Page 32 of 42 FirstFirst ... 22282930313233343536 ... LastLast
Results 776 to 800 of 1029

Thread: Dijete i preparati za mršavljenje

  1. #776
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,343
    Thanks Thanks Given 
    517
    Thanks Thanks Received 
    551
    Thanked in
    369 Posts

    Default

    Najbrže mršavljenje je da se zaradi neka salmonela, e to je brzina najmanje 4 kg za 2 dana.
    Šalim se, mislim da je fizička aktivnost ključ svega
    Last edited by Markys; 15-03-14 at 22:13.
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  2. #777
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Markys View Post
    Najbrže mršavljenje je da se zaradi neka salmonela, e to je brzina najmanje 4 kg za 2 dana.
    Šalim se, mislim da je fizička aktivnost ključ svega
    Uz ishranu. Dzabe ces trcati 10km dnevno kad se najedes prasetine, pomfrita, majoneza, koka kole...

    Fizicka aktivnost- 60%
    Ishrana- 40%

  3. #778
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    122
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni je, vjerovali ili ne, sasvim pomoglo izbacivanje slatkog mlijeka (varenike) iz upotrebe. A, znala sam i po 3-4 nes kafe na dan...
    + obavezan dorucak
    + zamjena jogurta kisjelim mlijekom
    + zamjena biljnih masti zivotinjskim
    + unos slatkog od 16 do 19h
    + nekombinovanje mesa ili sira (proteina) sa skrobom...

    Nije neka tezina pridrzavati se... a daje rezultate...
    I nema ogranicenja u kolicinama.

  4. #779
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Markys View Post
    Najbrže mršavljenje je da se zaradi neka salmonela, e to je brzina najmanje 4 kg za 2 dana.
    Šalim se, mislim da je fizička aktivnost ključ svega
    ili dobra gripa! Sa jedno 39.8 temperaturom i jedno 7 dana...e kako se stomak tu prilijepi za kičmu
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  5. #780
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by blue View Post
    Meni je, vjerovali ili ne, sasvim pomoglo izbacivanje slatkog mlijeka (varenike) iz upotrebe. A, znala sam i po 3-4 nes kafe na dan...
    + obavezan dorucak
    + zamjena jogurta kisjelim mlijekom
    + zamjena biljnih masti zivotinjskim
    + unos slatkog od 16 do 19h
    + nekombinovanje mesa ili sira (proteina) sa skrobom...

    Nije neka tezina pridrzavati se... a daje rezultate...
    I nema ogranicenja u kolicinama.
    Nemoj se šalit' da ti je neko savjetovao da slatkiše jedeš od 16h do 19h?

    Slatkiši, generalno skrob do 15h, uveče nikako, a najbolje je izbaciti ih, nikakve, ni najmanje koristi za organizam nemate od njih.

  6. #781
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pređite na vegansku ishranu.

    Em zdravije, em jeftinije, em mršavljenje, em environmentally friendly.

    Jeste teško ali se isplati.
    Зашто ме мрзиш што волим Шешеља?


  7. #782
    Join Date
    May 2009
    Location
    Zabjelo
    Posts
    1,023
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Za 3 mjeseca sam skinuo 12 kg uz redovan boxing program (3x nedjeljno po 2 sata boks i 2 dana teretana) treninga, bez neke dijete specijalne, jedem normalno i ne pretjerujem sa secerima... redovno vjezbajte i smrsacete garantovano...
    067/852-466 & 068/405-403

  8. #783
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    122
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lucas View Post
    Nemoj se šalit' da ti je neko savjetovao da slatkiše jedeš od 16h do 19h?

    Slatkiši, generalno skrob do 15h, uveče nikako, a najbolje je izbaciti ih, nikakve, ni najmanje koristi za organizam nemate od njih.
    Đe da se šalim sa tako ozbiljnim stvarima...

    A sada bez šale... Pridržavam se principa hrono ishrane. Imam jednu skripticu koja nosi naziv Program hrono ishrane za pocetnike - dr Ana Gifing. Može se lako pronaći na internetu, kao i dosta toga vezano za ovaj način ishrane. Vjerujem u sve što je tamo napisano i objašnjeno. Izgubila sam tih nekih par kilograma koji su bili višak a sada lagano održavam težinu poštujući neka osnovna pravila. Ukoliko neko želi, može mi poslati mail adresu a ja ću proslijediti ovu skriptu.

    Evo dijela koji se odnosi na tu popodnevnu užinu:

    UZINA - malo slatkog zadovoljstva

    Kako funkcionise nas metabolizam u popodnevnim satima: najnizi je nivo Izlucivanja insulina, svi organi rade na maksimalnoj snazi, a ovo trosi nasu ukupnu energiju. Ovaj utrosak energlje dovodi do zamora, pa je cesta pojava da se fizioloskim putem premestaju i koriste zalihe proteina u cilju kompenzacije energije za pravilan metabolizam.
    Da bismo sprecili ovaj utrosak proteina, dobro je u popodnevnim satima pojesti nesto slatko, tada bi trebalo da unosimo brze secere koji su izvor brze energije, time sprecavamo trosenje proteina i relaksiramo organizam, a mozak dobija dodatnu energiju za funkcionisanje.
    Ako je ovaj medjuobrok bogat i ugljeno hidratnom energijom i Omega 3 polinezasicenim masnim kiselinama, mi smo obavili sve sto treba u cilju da budemo zdravi i da funkionisemo dobro. Sto znaci da je idealna vrsta namirnica je sledeca: voce, cokolada (preporuka je crna, ali ko je ne voli, eventualno moze da pojede I mlecnu, ukoliko ima stabilizovanu trajnu telesnu tezinu i da ne postoji intolerancija na mleko, ovo je jedan mali iskorak gde se moze mlecni proizvod konzumirati), integralni keks sa cokoladom ili susenim vocem (naravno i ovo je ustupak, jer u popodnevno vreme nije dobro jesti skrobaste namirnice, ali ukoliko je tezina ok, zasto da ne?, dobro je jesti badem, lesnik, vocnu salatu sa slagom od slatke pavlake itd.. Suve smokve su idealna zakuska, jer imaju veoma visoku pH vrednost, odnosno cine nasu krv baznom, pa uticu na porast imuniteta.
    Sve vrste napitaka su dozvoljene - vocni sokovi bez dodatog secera, kafa, biljni ili vocni caj..
    Savremena tehnologija proizvodnje hrane je pogorsala krajem 20. veka i izgled coveka I njegovo zdravlje. Broj od preko milijardu gojaznih ljudi na planeti je vise nego alarmantan, a procenat obolelih od metabolickih bolesti znacajno raste svake godine. Tesko je u danasnjoj ponudi izabrati uvek najzdravije namirnice i potreban je veliki trud, ali se ovaj trud visestruko isplati, jer je lakse i lepse biti zdrav, nego biti bolestan.
    Kad biramo voce, opet je pametno birati prema brzini kojom uneto voce podize nivo secera u krvi. Posebno obratite paznju na glikemijski indeks veoma omiljene poslastice, a zapravo povrca - lubenice! Sad pomislite sta radimo svom organizmu kad uvece nakon dobre vecere pojedemo par velikih komada ovog slatkog otrova.
    Tresnje 22
    Visnje 22

    Grejpfrut 25
    Sljlve 32
    Jagode 32
    Kruske 36
    Jabuke 38
    Breskve 43
    Pomorandze 43
    Klvi 52
    Mango 55
    Kajsije 57
    Banane 62
    Suvo grozde 65
    Ananas 66
    Dinje 64
    Lubenice 72 !!!!

    Idealno vreme za ovaj medjuobrok je Izmedju 16 I 18 casova po zlmskom racunanju vremena, odnosno izmedju 17 i 19 casova po letnjem racunanju.

  9. #784
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    evo da javnem da sam danas uzela nalaze krvi koje sam uradila nakon tačno mjesec dana dijete po nutricionističkom programu i sa zadovoljstvom da vam kažem da su se sve vrijednosti vratile u normalu! Holesterol, trigliceridi i hemoglobin su se potpuno normalizovali, jedino mi je gvoždje još u deficitu i dobri holesterol se nije popeo u granice koje su klinički poželjne, ali i te dvije stavke su bolje nego mjesec dana ranije...eto još jedan motiv da nastavim sa ovom ishranom
    Last edited by zvoncica; 22-03-14 at 23:21.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  10. #785
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Uzmi neki multivitaminski suplement, poput Centrum tableta, da malo središ to gvožđe itd
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  11. #786
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    hvala
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  12. #787
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Sa 102 za nepuna dva mjeseca 90 okruglo.

  13. #788
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    reci mi kako je išlo drugog mjeseca? Koliki si izgubio prvi mjesec a koliko drugi? Meni je dr rekla da u drugom mjesecu ne očekujem uspjeh kao u prvom?! Ne znam zašto? Kao, ako ode dva kg da budem srećna? Meni se čini da baš ovih deset dana nakon prvog mjeseca imam vidnije promjene nego prvi mjesec??? Neću da se mjerim dok ne odem na kontrolu, ali vidim, baš vidim! Ajde malo mi daj volje
    (imam je i te kako, šalim se )
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  14. #789
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    za 15 dana sa 120 na 110, hljeb uglavnom integralni samo ujutro eventualno za rucak, izbaciti gazirano (cak i kisjelu vodu) i slatkise i forsirati onaj wellness keks sa ovsenim pahuljicama i grozdjem, a moze i plazma i laxomucil one kesice svaki dan po 2-3
    She is only here to annoy herself!

  15. #790
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Ima istine to sto pricas. Ja sam znaci imao 102 kila kad sam poceo sa dijetom i sad sam dosao za manje od dva mjeseca na nepuno 90 kilograma, izuzetno sam zadovoljan posle 5 godina sam se priblizio tezini od 90 kila sto je za mene ogroman uspjeh. Sto se tice same kilaze u prvom mesecu sam oko 10 kila manje vise smrsao a u drugom taman dva kilograma. Koliko sam ja upucen i koliko mi je to objasnjavao otac koji je uzgred doktor da je to normalna stvar. Jer u prvom mjesecu dijetom dolazi do soka organizma koji nije naviknut na tako redukovanu ishranu i da radi toga dolazi do tako naglog mrsavljenja, dok kasnije kad se organizam navikne na odredjeni nivo kalorija dnevno , i manje vise istu hranu to ide veoma sporije.


    Takodje mislim da je u drugom mjesecu vaznija fizicka aktivnos a ne unosenje manjeg broja kalorija, on je mene savjetovao da polako u drugom mjesecu ne naglo al dio po dio unosim i drugu hranu da se organizam polako navikene, da ne bude bumerang organizmu jer bukvalno ne moze se cjeli zivot hraniti na manje od 1000 kalorija dnevno , i mozes se stvoriti kontra efekat.


    U prvih 50 dana sam bukvalno pridrzavao svega, hrana mi se sastojala ujutro dijatalni dzem i dva integralna parceta dvopeka, rucak samo pirinac ( prvih 20 dana ), nakon 20 dana suva piletina i curetina koje su mi samo kuvane, nista nisam uzimao na mast. Ali na smanjenje moje kilaze najvise je uticalo izbacivanje slatkisa ( milka od 300 grama je nekad kod mene nestajala za 15 minuta ) kao i izbacivanje svih sokova ( prije sam pio minimum po 2 litra Coca - Cole na dan), a sto se tice vecere jeo sam razne ribe, mada vec sad na sami pomisao ribe imam nagon za povracanje , jer bukvalno 60 dana kad jedes ribu smuci ti se vise...

    Ja cu dijetu i dalje da nastavim jer sam se navikao na ovaj nacin ishrane, i bas mi prija osjecam neko olaksanje u samom organizmu ne znam kako to da ti opisem, bukvalno sam se navikao na stvari koje prije ocima nisam mogao da vidim, a ne da jedem. Imam neki cilj da dodjem do 85 kilograma, i tada bih poceo sa fizickom akticnoscu..

    Najverovatnije cu pocet da idem na trcanje kao i neku teretanu gdje postoje personalni trenninzi, da bih zaokruzio svu ovu dijetu.

  16. #791
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    setnja setnja setnja
    She is only here to annoy herself!

  17. #792
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    za 15 dana sa 120 na 110, hljeb uglavnom integralni samo ujutro eventualno za rucak, izbaciti gazirano (cak i kisjelu vodu) i slatkise i forsirati onaj wellness keks sa ovsenim pahuljicama i grozdjem, a moze i plazma i laxomucil one kesice svaki dan po 2-3

    Kolega svka cast, samo nastavi tako. Moj ti je savjet samo da izbacis pahuljice pogotovo sa suvim vocem cuo sam i da nisu toliko dobro da imaju bas dosta kalorija. Sad jel to istina ili ne ne znam...

    Mozes li mi reci sto su laxomucil kesice ?

  18. #793
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    She is only here to annoy herself!

  19. #794
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    NSX zar nije normalno da se sa balansiranom i dobrom ishranom crijeva sama pokrenu na normalan rad a ne da ih stimulišeš laksomucilom? Da nije to malo pretjerano?

    Ja sam za ovih 40 dana skinula dosta, misim 8 kg, ali neću da se mjerim (nakon mjesec 6 kg)...ne koristim ništa od tih laksativa ali idem svakodnevno na zumbu, vozim bicikl i šetam puno....baš sam zadovoljna i ja ne jedem čak ni dijetalne džemove, med, nego svježe voće, povrće, meso pileće i teleće i ribu...mada je to sve vrlo redukovano i pijem mnogo vode i jogurt...slatko, tijesta i bilo što od bijeloga brašna ne konzumiram...od drugog mjeseca mogu boraniju i palentu ali palente samo 30 gr

    e da, pirinač samo jednom do dva puta nedeljno i to integralni i to samo ako ne jedem parče integralnog hleba
    Last edited by zvoncica; 24-03-14 at 16:07.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  20. #795
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Bravo zvončice Ne treba ti veća motivacija od te kad vidiš sebe u ljepšem izdanju, kad vidiš efekte tog truda... Ljudi najčešće ne izdrže dovoljno dugo da bi vidjeli efekte, te dižu ruke od svega... I kada dođeš do željene kilaže treba nastaviti sa fizičkom aktivnošću... To je recept za srećan život
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  21. #796
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Earth
    Posts
    3,183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ako neko ima iskustva sa prelaskom na i uopste o vegeterijanskoj i veganskij ishrani neka pise odje ili na PM. Uopsteni savjeti, prica, recepti bilo sto.

    Istrazujem net dosta ali bi bilo dobro cut iz prve ruke od domacega coeka.
    If anything goes wrong, Desmond Hume will be my constant

  22. #797
    Join Date
    May 2005
    Location
    middle earth
    Posts
    2,397
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ja sam krenula malo sa jednim nachinom prehrane finim. tako sam se hranila prije 2-3 god i rezultati su garantovani. ipak sad imam malo vishe kg da skidam (12-15, inache laxon drushtvo skoro nece imat ako to ne zavrshim), a kako ne volim da stajem na vagu (stanem prvog dana) do 30 dana ne mogu vam tachno reci nishta za sad. osim da primjecujem sitnije promjene, al na problematichnim djelovima tijela, shto me raduje. i da, tek sedam dana se hranim ovako.
    anyway, kad se Ozmjerim, jvaljam em rezultate em cu se trudim da vam opishem shta i kako iz lichnog iskustva.

    ps. laxon je mali, teshko se odvaja od mene, tako da shto se treninga tiche, josh ne mogu da izdvojim vrijeme za fini kardio izjutra na prazan stomak iliti na shre srca (ako se ovako kazhe ). al zato svako veche zajedno proshetamo pnekih 4-5 km, on posle toga spava, a majka josh 20 minuta radi vjezhbe .

    pps. kad ovo skinem uci cu u farmerice prije trudnoce, odnosno 28 broj ako Bog da znachi ne idem na varijantu par kg dolje i ostalo. do kraja. ne prihvatam prepreke i par svadja sa strazharima.
    "ujutro je bilo jutro i josh sam bio zhiv"

  23. #798
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ja smrsao 12kg za 3 mjeseca i jos se kilogrami tope... Nista dijete i bakraci... Samo zdrava hrana i fizicka aktivnost...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  24. #799
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Pa poenta svake normalne dijete je da se optimalno i zdravo hraniš, samo se to kod nas stavlja u pogrešan kontekst, jer bi ljudi da jedu junk hranu i da imaju rezultate za kratko vrijeme...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  25. #800
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    danas bila na kontrolu, nakon tačno dva mjeseca dijete, sve zajedno deset kila manje, 3.5 % BMI indeks niži baš sam zadovoljna....i dalje nastavljam sa istim režimom. Dakle, prvog mjeseca sam smršala 6 kg, drugog 4 kg i to je to Javljam za mjesec dana rezultate
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

Page 32 of 42 FirstFirst ... 22282930313233343536 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Bermude za mršavljenje
    By Miracle in forum Ostali oglasi
    Replies: 3
    Last Post: 03-05-16, 21:45
  2. Prodajem Bermude za mršavljenje od neoprena
    By Miracle in forum Ostali oglasi
    Replies: 14
    Last Post: 13-03-15, 12:31
  3. Prodajem Bermude za mršavljenje od neoprena
    By Miracle in forum Ostali oglasi
    Replies: 15
    Last Post: 01-08-14, 19:10
  4. Pojas za mršavljenje
    By DakAfcB1 in forum Sve i svašta
    Replies: 7
    Last Post: 22-05-13, 19:35

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •