Results 1 to 18 of 18

Thread: prolongiranje izdavanja pasosa?

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,656
    Thanks Thanks Given 
    746
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    162 Posts

    Default prolongiranje izdavanja pasosa?

    Ako na zahtjevu za izdavanje pasosa pise da ce biti gotov 20.05. i onda su rekli da treba 15 dana da se ceka, a ne tada kada pise. Gdje covjek moze da se zali?

  2. #2
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Hahahahhahahahahaha.
    To je kod naše administracije sasvim normalno.
    Kad ona teta što to radi popije kafu... onda će možda da razmotri tvoj slučaj.

    Ovo je šala, naravno.
    Oduvijek sam se pitala ko je nadležan da dovodi u red radnike koji rade sa dokumentima, jer njihovo odugovlačenje samo otežava život ljudima koji od tih papira zavise.
    I ja bih se žalila na njihov rad.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  3. #3
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,973
    Thanks Thanks Given 
    530
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    335 Posts

    Default

    vjerovatno im kompjuterski izbaca taj datum , a sad je period kad se vade pasosi za exkurzije pa vjerovatno ne mogu da stizu da odrade sve u datom roku
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  4. #4
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,973
    Thanks Thanks Given 
    530
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    335 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Hahahahhahahahahaha.
    To je kod naše administracije sasvim normalno.
    Kad ona teta što to radi popije kafu... onda će možda da razmotri tvoj slučaj.

    Ovo je šala, naravno.
    Oduvijek sam se pitala ko je nadležan da dovodi u red radnike koji rade sa dokumentima, jer njihovo odugovlačenje samo otežava život ljudima koji od tih papira zavise.
    I ja bih se žalila na njihov rad.
    mozda ti radnici i nisu toliko krivi , njima je posao da uzmu tvoja dokumenta i da ih proslijede ako su kompletna
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  5. #5
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    wherever whores go
    Posts
    3,308
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Mislim da postoji varijanta da ti brze daju pasos ako ti treba za poslovno putovanje , pa vidji sa t-comom da ti izdaju nekakvu potvrdu...
    Kreč, kolica i mešalica.

  6. #6
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    mozda ti radnici i nisu toliko krivi , njima je posao da uzmu tvoja dokumenta i da ih proslijede ako su kompletna
    Ne kažem ja da su krivi oni koji preuzimaju dokumenta, već oni koji ih procesuiraju, ... mada, zašto je procedura toliko komplikovana - zašto ne bismo odnosili dokumenta direktno kod onih koji ih izradjuju?
    Ja sam za to da zaposle više ljudi pa da sva dokumenta (lične, vozačke, pasoši, potvrde itd) budu na vrijeme gotove a ne kao do sad.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  7. #7
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    1,657
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sad su, rekla bih, malo zakomplikovali vadjenje dokumenata

    ja sam ih vadila prije godinu dana i morala sam da izvadim svoje drzavljanstvo i izvod iz maticne knjige rodjenih

    prije 2 mjeseca moj brat je vadio nova dokumenta i trazili su mu pored ovog jos i drzavljanstvo jednog od roditelja


  8. #8
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Ne kažem ja da su krivi oni koji preuzimaju dokumenta, već oni koji ih procesuiraju, ... mada, zašto je procedura toliko komplikovana - zašto ne bismo odnosili dokumenta direktno kod onih koji ih izradjuju?
    Ja sam za to da zaposle više ljudi pa da sva dokumenta (lične, vozačke, pasoši, potvrde itd) budu na vrijeme gotove a ne kao do sad.

    hahahahahah vrh, kad bih ih predavala direktno kod onih koji ih izradjuju tek ne bi nikad zavrsila jer dok bi prosla kroz sigurnosne provjere, ostala bi cijeli dan,jer tamo se nalaze podaci gradjana, prazna dokumenta, tako da tamo ne moze uci obican gdradjanin u personalizacionu salu. A neki put stvarno se dese i problemi sa sistemima koji personalizuju, to su jako pametne masine i neki put nije lako pronaci gresku, tako da to moze malo zadrzati proceduru oko izdavanja. Ali to se rijetko desava.

  9. #9
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,973
    Thanks Thanks Given 
    530
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    335 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Girl_from_Tomici View Post
    sad su, rekla bih, malo zakomplikovali vadjenje dokumenata

    ja sam ih vadila prije godinu dana i morala sam da izvadim svoje drzavljanstvo i izvod iz maticne knjige rodjenih

    prije 2 mjeseca moj brat je vadio nova dokumenta i trazili su mu pored ovog jos i drzavljanstvo jednog od roditelja
    nebi trebalo da je tako, jer ako nema neko od roditelja drzavljanstvo onda ga ne mozes imati ni ti , nego su tvome bratu mozda trazili drzavljanstvo nekog od roditelja da bi on dobio drzavljanstvo
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  10. #10
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sale View Post
    Ako na zahtjevu za izdavanje pasosa pise da ce biti gotov 20.05. i onda su rekli da treba 15 dana da se ceka, a ne tada kada pise. Gdje covjek moze da se zali?

    ako nemas neku vezu utulio si ga

  11. #11
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    1,657
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    nebi trebalo da je tako, jer ako nema neko od roditelja drzavljanstvo onda ga ne mozes imati ni ti , nego su tvome bratu mozda trazili drzavljanstvo nekog od roditelja da bi on dobio drzavljanstvo
    moj brat je odavno punoljetan i ima dokumenta sa kojima je prosao dosta yemalja, sto ynaci da ima drzavljanstvo jer da ga nije imao tada ne bi dobio dokumenta. kako mi kasnije neko rece, sad je skoro uvedeno da se trazi drzavljanstvo jednog od roditelja da bi se potvrdilo tvoje

    p.s. ako traze nekom ko prvi put vadi dokumenta drzavljanstvo nekog od roditelja, da bi potvrdili to je ok. ali traziti drzavljanstvo nekog od roditelja nekome ko mijenja dokumenta ..... uzaludnja rabota!


  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,656
    Thanks Thanks Given 
    746
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    162 Posts

    Default

    Hvala na predlogu, vec imam pasos i potrebnu vizu. Pitanje je bilo na osnovu problema koji ima neko drugi.

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    UnDeRgRoUNd
    Posts
    3,253
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    e moj sale..odje se doslo do zaposljavanja ljudi i tandara mandara...sta je bio problem ustvari ?
    Viktorija Badza! um zu sehen,dich nacktauf dem Nordpol !

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,656
    Thanks Thanks Given 
    746
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    162 Posts

    Default

    Pomjerili su rok za izdavanje, bez ikakvog objasnjenja. Iako na zahtjevu pise "odluku o vasem zahtjevu mozete podici 20.05."

    Nista sada, prosao Praznik i zdravo...

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,656
    Thanks Thanks Given 
    746
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    162 Posts

    Default

    Pasos tek sada izdat (uz zakasnjenje od 2 mjeseca). Datum izdavanja je naveden 20.05... ocekivano... sta da covjek pomisli? Da je pasos 2 mjeseca stajao u kutiji...

  16. #16
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    e pa stvarno nevjerovatno...meni je mladje dijete u maju vadilo pasos za neku ekskurziju do Dubrovnika, i bukvalno za par dana je sve bilo gotovo. I nijesu trazili nista izuzev izvoda iz knjige drzavljana i iz MKR. Ne znam sto ce im drzavljanstvo roditelja kad ne mozes bit upisan u knjigu drzavljana ako ti roditelji nijesu drzavljani?!
    uz to mi je dijete maloljetno i jedino smo i cojak i ja morali s njim i da predamo i da podignemo pasos.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,399
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    nemaju obrazaca valjda, ja evo cekam jesec dana , za 15-tak bi trebao da bude gotov
    FIZIIIIIIII !!!

    Isto su me pitale STOTINE i ponavljam STOTINE hiljada studenata! ETO!

  18. #18
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    22
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    losa ili mala administracija ima i pozitivne strane... konkretno mislim na pravosudje na odsjek za saobracajne kazne cini mi se da sam gledao na nekoj od televizija i iz licnog iskustva da procesuiraju samo 20% laksih prekrsaja tipa pojas, ugasena svijetla, upotreba mobilnog u toku voznje...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Cijena izdavanja trosobnog stana u centru?
    By Igi in forum Centralni
    Replies: 12
    Last Post: 07-02-08, 13:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •