Page 5 of 42 FirstFirst 12345678915 ... LastLast
Results 101 to 125 of 1029

Thread: Dijete i preparati za mršavljenje

  1. #101
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    244
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nova, uspešna metoda za mršavljenje!


    http://www.lepoizdravo.com/?l=sr&a=7148

  2. #102
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    209
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by maja_SD88 View Post
    ja sam skinula 10kg za manje od mesec dana...ono sto sam jela u toku dijete jesu jaja,riba i pileci file...nista sem toga nisam konzumirala...nema salate,nema voca,vocnih sokova,hleba,slatkisa,mlecnih proizvoda,alkohola i ostalih stvari...voda najmanje 2l u toku dana i sumece vitamin C tablete 1000mg za pusace dnevno 2000mg...zacini ne smeju da se koriste dozvoljena je samo so a za spremanje moze slobodno da se koristi ulje...riba i piletina ne smeju da se pohuju meso mora da bude cisto...jaja mogu da se jedu na sve nacine kuvana,przena...nisam vodila racuna kad sta jedem i koliko ali naravno ne znaci da sada treba da pojedes za dan kilo ribe i kilo piletine...
    Majo, sve ces te kilograme vratiti ali brze nego sto si ih izgubila...10kg za mjesec ja ne znam sto si ti radila, ali to ti nikako ne treba.Cuvaj zdravlje iz iskustva ti kazem!

  3. #103
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,861
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igi View Post
    Iz imena topica pomislih da ti treba neki preparat za mrsavljene za dijete, pa reko koliko to dijete moze imat kila kad treba vec sad da mrsa...

    No aj'...
    hahaha isto i ja... iako bi meni trebalo da odebljam.
    p.s imate li kakav "recept" da odebljam
    Last edited by takemysoulaway; 26-06-09 at 18:37.

  4. #104
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    244
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  5. #105
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by independent girl View Post
    To je najlakše ispričat tako, a posebno ako nemaš problema sa kilogramima. Veliku ulogu tu igra metabolizam, hormoni, geni..


    Nego bih pitala, kad smo već svi stručni, što može čeljade jest ako od 9 do 5 sjedi u kancelariji? Da ne jede ništa, svakako nije zdravo a neće imati ni koncentraciju da odradi to za što sjedi tamo, ako umire od gladi cio dan. Da ne pričam o tome kako će u 5-6 sati kad se dovuče doma iZJest tonu svega i svačega. Dakle, ta opcija otpada. Druga opcija bi bila da lijepo raširi kakvu krpu, obrne tastaturu i na njoj izreže paradajz, krastavac i ostale zdrave stvari, a kad se ko od kolega pojavi na vrata kaže mu "Izađi, bucam ".


    P.S. Ja ću od poneđeljka da arbajtujem od 9 do 5, kad se dovučem doma prvo ću iskopat livadu ispred zgrade i usadit krtolu, onda ću iZJest čašu vode, poslijeD toga ću spremit večeru za druge a ja ću još jednu čašu vode, a onda ću u krevet u 9 sati. Ima da mi mišići budu vrh! Onda, ako preživim, za 20 godina ću se pitat u što mi je mladost prošla

    xaxaxax...potpisujem swaku rijech!!! ne, ne...swaki karakter!

  6. #106
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    The States
    Posts
    37
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Iskreno, ja sam jedna od onih old fashioned osoba.
    Vjerujem da u sustini pored svih dijeta i hemijskih programa, nema zdravog mrsavljenja i istinski lijepo oblikovanog tijela bez dobre i korisne fizicke aktivnosti.

    U to drage moje dame mozete uvrstiti bilo koji sport pomijesan sa pilatesom, i fitnessom.
    Rezultati ce biti znatno bolji od tih sacuvaj Boze dijeta i preparata .
    คุณอาจจะไม่ออกหาใครฉัน ... แต่จะดีที่คุณพบการแปลนี้ลายเซ็น ...

  7. #107
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    podgorica
    Posts
    1,273
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja mrsam kad sam nervozna, tada ne mogu nista da jedem...tako da malo sebi zakoplikujte zivot i dobicete super liniju :mrgreen:
    Closer,
    No hesitation,
    Give me,
    All that you have


  8. #108
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    244
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    6 saveta za uspešan gubitak težine

    Sigurno ste do sada milion puta imali priliku da čujete mantru za mršavljenje „manje jedite – više vežbajte“! Savet jednostavan – primena komplikovana



    Čini vam se da jedva uspevate da se provučete normalni kroz sve dnevne obaveze – odvesti decu u vrtić ili školu, obaviti sve zadatke na poslu, odraditi prekovremene sate u fi rmi, napraviti večeru i ugušiti se u nagomilanim kućnim poslovima. Ako i vas, kao većina osoba, muči problem prekomerne težine, sigurno ste već isprobali brojne mogućnosti mršavljenja. No nije lako pronaći onu koja će odgovarati upravo vama i pružiti zadovoljavajući rezultat.
    Zbog toga se po pravilu gomilaju neuspešni pokušaji, a proporcionalno njima i izgovori, opravdanja i neispunjena
    obećanja. Činjenica je da zdravo mršati znači kombinovati dijetu i vežbanje kao i promeniti navike u ishrani i stilu života. Samo trajne kvalitativne promene mogu dovesti do značajnijeg gubitka telesne težine, ali i omogućiti njeno održavanje. Predstavljamo vam šest delotvornih strategija kojih bi trebalo da se pridržavate radi postizanja i održavanja idealne težine:
    - budite odlučni i istrajni
    - tražite podršku okoline
    - postavite sebi realan cilj
    - uživajte u zdravoj ishrani
    - postanite i ostanite aktivni
    - promenite stil života

    Budite odlučni i istrajni
    ● Postizanje idealne težine zahteva koncentraciju, vreme i trud. Budite sigurni da ste spremni za korenite promene i da se ne dvoumite oko svojih razloga. Niko drugi ne može da vas natera na to, morate sami želeti i moći. Pritisci iz okoline često postižu suprotne efekte.
    ● Promena životnih navika i ishrane zahteva fi zičku, ali i psihičku snagu i izdržljivost, pa se pobrinite da ranije rešite sve druge značajne probleme koji bi mogli da vas odvuku u smeru suprotnom od mršavljenja. „Tajming” je ključ uspeha, morate biti u formi kako biste se izborili sa svim izazovima.

    Tražite podršku okoline
    ● Jedino sami sebi možete da pomognete u mršavljenju, samim tim sami snosite odgovornost za svoje ponašanje. Naravno, to ne znači da sve morate da radite sami, tražite podršku sredine u kojoj radite, svojih prijatelja i porodice, ali birajte osobe za koje ste sigurni da vam žele samo dobro i koje su spremne da vas ohrabre i podstaknu kada se pokolebate.
    ● Idealnu podršku pružiće vam neko ko je u stanju da strpljivo sluša vaša razmišljanja o teškoćama mršavljenja ili, još bolje, neko ko će vežbati zajedno s vama. Strucnjaci predlažu i druženje, zajednički fi tnes, i komunikaciju s nekim ko ima isti cilj – smršati, jer udvoje je sve lakše!

    Postavite sebi realan cilj
    ● Budite realni u vlastitim očekivanjima vezanim za nove navike u ishrani i stilu života. Gubitak težine je dugotrajan i spor proces pa je najbolje postaviti sebi za cilj gubitak jednog kilograma nedeljno. Za postizanje tog rezultata, potrebno je sagoreti 500 do 1.000 kalorija dnevno kroz niskokaloričnu dijetu i redovno vežbanje.
    ● Veći gubitak težine znači gubitak tečnosti iz organizma i mišićne mase, a ne isključivo gubitak masti. Postavite nedeljne i mesečne ciljeve i pratite vlastiti napredak. Dobro je ciljeve u formi brojki zameniti opštim ciljevima poput zdrave ishrane i zdravijeg načina života, ali neka oni budu tačno odreoeeni, merljivi i ostvarivi, npr. šetnja od 30 minuta pet dana u nedelji.
    ● Pratite šta i kako jedete i vodite evidenciju, konsultujte lekara o doz voljenom gubitku težine koji neće ugroziti vaše zdravlje, a dobro je posetiti nutricionistu ili drugu kvalifi kovanu osobu koja će moći da odgovori na vaša pitanja.

    Uživajte u zdravoj ishrani
    ● Tečni obroci, tablete za mršavljenje i neobične prehrambene kombinacije nisu način dugoročnog kontrolisanja i regulisanja težine. Zato, naučite da jedete zdravo i raznoliko.
    ● Jedan od načina smanjenja unosa kalorija je veća konzumacija biljnih namirnica – voća, povrća i integralnih žitarica. Kontrola unosa kalorija je znatno lakša ako se usredsredite na smanjenje unosa masnoća.
    ● Vremenom će sigurno doći do promena u željenom kalorijskom unosu, bilo da ste stalno gladni, bilo da ste postigli željenu telesnu težinu i ne želite dalje da gubite na težini.
    ● Dijete s vrlo niskim unosom kalorija, dugoročno gledano nisu zdrave. Manje od 1.200 kalorija dnevno za žene i manje od 1.400 za muškarce ne preporučuje se, jer tako preuzimate rizik nedovoljnog unosa hranljivih materija neophodnih za normalno funkcionisanje organizma.
    ● Kako bi se izbegle takve greške, najbolje je da se konsultujete s nutricionistom koji će moći da proceni vaše
    mogućnosti, ali i da vam preporuči najzdraviji i najdelotvorniji način mršavljenja.

    Postanite i ostanite aktivni
    ● Sama dijeta može da dovede do gubitka telesne težine, ali uz svakodnevnu 30-minutnu brzu šetnju učinak se udvostručuje. Konačni cilj vežbanja jeste da se sagori više kalorija, ali je korisno i za vaše zdravlje i opšte stanje organizma.
    ● Sagorevanje kalorija zavisi od učestalosti, trajanja i intenziteta vežbi, a većina ljudi je sklonija areobnim vežbama koje duže traju ali su slabijeg intenziteta. Klasično vežbanje u teretani pogodno je za nadoknadu mišićne mase do
    čijeg gubitka nužno dolazi kod držanja dijete, a budući da upravo mišićno tkivo spaljuje najviše kalorija, mišićna masa je jedan od ključnih faktora održavanja zdrave težine. Što više mišića imate, u mogucnosti ste da više kalorija sagorite.
    ● Ako tek planirate da počnete s vežbama, prilagodite ih svojim mogućnostima. Krenite lagano i vremenom povećavajte i trajanje i opterećenje. Šetnje su idealan početak, a zatim slede plivanje, vožnja bicikla, trčanje i ples.

    Promenite stil života
    ● Nije dovoljno zdravo da se hranite i vežbate nekoliko nedelja ili nekoliko meseci. Te navike moraju da postanu sastavni deo vašeg života. Klonite se svega što vas je dovelo do prekomerne težine.
    ● Morate da se zapitate jedete li isključivo kad ste gladni ili vas na to navode ljutnja, nervoza, dosada, depresija
    i stres? Jedete li prebrzo? Da li svaki put pojedete sve što imate na tanjiru? Jedete li dok gledate TV?
    ● Ako su odgovori potvrdni, u klopci ste s rizikom nepotrebnog „prejedanja”! Osmislite svoju strategiju jer priznati greške u ishrani nije dovoljno i ne očekujte promene preko noći!
    ● Pristupite mršavljenju kao vašem projektu – studiozno i planski. Očekujte i posustajanje i povremeno kršenje novog režima ishrane i života, ali ništa od navedenog nije razlog potpune predaje i odustajanja. U novi dan uoeite spremni da odolite izazovima i svesni da su dugoročni ciljevi vredni odricanja.

  9. #109
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    5
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne drzim ovu nazovimo dijetu vec vise nedelja i vratila sam samo dva kg i to je to i to je skroz normalno tako mi je i doktor rekao,naravno ne jedem kao svinja i ne jedem sve i svasta ali nesto i ne pazim sta jedem i kilogrami i dalje stoje nema jojo efekta

  10. #110
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    244
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by maja_SD88 View Post
    ne drzim ovu nazovimo dijetu vec vise nedelja i vratila sam samo dva kg i to je to i to je skroz normalno tako mi je i doktor rekao,naravno ne jedem kao svinja i ne jedem sve i svasta ali nesto i ne pazim sta jedem i kilogrami i dalje stoje nema jojo efekta

    Bravo

  11. #111
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    52
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moze li joga da pomogne pri mrsanju, osim sto opusta i puni tijelo energijom? Naravno tu su vjezbe istezanja, koje mi jako odgovaraju...

  12. #112
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    ne znam moze li tebi, ali moja prijateljica je bila punacka, pa je krenula na jogu i sad je nagrdjena...joga je opustila, pa valjda joj je svejedno ima li 100 kg:mrgreen:
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  13. #113
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Горица је закон ;-)

  14. #114
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    podgorica
    Posts
    1,273
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ne znam moze li tebi, ali moja prijateljica je bila punacka, pa je krenula na jogu i sad je nagrdjena...joga je opustila, pa valjda joj je svejedno ima li 100 kg:mrgreen:
    ahhahaaha e fino joj je pomogla
    Closer,
    No hesitation,
    Give me,
    All that you have


  15. #115
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    209
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Горица је закон ;-)
    moram se sloziti..trim je postala malo dosadna i svi se sredjuju kao da ce u grad

  16. #116
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    U teretani su mi dali savjet da :

    1. ubacim što više hrane u doručak (žitarice sa mliječnim proizvodima), da doručkujem čim se probudim
    2. Da u 12 pojedem neko voće (užina)
    3. da u 14 ručam (čorbe, supe, piletina i šta god hoću - ali u manjoj količini nego za doručak)
    4. U 16 sati opet užina

    A večeru ako mogu potpuno da izbacim - a ako ne mogu da to bude neko svježe voće ili povrće.

    Uvođenjem ovih 5 obroka dnevno ubrzava se metabolizam i lakše mršavi.

    + što ne treba jesti ništa minimum 2 sata prije fizičkih vježbi koje su takođe obavezan dio dana (min 45 minuta).
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  17. #117
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    244
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sanjica View Post
    moram se sloziti..trim je postala malo dosadna i svi se sredjuju kao da ce u grad

    A bogami i po gorici ima manekena i manekenki :yipiiii: i to dobro utegnutih

  18. #118
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    209
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hahahah..ima ima i biciklista lijepih..hahah..bolje bi ti bilo da trcis nego sto se zamajavas ovolikim brijem svakakvih gluposti

  19. #119
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    244
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ada ima bogami .... A zašto mislis da bi mi bilo bolje da trčim ?????

  20. #120
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    209
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa Milenas vidim po tvojim postovima da si prilicno opterecena dijetama svakakvim i preparatima..nista licno, samo bolje malo da se aktiviras prvo..eto moyes i sa mnom na goricu..

  21. #121
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    244
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sanjice pogrešno si shvatila ja samo želim da pomognem gojaznim ljudimja kao i tebi (naravno ako si gojazna, ako nisi eto dosta dobrih savjeta u svakom slučaju) , a hvala na pozivu ako mi zatreba ja ću ga prihvatiti

  22. #122
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    8
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma nemoguce je nekome ko radi do 16h , da se uobroci...Ovo za dorucak , ono za uzinu ... pa rucak u 12 h ili 13 h... Tako da , mislim da je malo zajebaTo.

    Ja sam uzela Herbafast jutros i krecem , da vidimo hoce li biti kakvog ucinka.


  23. #123
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    209
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Avionka, cula sam sve naj za herbalife ali javljaj pliz kako napredujes
    Sta pijes, jesi onaj sejk uzela i koliko kosta(dje se moze nabavit)?

  24. #124
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    meni se cini da Herbafast i herbalife nijesu isti proizvod?
    Ja sam pila herbafast i pravo da vam kazem da ne prekidoh jos bih se popravila, a vele da utice na smanjenje apetita...mada je to ipak individualno, izgleda.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  25. #125
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    244
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam ewo čula za neku dijetu sa cimetom, kaže mi drugarica da je ona za 10 dana skinula 2 kg.
    Pije se jedan jogurt u koji se dodaje cijela kesica cimeta, prije doručka i jedan jogurt sa cijelom kesicom cimeta pred spavanje....


    Je li jos ko čuo za ovu dijetu?????

Page 5 of 42 FirstFirst 12345678915 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Bermude za mršavljenje
    By Miracle in forum Ostali oglasi
    Replies: 3
    Last Post: 03-05-16, 22:45
  2. Prodajem Bermude za mršavljenje od neoprena
    By Miracle in forum Ostali oglasi
    Replies: 14
    Last Post: 13-03-15, 13:31
  3. Prodajem Bermude za mršavljenje od neoprena
    By Miracle in forum Ostali oglasi
    Replies: 15
    Last Post: 01-08-14, 20:10
  4. Pojas za mršavljenje
    By DakAfcB1 in forum Sve i svašta
    Replies: 7
    Last Post: 22-05-13, 20:35

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •