Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 51 to 69 of 69

Thread: PROFESOR SA SORBONE PRIZNAO CRNOGORSKI JEZIK !

  1. #51
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora Cetinje
    Posts
    1,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Grad Heroja
    Ima eto serbalji su nadri super turbo GTI narod ,posto su otkrili Ameriku,izmislili jezik , biznisovali sa Isusom oni toliko napreduju da postadose "supak od svijeta" i bog ih je kaznio kolko je moga (m`sim maximum) . i zatto te su tako bistri (ka ponoc) mi Crnogorci smo vi dalo voljno do daske !!
    :::I zato Z B O G O M serbalji pa nastavite u onome "supku od svijeta" da i dalje budete nadriturbo GTi 24v narod !!!

    ...JEZIK SMO VRNULI
    ...ZASTAVU SMO VRNULI
    ...CRKVU SMO OBNOVILI
    ... DRZAVU CEMO VRNUT

    ....I N D E P E N D E N T ...S T A T E .....O F ..... M O N R E N E G R O !!!!!

    jadoje vidoje mrcoje ahahahahahahaahaaa !!

  2. #52
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    608
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    i sta se postize time kad nekog licno vredjas preko interneta na primer iz Svedske?
    jel ti 'imponuje"

    jel te pali kad ugasis komp kao al sam im se naybeo majke kucanjem peko tastature?

    jel si glavni ispred monitora ? dal si veci crnogorac ako vise druge uvredis?

    da li si vise u pravu sa svojim stavovima ako vecu psovku ispises?

    koja je svrha postovanja da bi izvredju neku naciju pljuvanjem i psovanjem?

    taman je noramlno krenula rasprava i cemu ovi padobranci sa glupostima...


    mada nisu oni krivi oni ne znaju bolje, nego je kriv onaj koji vodi ovaj sajt sto tolerise tolka vredjanja...mozda i moderatori uzivaju da citaju kako se drugi pljuju ko poslednji sljam i maloumnici....mozda su i moderatori na nivou ovih sto vredjaju, da nije tako ti bi postovi valjda bili obrisani.....

  3. #53
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora Cetinje
    Posts
    1,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Perovic
    i sta se postize time kad nekog licno vredjas preko interneta na primer iz Svedske?
    jel ti 'imponuje"


    Kako koga Perovicu britka sabljo kako koga,samo smo mi Crnogorci navikli da vi veljeserbalji pljujete na nasu crkvu naciju drzavu porodice sve zivo i mrtvo !! :wink: :evil: :twisted:

    jel te pali kad ugasis komp kao al sam im se naybeo majke kucanjem peko tastature?

    Ne Perovicu kuco junacka no me pali kad dodje vakat da izplatim radnike i ostane mi brdo love . E na to se ja palim :wink:

    jel si glavni ispred monitora ? dal si veci crnogorac ako vise druge uvredis?

    Sabljo mnim da sam ja uvrijedjen i povrijedjen mnogo mnogo puta a ujedno i moja crkva ,kojoj ja pripadam ,moja nacija kojoj pripadam, sve ukupno drugovi serbi mnogo mnogo vrijedjate ne serbe a kad vi se vrne onda izigravate zrtve !!! :wink:

    da li si vise u pravu sa svojim stavovima ako vecu psovku ispises? N E !! :wink:

    koja je svrha postovanja da bi izvredju neku naciju pljuvanjem i psovanjem?
    Komsija ja mnim da bi to pitanje trteba postavit Savki ,Jankicu ,vidoju (vidio ga jad) , Carskome rakovicu itd itd

    taman je noramlno krenula rasprava i cemu ovi padobranci sa glupostima... desava se to ponekad ,primjer unistili ste ni do sad 1275876386 postova sa vasijem trazenjem sapeta i pjesmicama Njegosevijem ! :wink:


    mada nisu oni krivi oni ne znaju bolje, nego je kriv onaj koji vodi ovaj sajt sto tolerise tolka vredjanja...mozda i moderatori uzivaju da citaju kako se drugi pljuju ko poslednji sljam i maloumnici....mozda su i moderatori na nivou ovih sto vredjaju, da nije tako ti bi postovi valjda bili obrisani.....

    jes jes sve su moderatori krivi ,sjede u sobu ka bravi i onanisu kad neki serbin kaze da mi je vladika ***** i crkva smetliste,da treba pobit sve Dukljane, Crnogorce i ne serbe .........Aj ne zajebavaj zivotati !!!!!

  4. #54
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    608
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    svedjanin, procitaj post i vidi kolko si me izvredjo a procitaj moj i vidi dal sam tebe bar jednom...
    znas te fore kucke macke i ostale zivotinje po kojima ti ljude poredis mozes u okviru svoje porodice, ako su tebe tako tretirali nemoras i ti druge..


    i opet te pitam: ovim sto si me izvredjao da li dokazuje da si u pravu sa svojim pogledima na politiku il dokazuje samo da si primitivan iako zivis na zapadu?

  5. #55
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora Cetinje
    Posts
    1,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Perovic
    svedjanin, procitaj post i vidi kolko si me izvredjo a procitaj moj i vidi dal sam tebe bar jednom...
    znas te fore kucke macke i ostale zivotinje po kojima ti ljude poredis mozes u okviru svoje porodice, ako su tebe tako tretirali nemoras i ti druge..


    i opet te pitam: ovim sto si me izvredjao da li dokazuje da si u pravu sa svojim pogledima na politiku il dokazuje samo da si primitivan iako zivis na zapadu?
    Ja nevidim nidje dje sam ja tebe licno izvrijedjao tako da nemam pojma o cemu ti to !!!

  6. #56
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    608
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    prva faza ispravljanja gresaka je suociti se sa njima; znaci kad sam uvidis de vredjas moci ces i da se menjas do tada ces ostati samo srbima iskompleksirani provokator...
    i stvarno ne razumem zasto se tolko uzbudjujes iz svedske? valjda ona ljubav je lepa izdaleka a? sto dalje od CG to je vise volis i veci si crnogorac? i takih sam se i srba i ovih i onih upozno na tone...al kad to uvidis mozda skapiras odakle u startu gresis, a to je da govoris ljudima kako da zive koj jezik da uce kakva da im bude vlada, uredjenje u zemlji u kojoj uopste ne zivis/mo, a to isto onda ljudima suprotnih pogleda prebacujes ...ja bi isto tako mogo ovde da serendam da je srpski neprikosnoven i da su svi crnogorci srbi i sta bi postigo sa time? upravo suprotan efekat, jer ko sto ti ubedjujes ljude ovde u suprotno samo jos vicu i primitvniju raspravu podrzavas, i to zi svedske..i onda kad mi se nesvidi tvoj odgovor umesto da te argumentovano ubedim u suprotno ja te jednostavno izvredjam i nalepim 20 smajlica i otovrim neki novi topik koj se isto tako zavrsi? zar ti se ne cini to malo glupavim?

  7. #57
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "ja bi isto tako mogo ovde da srendam da je srpski neprikosnoven i da su svi crnogorci srbi i sta bi postigo sa time? upravo suprotan efekat, jer ko sto ti ubedjujes ljude ovde u suprotno samo jos vicu i primitvniju raspravu podrzavas, i to zi svedske"
    da, da. to sam odavno zborio. Niko kao jedan npr. Sahvindan nije vise dobra ucinio za pokret nezavisnosti u CG. Svaki put kad postavi post: dvoje vise za cg jezik, troje se ponovo krsti u CPC a cetvoro se preko novina isclanjuju iz srpstva

  8. #58
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    608
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beranac
    "ja bi isto tako mogo ovde da srendam da je srpski neprikosnoven i da su svi crnogorci srbi i sta bi postigo sa time? upravo suprotan efekat, jer ko sto ti ubedjujes ljude ovde u suprotno samo jos vicu i primitvniju raspravu podrzavas, i to zi svedske"
    da, da. to sam odavno zborio. Niko kao jedan npr. Sahvindan nije vise dobra ucinio za pokret nezavisnosti u CG. Svaki put kad postavi post: dvoje vise za cg jezik, troje se ponovo krsti u CPC a cetvoro se preko novina isclanjuju iz srpstva
    covece ovo su 'samo' diskusije!!! da se zabavis razonodis, razmenis misljenje i sl. Ovde neces resiti ni jedan svetski problem! Pema tome cemu tolka vredjanja i pljuvanja? Da je neko , kao neki ovde, tolku energiju utrosio u stvarnom politickom aktiviranju i propagiranju po selima i gradovim i sl, jos bi neke rezultate i postigao, a ovako samo puko vrejdanje priziva jos veca zar ne?

    Svako ko non stop vredja jednu naciju (kao grad heroja srpsku) i naziva je pogrdnim imenima i sl. vredja pripadnike te nacije a ne pojedince sa foruma sa kojima trenutno 'prica'...al ocigledno to on ne kapira....i upravo tim vredjanjem on kontradiktira svoje stavove jer ispada gori od onog sto pokusava da uvredi


    Kada je rec o jeziku cini mi se bio je referndum i narod je izglasao sta i kako, da vam dam primer:
    dodje do referenduma za nezavisnu Crnu Goru i 70% gradjana se izjasni za samostalnu drzavu al onda dodje neki politicar i ukine to i nazove je maternja zajednic sa srbijom MZS...i kad se ovih 70% opravdano pobuni zbog toga, onda se nadju ostali da ih danonocno vredjaju i optuzuju za velikosrpstvo i sl....

  9. #59
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beranac
    troje se ponovo krsti
    Тако ти је када се марксисти играју попа. Крштење се никада не понавља. Само се једном можеш крстити. Тако је код хришћанског свештеника, како је код матичара, професора марксизма, блудника, харикришна то не знам.
    Brzi Oct 14, 2004 10:50 am
    Pa imas sada veci izbor! SRBIJA ILI ALBANIJA, u C.Goru nema mjesta vise za Srbomrzce/ dosoje kraj.

  10. #60
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Luksemburg - zvanican Nemacki
    u Luksemburgu su zvanichna tri jezika:
    Njemachki, Francuski i vjerovali neki od vas ili ne jezik koji Luxemburzhani zovu "Lëtzebuergesch".
    taj je jezik circa 95% isti kao jedan od dijalekata njemachkog jezika.
    Vodi porijeklo iz 4. vijeka.
    I pored toga shto su u Luxemburgu imena ulica, mjesta (tj. mjestashaca)
    tv stanica, hotela i njihovih papira, objava na republichkom nivou itd
    na Francuskom, a novine i sl. na Njemachkom..
    Luxemburg ima oko 430.000 stanovnika, od njih 290.000 se izjasnilo da su
    Luksemburzhani i da im je maternji jezik "Lëtzebuergesch"
    shto je simbol njihovog nacionalnog identiteta..
    njemachki i francuski su u luxemburgu, iako zvanichni, jezici manjina
    a vecinom se njime sluzhe potomci onih shto su se tamo sklonili za vrijeme rata,
    ostalo se sluzhi u administraciji
    zato velikosrbi: ne mlatite..
    luxemburzhani imaju svoj jezik odkad je luxemburga, i niko ih nije kla i palio zbog toga..
    jer su zemlje kojima je okrenut luxemburg civilizovane, pa neka su jeli prase rukama
    a srbin viljushkom pa boc! :wink:

  11. #61
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Crna Gora - Zeta - Duklja
    Posts
    85
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3
    Luksemburg - zvanican Nemacki
    u Luksemburgu su zvanichna tri jezika:
    Njemachki, Francuski i vjerovali neki od vas ili ne jezik koji Luxemburzhani zovu "Lëtzebuergesch".
    taj je jezik circa 95% isti kao jedan od dijalekata njemachkog jezika.
    Vodi porijeklo iz 4. vijeka.
    I pored toga shto su u Luxemburgu imena ulica, mjesta (tj. mjestashaca)
    tv stanica, hotela i njihovih papira, objava na republichkom nivou itd
    na Francuskom, a novine i sl. na Njemachkom..
    Luxemburg ima oko 430.000 stanovnika, od njih 290.000 se izjasnilo da su
    Luksemburzhani i da im je maternji jezik "Lëtzebuergesch"
    shto je simbol njihovog nacionalnog identiteta..
    njemachki i francuski su u luxemburgu, iako zvanichni, jezici manjina
    a vecinom se njime sluzhe potomci onih shto su se tamo sklonili za vrijeme rata,
    ostalo se sluzhi u administraciji
    zato velikosrbi: ne mlatite..
    luxemburzhani imaju svoj jezik odkad je luxemburga, i niko ih nije kla i palio zbog toga..
    jer su zemlje kojima je okrenut luxemburg civilizovane, pa neka su jeli prase rukama
    a srbin viljushkom pa boc! :wink:

    Ovo nijesam znao, u vezi Luksenburga.
    Vrlo zanimljivo.

  12. #62
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    177
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default ...Ali neki Niksicki nastavnici jos nijesu

    Ova vijest dolje reflektuje stav velikosrba o Crnoj Gori kao napostojecoj drzavi.

    Tadic i Kostunica nemaju nista sa ovim. Sumnjam da ce se Tadic baviti ovim. Kostunica kao osvjedoceni velikosrbin, mozda.
    Ovo pitanje je iskljucivo u nadleznosti Crne Gore tako da Marovica mogu
    obavjestit kao clana DPS-a i crnogorskog gradjanina.

    Legalno njihov problem mogu eskalirat nekim medjunarodnim institucijama.

    Ovaj slucaj je naduvan. Samo je ime nastavnog predmeta promjenjeno,
    jer Crnogorci, Muslimani i Hrvati imaju pravo da svoj jezik zovu po
    vlastitoj naciji. Oni koji su do sad navikli da je sve po Crnoj Gori srpsko
    samo gube naopravdane privilegije.

    Nastavnici traze sastanak sa Marovicem, Tadicem i Kostunicom

    Profesori i nastavnici srpskog jezika niksickih osnovnih i srednjih skola zatrazili su danas pismom od najvisih predstavnika Srbije i drzavne zajednice da prime njihovu delegaciju kako bi ih obavijestila o zbivanjima u vezi s preimenovanjem srpskog jezika u maternji.

    Niksicki profesori isticu da su dobili otkaze zbog protivljenja odluci crnogorskih vlasti da predmet srpski jezik i knjizevnost u skolskim nastavnim planovima preimenuju u maternji jezik, i traze zastitu svojih prava. “Mi profesori i nastavnici srpskog jezika i knjizevnosti usprotivili smo se ideji Ministarstva prosvete o uvodjenju cetiri maternja jezika, srpskog, crnogorskog, bosnjackog i hrvatskog u nastavne planove i programe koji bi se predavali na jednom sluzbenom srpskom jeziku”, napisali su oni u poruci predsjedniku SiCG Svetozaru Marovicu i predsjedniku i premijeru Srbije Borisu Tadicu i Vojislavu Kostunici.

  13. #63
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    608
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3
    Luksemburg - zvanican Nemacki
    u Luksemburgu su zvanichna tri jezika:
    Njemachki, Francuski i vjerovali neki od vas ili ne jezik koji Luxemburzhani zovu "Lëtzebuergesch".
    taj je jezik circa 95% isti kao jedan od dijalekata njemachkog jezika.
    Vodi porijeklo iz 4. vijeka.
    I pored toga shto su u Luxemburgu imena ulica, mjesta (tj. mjestashaca)
    tv stanica, hotela i njihovih papira, objava na republichkom nivou itd
    na Francuskom, a novine i sl. na Njemachkom..
    Luxemburg ima oko 430.000 stanovnika, od njih 290.000 se izjasnilo da su
    Luksemburzhani i da im je maternji jezik "Lëtzebuergesch"
    shto je simbol njihovog nacionalnog identiteta..
    njemachki i francuski su u luxemburgu, iako zvanichni, jezici manjina
    a vecinom se njime sluzhe potomci onih shto su se tamo sklonili za vrijeme rata,
    ostalo se sluzhi u administraciji
    zato velikosrbi: ne mlatite..
    luxemburzhani imaju svoj jezik odkad je luxemburga, i niko ih nije kla i palio zbog toga..
    jer su zemlje kojima je okrenut luxemburg civilizovane, pa neka su jeli prase rukama
    a srbin viljushkom pa boc! :wink:

    E vis u Luksemburgu znaci nisu ukinuli Francuski i nemaci a u Crnoj Gori jesu srpski- e to je problem

  14. #64
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U Crnoj Gori se oduvijek ucio samo SRPSKI JEZIK I NIJEDAN DRUGI. Ako su se sad neki drugi pojavili neka oni koji to zele ih uce ali nemaju pravo nama koji govorimo srpski da ukidaju obrazovanje na sopstvenom jeziku. 60% gradjana Crne Gore , tj vecina se izjasnila da govori srpski i sada teroristicko-mafijasko-lopovska banda Mila Djukanovica zeli nama da uskrati pravo obrazovanja na sopstvenom jeziku. Da sam ja u pravu dokazuju sljedeci dokumenti:





    Evo skeniranog svjedocanstva iz 1905. godine. Kao sto vidite predmet koji se uci je SRPSKI JEZIK I SRPSKA ISTORIJA I KNJIZEVNOST.



    Postavio sam samo dokumenta iz doba nezavisne Crne Gore da bi namjerno razbio sve lazi dukljanskih turbo-turaka o nekoj navodnoj okupaciji Crne Gore od strane Srbije i Srba. Eto do 1914. godine Crna Gora je bila nezavisna i kao sto vidimo iz prilozenih dokumenata i tad se u Crnoj Gori ucio iskljucivo srpski jezik i srpska knjizevnost. Ako laze banda dukljanska sva sreca ne laze istorija...

  15. #65
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora Cetinje
    Posts
    1,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Jankicu zar mi ne zajebavasmo tebe malo prije zbog ovoga a ?? I jos se nijesi naucio . Jankicu na koji jezik je stampan OKTOIH a ????? Jankicu mi nijesmo bili VAZALI turakah ,no se borili i pretakali slova u fiseke . E moj mrceni jankicu nismo mi imali kad da se davijamo ka ser balji kitajci sa naukom ,mi smo RATOVALI za " Krs casni islobodu zlatnu " dok su vase bake obidovale kod dusmana !!!!!!

  16. #66
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora Cetinje
    Posts
    1,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ser baljski jezik je u izumiranju ,tecno ka dinosaurusi :wink:

    INDEPENDENT STATE OF MONTENEGRO !!!

  17. #67
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    U Crnoj Gori srpski jezik nije ukinut..
    ko to tvrdi nema grama mozga.. :wink:

    promjenjeno je ime predmeta, sluzhbeni je vash jezik, vi cete pisati vash jezik u svjedochanstva
    kad odete nedje sa diplomom, bice vam kao i dosad: vash jezik
    kako reche neka avetinja u administraciji necete moc radit zbog drugog jezika:
    vi cete pisati vash, koji je i sluzhbeni i vama maternji..

    i ne znam shta se koji **** bunite?? shta se vi brinete shta ce uradit Hrvat
    kad zavrshi shkolu i dje ce on sa diplomom ili Crnogorac..?

    nemate pojma.. no su vam đedovi ******** kukavichke, pa ni vi niste nishta vishe od toga
    samo mlatite babske priche o "slavnoj Srbiji" o "velikoj istoriji Srbije" i o Crnogorcima kao sastavnom djelu Srba..
    a da vam sad ko dadne 200 eura svaki bi se pisa da je Gruzijac, moji "srbi"
    no se SPC i SANU napunishe para, pa placaju svoje ********..
    idu profesori "na sajam knjiga", a idu malo kod Pavla da im da koji dinar i dalje upute..

    shta vi znate o istini? nishta..
    "svjedochanstvo iz 1905", koga boli za to.. to su srbi gotovo donijeli Nikoli da potpishe
    velikosrpski projekat vuche korijene od Nemanjica..
    i njihovog ocijepljenja "crkve" i proglashenja svega pravoslavnog srpskim..
    i shta mlatite tu ovo Srbija, ne no ovo Japan.. e proklet je vash srpski ljeb od '18. ja vam kazhem

    a Crnogorci su katolici bili i imali svoju kraljevinu jedno 150 godina prije Srbije..
    i to isti narod jeli? i to ista vjera i to braca? i Vladimir srbin, a? e kukala vam majka..

  18. #68
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Crna Gora - Zeta - Duklja
    Posts
    85
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Simo Matavulj u "Bilješkama jednog pisca", navodi riječi Crnogorca Tomaša Vukotića povodom traženja neke pozorišne grupe za izvođenje "Balkanske carice" kralja Nikole:

    " I zar ti skitači ne umiju govoriti po naški, onako čisto crnogorski, ka što je pisano?
    Bože sačuvaj!Ne bi im svaku treću razumio...Ni najbolji glumci u Biogradu ne umiju govoriti našijem govorom".


    Kao što nam Srbin Simo Matavulj pokazuje, još prije mnogo godina Crnogorci su svoj jezik nazivali - crnogorski jezik!

  19. #69
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da vidimo sto kaze sami Vuk Karadzic koliko je uzeo "pravih srpskih" rijeci u svoj rjecnik !

    Dobro sakrivene od djaka i studenata ćopavčeve riječi, koje se nikada niđe ne mogu sresti u javnosti !

    Što kaže Vuk.

    Hmmm...da vidimo.


    [size=6]..Svi Slavenski narodi kromje Serbalja vostočnog' vjeroispovjedanija imaju svoje Rječnike..Mi ga sami trebamo...Ja sam takovij Rječnik preduzeo, i već skupio. On će pomenutim' potrebama udovletvoriti. Soderžavaće sve Serbske rječi, koe se nalaze u Rječnicima: (koi e samo imenom Serbskij), Dellabelli, Belostencu, Jambrešiću, Stulliju, Hajmu; imaće jošt' ednu tretinu pravih Srbskih rječi , koe se ni u ednome, ot rečenih Rječnika, ne nalaze." [/size]


    (Sabrana dela Vuka Karadžića, 2. tom, Prosveta, Beograd, 1966- "Objavlnie o serbskome rječniku")

    Dakle- jedna trećina "pravih srpskih riječi" (33%). Ostalo je uzeo iz navedenih rječnika.
    Bar tako sam kaže.
    Od te jedne trecine "pravih" srpskih rijeci, barem je pola uzeo iz Crne Gore !!!
    Dakle Srbi su prije Vuka upotrebljavali - iz danasnjeg srpskog rjecnika 15 - 20 % rijeci !!!

    I (Veliko)Srbi danas skacu do plafona ako se kaze da je taj takozvani "srpski" jezik ustvari zajednicki jezik svih Juznih Slovena.
    Kazu:
    "To je nas i samo nas jezik i niciji drugi, mi smo vlasnici" !!!

    A Srbi su vlasnici srpskog jezika, zato sto ga je Vuk PROGLASIO za srpski jezik ?!?! :shock:

    Ćopavac ne bi bio najveći posrbljivač Balkana da nije to sve tako vješto udesio, a jezik PROGLASIO za srpski !!!

    Prema tome sramna je svaka tvrdnja, da Crnogorci za svoj jezik nemaju LINGVISTICKO i svako drugo pravo da ga nazovu svojim imenom - crnogorskim !!!

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •