Page 2 of 25 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 26 to 50 of 623

Thread: Fakultet :P

  1. #26
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    SUNNY SIDE :)
    Posts
    298
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja studiram na primijenjenim studijama menadzmenta, na ekonomskom fakultetu, smjer marketing.
    u sustini sam zadovoljna sto se tice profesora i asistenata, ali sam prilicno nezadovoljna time sto su nam semestri podijeljeni, recimo ako u jednom semestru imamo pet predmeta, pola tog semestra cemo slusati dva predmeta, a pola semestra tri. tako da u prosjeku skoro svakih 15-20 dana imamo kolokvijume, a za pojedine predmete to je nedovoljno vremena da ih pazljivo propratimo i odslusamo i prije svega naucimo nesto. zato je cesto potrebno i pored redovnog pracenja predavanja i vjezbi i redovno ucenje i citanje dodatnih literatura kako bi uspjeli da shvatimo odredjene stvari i ne naucimo ih samo onako, zbog ocjene.
    eto, toliko od mene. hvala
    "...NEKE SE NOCI NAPROSTO DOGODE, NEKE TE OCI DO SMRTI PROGONE... OTKRICU TI TAJNU..."

  2. #27
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,981
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ljiljaa View Post
    ja studiram na primijenjenim studijama menadzmenta, na ekonomskom fakultetu, smjer marketing.
    u sustini sam zadovoljna sto se tice profesora i asistenata, ali sam prilicno nezadovoljna time sto su nam semestri podijeljeni, recimo ako u jednom semestru imamo pet predmeta, pola tog semestra cemo slusati dva predmeta, a pola semestra tri. tako da u prosjeku skoro svakih 15-20 dana imamo kolokvijume, a za pojedine predmete to je nedovoljno vremena da ih pazljivo propratimo i odslusamo i prije svega naucimo nesto. zato je cesto potrebno i pored redovnog pracenja predavanja i vjezbi i redovno ucenje i citanje dodatnih literatura kako bi uspjeli da shvatimo odredjene stvari i ne naucimo ih samo onako, zbog ocjene.
    eto, toliko od mene. hvala
    a to jeste donekle tacno, ali opet sve se stize sa redvnim pracenjem. to je i meni bila muka proslih godina kad nisam zapinjao na predavanja ali sam promijenio plocu pa sad ide okej.
    mada ovo ima i svojih prednosti. nema ono da nam zaredjaju u jednoj nedelji za 5 dana 5 ispita, to bi tek muka bila

  3. #28
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,981
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by EvilCrazyLazy View Post
    Kada studirate jezike, imate predmet strasni zvan Savremeni (engleski, ruski, itd zavisno sta ucite), koji se sastoji od 5 potpredmeta kod 5 razlicitih predavaca, znaci 5 ispita, 10 kolokvijuma, a na kraju jedna ocjena.
    a to mi je poznato, imam drugaricu koja studira francuski, polaze sve ispite lagano ali joj savremeni eba majku, evo se muci 3 godine s tim, nikako da polozi dja'ola.

  4. #29
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    421
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by puppy;1198795[B

    a kako pomenu da nemate da bubate, pa koje predmete imate osim ruskog i engleskog?
    mi smo imali dosta nekih bubackih predmeta, mada sve je to zlatno pri savremenom bilo
    [/B]
    mi osim savremenog imamo samo po jedan lingvisticki predmet i knjizevnost, i to u skracenom obimu. znaci 2 savremena, 2 lingvisticka, 2 knjizevnosti, i obicno jedan izborni. vidis, to je zato jer smo mi primjenjeni, a ne akademski studij sto mene, iskreno, raduje. valjda ce nam vise ovo koristiti u praksi. a i nesto se ne kidam od zalosti sto nisam morala da bubam sociologiju :roll: mada su nesto poceli mijenjati sad, sledecim generacijama ce biti drugacije... ne znam sta i kako tacno, rece koleginica da je vidjela u informatoru.
    Let's go, Tommy... before zee Germans come.

  5. #30
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    SUNNY SIDE :)
    Posts
    298
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    a to jeste donekle tacno, ali opet sve se stize sa redvnim pracenjem. to je i meni bila muka proslih godina kad nisam zapinjao na predavanja ali sam promijenio plocu pa sad ide okej.
    mada ovo ima i svojih prednosti. nema ono da nam zaredjaju u jednoj nedelji za 5 dana 5 ispita, to bi tek muka bila
    a za to si u pravu a stvarno nista bez redovnog pracenja predavanja i vjezbi, ja sam tu tvoju dobitnu kombinaciju od pocetka primjenjivala tako da mi i ne pada sve to toliko tesko
    "...NEKE SE NOCI NAPROSTO DOGODE, NEKE TE OCI DO SMRTI PROGONE... OTKRICU TI TAJNU..."

  6. #31
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    421
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    za 5 dana 5 ispita, to bi tek muka bila
    a zamisli da ti iscjepkaju to da imas 15 ispita u 10 dana pa sve trcis kuci sa ispita da pocnes da spremas sledeci (imas citava 24h) ma blazenstvoooo kako sam sad zen. popila buster, srce oce da iskoci, do ispita jos 7,5h, plenty of time, jupiii
    Let's go, Tommy... before zee Germans come.

  7. #32
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Neverland
    Posts
    1,764
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Džajaaaaaaaaaa <3 4eva' !!!!!!!!!
    volim mjerenja i mjerne instrumente, smatram da ne može bit' dobar inženjer neko ko ne zna 120930940 šema nekakvih glupih napamet, i da je vrlo korisno što trošimo vrijeme na jedan ovakav predmet, umjesto da učimo neku TAMO elektroniku, telekomunikacije isl....
    You know the first rule of combat? Shoot them before they shoot you.

  8. #33
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    476
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by virtual View Post
    Da znas dje je sve radio.. I kakav je strucnjak - nebi tako pricao.. A to da nije lako kod njega polozit - stoji..
    Da znas za koje sam ja kuce radio i dje sam sad - ne bi ni ti tako pricao, uostalom otom-potom, za par godina sam u PG
    Here and There

  9. #34
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    476
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LittLe_N View Post
    Džajaaaaaaaaaa <3 4eva' !!!!!!!!!
    volim mjerenja i mjerne instrumente, smatram da ne može bit' dobar inženjer neko ko ne zna 120930940 šema nekakvih glupih napamet, i da je vrlo korisno što trošimo vrijeme na jedan ovakav predmet, umjesto da učimo neku TAMO elektroniku, telekomunikacije isl....
    sto jes - jes, ali, seme se ne uce napamet !
    Here and There

  10. #35
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Crnogorac Brate moj svaka ti je sveta

  11. #36
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by CRNOGORAC_FR View Post
    Da znas za koje sam ja kuce radio i dje sam sad - ne bi ni ti tako pricao, uostalom otom-potom, za par godina sam u PG
    Za koje si kuce radio kao frizer? Programerski Jevrem, samo jos da ti daju titulu akademika
    She is only here to annoy herself!

  12. #37
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    Ja sam NIKO ka shto mi samo ime kaze i obrnuto inache Ljubotinj - rijechka nahija,
    studiram na Elektro fakultet - smjer primijenjenog rachunarstva i nervira me Igor Djurovic
    sa njegovim predmetom "Principi Programiranja".
    Glavni mu je zadatak da 24 h razmislja kako studenta da zajebe i zbog toga bih mu se pokakio na glavu.
    Hvala.
    Odakle sa Ljubotinja?
    Vidim da se brat sjekirao oko toga nego je položio štreber sa 10 čini mi se.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  13. #38
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,120
    Thanks Thanks Given 
    421
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by CRNOGORAC_FR View Post
    Da znas za koje sam ja kuce radio i dje sam sad - ne bi ni ti tako pricao, uostalom otom-potom, za par godina sam u PG
    sisas li gore ili samo dolje e bih dosa

  14. #39
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    476
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Za koje si kuce radio kao frizer? Programerski Jevrem, samo jos da ti daju titulu akademika
    alaudiras li na "kolegu" mi Brkovica :lolblue::lolblue::lolblue:
    Here and There

  15. #40
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Neverland
    Posts
    1,764
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by virtual View Post
    Da znas dje je sve radio.. I kakav je strucnjak - nebi tako pricao.. A to da nije lako kod njega polozit - stoji..
    On je mnogooooo dobar programer, masu ljudi ga mrzi mada meni je on skroz ok lik. Uvijek je što se mene tiče bio korektan pri ocjenjivanju, dok me je više puta zakidao asistent na njegovim predmetima , svima dobro poznati Raković
    A što se tiče polaganja predmeta, i nije neki problem, već za veću ocjenu treba malo više truda....

    Quote Originally Posted by CRNOGORAC_FR View Post
    sto jes - jes, ali, seme se ne uce napamet !
    Ne vala...no sve logično ti dođe kako da nacrtaš koji instrument, sa pomičnim kalemom (odnosno "svitkom", osijeđela sam nad knjigom provaljujući što znači "svitak" )...
    Najuzaludniji predmet na fakultetu, a toliko muke zadaje...
    Uf da mi je da bacim onu knjigu i da ne gledam više ni Džaju ni Bega... srećna bih bila...
    You know the first rule of combat? Shoot them before they shoot you.

  16. #41
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Helou! Maj nejm iz Tijana i nemam nijedan pomenuti ranije problem, no mi je zhao ovoga N-I-K-A kad ga widim koliko se zhiw pojede oko toga ispita, pa eto...reko' da podijelim to sa wama:lolblue:

  17. #42
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by CRNOGORAC_FR View Post
    alaudiras li na "kolegu" mi Brkovica :lolblue::lolblue::lolblue:
    Aplaudiram aplaudiram
    She is only here to annoy herself!

  18. #43
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor, Montenegro, Montenegro
    Posts
    3,774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by swinger View Post
    da li neko zna koliko fakulteta cg ima ? i da li na ovim privatnim iko padne , mislim godinu
    Padaju.... jbt batalite vise s mitom privatno placeno panema padanja!
    Imate neprijatelje? Odlicno! To znaci da ste se borili za neki sopstveni stav u zivotu!

  19. #44
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja studiram ............. i najveci mi je problem sto, s vremena na vreme, ne ucim dovoljno. Nista drugo.

  20. #45
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    8,652
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja još ne studiram ali treba da se olučim koji fakultet narednih dana... SPR vs. ETR

  21. #46
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Novi, Herceg Novi
    Posts
    1,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Za razliku od svih ostalih ovde, meni je danas bilo bas dobro na faxu!!! Imali smo zadnji trocas vezbi iz Osnova elektrotehnike 2, i kada je asistent zavrsio sa zadnjim zadatkom i kada nam je pozeleo srecu na ispitu, usledio je gromoglasan aplauz oko 300 ljudi(koliko je moglo da stane u amfiteatru ) i trajao je nikih 30 sec ... ovaj lik nije znao sta ga je snaslo :P
    /

  22. #47
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by oljce View Post
    ja studiram ............. I najveci mi je problem sto, s vremena na vreme, ne ucim dovoljno. Nista drugo.
    Да није у питању пролећни синдром :-)

  23. #48
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    1,657
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cpu View Post
    Ja još ne studiram ali treba da se olučim koji fakultet narednih dana... SPR vs. ETR
    lako ces odluciti kad vidis koliko mozes vremena dnevno da izdvojis za ucenje. takodje, pitanje da li ces da radis i studiras. mislim da i te moram reci sto da izaberes ako ces manje da ucis ili da radis i ucis!!!


  24. #49
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,108
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mickey-HN View Post
    Za razliku od svih ostalih ovde, meni je danas bilo bas dobro na faxu!!! Imali smo zadnji trocas vezbi iz Osnova elektrotehnike 2, i kada je asistent zavrsio sa zadnjim zadatkom i kada nam je pozeleo srecu na ispitu, usledio je gromoglasan aplauz oko 300 ljudi(koliko je moglo da stane u amfiteatru ) i trajao je nikih 30 sec ... ovaj lik nije znao sta ga je snaslo :P
    Danas mi je bio definitivno najgori dan u godini.Sav taj trud,a nisam nagradjen ni priblizno kako sam se nadao. Prvo sam lose uradio OET 2,bruka.Izgubio sam na jednom zadatku sat vremena,jer sam se iznervirao oko sitnice(R=neograniceno,ali je meni to izgledalo besmisleno u tom trenutku,jer se trazila struja,a nema struje u susjednoj grani,pa provjeravam sve isponovo 189291893918931 puta. Dosta zadatka sam radio,ali ni na jedan nisam naletio da ima toga pa da kidam granu. Na kraj kad vise nisam imao ideja pitam asistentkinju:''Moze li pitanje?'' Ona kaze: ''NE.'' Pitam ja: ''Mozete li barem da pogledate ovo na sekundu?'' Ona:''Pogledacu sjutra,haha.''). . .totalno sam razocaran.
    Sjutra zavrsni iz matematike,dobro,to ce se lako poloziti,nisam uradio zilion zadataka 4 nothing.Pa kuci. CANT WAIT! Ko moze da izdrzi u PG po ovakvom vremenu,svaka cast. Ja ne mogu :mrgreen:
    Dobra godina,mnogo toga se naucilo,zadovoljan sam! ETF je dobro iskustvo,u svakom smislu,ko izdrzi Samo mislim da neke greske koje sam pravio na kolokvijume i ispite na odredjenim predmetima tesko mogu zaboraviti,ostaju povrede u mozgu xD
    Last edited by SpellStealer; 26-05-09 at 20:17.
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  25. #50
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Meni je prvi za 15 dana, naučiću koliko budem mogao, barem da se potrudim...Živci su mi ionako pred kraj (ne zbog faxa, nego zbog milion drugih stvari) tako da.... Nadam se najboljem...
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

Page 2 of 25 FirstFirst 12345612 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Fakultet
    By cpu in forum Software
    Replies: 94
    Last Post: 28-05-11, 20:59
  2. fakultet za turizam?
    By dada_hn in forum Primorski
    Replies: 21
    Last Post: 22-06-10, 09:40
  3. ETF Fakultet - ETR
    By cpu in forum Software
    Replies: 4
    Last Post: 26-07-08, 06:41
  4. Fakultet
    By cpu in forum Sve i svašta
    Replies: 18
    Last Post: 24-06-08, 11:19
  5. Privatni fakultet
    By Hari Krisna in forum Sve i svašta
    Replies: 1
    Last Post: 13-10-04, 21:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •