Results 1 to 19 of 19

Thread: U 21 vijek cim se naoblaci gasi se sruja obavezno,zasto!!

  1. #1
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default U 21 vijek cim se naoblaci gasi se sruja obavezno,zasto!!

    Dalimi neko moze objasnit zasto se gasi struja obavezno cim se naoblaci i padne pokoja cap kisice, evo u Boki narocito u h/novom i okolini toje obavezno,to nijesam nigdje vidio u svijet.Pitam se zasto??
    Imao sam se polomit bez svijetla kretati se po stanu i to cim se naoblaci ili padne pokoja kap kisice.
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    Zato sto sam ja prodao UPS racunajuci da ce me upravo jedan stanovnik Boke ispostovati i prodati svoj kao sto je dogovoreno

    Nema druge bez da mi donirate jedan :mrgreen:
    She is only here to annoy herself!

  3. #3
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brzi View Post
    Dalimi neko moze objasnit zasto se gasi struja obavezno cim se naoblaci i padne pokoja cap kisice, evo u Boki narocito u h/novom i okolini toje obavezno,to nijesam nigdje vidio u svijet.Pitam se zasto??
    Imao sam se polomit bez svijetla kretati se po stanu i to cim se naoblaci ili padne pokoja kap kisice.
    zato sto elektro distibutivne mreze u CG se djao popio ne unapredjuju, mislim da se malo ulaze ili nikolko, nego samo krpe

    a pukne grom u neki dalekovod, a to se desava cesto, dolazi do kolapsa sistema

  4. #4
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Titograd
    Posts
    1,260
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    @ autodijagnostika

    Fenomen nestanka struje sa prvim znacima nevremena nije povezan sa kompaniom Prenos AD, koja je nastala kao posebno preduzece odvojivsi se od EPCG AD. Pitanje napajanja el energiom je pitanje filozofsko-religijskog karaktera. Naime, nasi gromovi su mnogo jaci od gromova razvijenih zemalja u kojima se ne desavaju prekidi napajanja. Istorija pamti da su cak i prilikom manjih oluja udari groma bili do 60% jaci od onih koji se pri istoj oluji javljaju od Slovenije i Madjarske sjeverno i zapadno. Vecu snagu praznjenja naucnici objasnjavaju u cinjenici da smo mi narod koji je korak blize bogovima u odnosu na sve ostale. Jedino molitve, kazu neki priznati naucnici, mogu pomoci da nam se bogovi smiluju tj da nas malo manje vole i da nam u to ime salju munje manje jacine. Tako bi se rijesio problem prekida napajanja po njihovom svedocenju.

  5. #5
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    zato sto elektro distibutivne mreze u CG se djao popio ne unapredjuju, mislim da se malo ulaze ili nikolko, nego samo krpe

    a pukne grom u neki dalekovod, a to se desava cesto, dolazi do kolapsa sistema
    Pa zar moramo mi bit jedina zemlja u svijetu ili u okruzenju dase dosada nije rijesilo to pitanje, ali racuni nijesu tako mali nit jevtini.
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  6. #6
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by box View Post
    @ autodijagnostika

    Fenomen nestanka struje sa prvim znacima nevremena nije povezan sa kompaniom Prenos AD, koja je nastala kao posebno preduzece odvojivsi se od EPCG AD. Pitanje napajanja el energiom je pitanje filozofsko-religijskog karaktera. Naime, nasi gromovi su mnogo jaci od gromova razvijenih zemalja u kojima se ne desavaju prekidi napajanja. Istorija pamti da su cak i prilikom manjih oluja udari groma bili do 60% jaci od onih koji se pri istoj oluji javljaju od Slovenije i Madjarske sjeverno i zapadno. Vecu snagu praznjenja naucnici objasnjavaju u cinjenici da smo mi narod koji je korak blize bogovima u odnosu na sve ostale. Jedino molitve, kazu neki priznati naucnici, mogu pomoci da nam se bogovi smiluju tj da nas malo manje vole i da nam u to ime salju munje manje jacine. Tako bi se rijesio problem prekida napajanja po njihovom svedocenju.
    Haaaahaaa,Bravo Prijatelju! bas fino receno svedoceno?
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  7. #7
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brzi View Post
    Pa zar moramo mi bit jedina zemlja u svijetu ili u okruzenju dase dosada nije rijesilo to pitanje, ali racuni nijesu tako mali nit jevtini.
    i ja se isto pitam, nadlezni bi sigurno rekli da bi cijena struje jos trebala bit veca da bi se renovirala elektro infrastruktura

  8. #8
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by box View Post
    @ autodijagnostika

    Fenomen nestanka struje sa prvim znacima nevremena nije povezan sa kompaniom Prenos AD, koja je nastala kao posebno preduzece odvojivsi se od EPCG AD. Pitanje napajanja el energiom je pitanje filozofsko-religijskog karaktera. Naime, nasi gromovi su mnogo jaci od gromova razvijenih zemalja u kojima se ne desavaju prekidi napajanja. Istorija pamti da su cak i prilikom manjih oluja udari groma bili do 60% jaci od onih koji se pri istoj oluji javljaju od Slovenije i Madjarske sjeverno i zapadno. Vecu snagu praznjenja naucnici objasnjavaju u cinjenici da smo mi narod koji je korak blize bogovima u odnosu na sve ostale. Jedino molitve, kazu neki priznati naucnici, mogu pomoci da nam se bogovi smiluju tj da nas malo manje vole i da nam u to ime salju munje manje jacine. Tako bi se rijesio problem prekida napajanja po njihovom svedocenju.
    aaa khmm, nisam se bavio detaljno u vezi sa tim al moguce da postoje odredjene pojacane djavolske intervencije

  9. #9
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    ja evo 5 dana kuburim sa strujom.redovno se plaćaju računi a isporuka samo takva.ma treba sve krasti ka što vele buksovci.nema ođe sreće,svi samo gledaju da te zavrnu

  10. #10
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brzi View Post
    Pa zar moramo mi bit jedina zemlja u svijetu ili u okruzenju dase dosada nije rijesilo to pitanje, ali racuni nijesu tako mali nit jevtini.
    Evo da te utješim, niste jedina zemlja u okruženju u kojoj se to događa

  11. #11
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brzi View Post
    Dalimi neko moze objasnit zasto se gasi struja obavezno cim se naoblaci i padne pokoja cap kisice, evo u Boki narocito u h/novom i okolini toje obavezno,to nijesam nigdje vidio u svijet.Pitam se zasto??
    Imao sam se polomit bez svijetla kretati se po stanu i to cim se naoblaci ili padne pokoja kap kisice.
    Eh druže moj, sve više dolazimo na moje.
    To ti je Welcome to Montenegro

  12. #12
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    a što ćete više.wild beauty, uživajte
    @montenegrina: sve je ljepše kad nisi ođe i dok te ne dohvati po glavi.i meni rođaci iz švabije pričaju vama je lako,vi uživate a mi se mučimo za sve.e jbg.za istu muku ja vozim kola 20godina stara,nemogu sebi priuštit 20dana preko grane itd

    nego, ima li načina da se pritiskaju ovi iz epcg,neka klauzula da su obavezni da obezbijede standardno napajanje itd?

  13. #13
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    To su zasluge nashih Dr-ova, Mr-ova i Sh-ova sa elektrotehnichkog fakulteta,
    to je KURAFTETE NIKA, reka bi Ljaic,
    njih je fishtio grom u glavu prepunu teorije,
    ali ni jedan od tih PROSERFORA, pojma o pojmu nema kad je u pitanju PRAKSA, i primjena savremene zashtite od prenaponskog udara i munja i gromamova, i takvi rade u EPCG,
    sve znaju o pravilniku o raspodjeli STANOVA I STANDBENIH KREDITA,
    a za STABILNO NAPAJANJE,
    ih boli junachka KITA.

    Oni su kao pop Mico, kad chita pismo,
    TUC-MUC-BUC,
    da su imali boljih UCHITELJA, nebi drzali shterike uz uzglavlje.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  14. #14
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    rog Cerica
    Posts
    1,546
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb

    U CG za 20 godina nije napravlje nijedan izvor energije.
    Sto se rekonstrukcije tiche - mislim da se ni tu nismo odrli od posla.

    A prije 20 godina si u kucu imao frizider, sporet, televizor i tranzistor, a sad sto imamo? Bolje da izgase no da crkne neshto ili nedaj bozhe da se zapalimo... Ajdeee jean..ovako smo mirni bar i bez glavobolje chekamo da se, je li, integrishemo.
    Kad me neko pita sto sam ja bez tebe sam,
    sigurno cu tada reci : kakva kuca, kakav stan...

  15. #15
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    kod mene pola komšiluka još ima monofaznu struju.moja kuća je napravljena prije 23 godine i ima trofaznu a ove starije do dana današnjeg isto

  16. #16
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    To su zasluge nashih Dr-ova, Mr-ova i Sh-ova sa elektrotehnichkog fakulteta,
    to je KURAFTETE NIKA, reka bi Ljaic,
    njih je fishtio grom u glavu prepunu teorije,
    ali ni jedan od tih PROSERFORA, pojma o pojmu nema kad je u pitanju PRAKSA, i primjena savremene zashtite od prenaponskog udara i munja i gromamova, i takvi rade u EPCG,
    sve znaju o pravilniku o raspodjeli STANOVA I STANDBENIH KREDITA,
    a za STABILNO NAPAJANJE,
    ih boli junachka KITA.

    u CG se ne postuje znanje jer ga i nema, al se zato dobro hvale papirne diplome, daje im se i kapom i sakom, posebno ako je rodbinska ili koaliciona veza

    no sto se tice zastite od groma, 100%-tne nema, jer se razvijaju ogromne energije, ali se novim metodama i tehnikama mogu obezbijediti manje havarije i puno brzi povratak 'u pogon' nego sto to imamo kod nas u CG prvenstveno zbog stare infrastrukture u koju se nista ne ulaze
    Last edited by autodijagnostika; 29-05-09 at 14:55.

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by elektrick View Post
    U CG za 20 godina nije napravlje nijedan izvor energije. Sto se rekonstrukcije tiche - mislim da se ni tu nismo odrli od posla.

    A prije 20 godina si u kucu imao frizider, sporet, televizor i tranzistor, a sad sto imamo? Bolje da izgase no da crkne neshto ili nedaj bozhe da se zapalimo... Ajdeee jean..ovako smo mirni bar i bez glavobolje chekamo da se, je li, integrishemo.
    Kad se svemu tome doda da ta firma koja daje struju ne smije naplatiti 20 miliona duga. Kad struja poskupi onda svi u viganj i velokodusna Vlada vrati cijene, nadoknadi penzionerima "dva eura i 3 centa" a za EPCG ostaje da uradi ono sto ni Solomon nije mogao - naliti iz praznoga.
    Kao u onoj poslovici da misevi stradaju i kad se slonovi tuku i kad plesu najgore je onime koji placaju, a struje nemaju "zbog objektivnih teskoca". Oni prikljuceni na divlje nemaju ni objektivnih teskoca ni subjektivnih problema.
    Naravno EPCG samo sto se nije privatizovala jer od silne guzve tesko je izabrati kandidata. Navalili svi oni koji bi stratreski davali svoje pare za crnogorske zabave i igre trzisne ekonomije. Svi moraju imati sve za dz a plate i usluge kao na zapadu. Biće - evo samo sto nije.

  18. #18
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    KOd mene isto svako malo ispada po pola sata.
    **
    Nego kad stranci dodju prvo ce svi morat da plate racune-a to ce nekima bit cisto nevjerovatno da se moze desit, btw-pa kad se uvede red i naplati jedno 20 miliona duga onda ce obnovit mrezu I POSTAVIT GROMOBRANE KOJI CE IC DO RIJEKE (Zete, recimo kod mene, sto podrzazumijeva jedno 2 km od Kurila, ili jedno 200.000 eura investicije, ali ONDA NECE BIT ISKAKANJA!
    Kako ce se odrzat sadasnja instalacija kad je sad uzemljenje samo 1 m3 glinice, jer su shkpalili i pola od tog DONJEG MINIMUMA od bar 2 m3...(i znam da je S.B. uzao 5000 DM od toga uzemljenja...i blago meni sto znam, da se bolje shjekiram). Proci ce i to i sve ce doc na svoje brzo, ja iskreno vjerujem.
    No neka bude skuplje I BICE SKUPLJE, i bice iskljucivanja za 20 eura duga, ali BICE STRUJE SVE VRIJEME-TO JE ZAPAD!
    Pozdrav,
    ps
    Brzi ,prijatelju moj,
    jesi li dosao na nase male, slatke DOMACE MUKE, kao sto je struja?
    DOBRO NAM DOSAO!!!
    Last edited by Old Bone; 29-05-09 at 15:40.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  19. #19
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Eh druže moj, sve više dolazimo na moje.
    To ti je Welcome to Montenegro
    Sve ti vise vjerujem iz dana u dan,izvini mi ali upravu si, ne samo za ovo no i mlogo vise.Pozdrav
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Evropa gasi požar
    By Ćipur in forum Politika generalno
    Replies: 11
    Last Post: 12-06-11, 13:10
  2. kompjuter se gasi sam od sebe
    By kuvar in forum Software
    Replies: 9
    Last Post: 23-03-09, 01:52
  3. kompjuter se gasi sam od sebe
    By kuvar in forum Software
    Replies: 22
    Last Post: 19-02-09, 20:54
  4. Novi vijek i osnovna obiljezhja
    By InDiJaNkA in forum Istorija
    Replies: 1
    Last Post: 01-12-08, 20:05
  5. he he ..... Čuda 21. vijeka, ili povratak u 19. vijek ???
    By Ćipur in forum Politika generalno
    Replies: 5
    Last Post: 10-10-08, 20:41

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •