Page 13 of 42 FirstFirst ... 39101112131415161723 ... LastLast
Results 301 to 325 of 1029

Thread: Dijete i preparati za mršavljenje

  1. #301
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    još da dodam, rezultat koji ste dobili prilikom primjene ove formule znači da je taj broj kalorija za vaš organizam dovoljan da održavate postojeću težinu, da se ne gojite. Ukoliko želite da mršavite, morate unos kalorija smanjiti. Recimo, ja dnevno, po ovoj formuli, treba da unesem 2100 kalorija (BMR mi je 1600, ali sa umjerenom fizičkom aktivnošću je 2100) ako želim da održim postojeću težinu. Ako želim da smršam moram dnevni unos smanjiti za 500 kalorija, mada stručnjaci tvrde da je bolje smanjiti ga za 250, a 250 trošiti na fizičku aktivnost.

    Ako pogledate ovu tablicu što sam vam gore postavila, u 1600 kalorija ima što da se pojede! Uopšte nijeste gladni, a sve može da se jede samo u malim količinama
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  2. #302
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    da smršate evo formula : ujutru jedi kao kralj,popodne kao princ a uvece kao prosjak.nije komplikovano.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  3. #303
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    zvonka, hvala na tablici!
    mada, malo me je i zachudila, moram da priznam...ili ja ne umijem da rachunam, ili unosim dnevno smijeshno malo kalorija...

    edit: je li mogucje da mi vishe kalorija nose popijene kafe od pojedene hrane? O_O
    Last edited by Miss_Lucifer; 17-05-10 at 22:18.
    Зашто ме мрзиш што волим Шешеља?


  4. #304
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    znaš kako...šećer je jako kaloričan, kao i mlijeko, pa ako piješ kafu sa šećerom i mlijekom, unosiš dosta kalorija. Vidjela si tamo da je jako kalorična, recimo, cedevita!!! 300 i kusur kalorija.
    Ako si vitka, onda nije ni čudo da malo kalorija unosiš. Ja unosim mnogo više nego što mi treba, ali sam sad na kontroli unošenja kalorija i stvarno moraš jako malo da jedeš ako misliš da smršaš, a uvjerila sam se lično u to, da je izuzetno bitno ne unositi apsolutno ništa izmedju obroka, izuzev vodu.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  5. #305
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    pijem tursku, bez shecjera, ali jako veliku sholju. Moram da smanjim na regular size definitivno lishe dijete, svi mi govore da tolika kafa ne valja za zheludac.

    Nisam bre vitka, kuburim sa dijetom, vishe i vrapci na granama znaju koliko sa svojom dijetom i kilama smaram sve zhivo oko sebe, grinja jedna grinjava

    Nego sad sabrah neshto, izgleda da ja dnevno unosim izmedju 700 i 800 kalorija.
    Koliko cju izdrzhati, pitam se...
    Зашто ме мрзиш што волим Шешеља?


  6. #306
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    pazi...mislim da si pogrešno protumačila ovo sa kafom...kafa u zrnu, 100 grama ima 230 kalorija...ne možeš popiti 100 gr, ili 15 šoljica kafe pa da piješ od zraka do mraka!!!
    ove druge kafe na spisku zanemari jer te ne piješ, piješ samo tursku, a to je ova u zrnu samo samljevena.
    na jednom nutricionističkom forumu sam pročitala da je kafa toliko niskokalorična, (bez šećera) da se i ne računa u dnevnom unosu kalorija!
    mahom su sve namirnice u 100 grama, tako da treba i na to obratiti pažnju.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  7. #307
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    uuuuu pa onda je josh manje. Plavusho, saberi se i presaberi se

    hvala puno josh jednom, ovaj sajt je super, ruke ti se pozlatile gdje ga iskopa'
    Зашто ме мрзиш што волим Шешеља?


  8. #308
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    još nešto...recimo, ako praviš salatu, moraš računati i so, i ulje koje stavljaš u salatu...1 velika kašika ulja ima 140 kalorija, da znaš, ako si je stavila da ispržiš jaje na njoj, onda na jedno jaje, koje ima samo 75 kalorija, moraš dodati i ovih 140 kalorija, i eto ti jedno prženo jaje ima 220 kalorija, pa komad hleba, od 40 gr (to ti je otprilike jedna mala pogačica), koja ima nekih stotinjak kalorija, evo ti već 320 kalorija za jedan vrlo skroman doručak, još ako popiješ šolju mlijeka sa 0.5 % mm, to ti je oko 100 kalorija, i već je 420 što je jako mnogo za doručak.

    ako sam dobro shvatila, doručak i večera treba da imaju po nekih 200 do 250 kalorija, ručak nekih 400 i dva medjuobroka po 100 i to sve zajedno je oko 1200 kalorija sasvim dovoljno.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  9. #309
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Зашто ме мрзиш што волим Шешеља?


  10. #310
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    244
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Doterajte liniju pre leta: 3 sata dijete

    Žena blic 17.05.2010 19:20




    Definicija 3 sata dijete temelji se na koncepciji da se najbolje mršavljenje postiže čestom ishranom i malim količinama, kao i da je važnije kada se jede od toga koje namirnice biramo. U ovom slučaju treba jesti na svaka 3 sata, a gubićete kilogram nedeljno. I to na najkritičnijim mestima.





    Dijetu je kreirao Jorge Cruise, poznati stručnjak za mršavljenje, koji tvrdi da se telesna stopa metabolizma povećava ako se jede na svaka 3 sata, što dovodi do toga da telo sagoreva više kalorija.
    Ova dijeta, odnosno režim ishrane, nema određeni plan koju hranu treba i kako da spremamo, ali su određene namirnice preporučene: poželjno je piti osam čaša vode dnevno, kofein nije zabranjen, ali za svaku šoljicu kafe morate popiti dodatno dve čaše vode. Alkohol konzumirajte samo u retkim prilikama.
    Dijeta 3 sata nije dijeta niska ugljenimhidratima, bogata proteinima i sa jako niskim mastima kao što su druge dijete. Naglasak ove dijete je na odabiru odgovarajuće hrane i na strogu kontrolu kada ćemo jesti, a broj kalorija koje smete da unesete je 1.450 dnevno – nutricionisti je zbog toga smatraju veoma zdravom.
    pak, ni ova dijeta nije idealna: strogo je zabranjeno da jedete brzu hranu i meso pržena u dubokoj masnoći.
    Dijeta treba da traje 28 dana, ali ako ne budete zadovoljni željenom kilažom možete i dalje nastaviti sa posebnim režimom ishrane. Vežbanje tokom dijete je poželjno, jer pomaže izgradnji mišićne mase i doprinosi bržem mršavljenju.
    Ovu dijetu nutricionisti preporučuju svima, zato što je zdrava, blagotvorno deluje na ceo organizam, kosu, nokte, a ipak omogućava da se rešite viška masnih naslaga i kilograma.
    Mogu je držati svi, ali samo uz pravilno pridržavanje, neizbegavanje nijedne vrste namirnica(osim pržene hrana).

    3 osnovna pravila 3 sata dijete:
    1. Jedite doručak sat vremena od kad ustanete.
    2. Jedite svaka tri sata posle doručka.
    3. Prestanite da jedete tri sata pre odlaska u krevet.

  11. #311
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    274
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zlatna pravila ishrane:
    -jesti cesce a manje porcije-ukoliko jedete jednom ili 2 x metabolizam se usporava, crijeva postaju lijena
    -preko2l vode dnevno
    -fizicka aktivnost
    -sto vise vitamina , zatim ugljeni hidrati pa proteini
    -ne jesti bijeli hleb bijelo brasno i bijeli secer
    -po mogucnosti piti 1 kafu dnevno
    -izbaciti alkohol
    -sto vise raznovrsnije se hraniti
    -NISTA SLATIKISI CIPS I OSTALE GLUPOSTI TJ PRAZNA HRANA.

    Ovako se ja hranim..postane stil zivota a ne dijeta.
    I bez rigoroznih preokreta u navikama.Svakom tijelu treba min mjesec da se navikne na promijene, sem ako necete da ga traumirate i da se razbolite.
    Sto vise vjezbanja, vode, povrca, voca, riba, piletina,meso.
    I meni je totalna glupost ici kod nutricioniste(ukoliko bas nije neka abnormalna kilaza) .Sam kombinujes jela i vidis sta ti dogovara.Sam svoj trener .
    I volja, nema bez toga nista.Sve je u glavi.

  12. #312
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    samo sto uvijjek unosis vise proteina nego ugljenih hifdrata, oni ti daju masu btw
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  13. #313
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    547
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    malaodskandala, ja bih samo tu dodala bijeli hleb zamijeniti integralnim

  14. #314
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    274
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    moze integralni hleb naravno. Al najbitnije je od svega i zakon KOMBINOVANJE HRANE! ukoliko je balans pravi, nema greske. kg idu dolje!!!

  15. #315
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    244
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Četiri saveznika uspešne dijete

    Ljepota.ba 23.06.2010 22:24




    Vitamini su najbolji saveznici svake uspešne dijete. S obzirom na to da učestvuju u velikom broj metaboličkih procesa nezamijenjiv su izvor zdravih supstanci koje održavaju dobro zdravlje i telesnu težinu.






    1.Vitamin B1: potiče bržu probavu šećera, te ujedno jača naše mišiće. Možemo ga pronaći u sjemenkama suncokreta ili u grašku, kao i u narandži, smokvama i bananama. 2. Vitamin B12: razgrađuje masnoće i bjelančevine. U dvije čaše mlijeka svaki dan možemo pronaći sasvim dovoljnu količinu ovog vitamina. Sadrže ga još i sirevi, kao i riba i morski plodovi.
    3. Vitamin E: ubrzava izbacivanje štetnih toksina iz našeg organizma, poboljšavajući ujedno i zdravlje kože. Lješnaci i bademi su odličan izvor ovog saveznika svake uspješne dijete.
    4. Vitamin D: jača kosti i mišiće. Najviše ga ima u žitaricama, jajima, ribi, te u mlijeku i mliječnim proizvodima.

  16. #316
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    244
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pet saveta kako ukloniti glad

    She.hr 21.06.2010 23:26




    Na ono što pojedemo i koliko jedemo utiče mnogo više faktora nego što smo mislili - televizija, vreme, prijatelji ili porodica, a hoćemo li biti gladni u velikom je broju slučajeva stvar naše psihe






    Tako tvrdi Brian Wansink, psiholog prehrane na Sveučilištu Cornell, a u svojoj knjizi 'Uzroci prejedanja' nabrojao je nekoliko stvari koje nas tjeraju da jedemo više nego što bismo trebali.

    1. Prazan tanjur

    Brian Wansink smatra da često ne možemo prestati jesti dok naš tanjur ne bude prazan. Na primjer, zamislite mali hamburger na velikom tanjuru - vjerojatno ćete odmah pomisliti da vam hamburger neće biti dovoljan. Upravo u toj činjenici leži razlog zašto bismo trebali upotrebljavati male tanjure. Kad onaj isti hamburger stavite na manji tanjur i oko njega poslažete rajčice i krastavce, osjećaj će biti potpuno drugačiji.

    2. Bez hrane ispred TV-a

    Kad sjedite ispred televizora, velika je vjerojatnost da ćete pojesti sve što je u vašem vidokrugu. Zbog toga jesti trebate isključivo za kuhinjskim stolom. Osim toga, odmah trebate odrediti što ćete pojesti, kao u kantini ili menzi, jer ćete tako imati pregled nad onime što jedete, a u vidokrugu vam neće biti više hrane koja će vas mamiti.

    3. Okanite se opasnih dijeta

    Brian Wansink odlučno se protivi bilo kakvim rigoroznim dijetama. Smatra kako je za mršavljenje idealno samo ograničiti količinu jela, a omiljena slatka i masna jela ne treba u potpunosti izbjegavati. Dnevno je dovoljno ukinuti tek 200 kalorija, čime u godinu dana možete smršaviti i do 14 kilograma.

    4. Promijenite scenarij
    Svatko od nas ima navike i scenarije jedenja - na primjer, više jedete kad ste u društvu. Zato takve ustaljene navike treba mijenjati. Dobar trik na večeri s društvom je da počnete jesti kasnije od svih i da jedete polakše. Nešto od hrane dobro je ostaviti na tanjuru i zamoliti da vam se spremi za van.
    5. Daleko od očiju...
    U hladnjaku i zamrzivaču nije dobro ostavljati ostatke hrane jer ćete je onda i pojesti kad vas uhvati želja. Ako želju nikako ne možete odagnati, pojedite barem nešto zdravo, na primjer mrkvu ili voćku.

  17. #317
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    244
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Top 5 letnjih namirnica za vitku liniju

    Press 18.06.2010 18:43




    Leto je idealno vreme za prelazak na laganiji način ishrane. Pravi je trenutak da masne poslastice koje opterećuju organizam zamenite laganim salatama i voćem.





    Namirnice koje vam predstavljamo nadoknadiće potrebu organizma za tečnošću i pomoći vam da skinete suvišne kilograme.

    Lubenice i dinje
    Reč je o idealnom letnjem voću, zbog visokog sadržaja vode. Hladna kriška lubenice osiguraće vam osveženje, a vašoj koži puno zdravih vitamina koji će je učiniti mekom i nežnom.

    Pomorandže
    Pomorandže obiluju vitaminom C i flavonoidima koji pomažu u procesu sagorevanja masnoća. Započnite dan čašom sveže isceđenog soka od ovog voća. Kako biste i ovog leta zadržali vitkost, uključite pomorandže u pripremu voćnih salata.

    Breskve
    Reč je o voću koje možete konzumirati u obliku soka, samostalno ili kao deo voćne salate. Da li ste znali da se ukus breskve odlično uklapa u pileću salatu? Ako joj još dodate začinske trave - dobićete egzotično letnje osveženje.

    Kruške
    Sočni hrskavi plodovi su idealan sastojak letnje dijete za mršavljenje, jer sadrže visok procenat vode i vlakana. Kruške predstavljaju izvrstan međuobrok - u slučaju da iznenada ogladnite.

    Jagode, borovnice, maline
    Ovo osvežavajuće bobičasto voće obiluje antioksidansima i vitaminom C. Stoga je pravo vreme da pomenute hranljive bombe uključite u ishranu. Njihovi sastojci pomoćiće vam da preventivno delujete na moguće letnje probleme s kožom, ali i da izgubite višak kilograma.

  18. #318
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    244
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    7 zakona vitkosti: Ne dozvolite da se kilogrami nagomilavaju

    Žena blic 19.06.2010 13:31




    Borba s kilogramima se ne završava kad dijetom dosegnete željenu kilažu. Iskušenja tek slede. A kako da ostanete vitke, pitali smo nutricionistu Slađanu Milanović.





    Vašim mukama nije kraj kad završite dijetu. Tek tad treba da budete naročito istrajni da biste održali teškom mukom stečenu vitkost. Ako ste dijetu držali pod nadzorom nutricioniste ili lekara, što vam preporučujemo, onda ponovno nakupljanje kilograma ne bi trebalo da vam predstavlja problem. Takvi režimi ishrane obično su izbalansirani. Međutim, ukoliko ste se podvrgli nekoj od onih poznatih dijeta, tipa kupus dijete, preti vam brzi povratak na staro, jer takve dijete podrazumevaju konzumiranje samo jedne namirnice.
    Držanje dijete i plana vežbanja već je samo po sebi veliki uspeh. I same znate koliko je žena koje malo, malo pa započnu dijetu i nikad ne izdrže do kraja. Dakle, držite ishranu pod kontrolom i, isto tako, nastavite s fizičkim aktivnostima kako biste održavali kakvu-takvu formu.
    1. NASTAVITE S VEŽBANJEM
    Iako ste verovatno razvili naviku vežbanja, posebno ako ste u tome bile redovne, postoji šansa da ste jedna od onih žena koje su jedva dočekale kraj dijete da prestanu s vežbanjem. Ali to ne dolazi u obzir ako vam se sviđa vaša nova figura. Ne dižite ruke od vežbanja, šteta je kad ste već u kondiciji.
    2. RAZBIJTE MONOTONIJU
    Sad već možete da promenite nešto u svom treningu. Sasvim je prirodno što vam je dosadilo, pa vam savetujemo da razbijete monotoniju novim programima – plivajte, trčite, radite jogu, naučite skvoš ili, jednostavno, plešite. Osim što ćete činiti dobro delo za svoje telo, velike su šanse da upoznate nove ljude i da u tim poznanstvima pronađete motivaciju za održavanje težine.
    3. MERITE SE I DALJE
    Ne merite se baš svaki dan, kao tokom dijete, ali zadržite tu naviku jednom nedeljno. Tako ćete blagovremeno uočiti varijacije težine i moći ćete odmah nešto da preduzmete. Dobar trik je da imate par uskih pantalona, po kojima ćete primetiti jeste li se ugojili..
    4. UVEK DORUČKUJTE
    Ako ne doručkujete, to je kao da auto praznog rezervoara treba da vozi. Dakle, treba vam gorivo da dobro započnete dan. Hranljive materije pomoći će vam da u toku dana ne grickate svašta. Za doručak birajte zdravu hranu koja će vas zasititi – voće, zobenu kašu, jaja, mlečne proizvode, musli, kornflejks.
    5. PAZITE NA PORCIJE
    Sigurno ste jedva dočekali da se opustite i najedete. U redu je da pojedete poneki slatkiš s vremena na vreme, ali ne preterujte. Ne nastavljajte da jedete kad osetite da ste siti. Jedite sporije, tako će vaš mozak imati vremena da shvati da ste siti, a to je čak i pre nego što toga postanete svesni.
    6. NE TREBA DA PREGLADNITE
    Jedite čim ogladnite. Ne čekajte, jer su tako veće šanse da ćete se prejesti. Ključ uspeha je da naučite da kontrolišete glad. Pazite šta jedete, vaš metabolizam će patiti ako ga nakon perioda laganih namirnica opteretite teškom hranom.
    7. RAZNOVRSNO SE HRANITE
    Više ne morate strogo da se držite propisanih namirnica, uvedite i po neki „greh“. Ali ne odustajte od zdrave hrane.

  19. #319
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    milenas, vecina ovog sto si navela je BOLESNO.
    narocito ovo ispod

    U redu je da pojedete poneki slatkiš s vremena na vreme, ali ne preterujte.
    Halo!!!

  20. #320
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam kao vecina devojaka stalno se mucila da skinem koje kilo i uspevala uvek da skinem raznim dijetama koje su me psihicki izmorile pa jednom koja je uspela nikada nije drugi put itd. Onda sam resila da sam zadovoljna sobom i da ne zelim da smrsam koliko da se osecam zdravo u svom telu i pre manje od godinu dana pocela sam da pesacim po sat vremena uzasno brzog hoda uz mp3 player i omiljene pesme, cak sam isla i sa kisobranom par puta... Posle toga sam dolazila umorna kuci ali pozitivna i onda kad vec ulazem neki trud nisam zelela da upropastim taj osecaj tako sto cu se najesti bilo cega... pocela sam umereno da jedem sve, bez slatkog ne mogu, pocela sam da jedem med, jako malo je dovoljno da zadovolji potrebu za slatkim, PIRINAC kuvani sa tunjevinom, pavlaka,kiflicu kad sam na faxu, nekad cokoladicu kad sam osecala preveliku zelju... sve normalno i posle manje od godinu dana imam 10 kg manje sa 63 na 53 i sad ne zelim da mrsam, jedem sve normalno ali sam stekla neku KULTURU u jelu, umerenost i uzivanje u svemu. Mislim da sve sto opterecuje nije dobro, brojanje kalorija, odricanje od bilo cega...

    I ja sam pre mislila ko ce cekati toliko dugo kad je naporno i ovako i tako ali ima ogromne razlike i u rezultatu i osecaju.

  21. #321
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    3,313
    Thanks Thanks Given 
    275
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Trčanje trčanje..pa onda još malo trčanja..pa za kraj trčanje.
    + Nezaobilazna redovna ishrana.Ne bih preskočio obrok nema šanse.

  22. #322
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    83
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hmmm, svi su ovi savjeti dobri, ali kako pridrzavati ih se!?
    kratkotrajne dijete nisu korisne, da bi se smrsalo treba promijeniti citaav rezim ishrane, ali to je ipak lakse reci nego uraditi!
    kilaza je postala velika opsesija kod djevojaka, a u rastucem broju i kod muskog roda, sto moze dovesto do mnogih losih posljedica kao sto su poremecaji u ishrani, licno znam curu koja pati od bulimije,u stvari, to je nesto izmedju bulimije i anorexije, a pri tom svaki dan vjezba, tacnije ide na aerobik!
    opasne su to stvari
    eh, kad bi svako mogao biti zadovoljan sobom i prihvatiti sebe, nazalost to nije cesta pojava zato i ima ovoliko bolesti... :/
    Pesma od Queen-a 'Best friend'

  23. #323
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    244
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Istopite brzo suvišne kilograme: Isprobajte ponedeljak dijetu

    Pridržavajte se ovog režima ishrane i za dve nedelje izgubićete čak šest kilograma, kaže Kejti Smit, nutricionistkinja i autorka ove dijete.
    Ukoliko ste tek sada postali svesni masnih naslaga na stomaku, butinama, zadnjici i rukama, ne sekirajte se. Još nije kasno da zablistate na plaži. Da biste se brzo rešili suvišnih kilograma, isprobajte popularnu „Ponedeljak dijetu“, koju je osmislila Kejti Smit, nutricionista i fitnes instruktorka iz Amerike.
    Zahvaljujući posebnom režimu ishrane ona je nakon dva porođaja uspela da dovede liniju do savršenstva. Stoga, naoružajte se dobrom voljom i strogo se pridržavajte uputstava, pa ćete za dve nedelje smršati čak šest kilograma.

    KAKO FUNKCIONIŠE
    Dijeta počinje u ponedeljak i tada treba da unesete samo 600 kalorija. To je dan za čišćenje organizma, pa je jelovnik sastavljen od voća, povrća, namirnica biljnog porekla, napitaka koji ubrzavaju izbacivanje tečnosti iz organizma…


    - Od utorka do subote izbegavajte slatkiše, beli hleb, salame, masne sireve i dajte prednost piletini, ribi, voću, povrću i integralnim žitaricama.
    - Nedelja je slobodan dan, rezervisan za namirnice koje niste smeli da jedete tokom sedmice. Naravno, to ne znači da možete da pojedete celu čokoladu.
    - Od masnoća dozvoljeno je maslinovo ulje, a od začina so, biber i razno aromatično bilje.
    - Svako jutro, odmah posle buđenja, popijte čašu vode sa sokom od pola limuna.

    JELOVNIK
    Kejti Smit osmislila je jelovnik za pet ponedeljaka. Na vama je da ih kombinujete, s tim što isti jelovnik ne smete koristiti dve nedelje zaredom.

    Prvi ponedeljak

    Doručak: 2 čaše nemasnog jogurta
    Užina: čaša soka od grejpfruta
    Ručak: 150 g mešane salate i 120 g kuvanog krompira
    Užina : šolja čaja zaslađena kašičicom meda
    Večera: 200 g sezonskog voća
    Posle večere: šolja čaja s medom

    Drugi ponedeljak

    Doručak: čaša nemasnog jogurta pomešanog s rendanom jabukom
    Užina: čaša soka od povrća
    Ručak: 150 g mešane salate i 40 g integralnog hleba
    Užina: šolja čaja s medom
    Večera: supa od povrća, bez testenine
    Posle večere: šolja čaja s limunom

    Treći ponedeljak

    Doručak: jabuka i kruška
    Užina: čaša soka od paradajza
    Ručak: 30 g kuvanog pirinča i 150 g kuvanog povrća
    Užina: šolja čaja s medom
    Večera: 250 g mešanog svežeg povrća
    Posle večere: šolja čaja s medom

    Četvrti ponedeljak

    Doručak: čaša nemasnog jogurta i pola banane
    Užina: čaša soka od jabuke bez šećera
    Ručak: 150 g kuvanog pasulja sa 150 g mešane zelene salate
    Užina: šolja čaja s medom
    Večera: 70 g suvog voća
    Posle večere: šolja čaja s medom

    Peti ponedeljak

    Doručak: 2 nemasna jogurta
    Užina: čaša soka od povrća
    Ručak: 100 g krompira i 50 g praziluka kuvanih na pari
    Užina: šolja čaja s medom
    Večera: 2 dl supe od povrća i 140 g šargarepe kuvane na pari s kašičicom mladog sira





    Dijeta počinje u ponedeljak i tada treba da unesete samo 600 kalorija. To je dan za čišćenje organizma, pa je jelovnik sastavljen od voća, povrća, namirnica biljnog porekla, napitaka koji ubrzavaju izbacivanje tečnosti iz organizma…

  24. #324
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    244
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tajna mršavljenja Dženifer Lopez: Za 5 dana 4 kg manje

    Nataša Damnjanović, Foto: SHUTTERSTOCK, ARHIVA, 15. 06. 2010. 00:03
    Komentara 8 | Preporuka 9

    Većina žena širom sveta već decenijama zavidi Francuskinjama, koje svakodnevno jedu kalorične kroasane i punomasne sireve, piju vrhunska vina, a ipak imaju savršenu figuru. Nikome nije bilo jasno kako uspevaju da sačuvaju vitku liniju uprkos svim kalorijskim bombama i otporu koji imaju prema vežbanju. Tajna je u Dukanovoj dijeti koju praktikuju i mnoge holivudske zvezve poput Dženifer Lopez.



    Dženifer Lopez je pre četiri godine rodila blizance, a sada opet ima devojačku figuru

    Dijetu je osmislio neurohirurg dr Pjer Dukan, i to sasvim slučajno, kada mu se prijatelj požalio da mora da smrša, ali ne može da se odrekne mesa.

    ZA PET DANA 4,5 kg MANJE
    – Rekao sam mu da pet dana ne jede ništa osim belančevina i da ne pije ništa osim vode, što je rezultiralo gubitkom 4,5 kilograma. U narednih pet dana skinuo je još tri kilograma pridržavajući se ovog režima ishrane – objašnjava dr Dukan koji je nakon toga prestao da se bavi neurohirurgijom i sledećih 35 godina posvetio razvijanju svoje dijete.
    Danas se u nju kune više od milion i po Francuskinja, a nedavno su im se pridružile i zvezde poput Žizel Bunšen i Dženifer Lopez.
    Ovaj režim ishrane daje dugotrajne i vidljive rezultate, a čine ga četiri različite faze koje slede jedna iza druge.
    Zajednički su im proteinski dani koji služe kao važno strateško oružje u svakoj fazi dijete, pa se podrazumeva uzdržavanje od putera i ulja, jer s masnoćom nema zdravog mršavljenja.

    OSLOBODITE SE MASNIH NASLAGA
    U ovoj dijeti sve počinje naglim gubitkom kilograma za samo nekoliko dana, kada ne sme da se jede ništa drugo osim belančevina. Prva faza, nazvana „faza napada“, traje od pet do deset dana, u zavisnosti od toga koliko kilograma želite da izgubite. U tom kratkom razdoblju proteini podstiču izbacivanje suvišne tečnosti, a ketoni koje organizam proizvodi usled pojačanog unosa belančevina suzbijaju apetit. Pri tom, zadržavate mišićnu masu i zdrav izgled kože.
    Jedite: pileće i ćureće meso, ribu (najbolje plavu morsku), teletinu, junetinu i jagnjetinu, jaja, nemasni sir i jogurt, bademe. Dozvoljeno je i svinjsko meso, ali u manjim količinama.
    Traje – od pet do deset dana.



    OBOGATITE JELOVNIK POVRĆEM
    Nakon „faze napada“ sledi razdoblje u kojem ćete jelovnik, koji se sastojao samo od mesa, ribe i nemasnih mlečnih namirnica, obogatiti neograničenim količinama povrća. U tom periodu gubićete kilogram nedeljno, bićete zdravi, srećni i siti.
    Jedite: sve vrste mesa, ribe i mlečnih proizvoda, kao i u prvoj fazi, i sirovo, bareno i grilovano povrće. Ne preterujte s krompirom.
    Traje – koliko želite (nedeljno se gubi 1 kg)

    VREME JE ZA TESTENINE I VOĆE
    Kada dostignete željenu težinu, počinje „faza osnaženja“ u kojoj ćete početi da jedete sve one namirnice koje ste za vreme prve dve faze izbegavali, poput voća, hleba, sira, testenina...
    U ovoj fazi sebi tokom nedelje možete da priuštite dva nagradna obroka s puterom, hlebom, tortom, kolačem, čokoladom, alkoholom... Nećete gubiti kilograme, ali ih nećete ni dobijati. Ako se ovog režima ishrane pridržavate pet dana, dodatno ćete zacementirati prethodni gubitak kilograma.
    Jedite: obogatite jelovnik voćem, hlebom, tvrdim sirevima, testeninama... Dva puta nedeljno smete da date sebi oduška i da se počastite parčetom torte, kolačem, čokoladom, alkoholom, kaloričnim frapeom...
    Traje – pet dana (ne mršavite i ne gojite se)

    UVEDITE PROTEINSKI DAN
    Kad stabilizujete težinu, ući ćete u četvrtu fazu koja treba da traje do kraja vašeg života. U njoj je dopušteno sve, ali uz jednu napomenu – jedan dan u nedelji zauvek mora da bude proteinski dan, dan u kojem ćete jesti samo belančevine i izgubiti sve ono što ste tokom nedelje nakupili.
    Jedite: sve što poželite, s tim što jednom nedeljno smete da konzumirate samo proteine, kao u prvoj fazi.
    Traje – do kraja života (gubite od pola do 1 kg nedeljno)

  25. #325
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    244
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sve o celulitu: Upoznaj bolje svog neprijatelja

    Sheportal 26.06.2010 19:49




    Raduje nas spoznaja što bitku s celulitom vodi vrlo velika i raznolika ženska populacija, od poznatih sportistkinja, pevačica i filmskih diva pa do nas "običnih" žena, majki i supruga.






    Ipak, rastužuje to što unatoč mnogim različitim kremama protiv celulita, te skupim kozmetičkim tretmanima koje ste vjerojatno probale, niste imale ama baš nikakve pozitivne pomake u rješavanju celulita. A upravo se u tom masovnom pristupu tretiranja celulita obično zanemaruje, a zapravo je ključno za uspješno uklanjanje problema, jest to da svaki celulit nije isti pa tako ni ista metoda ne može biti učinkovita za svaku ženu.
    To je ujedno odgovor i na vaše frustracije kad, nakon primjene iste kreme ili tretmana koji je za vašu prijateljicu učinio čuda, celulit i dalje nepodnošljivo podrhtava oko vaših bedara, stražnjice ili trbuha. U nastavku teksta donosimo vam različite stupnje celulita, a nakon što se prepoznate u jednom od njih, slijedite savjete i upustite se u borbu s narančinom korom.
    Upoznaj svog neprijatelja
    U početnom stupnju razvoja na koži nema vidljivih znakova celulita: tek kad se koža na kritičnom dijelu zahvati između prstiju, pojave se blage neravnine nalik na narančinu koru, a to se može primijetiti samo u stojećem položaju. Stručnjaci ovaj tip celulita pripisuju nakupljanju tekućine u prostorima između stanica. Suprotno uvriježenom mišljenju, pogrešno je početni celulit rješavati stimuliranjem limfnog sustava (koji našem tijelu inače služi za drenažu toksina i tekućine), odnosno čestom metodom limfne drenaže, jer to samo može pogoršati stanje.
    Kod početnog stadija celulita pomaže :
    Masaže doista pomažu. Fizički pritisak i pokreti po površini kože pomažu u poticanju protoka tekućine kroz tkiva koja su najviše pogođena celulitom. Cirkulaciju mogu pospješiti i biljni čajevi, zato ne budite lijeni, prošećite do svog placa i porazgovarajte s travarom. Izbjegavajte suhomesnate proizvode pune masnoće, jer one uzrokuju nakupljanje tekućine u tkivima te previše soli koja uzrokuje zadržavanje vode u tijelu. Važno je da izbjegavajte drastične dijete koje uvijek prati jo-jo efekt: Nagli gubitak tjelesne težine pogoršava stanje celulita, a uz to može poremetiti metabolizam i rad limfnog sustava.
    Upomoć, što da radim?


    U drugom stadiju celulita n arančina kora je vidljiva i u ležećem ali i u stojećem položaju. Ovaj tip celulita je vrlo čest i uočljiviji od prethodnog, a javlja se uslijed slabog protoka krvi. Posljedica je bubrenja masnih stanica i vidljivost na površini kože. Na žalost, ovaj tip celulita vrlo brzo prelazi u treći stupanj ili takozvani tvrdokorni celulit.
    Kod drugog stadija celulita pomaže
    Jedite puno ribe i orašastih plodova poput lješnjaka, i badema, koristite i maslinovo ulje, jer su sve ove namirnice bogate esencijalnim masnim kiselinama koje pomažu u obnavljanju vezivnog tkiva. Pokušajte jesti što više voća i povrća jarkih boja, jer su oni antioksidansi koji štite vezivno tkivo od propadanja. Kako biste sačuvali zdravlje stanica kože i ojačali vezivno tkivo, što češće jedite soju, tofu, karfiol, špinat, naranče i rajčice. Sve te namirnice sadrže lecitin koji učvršćuje kožu te tako otežava celulitu izbijanje na površinu.
    Više vježbajte, hodajte i vozite bicikl. Blagi oblici masaže su poželjni i učinkoviti, no izbjegavajte ekstremne i vrlo grube masaže pri kojima se koža intenzivno gnječi i štipa jer se time oštećuju krvne žile i smanjuje dotok krvi u masne stanice. Koristite kreme, no znajte da utrljavanje krema i gelova protiv celulita može pomoći oko 20%, no preostalih 80% treba liječiti zdravom prehranom.
    Ne idem na more!
    U trećem stadiju ili takozvanom tvrdokornom celulitu, celulit je vidljiv bez štipanja, a i jako se vide udubljenja i čvornate izbočina na koži. Glavni uzrok zbog kojeg celulit postaje vidljiv je tekstura vezivnog tkiva. Drugim riječima, zahvaljujući specifičnoj građi vezivnog tkiva kože, kad dođe do bujanja masnih stanica, one mogu ići samo prema površini kože, što rezultira pojavom izbočina na koži.
    Kod trećeg stadija pomaže

    Za smanjenje celulita izuzetno se učinkovitom pokazala Atkinsonova dijeta iz koje je posve izbačen šećer, a to znači da niti jedna masnoća koju osoba konzumira ne ulazi u stanice. Zato jedite namirnice bogate vodom: u vašem svakodnevnom jelovniku trebala bi u vrlo visokom postotku biti zastupljena hrana koja sadrži puno vode, poput voća i povrća.
    Ako do sada niste vježbali pilates, vrijeme je da počnete. Jer, aktivnosti koje zahtijevaju dugotrajni ravnomjeran rad mišića, poput trčanja učinkovite kao pilates ili kick koji uspješnije potiču cirkulaciju, jačaju mišiće i ubrzavaju metabolizam.
    U ljekarni se raspitajte za suplimente koji poboljšavaju cirkulaciju, jer upravo je to ključ rješavanju celulita, bez obzira u koji stadij spadate. Zapamtite, rezultati se potižu dugotrajnom i upornom kombinacijom fizičke aktivnosti, masaža i konzumiranjem tvari koje pospješuju širenje krvnih žila, poput primjerice kafeina, zelenog čaja i češnjaka.

Page 13 of 42 FirstFirst ... 39101112131415161723 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Bermude za mršavljenje
    By Miracle in forum Ostali oglasi
    Replies: 3
    Last Post: 03-05-16, 21:45
  2. Prodajem Bermude za mršavljenje od neoprena
    By Miracle in forum Ostali oglasi
    Replies: 14
    Last Post: 13-03-15, 12:31
  3. Prodajem Bermude za mršavljenje od neoprena
    By Miracle in forum Ostali oglasi
    Replies: 15
    Last Post: 01-08-14, 19:10
  4. Pojas za mršavljenje
    By DakAfcB1 in forum Sve i svašta
    Replies: 7
    Last Post: 22-05-13, 19:35

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •