtila tri mladića.

    U Novom Sadu automatskim oružjem ubijena su tri mladića poreklom iz Crne Gore, dok je jedan od njihovih prijatelja lakše ranjen, saopštio je istražni sudija novosadskog okružnog suda. Neposredno pre tog ubistva, takodje iz automatske puške, ispaljeno je nekoliko hitaca na lokal Freska, takodje u Novom Sadu, ali tom prilikom niko nije povredjen.

    Policija ta dva dogadjaja dovodi u vezu. Motiv trostrukog ubistva još uvek nije poznat, ali, kako B92 nezvanično saznaje, sumnja se da je to učinio njihov vrlo blizak prijatelj.

    Prema svedočenju komšija, nakon kratke svađe u hodniku, na četvrtom spratu, usledilo je nekoliko odvojenih rafala automatske puške, iza kojih su ostala tri beživotna tela. Centar za sudsku medicinu je kod sva tri ubijena mladića konstatovao strelne i prostrelne rane glave, trupa i ekstremiteta. Istražni sudija novosadskog Okružnog suda Savo Đurđić: "Pronađeni su bez znakova života Brajović Darko (1978), rođen u Sarajevu, Lozanić Aleksandar (1979), rođen u Kotoru, i Simović Nebojša (1972) u Nikšiću". Kako je saopšteno, policija još uvek traga za počiniocem ovog višestrukog ubistva. Nezvanično se spekuliše da bi ubica mogao biti mladić koji je sa žrtvama bio veoma blizak, čak poslovno povezan. Motiv još nije poznat.

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Policija traga za akterom krvavog obračuna u stanu u Ulici braće Ribnikar 43 u Novom Sadu
    Rafalima ubio trojicu mladića, jednog ranio
    Nepoznati napadač hicima iz automatskog oružja ubio Darka Brajovića i Aleksandra Bojanića iz Đenovića kod Herceg Novog i policajca iz Centra bezbednosti Herceg Novi Nebojšu Simovića, dok je lakše ranio Darka Bilića
    NOVI SAD - U žestokoj pucnjavi koja se dogodila u subotu, oko 20.15 sati, nepoznati napadač je ubio Darka Brajovića (26) iz Đenovića kraj Herceg Novog, Aleksandra Bojanića (25) iz Đenovića i Nebojšu Simovića (32), policajaca Centra bezbednosti u Herceg Novom. Darko Bilić (26) iz Kumbora, opština Herceg Novi, lakše je ranjen i neposredno posle pucnjave je prenet je u Kliničko- bolnički centar u Novom Sadu.

    Prema izveštaju dežurnog istražnog sudije Okružnog suda u Novom Sadu, Save Đurđića ubistvo se odigralo u ulici Braće Ribnikar 43, u stanu broj 13, na četvrtom spratu. Na stepeništu zgrade je pronađeno više čaura, koje pripadaju automatskom oružju. Tela ubijenih su poslata na obdukciju. Kod sve trojice je utvrđeno više prostranih rana, koje su razorile vitalne organe. Obdukcijom je takođe utvrđeno da mehaničkih povreda nije bilo.

    Petnaestak minuta pre krvavog pira, policiji je prijavljena pucnjava u kafani "Freska" u Hilandarskoj ulici 7 u Novom Sadu. Policija opravdano sumnja da su napad na "Fresku" i trostruko ubistvom međusobno povezani. Dežurni istražni sudija Opštinskog suda u Novom Sadu Nenad Simović, koji je obavio uviđaj potvrdio je da u toj pucnjavi niko nije povređen.

    Stanari zgrade u kojoj se desilo ubistvo juče nisu mogli da se oporave od šoka. Komšije nisu bile raspoložene za priču, navodeći samo da je Ulica Braće Ribnikar bila miran kraju i da dosad nije bilo sličnih obračuna. Jedino što smo uspeli da čujemo pre zatvaranja vrata, bilo je pitanje: "Da li su u Novom Sadu ponovo počeli obračuni!"

    Kako Glas saznaje stan je bio iznajmljen i komšije ne znaju ko je u njemu tačno stanovao. Prema rečima očevidaca, jedan momak je posle pucnjave istrčao iz zgrade sa automatskom puškom u ruci i pobegao u nepoznatom pravcu. Međutim to su za sada samo nezvanični podaci. Prema izjavi istražnog sudije upravo su komšije prijavile rafalnu pucnjavu, ali do dolaska patrole mladićima više nije bilo pomoći. U pozivu policiji, stanari su javili da je zvuk rafala iz automatskog oružja bio zastrašujući i da su svi u svojim stanovima polegali na pod.

    E. Č. Š.


    Hici posle svečanog otvaranja "Freske"

    Agencija Srna je juče prenela da su okupljeni ljudi oko zgrade, u kojoj se dogodio zločin, rekli da je ispaljeno puno metaka, kao i da je grmljavina rafala u nekoliko navrata prekidana, pa nastavljana. Jedan od očevidaca tvrdi da je mladić, koji je istračao sa automatskom puškom u ruci, iz novosadskog predgrađa Veternik. Izrešetani kafe "Freska" preksinoć je svečano otvoren, a njegov vlasnik, izvesni Lule, prema tvrdnjama njegovih poznanika, takođe je iz Herceg Novog ili okoline. Očevidac pucnjave kod "Freske" rekao je da je jedan mladić ispalio rafal u kafić, a potom je iz njega silom odveo kelnera za koga pretpostavlja da je gazdin brat. Motiv ubistva nije poznat, a policija intenzivno traga za počiniocem zločina nad trojicom mladića koji, prema nezvaničnim saznanjima, nisu poznati novosadskoj policiji.

  10. #10
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    New York-HercegNovi/Ivancic ghetto :)
    Posts
    7
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovo je strasno !!!
    [size=5] Define to of the select and do process...[/size]
    [size=6]Bsssst!Tisincina!!! [/size]
    [size=6]McNaBB [/size]

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    UHAPŠEN OSUMNJIČENI MATKOVIĆ | 21:26 | Izvor: SRNA
    Mostar -- Milan Matković iz novosadskog naselja Veternik uhapšen je u ponedeljak uveče u zapadnom delu Mostara.

    Matković je uhapšen na osnovu poternice Interpola iz Beograda. MUP Srbije je, ranije u ponedeljak, saopštio da policija intenzivno traga za Milanom Mićom Matkovićem, rođenim u Mostaru 1985. godine, zbog sumnje da je u subotu, 16. oktobra, ubio trojicu mladića u Novom Sadu.

    Osnovano se sumnja da je Matković rafalima iz automatske puške ubio Darka Brajovića (26), Aleksandra Bojanića (25), obojica iz Đenovića kod Herceg Novog i Nebojšu Simovića (27) iz Herceg Novog, dok je Darko Bilić (26) iz Kumbora zadobio prostrelnu ranu na nozi. Nakon ubistva, Matković je pobegao u nepoznatom pravcu, navodi se u saopštenju. Policija je kriminalističkom obradom razjasnila sve okolnosti ubistva, a pronađeno je i vozilo kojim je Matković napustio lice mjesta.

    ali niko ne kaze koji su motivi,dobro valjda ce i do toga doci.

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    171
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U HN je, kako cujem, dan zalosti zbog ubijenih momaka. Plemenita odluka, da se bar tim gestom bude sa porodicama cija su djeca zrtve ludila koje ne prolazi na ovim prostorima.
    Prica da se ovdje radi o ludackom cinu nijesu tacne. Matkovic je, kako tvrdi istraga, poslije pucanja u kafeu, a prije egzekucuje u stanu, zvao nakoga mobilnim i rekao da vise nema metaka. A onda krenuo dalje. Cinjenica da je utekao u Mostar govori o predumisljaju, narucenom ili ne.. Ludaci ne bjeze.
    No, sto god bilo, ostaje cinjenica da zlo zapaceno sredinom devedesetih, gajenje i glorifikacija ubica, relativizacija zlocina, pravljenje heroja od sljamova davajuci im romanticne epitete " tvrdi momci sa ovog ili onog asfalta "/ fuj/, jos ne prolazi. Krvavu cijenu, ovaj put, platili su nasi sugradjani.

  13. #13
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    New York-HercegNovi/Ivancic ghetto :)
    Posts
    7
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    [size=5] Define to of the select and do process...[/size]
    [size=6]Bsssst!Tisincina!!! [/size]
    [size=6]McNaBB [/size]

  14. #14
    Join Date
    May 2004
    Location
    Herceg-Novi-Ivanchic ghetto-
    Posts
    93
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jebiga, sta su uradili ... pa ih je ovaj iz-reseto..?

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Novi Sad
    Posts
    406
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jebote, ladno je lik moje godište... Strašno.

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,523
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Evo koliko cujem.Ovaj ubica se predao u Mostaru...

  17. #17
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Igalo
    Posts
    118
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Lako bi ja tome presudio.
    Prvo kad mi drustvo rece mislio sam da me zajebavaju ali evo vidim i cujem stvarno bruka sto se cini.
    Ovaj nas narod je totalno puka.

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    evo potvrdilo se ono sto sam cuo na pocetku.ipak ja mislim da taj decko nije normalan,ne mora to da bude samo pomracenje svesti od min-dva,ali onaj ko pokusa da se ubije,pa posle par meseci ubije one koji su mu spasli zivot ne vidim kako moze da bude normalan.


    Majka javila policiji:
    "Uhapsite mi sina!"
    LJiljana PRERADOVIĆ 18.10.2004, 18:49:33

    MILAN Matković (19) iz Veternika, osumnjičen da je u subotu uveče u Novom Sadu, hicima iz automatske puške, usmrtio trojicu, a jednog lakše ranio, predao se policiji u Bosni i Hercegovini, i nalazi se u pritvoru u Mostaru. Odatle se javio roditeljima: majci Jovanki, ocu Iliji i mlađem bratu.
    U pritvor mostarske policije Milan je dospeo posle majčinog poziva, koja ih je, iako obrvana tugom i bolom, telefonom obavestila da je njen sin, posle trostrukog ubistva, prešao granicu na Rači, pokušavajući da se sakrije na teritoriji Bosne i Hercegovine.
    - Telefonom me pozvala osoba koja nije htela da kaže kako se zove i kratko saopštila: ”Mali je prešao Raču. Nemojte da ga tražite” - prepričavala nam je juče kroz suze Milanova majka Jovanka. - Odmah sam telefonom stupila u kontakt sa policijom u BiH i rekla da je na njihovoj teritoriji moj sin, koji je ubio trojicu mladića. To je bila moja obaveza. Iako sam mu majka, morala sam da ga prijavim. Moj je, ja sam ga rodila, ali mora da odgovara za ono što je učinio... Zamolila sam ih samo da budu korektni prema njemu.

    MOTIV JOŠ TAJNA
    ŠTA je prethodilo trostrukom zločinu i zbog čega je Milan iz automatske puške ubio Darka Brajovića (26) iz Sarajeva i Aleksandra Bojanića (25) iz Kotora, obojica sa prebivalištem u Đenovićima bb, kod Herceg Novog, kao i policajca Centra bezbednosti u Herceg Novom, Nebojšu Simovića (32) iz Nikšića, još je u sferi nagađanja i pretpostavki. U pucnjavi na četvrtom spratu u zgradi u Ulici braće Ribnikar 43 u novosadskom naselju Grbavica, lakše je ranjen Darko Bilić (26), vaterpolista VK Vojvodina.
    Matković je te večeri, oko 20.15 časova, petnaestak minuta pre krvavog zločina pucao u kafić “Freska” u Hilandarskoj ulici 7, čiji je vlasnik vaterpolista Bilić. Ispalio je dvadesetak metaka, a onda je seo u tamnoplavu “ford fijestu” i velikom brzinom napustio to mesto. U tom trenutku u kafiću koji je svečano otvoren dan ranije (petak, 15. oktobar - svečanosti je prisustvovao i Matković) nije bilo nikoga. Konobar u kafiću, međutim, stajao je na stepenicama ulaza kada su se začuli prvi hici, ali je pobegao prema autobuskoj stanici na Žitnom trgu.
    Posle pucnjave Matković se, po svemu sudeći, uputio u Ulicu braće Ribnikar, u stan koji je njegova majka Jovanka iznajmila ubijenim mladićima. Kojim putem je stigao tamo, zasada se samo pretpostavlja.

    HICI U HODNIKU
    PREMA jednoj od verzija, Matković je “ford fijestom” iz Hilandarske ulice skrenuo prema piceriji “Ćao”, ugao ulica Dimitrija Avramovovića i Braće Jovandić, a onda Bulevarom kralja Petra Prvog do Bulevara oslobođenja. Na raskrsnicu ovog bulevara sa Ulicom braće Ribnikar, stigao je za desetak minuta. Ubrzo je automobil parkirao u blizini zgrade i istrčao sa puškom. Ulazna vrata u zgradi su bila otključana, i hitro se stepenicama popeo do četvrtog sprata. Dok je još bio na stepeništu, u hodniku je ugledao policajca iz Herceg Novog, Nebojšu Simovića, i počeo da puca, a zatim je sa vrata stana broj 13 rafalima “pokosio” Bojanića i Brajovića. Vaterpolista novosadske Vojvodine je u pucnjavi lakše povređen. Istrčao je iz zgrade, seo u automobil i pobegao sa mesta zločina.
    Gde se odatle uputio, i da li je bežeći sa mesta zločina pozvao nekog u pomoć ne može se sa sigurnošću tvrditi. Nezvanično saznajemo, da je “ford fijesta” koju je Matković te večeri vozio, pronađana ostavljena u Sremskoj Kamenici. Na automobilu su razbijena stakla, a ključ je bio u kontakt bravi. Matković se, najverovatnije, dovezao dotle, a onda je put nastavio drugim automobilom. Da li je sam vozio do Rače ili mu je neko pomogao da se doveze dotle, nagađa se.
    Posle bekstva, Milan se telefonom javio roditeljima, poručivši im da mu čuvaju brata. O razlozima zbog čega je ubio trojicu dojučerašnjih drugova, sa kojima je zajedno i letovao, nepoznato je.
    Nagađanja i neprovernih priča je mnogo, a prema jednoj od njih, trojica ubijenih koji su zajedno otvorili kafić “Freska”, hteli su da im i Milan Matković bude partner i uloži novac, ali je on to odbio. Nezadovoljni takvim odgovorom, uputili su mu pogrdne i ponižavajuće reči, koje su ga duboko povredile. Na to im je uzvratio smrtonosnim rafalima.
    - Kada ga iz Mostara izruče novosadskoj policiji, sigurna sam da će ispričati sve kako je bilo - priča majka Jovanka držeći album sa Milanovim fotografijama. Bio je omiljen u društvu. Devojke su ga mnogo volele...
    Razgovor prekida zvonjava telefona. Mirnim glasom se javlja.
    - Dobro je - kao da pita i istovremeno odgovara sagovorniku.
    - Brat me zove i Mostara, i kaže da je već tamo angažovao advokata - iskrena je majka. - Ugasio je tri mlada života. I mora da odgovara zbog toga.

    PUŠKU IZ MOSTARA
    ZA pušku iz koje je Milan Matković pucao i ubio trojicu, a jednog ranio, majka pretpostavlja da je njen sin doneo iz Mostara, odakle su se 1992. godine doselili u Veternik.
    - Moj pokojni brat je imao takvu pušku - objašnjava Jovanka. - Mislim da je, kada smo odlazili tamo, uzeo oružje i doneo ovde. O tome u kući niko ništa nije znao. Posedujemo pištolj, i za njega imamo dozvolu. Ovo oružje je sakriveno. Kada je policija pretresala kuću, rekli smo im za pištolj, ali smo se jedva setili na kom mestu smo ga ostavili...

    NAPUSTIO ŠKOLU
    MILAN Matković je bio učenik srednje Elektrotehničke škole “Mihajlo Pupin” u Novom Sadu. Pohađao je četvrti razred, ali je školovanje napustio pre desetak dana.
    - Strašno mu je bilo što je treći razred morao da ponavlja - predočava majka Jovanka. - Odlučio je da prekine redovno školovanje za energetičara. Nameravao je da četvrti razred završi vanredno. Nismo ga zbog toga prekorevali. Prihvatili smo njegovu odluku.

    NIJE TU
    KADA su pripadnici novosadske policije došli u kuću Matkovića u Veterniku, da je pretresu, majka je policajcima rekla da nema potrebe da pretražuju prostorije, jer se njen sin ne krije tu. Rekla im je da je kojim slučajem on u kući, da bi ona to odmah njima prijavila.
    - Čim sam saznala da je prešao Raču i da se predao, pozvala sam SUP u Novom Sadu i to im saopštila - kazala je Jovanka.

    SVI SU IH VOLELI
    ŠOK, neverica i jedno pitanje, zbog čega je Milan - Mićo Matković, 19-godišnji srednjoškolac iz Veternika, usmrtio trojicu suvlasnika novosadskog kafića “Freska”.
    Drugovi Darka Brajovića, Aleksandra Bojanića, Nebojše Simovića i ranjenog Darka Bilića, koji nisu želeli da im se saopšte imena, rekli su da nastradali nisu bili baš sjajni đaci, ali da su ih profesori naprosto obožavali.
    Brajović, Bojanić i Simović su letos radili u kafiću “Fanfani” u Đenovićima, koji je bio sastajalište mladih. Kako ističu njihovi drugari, radili su dan i noć, kako u kafiću, tako i u teretani u okviru objekta, kako bi skupili što više para za kafić u Novom Sadu.
    I baš letos, u vreme kada su marljivo radili u đenovićkom kafiću, upoznali su Mića Matkovića, koji je boravio tu sa majkom na odmoru. On im je tada, najverovatnije, i ponudio stan u Novom Sadu koji su zakupili i u kojem su ubijeni. Nezvanično se priča da je i Matković hteo da bude ortak, ali da su momci iz Herceg Novog procenili da nije dovoljno ozbiljan za taj posao. Čak su se jednom letos pokoškali u Đenovićima, ali taj neporazum je brzo izglađen.
    U Herceg Novom na svakom mestu se juče moglo čuti da ubijeni momci nemaju kriminalne dosijee.

    DAN ŽALOSTI
    DANAS je u opštini Herceg Novi dan žalosti. Najavljeno je da će posmrtni ostaci trojice momaka, koji nisu imali braće, ali su živeli kao braća, biti sahranjeni danas posle podne na gradskom groblju u Đenovićima.
    S. G. - V. V.

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pobio ljude koji
    su mu spasli život
    LJ. PRERADOVIĆ 19.10.2004, 18:33:09

    ŽAO mi je što sam ih ubio. Zašto me niko nije sprečio da počinim zločin? Teško mi je. Više nikada neću moći mirno da spavam. Plašim se i za svoju porodicu.
    Na saslušanju pred istražnim sudijom Kantonalnog suda u Mostaru ove reči izgovorio je, kako su "Novosti" nezvanično saznale, Milan Matković (19) iz Veternika, rodom iz Mostara, osumnjičen da je u subotu 16. oktobra u stanu broj 13 u Ulici braće Ribnikar 43 u Novom Sadu hicima iz automatske puške ubio Darka Brajovića (26), iz Sarajeva, i Aleksandra Bojanića (25), iz Kotora, obojica sa prebivalištem u Đenovićima bb kod Herceg Novog, i policajca Centra bezbednosti u Herceg Novom Nebojšu Simovića (32), iz Nikšića. U pucnjavi je lakše ranjen Darko Bilić (26), iz Kumbora, vaterpolista novosadske Vojvodine.
    Osumnjičeni Matković je letos sa majkom i devojkom letovao u Đenovićima, a boravili su kod Darka Brajovića. Za vreme odmora, Milan je, kako nezvanično saznajemo, pokušao da se ubije, ali su ga Aleksandar Bojanić i Darko Brajović spasli.

    IZAŠAO IZ KOLA
    PROTIV osumnjičenog Matkovića, Okružno javno tužilaštvo u Novom Sadu podnelo je zahtev za sprovođenje istrage zbog sumnje da je počinio čak četiri krivična dela: ubistvo, pokušaj ubistva, neovlašćeno posedovanje oružja i izazivanje opšte opasnosti. Istraga se vodi i protiv četvorice Novosađana. Ilija Šijan (20), Vladimir Medenica (19) i Marko Marić (19) se terete za pomoć učiniocu posle izvršenja krivičnog dela, a Dane Šijan (21) za neprijavljivanje krivičnog dela ili učinioca.
    Posle preksinoćnog saslušanja, dežurni istražni sudija Okružnog suda u Novom Sadu Savo Đurđić je Iliji Šijanu i Vladimiru Medenici odredio pritvor. Sudija Đurđić je doneo i naredbu da se za Matkovićem rasiše poternica, jer se nalazi u bekstvu i nije dostupan organima gonjenja, niti sudu, kako bi se moglo obezbediti njegovo prisustvo za nesmetano vođenje krivičnog postupka.
    Iako se zvanično ne saopštava šta su četvorica Matkovićevih prijatelja ispričali na saslušanju, prema nezvaničnim informacijama, trojica su mu pomogli da pobegne. Osumnjičeni Ilija Šijan je u jednom trenutku bio sa Matkovićem u automobilu, ali nije želeo da nastavi putovanje sa njim, pa je izašao iz kola.
    - Kriv je samo moj sin i ne treba više nikoga uvlačiti u ovu tragediju - rekla nam je juče Milanova majka Jovanka. - Te večeri kada se dogodilo ubistvo bio je revoltiran, ali i u pripitom stanju. Žao mu je što niko nije uspeo da ga zaustavi.
    Osumnjičeni mladić je i dalje u policijskom pritvoru u Mostaru, a kada će i da li će biti isporučen našim pravosudnim organima, zasada je velika je nepoznanica. Matković ima, saznajemo, državljanstvo Srbije i Crne Gore i Bosne i Hercegovine.

    ŠOK I NEVERICA
    JOŠ je nepoznato i šta se to dogodilo što je toliko revoltiralo Milana Matkovića da uzme automatsku pušku i najpre rafal od dvadesetak metaka ispali u kafić “Freska” u Hilandarskoj ulici, a petnaestak minuta kasnije uđe u zgradu u Ulici braće Ribnikar 43 i ustanu broj 13 koji je njegova majka početkom godine iznajmila mladićima iz Crne Gore. Iako su se odmah posle zločina kao motiv najčešće pominjale poslovne veze, saznajemo da u tim odnosima nije došlo do većeg zaoštravanja, zbog čega bi se nesporazum završio trostrukim ubistvom.
    Nezvanično saznajemo da su neki od gostiju na otvaranju kafića “Freska”, a među njima i trojica ubijenih, Matkoviću upućivali pogrdne reči, što ga je, očigledno ražestilo i nagnalo da stavi prst na obarač.
    U Đenovićima, Herceg Novom i Nikšiću od subote uveče, tuga, bol i neverica.
    Meštani Đenovića ne kriju iznenađenje i još ne mogu da poveruju da su dvojica mladića ubijeni, jer, kako kažu, nisu bili od onih koji su se dokazivali i izazivali sudbinu.
    - Darko i Aleksandar su u Novi Sad otišli pre godinu dana, da u tom gradu otvore kafić - kaže Blažo Bojanić, njihov sugrađanin i kum Bojanića. - Bojanić nema majku, a Brajović je bez oca. Čuo sam da je obe ožalošćene porodice preksinoć posetio vaterpolista Darko Bilić koji je u pucnjavi lakše povređen.
    O tragično nastradalom policajcu Simoviću u Centru bezbednosti imaju samo reči hvale. Ističu da je bio dobar čovek i profesionalac, bavio se sportom - boksom, a vodio je i omladinski klub. Simovićeve kolege kažu da je ovo ubistvo bez pravog motiva.

    STRAH OD BATINA
    POSLE pucnjave ispred kafića “Freska” i u hodniku i u stanu u zgradi u Ulici braće Ribnikar, Matković je pobegao, jer se plašio da će ga policajci tući ako ga uhvate.
    - Pripadnici novosadskog SUP-a su veoma korektni - kaže Milanova majka Jovanka.

    PREKINUTA MLADOST
    U utorak su na groblju u Đenovićima kod Herceg Novog sahranjeni Darko Brajović i Aleksandar Bojanić, koje je u Novom Sadu ubio Milan - Mića Matković. Sivo oktobarsko nebo pritislo grad. Kiša. Tuga se uselila u srca meštana.
    U dugoj koloni, koja se satima nije prekidala, bili su meštani, komšije, prjatelji, poznanici. Izdvajaju se mladi, Darkovi i Acini prijatelji. Generacija. Neverica na licima, suze u očima. Uporno ponavljaju: zašto je ovo baš njima moralo da se desi kad su bili tako vedri, kad su toliko verovali u život, u to da će ostvariti svoje snove. Ni naznake u svim pričama o mogućem motivu trostrukog ubistva.
    V. V.

  20. #20
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    New York-HercegNovi/Ivancic ghetto :)
    Posts
    7
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nesa Bg
    Mislim da sam vidjeo u nekom clanku sliku tog Matkovica , posto vidim da ti pratis desavanja vezana za ovaj topic , zanima me u kojoj arhivi bi mogao da nadjem tu sliku ??????????

    Unapred hvala!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    [size=5] Define to of the select and do process...[/size]
    [size=6]Bsssst!Tisincina!!! [/size]
    [size=6]McNaBB [/size]

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    171
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovo prepricavanje i citati rekla kazala o zlocinu se pretvara u prekopavanja po tudjoj nesreci. Prepisivanje iz novina, kao drugi su nepismeni i ne citaju novine ... Svrdlanje po ranama je manir zute stampe, ne ovog foruma. Nesreca i uzas hrane neciju dokolicu. NIje fer, ni chojski, u najmanju ruku.

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Firebanks,evo ti link,tamo ima njegova slika.a u danasnjim novostima ima njegova slika,I slike nastradalih novljana,ali toga nema na netu,tj u e-formatu novosti,vec samo u novinama.
    http://arhiva.glas-javnosti.co.yu/ar...iva-index.html
    to je arhiva,klikni na broj od utorka 19 oktobra,pa otvori hroniku,tu imas tekst o ovoj tragediji,I sliku tog matkovica.inace pratim desavanja o ovome,tj pre svegega posto mi je taj ortak iz novog jedan od najboljih drugova,pa mi on prica sta se desava,a onda ja malko pogledam i po netu sta se pise.

    Inominato,posto se ovo sto si napisao odnosi pre svega na mene,prvo ovo je predpostavljam u jednom malom gradu kao hn glavna tema,a bio je I opravdano dan zalosti.zato ne vidim ni jedan jedini razlog da se ovde na forumu o tome ne pise.da li drugi citaju novine?da citaju,ali ne svi,ne vidim sta je lose staviti tekst iz novina ovde na forum.a ko je citao,preskocice taj tekst I nikakav problem.ja sam licno stavio ove clanke iz novina,za one ljude koji dodju ovde na forum,a nisu culi sta se dogadja,a zanima ih.predpostavljam da takvih ipak ima,ako nema,nikakav problem,svi ce preskakati ove clanke koje sam kopirao.
    to nije prekopavanje po tudjoj nesreci kako ti kazes.pa zar po toj logici i pisanje o srebrenici npr,nije prekopavanje tudje nesrece?

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    171
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Naravno da je novosadski zlocin uzdrmao Novi.Ali, to nije provincijalna "tema" koja se prezvakava i o kojoj se cakula, to je tragedija. I samo skrecem paznju da moze da se pretvori u neukus prebiranje po tudjem bolu. Pa i po bolu majke ciji je sin zlocinac.A nije Novi takva provincija da bi ti Nesho, Bg, prepricavao velegradske novine.
    Naravno, ovo nije tema gdje bih se ja sukobljavao s tobom. Neprilicno je, o smrti se radi.Uvazimo to.

  24. #24
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Naravno da je ovo velika tragedija,tri mlada zivota su zavrsena.
    I da kazem,zaboravio sam I ja,a ni drugi to nisu napisali:
    NEK IM JE LAKA CRNA ZEMLJA!!!

    U pravu si da ovo nije mesto za nase sukobe,zato sam I editovao prosli post.ne znam samo zasto je negativno to sto ja postiram ovde par clanaka iz novina.to nije vredjanje ili omalovazavanje novog ili njegovih stanovnika.ja to radim kao sto sam rekao iz najbolje namere.niti vidim da pokusavam da hn proglasim nekom provincijom I sl.a posto kao sto sam kazes ovo nije mesto za neke sukobe,nije mi jasno sto si uopste zapoceo sa tim.
    Upravo zbog toga moji dalji postovi na ovom topiku ce biti jedino o ovom tragicnom dogadjaju.
    pozdrav

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •