Page 4 of 42 FirstFirst 1234567814 ... LastLast
Results 76 to 100 of 1029

Thread: Dijete i preparati za mršavljenje

  1. #76
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    90% je to stvar psihe Ja mogu da ne jedem 10 dana ako to pozelim (probao sam...mada necu pozeljeti vise ) a mogu i za desetoricu dnevno (to bih pozelio ponovo no mi ne daju ).
    She is only here to annoy herself!

  2. #77
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    244
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Može li stres dovesti do debljanja?



    Najkraći odgovor je da, ali ne kod svih osoba. Neki ljudi gube apetit i težinu kad su pod stresom. Ali ako kod vas postoje predispozicije ka lakom debljanju, stres obično dovodi do povećanja težine.



    Takođe, može doprineti sporijem mršavljenju ili održavanju idealne težine. Odnos između stresa i težine je kompleksan. Održavanje idealne težine zavisi od više fakotora: stepena vaših aktivnosti, redovnosti obroka, da li imate doručak ili ne... Kako ćete reagovati na negativne emocije i stres u pogledu ishrane i težine nije lako predvideti, ali velika britanska studija pokazuje da je ljudi sa sniženim indexom telesne mase (bmi-body mass index), obično gube na težini, dok ljudi sa visokim BMI obično dobijaju na kilaži. Kako stres utiče na promene u težini? Odgovor se nalazi u činjenici da je mozak taj koji kontroliše apetit i da na primer isti hormon koji je uključen u regulaciji telesne težine takođe je u interakciji sa delom mozga koji kontroliše emocije. Povezanost između emocija (u ovom slučaju negativnih) i ishrane je više nego očigledna.
    S obzirom da je hrana esencijalna za preživljavanje i da je većina ljudi uglavnom oskudevala u hrani od postanka čoveka do danas, mozak je evolurao tako da nas štiti od perida oskudice u hrani. Sa druge strane, mozak nas vrlo loše štiti od izobilja. Neki eksperti tvrde da hroničan stres vodi do toga da osoba pod stresom preferira hranu koja sadrži velike količine šećera i masti.Bilo da stres dovodi do debljanja ili ne, rešenje je u promeni životnih navika: povećajte stepen aktivnosti, smanjite količinu hrane koju unosite sa fokusiranjem na zdravu hranu, spavajte dovoljno.

    Ponekad kad smo pod stresom sve ove promene nam izgledaju možda teške. U tom slučaju ako teret života postane previše težak slobodno potražite savet i podršku nekog stručnjaka. Vođenje računa o mentalnom zdravlju može biti najbolja stvar koju ste uradili za svoje telo.

  3. #78
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ribomax View Post
    @ihtus777,nemoj da drzhish pojas na golu kozhu, pojasevi su gumirani i na taj nachin ne dozvoljavash kozhi da "dishe"...ja sam tako jedno vrijeme trchao pa kad skinem pojas na tom mjestu mi je bilo 100 stepeni...

    Inache,majica kratkih rukava,pojas,druga majica kratkih,duxerica i trim staza...bez ikakvog korigovanja ishrane,sa vecherom,slatkishima itd. Za 20 dana sam smrshao 5kg...
    No imam sala na kukove,kako cu to skinut pojma nemam...
    Е пази ово:имам колегу са факса којем сам препоручио да носи појас на голу кожу и лик је узео да трчи тако и жалио ми се једва је жив остао колико је течности избацио.Њему тако не прија и он га носи преко мајце.
    Ја сам рецимо питао момка на горицу који тренира са појасом ево 10 година и он ми рече да са прољећа га не скида кад је у кућу,чак и спава са њим.Ја сам га питао утиче ли му што на бубреге оне вели да не.
    Ја га носим само на трчање и то тих сат ипо,два,а сало са кукова сам макао тако што сам држао појас на голу кожу.Прије тога ма колико тренирао,знао сам да мршам и по 15 кг али сало са кукова нисам могао да скинем,а кажем ти,скинуо сам овај појас за спасавање око паса једино тако што сам појас на голу кожу носио.

  4. #79
    Join Date
    May 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,264
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Koliko je nocas idem na trchanje tako,da probam...A shto se tiche noshenja pojasa po cijeli dan,jedan moj drug je to radio i kad je rekao doktoru nekom,ovoga je kap imala ubit'...Rekao je da je krajnje shtetno...

    Aj sad,odoh da vidim da necu mac' ovu mrs sa kukova pa javljam...

  5. #80
    Join Date
    May 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,264
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Ne valja pojas bez majice...Samo ti udri,vidjecesh bubrege za koju godinu...

  6. #81
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    e ovako ljudi, danas sam se diga posle rucka sa svojih 97kg, i krenuo u pjesacenje, 18km u jednom i 18 u povratnom pravcu=36km.opicim ti ja to od 4 popodne do 9 uvece i u toku pjesacenja popijem 2l vode...

    dodjem kuci i stanem na vagu i ono 95kg

    elem,tako potrosen pojedem jedan batak u lepinju sa jednim paradajzom i sa sirom, popijem pola litra soka,
    onda izijem 4 komada strudle,i opet popijem soka,stanem na vagu ono opet97kg
    oooo ljudi,necu nikad smrsat... blahhhhhhh

  7. #82
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    244
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ravan stomak bez dijete

    Ispod tanke letnje garderobe naslage na stomaku naročito dolaze do izražaja. Evo nekoliko efikasnih sredstava da se oslobodite suvišnog sala.

    Vežbe za skidanje stomaka
    Ove tri vežbe jačaju najvažnije trbušne mišiće: prave (1), kose (2) i donje trbušne mišiće (3), koji se nalaze između karličnog dna i stomaka. Vežbajte svakodnevno, čim ustanete, jer time direktno napadate masne naslage na stomaku i podstičete zatezanje tkiva. Ako budete vežbali i uveče, bićete iznenađeni brzim rezultatima. Dovoljno je deset minuta gimnastike!
    1. Za ravne trbušne mišiće
    Lezite na leđa i savijte noge u kolenima. Jednu ruku stavite iza glave, a zatim polako podižite ramena istovremeno povlačeći drugu ruku prema vrhovima prstiju. Uradite vežbu deset puta, a zatim promenite stranu. Veoma je važno da obratite pažnju na disanje. Kad se podižete, izdišite na usta, a kad se opuštate, udišite vazduh kroz nos.
    2. Za kose trbušne mišiće
    Lezite na leđa, podignite noge i savijte ih pod uglom od 90 stepeni. Obe ruke stavite na desnu butinu, podignite ramena i zategnite stomak. Butine gurajte prema trupu pružajući otpor rukama. Ostanite u ovom položaju 20 sekundi, pa promenite stranu. Vežbu uradite po šest puta na obe strane. Mislite na disanje!
    3. Za donje trbušne mišiće
    Lezite na leđa. Ispružite noge prema plafonu, a ruke položite pored tela. Sada naizmenično podižite i spuštajte noge. Pazite da ne odižete kičmu od poda! Ako ne možete da izdržite napor, spuštajte noge samo dokle možete. Obe noge treba da podignete i spustite 15-20 puta.

    Trikovi u ishrani
    1. Planirajte 30 minuta za svaki obrok
    Jedan od glavnih razloga stvaranja naslaga na stomaku jeste prebrzo konzumiranje hrane, jer naprosto nemamo vremena da primimo signal o tome da smo siti i jedemo više nego što je potrebno. Zato za svaki obrok planirajte bar 30 minuta. Ne jedite stojeći i u hodu i dobro sažvaćite hranu.
    2. Ne preskačite doručak
    Ako ne doručkujete, spopašće vas napad gladi već oko podneva i samim tim ćete pojesti više. Idealan doručak: žitarice s mlekom i voće.
    3. Svedite šećer na minimum
    Nutricionisti upozoravaju da čovek u proseku unese dvostruko više šećera nego što bi trebalo - 100 grama dnevno. Pojačano lučenje insulina uzrokovano preteranim konzumiranjem šećera sprečava razgradnju masti i izaziva česte napade gladi. Prema tome: izbegavajte šećer!
    4. Uđite u trag napadima gladi
    Razmislite kada najčešće imate potrebu da nešto gricnete: kada ste pod stresom, kada ste besposleni ili u nekoj drugoj prilici. Stavite na papir kada i šta ste jeli tokom dana. Tako ćete otkriti u kojim situacijama i koliko često jedete a da zapravo niste gladni. Razmislite šta biste mogli umesto toga da radite - na primer, da se prošetate ili čitate knjigu.
    5. Postite jedan dan
    Nije zgoreg da povremeno uvedete dan za post. Rasporedite jedan litar surutke i 1,5-2 litra vode na ceo dan. To je idealan način da pročistite organizam. Surutku možete da pomešate i sa sokom od pomorandže u odnosu 1:1.
    6. Kuvajte svežu hranu
    Gotova jela sadrže mnogo šećera, pojačivača ukusa i dodataka koji podstiču apetit, pa zato više jedemo. Kao posledica toga, voda i masti nagomilavaju se u ćelijama. Da se to ne bi desilo, kuvajte svakodnevno svežu hranu, izbegavajte so i umesto nje koristite što više začinskog bilja (peršun, bosiljak).
    7. Pijte negaziranu vodu
    Gazirana pića često uzrokuju nadimanje stomaka. Mnogo su zdraviji obična voda i biljni čajevi. Popijte svakoga dana najmanje dva litra!

    Mideri i masaža
    Ako ne možete da se uvučete u garderobu koju ste pripremili za veče, kao prva pomoć probajte mider. Duboki mideri sa ojačanim stranicama doprineće da vam struk izgleda vitkije.
    Dvostruko ojačani mider oblikuje stomak i zadnjicu. Specijalna sredstva za masažu deluju na naslage sala na stomaku i zatežu ga. Posebno su delotvorna sredstva koja sadrže kofein.

    Uspravno držanje za bolji utisak
    Pogrbljena leđa, spuštena ramena i isturena karlica čine da vam stomak deluje veći. Zato vodite računa o držanju. Ispravite se, ramena povucite nazad, izvucite leđa iz struka i delovaćete vitkije. Da biste se navikli na pravilno držanje, hodajte s knjigom na glavi.

  8. #83
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    244
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dijeta i "kalorijske bombe"

    Možemo se držati skoro svih saveta i planova za dijetu (zdrava hrana, više tečnosti, fizička aktivnost...), ali ako sve to često "miniramo kalorijskim bombama", rezultati će izostati.

    Takozvane kalorijske bombe su namirnice koje i u malim količinama sadrže mnogo kalorija i dodaju našem organizmu, pored masnoća, i loš holesterol.

    Podsetićemo se artikala u našoj ishrani koji donose pregršt kalorija, a u organizmu deluju kao prava bomba.

    Grikckalice

    Grickalice od krompira kao što su čips ili smoki sadrže 500-600 kilokalorija na 100 grama, ali je opasno to što su to namirnice sa puno ulja i soli. Najgore je što su ove grickalice ukusne, pa nas prosto teraju da ih jedemo sve više i više, tako da za kratko vreme unesemo mnogo nezdrave hrane u organizam.

    Majonez

    Iako ima oko 700 kilokalorija u 100 grama, majonez nije opasan ukoliko se uzima kao začin ili dodatak jelu. Ali ako njime natopimo hranu, prelijemo pržene krompiriće ili masno meso, onda je to stvarno hrana za dušu, a otrov za organizam.

    Koštunjavo voće

    Koštunjavo voće (orasi, bademi, lešnici...) u umerenim količinama daje organizmu puno korisnih sastojaka. Kada se pretera sa količinama, dolazi do izražaja energetska vrednost slična majonezu.

    Crveno i masno meso

    Meso ne predstavlja problem ako se u organizam unosi u umerenim količinama, ali pojesti dva-tri veća parčeta mesa za jedan obrok ipak je previše.

    Punomasni sir

    Ovaj sir sadrži gotovo duplo više kalorija nego polumasni ili mladi sir. Zato je bolje uzeti malo belog sira nego mnogo punomasnog sira.

    Pecivo i pite

    Peciva sadrže oko 250 kilokalorija u 100 grama, što i nije mnogo, ali je suviše kada se pojede nekoliko većih parčeta za jedan obrok.

    Krofne

    Krofne su kalorične kao i pita ili pecivo. Ako posle obilnog ručka pojedete 5 do 10 krofni, ma kako one bile male, vi ste se sa kalorijama "namirili" ne samo za jedan dan već za nekoliko dana.

    Čokolada

    Crna čokolada je zdrava, kao i mlečna (500-600 kilokalorija na 100 grama) ako pojedemo nekoliko kockica, ali nije baš zdravo pojesti 100-200 grama čokolade, pa makar ona bila i crna.

    Šlag

    Šlag jeste penast i lak (200 kilokalorija na 100 grama), ali ako sa njim preteramo pa ga nemlice sipamo u kafu ili prelijemo kolač, onda samo trpamo kalorije u organizam.

    Alkoholna pića

    Interesantno je da pivo ima relativno malo kalorija, skoro duplo manje od likera, šampanjca ili konjaka. Ipak, žestoka pića se piju u količini 1-2 decilitra u toku oboroka, a neko je u stanju da popije 2-3 flaše piva od po 0,5 litra, što je i količinski i energetski previše.
    Šta raditi?
    Odgovor je relativno prost: smanjite količine.
    Drugi odgovor je: pokušajte sa manje kaloričnom hranom kao što je voće, povrće, kečap, nemasni jogurt, suvo voće, integralno pecivo, riblje ili pileće meso...

  9. #84
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ribomax View Post
    aj sad,odoh da vidim da necu mac' ovu mrs sa kukova pa javljam...
    Пробај то ти је сат ипо,два максимално,и одма га скини

  10. #85
    Join Date
    May 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,264
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Prvo,istrchao sam 2 kruga manje nego inache...Drugo,nisam se oznojio vishe nego sa majicom...Trece,ubio me bol u bubreg posle toga(ali mozhda sam to samo ja jer imam pijesak)

  11. #86
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    244
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dijeta Klinike Mejo / Mejo dijeta

    U svetu poznata Klinika Mejo, na kojoj su se od gojaznosti ili bolesti zavisnosti lečile mnoge holivudske dive (Liz Tejlor, Lajza Mineli..) obelodanila je originalnu dijetu, koja pomaže da se skidaju kilogrami. Strogim poštovanjem za 14 dana gubi se 7,5 do 10 kg. Morate se pridržavati redosleda i količine namirnica.

    E sada, budući da dole opisana dijeta ima nekih elemenata za koje se pouzdano zna da ne pripadaju idejama koje širi klinika Mejo - postavlja se pitanje da li je ova dijeta originalna ili je "kum" neko od ljudi koji su uspešno primenjivali.

    Bilo kako bilo - ova dijeta je veoma popularna, a kakve rezultate baš kod Vas može postići - proverite, ali posle lekarske kontrole i sprovođenja dotične dijete (3 jaja za doručak svakoga dana... hmmm... nije šala).

    Primena

    Doručak

    Svaki dan isti - polovina grejpfruta, 3 meko kuvana jaja, crna kafa

    1. dan

    Ručak

    1 grejpfrut, 2 - 3 meko kuvana jaja, baren spanać i crna kafa

    Večera

    3 meko kuvana jaja, mešana salata i 1 tost

    2. dan

    Ručak

    1 grejpfrut, 2 - 3 jajeta, baren spanać, crna kafa

    Večera

    veliki stek, masline, zelena salata

    3. dan

    Ručak

    2 - 3 meko kuvana jaja, paradajz, baren spanać i crna kafa

    Večera

    ovčji kotlet, krastavac i paradajz

    4. dan

    Ručak

    1 grejpfrut, mešana salata i crna kafa

    Večera

    2 - 3 jaja, 1 tost, mlad sir

    5. dan

    Ručak

    1 - 3 jaja, baren spanać i crna kafa

    Večera

    mešana salata, pečena riba u foliji ili na roštilju (nikako pržena ili pohovana)

    6. dan

    Ručak

    voćna salata bez šećera

    Večera

    veliki biftek, paradajz, krastavac, čaj ili kafa

    7. dan

    Ručak

    hladno pile, paradajz, kuvani kelj i šargarepa

    Večera

    1 grejpfrut, crna kafa i povrće



    Neke dijete kao formule za mršavljenje mogu biti izuzetno štetne za organizam. Nije preporučljivo korišćenje ni jedne vrste dijeta bez prethodne konsultacije sa lekarom. Dijete prenosimo sa najboljom namerom pa nismo odgovorni za neuspeh iste, njenu moguću štetnost po zdravlje kao ni druge posledice koje njena primena može izazvati. Sprovođenje ovih dijeta preuzimate na vlastitu odgovornost.

  12. #87
    Join Date
    May 2006
    Location
    PG/DG
    Posts
    746
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Svaki dan pola grejpfruta, po kile krastavaca i kašiku jogurta. Pola šolje crne kafe i samo vode kad se osjeti želja za još. Ne prolaziti pored lokala sa hranom, i ukoliko nesrećom naiđete, idite bez para u grad ( Sa bocom vode, naravno ).

  13. #88
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    vala 10 jaja dnevno da pojede covjek ne da nije zdravo no je katastrofa, sve da oces da se ugojis to je nezdravo. Savjetujem da se ova dijeta u sirokom luku zaobilazi.
    Inace, jaja ne treba previse jesti, nevezano za dijetu. Ionako ih koristimo kao sastav mnogih namirnica koje konzumiramo, kao dodatak svakodnevnim kulinarskim bahanalijama koje pripremamo (musake, prelivi, corbe, neko i u pire stavlja) tako da je to sasvim dovoljno jaja da se ne jedu jos i przena i kuvana.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  14. #89
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    5
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja sam skinula 10kg za manje od mesec dana...ono sto sam jela u toku dijete jesu jaja,riba i pileci file...nista sem toga nisam konzumirala...nema salate,nema voca,vocnih sokova,hleba,slatkisa,mlecnih proizvoda,alkohola i ostalih stvari...voda najmanje 2l u toku dana i sumece vitamin C tablete 1000mg za pusace dnevno 2000mg...zacini ne smeju da se koriste dozvoljena je samo so a za spremanje moze slobodno da se koristi ulje...riba i piletina ne smeju da se pohuju meso mora da bude cisto...jaja mogu da se jedu na sve nacine kuvana,przena...nisam vodila racuna kad sta jedem i koliko ali naravno ne znaci da sada treba da pojedes za dan kilo ribe i kilo piletine...

  15. #90
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mora se priznati da si se izuzetno zdravo hranila. Svaka čast :joint:
    I am patiently waiting here
    to see which of us survives
    when all of this collides
    with reality..

  16. #91
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    5
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa da...na kraju i jeste ispao problem,opao mi imunitet,nesvestice,krv iz nosa ne mogu da kazem da je nikome ne preporucujem jer i ako ima posledice ja se jos uvek nisam opametila...napravila sam pauzu od nedelju dana i evo ponovo sa krenula sa istom dijetom...znas kad ti je prosto krivo kad skines kilazu da nesto stavis u usta...e ja sam od tih obecala sam...jos deset i necu vise ako naravno prezivim dotle

  17. #92
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Što ne izvadiš koje rebro, čisto da izgledaš mršavije?
    I am patiently waiting here
    to see which of us survives
    when all of this collides
    with reality..

  18. #93
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by maja_sd88 View Post
    :d pa da...na kraju i jeste ispao problem,opao mi imunitet,nesvestice,krv iz nosa ne mogu da kazem da je nikome ne preporucujem jer i ako ima posledice ja se jos uvek nisam opametila...napravila sam pauzu od nedelju dana i evo ponovo sa krenula sa istom dijetom...znas kad ti je prosto krivo kad skines kilazu da nesto stavis u usta...e ja sam od tih obecala sam...jos deset i necu vise :d ako naravno prezivim dotle :d
    Ти ка да ти је Менгеле преписа дијету

    Ја мислим да они у Аушвиц нису гладовали толико ка ти

    Пушти части ти,ка да има везе кад ђевојка има мало са стране,није смак свијета...Сјећам се ја пред матурско мјесец дана како су ђевојке водиле рачуна о кижали...свако мало нека у несвијест у школу пане....

  19. #94
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Сјећам се ја пред матурско мјесец дана како су ђевојке водиле рачуна о кижали...свако мало нека у несвијест у школу пане....
    padaju od zdravlja

  20. #95
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    5
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nista noz samo prirodnim putem

    ma ja i da izvadim rebra bila bi nezadovoljna...eee cure ko cure...uvek nezadovoljne

  21. #96
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Ти ка да ти је Менгеле преписа дијету
    :lolblue:

    Majo, kad skineš tih deset (pod uslovom da budeš u jednom komadu i na nogama), javi nam koliko ti je život postao boLi i LepČi
    I am patiently waiting here
    to see which of us survives
    when all of this collides
    with reality..

  22. #97
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Јавиће ако буде имала снаге да упре у ово дугме на тастатуру ;-)

  23. #98
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    5
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hehehe nema problema ma i ovo jedva kucam...dobila sam diiiiivne komplimente...drustvo kaze da izgledam kao pajdomanka sa ovim bledilom i podocnjacima hehehe necu vise obecavam

  24. #99
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    244
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A majaSD88 koliko imas godina???????

    Da nisi upala u pubertet slučajno?????

  25. #100
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Богомо кад сам доша у пубертет вазда сам има вишка једно 10 кила..;-)

Page 4 of 42 FirstFirst 1234567814 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Bermude za mršavljenje
    By Miracle in forum Ostali oglasi
    Replies: 3
    Last Post: 03-05-16, 22:45
  2. Prodajem Bermude za mršavljenje od neoprena
    By Miracle in forum Ostali oglasi
    Replies: 14
    Last Post: 13-03-15, 13:31
  3. Prodajem Bermude za mršavljenje od neoprena
    By Miracle in forum Ostali oglasi
    Replies: 15
    Last Post: 01-08-14, 20:10
  4. Pojas za mršavljenje
    By DakAfcB1 in forum Sve i svašta
    Replies: 7
    Last Post: 22-05-13, 20:35

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •