Results 1 to 6 of 6

Thread: 2 network kartice

  1. #1
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    324
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Unhappy 2 network kartice

    Drustvo pomagajte,
    Imam dvije mrezne kartice u kompjuteru i treba ih setirat tako da imam dva odvojena bezicna sistema a da su svi konektirani na internet.Da pojasnim.Trenutno imam (u otvaranju je) internet club koji ima 15 kompjutera i server i svi su spojeni "wireless" preko D-Linka DSL-2641B.Za kontrolu svih kompjutera koristim software TrueCafe (odlican je).IP adrese su fiksne i izgledaju ovako: server IP:192.168.1.1 Default Gateway:192.168.1.2 a ostali kompjuteri "clients" od 192.168.1.100...do.......192.168.1.115.E sad na drugu mreznu karticu trebam spojit "wireless access point" DWL-2100AP koji ce mi sluzit za one koji dodju sa svojim laptopovima i zele se konektirat na internet a ujedno da budu kontrolirani sa istim software-om TrueCafe (koji vec ima tu mogucnost).Adresa "access pointa" je 192.168.0.50.PITANJE: KAKO IZVRSITI PODESAVANJE DRUGE MREZNE KARTICE T.J. KONFIGURACIJU WIRELESS NETWORKA, A DA NE DODJE DO KONFLIKTA, I DA SISTEM RADI NORMALNO.Unaprijed HVALA HVALA HVALA...
    Last edited by sfinga; 07-05-09 at 14:50.

  2. #2
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    324
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Question ????

    Pomagajteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!! !!!!
    Hvala

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,702
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    234
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Cek ako dobro kapiram, imas neki server (192.168.1.1) koji je preko UTP povezan na D-Link DSL router (192.168.1.2). Malo cudna adresna shema, ali dobro.

    Imas neke racunare koji su preko WiFi spojeni na taj router (192.168.1.100-115).

    Ti sada zelis da na drugu NIC povezes neki drugi AP (ne kapiram zasto), da bi mogao da prihvatis korisnike sa laptopovima.

    1. Zasto ne koristis taj isti WiFi D-Link DSL Router?
    2. Ako vec hoces/moras, onda daj drugi SSID toj drugoj mrezi.

    A SSID na D-Linku sakrij i stavi enkripciju (za tih 15 kompjtuera).

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,702
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    234
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Valjda sam ukapirao, hoces da odvojis mrezu zbog naplate WiFi za ove sa laptopom... nema tu konflikta, probaj ovako kao sto sam vec napisao.

  5. #5
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    324
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default wi-fi

    Hvala sale ,probat cu tako ali problem je u tome sto su svi kompjuteri kontrolirani sa software-om koji imam,za konektiranje im potreban samo ID i pasword koga software izbaci,tako bi trebalo bit i sa laptopovima, ali kad AP stavim IP adresu npr 192.168.0.51 i gateway 192.168.1.2 i setiram u TruCafe-u opciju Wi-fi billing,incoming trafic, outgoing trafic i URL log onda mi onih preostalih 15 compa ne mogu na internet.Nisam neki profi sto se tice svega toga zato sam i trazio pomoc.

  6. #6
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    310
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sfinga View Post
    Hvala sale ,probat cu tako ali problem je u tome sto su svi kompjuteri kontrolirani sa software-om koji imam,za konektiranje im potreban samo ID i pasword koga software izbaci,tako bi trebalo bit i sa laptopovima, ali kad AP stavim IP adresu npr 192.168.0.51 i gateway 192.168.1.2 i setiram u TruCafe-u opciju Wi-fi billing,incoming trafic, outgoing trafic i URL log onda mi onih preostalih 15 compa ne mogu na internet.Nisam neki profi sto se tice svega toga zato sam i trazio pomoc.
    Na prvom portu kompjutera sa 2 porta turi internet, a drugi povezi sa hub-om i na taj hub turi ta 2 AP-a. Tako, svaki saobracaj prolazi kroz gateway, tj tvoj kompjuter, imacesh potpuni uvid sta i kako ljudi skidaju.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. home network pitanje
    By darijan in forum Hardware
    Replies: 8
    Last Post: 09-02-09, 19:35
  2. Network - Pomoc
    By Stivi in forum Hardware
    Replies: 48
    Last Post: 01-02-09, 21:47
  3. program za wireless network
    By massacre in forum Software
    Replies: 9
    Last Post: 25-09-08, 10:09
  4. Wireless Network
    By Ego_and_his_own in forum Internet
    Replies: 107
    Last Post: 06-03-06, 20:22
  5. Pro Evolution Soccer 5 - NETWORK ???
    By Sick-Boy in forum Game Server CG
    Replies: 4
    Last Post: 26-12-05, 17:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •