Page 6 of 79 FirstFirst ... 23456789101656 ... LastLast
Results 126 to 150 of 1973

Thread: rekli su o ljubavi;citati,odlomci....;)

  1. #126
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default



    "... ljudi život provedu tražeći ljubav, žele je, trebaju, traže i uglavnom je ne nađu. Ali jednom, jednom u stotinu godina ti se dogodi, baci ti se u krilo, zalupa ti na vrata i kaže ˝ evo me, uzmi me, tvoja sam.˝ I kad ti tako dođe, kako se možeš okrenuti od nje? Kako joj možeš reći ˝ne sad, možda poslije˝ ? Kako možeš riskirati kad znaš da možda više nikada neće biti takve prilike?"


    Danielle Steel



    "Tiha voda brijeg roni..."

  2. #127
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    PG
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "Ponajčešće ljubav znači rat. Borba u kojoj svako nastoji da ščepa za vrat onog drugog. Sastoji se od ljubomore, posjedovanja, pripadanja, čak u odnosima koji izgledaju najširokogrudniji. Kao u svim drugim bitkama i u ovoj padaju žrtve. Uvijek postoji jedan koji voli više nego drugi, jedan koji pati, drugi, koji pati zato što nanosi patnju. Na sreću, ne pate uvijek jedni te isti, pa odnos može da se preokrene. Ali, postoji i izvjesna nježnost koja nam pomaže da prihvatimo onog drugog, a koja se sastoji od povjerenja i dostojanstva. No, žalosno je što ljudi uvek nastoje da dobiju na jednoj strani ono što su izgubili na drugoj. Malo ih je koji su zadovoljni položajem i svojim materijalnim stanjem. Oni pokušavaju da to nadoknade na račun drugih u svojim ljubavnim odnosima, jer žele nešto da se ušićari. Dobija se, dok sve ide svojim tokom. Osim toga, u ljubavnim odnosima postoje „smicalice" kojima se možemo poslužiti, te ostaviti partneru da posumnja da li ga uopšte volimo. Meni je to odvratno. Postoji, takođe, jedan prirodan, razuman odnos koji potvrđuje činjenica da ako neko s vama živi, s vama spava i smije se – s vama, onda vas zacijelo i voli, pa onda čemu sumnjati da će prvom prilikom da otprhne...?"

    (Francoise Sagan)

  3. #128
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    "Pružio sam joj šoljicu, oci su nam se srele i zastale da malo popricaju, i moram priznati da mi je tad vec bila draga na sasvim odreden nacin.
    - Vidiš? Srušili su Zid...
    Seo sam pored nje, još je mirisala na trideseti maj sedamdeset osme, poželeo sam da je poljubim u vrat, i mislim da ni njoj ne bi bilo jako krivo.
    Ipak ne...
    Odlucio sam da ce, za pocetak, biti sasvim dovoljno da kažem nešto lepo.
    - Ti cuti... Taj Zid je obicna baštenska ograda u odnosu na bedeme koje si ti srušila oko mene..."

    Tri posleratna druga
    Зашто ме мрзиш што волим Шешеља?


  4. #129
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default


    "Ostao sam u mraku kao da sam oslepeo
    jer te moje oci vise ne pronalaze.
    Nejasna uzurbanost dana
    za mene je sad samo zavesa koja te skriva.
    Gledam u nju nadajuci se da ce se dici
    jer je iza nje ostao moj zivot,
    srz i susta zakonitost moga zivota
    A ipak i moja smrt-."



    "Tiha voda brijeg roni..."

  5. #130
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    In your head now...
    Posts
    1,601
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "Šta tvoja tuga čini dok ti spavaš? Budna je i čeka. A kad izgubi strpljenje, ona te budi."
    Ivo Andrić
    Last edited by makica-pakica; 07-07-10 at 12:40.
    "Prepoznaćeš me po ćutanju.
    Večni ne razgovaraju."

  6. #131
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default


    "Ljubav je smiješna ili tužna, tiha ili luda, dobra ili loša stvar - ali prekrasna... I prekrasno je pokušati, propao ili ne"...

    J. Burke, 1947.



    "Tiha voda brijeg roni..."

  7. #132
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Dok god volimo nekoga zbog njegovih vrlina, to nije ništa ozbiljno. Ali kad ga počnemo ljubiti zbog njegovih mana, onda je to ljubav.
    (Sasa Gitri)

  8. #133
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    "Mozda je ljubav skrivena u ceznji, sjeti , osami i snovima,mozda je skrivena u dugim nocima
    u kojima smo plakali s povodom i bez povoda, cekajuci sve ili nista, nadajuci se nekome ili mozda sebi."



    "Tiha voda brijeg roni..."

  9. #134
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default


    Što sam bivao stariji, sve manje su me ispunjavala sitna zadovoljstva koja mi je život pružao i sve jasnije sam shvatao gde treba tražiti prave izvore radosti i smisla.

    Naučio sam da biti voljen ne znači ništa, a da je voljeti sve, da je sposobnost da osjećamo ono što daje vrijednost i i ljepotu našem postojanju. Gdje god bi se na zemlji pojavilo ono što se može nazvati srećom, bilo je satkano od emocija.

    Novac nije ništa, moć nije ništa. Mnogi imaju i jedno i drugo, a ipak su nesrećni. Ljepota nije ništa, vidio sam lijepe muškarce i lijepe žene koji su bili nesrećni uprkos svojoj ljepoti. Ni zdravlje nije sve; svako je zdrav ko se tako osjeća; bilo je bolesnika punih volje za životom koji su je njegovali do samog kraja i bilo je zdravih koji su venuli mučeni strahom od patnje.

    Ali sreća je uvijek bila tamo gdje je neko umio da voli i živio za svoja osjećanja; ako ih je njegovao, ako ih nije gazio i potiskivao, ona su mu donosila zadovoljstvo. Ljepota ne pruža radost onome ko je posjeduje, već onome ko umije da je voli i da joj se divi.

    Herman Hese



    "Tiha voda brijeg roni..."

  10. #135
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima dosta odlomaka iz dnevnika Sv.carice Aleksandre Fjodorvne o braku i porodičnom životu,a samim tim i o ljubavi,jer je brak ime za ljubav.Nešto najljepše i najčistije što sam mogao da pročitam,onako iskreno samo kako žena to može.

    Сваки човјек је - мали бог у блату.

  11. #136
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by emanuil View Post
    Ima dosta odlomaka iz dnevnika Sv.carice Aleksandre Fjodorvne o braku i porodičnom životu,a samim tim i o ljubavi,jer je brak ime za ljubav.Nešto najljepše i najčistije što sam mogao da pročitam,onako iskreno samo kako žena to može.


    Divno Imas zelenu od mene



    "Tiha voda brijeg roni..."

  12. #137
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default


    ..."Ne znam kakva je sad,ja je pamtim po ljepoti.
    I po izrazu patnje na licu,kakvo vise nikad nisam vidio,niti sam dugo mogao da zaboravim,jer sam tu patnju prouzrokovao.
    Zbog te zene,jedine koju sam volio u zivotu,nisam se ozenio.
    Zbog nje,izgubljene,zbog nje otete,postao sam tvrdji i zatvoreniji prema svakome.Osecao sam se poharan,i nisam davao ni drugima ono sto nisam mogao dati njoj.
    Mozda sam se svetio sebi i ljudima,nehotice i ne znajuci.
    Boljela me,odsutna.
    A onda sam zaboravio,zaista...ali je sve bilo kasno.
    Steta sto moju neistrosenu njeznost nisam dao ma kome-roditeljima,bratu,drugoj zeni.
    Ali,mozda to govorim bez razloga,sad,svodeci racune.
    Jer i nju sam ostavio i otisao na vojnu,ne zaleci,a pozalio sam kad nista vise nisam mogao izmjeniti"...


    M.selimovic/odlomak/Dervis i smrt



    "Tiha voda brijeg roni..."

  13. #138
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    ..."U jesen sam joj predlozio da se vencamo.Iskreno sam to zelio.nisam mogao zamisliti da ce biti nekako drugacije,ali sam posteno rekao da sam rdjava prilika,nemam nista niti ima izgleda da cu ikada imati,i ne dobija mnogo udajom za mene.Mozda nije pravo sto joj to nudim,ali mi ljubav daje pravo da budem nepravedan.Voljecu je,i necemo imati nista,je li joj to dovoljno.
    Ali ona je jos ludja od mene.Voljecemo se,rekla je ozbiljno,a to je mnogo,to je sve.Nista mi drugo ne treba.Nasalio sam se da nam u pocetku sigurno nece biti lijepo,a poslije,kad joj dosadim,snalazicemo se kako znamo,osvjezavacemo nasu ljubav,kao stari Dzezer,koji se tri puta rastajao i ponovo vjencavao sa svojom zenom.
    Bez potrebe je mucio i sebe i nju-pobunila se Tijana.Trebao je da nadje zenu s kojom se nece nikada rastati.Ili da zivi sam.Ni haljinu ne valja krpiti,a kamoli ljubav"...


    M.S-Tvrdjava



    "Tiha voda brijeg roni..."

  14. #139
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    over the rainbow...
    Posts
    549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "Kako su ljudi nesavrseni. U svemu. Ne mogu da zive sami, postoje samo kao jedna polovina. Drugu traze u zeni u drugom covjeku u lazi. Potrebna mi je ta druga polovina a o njoj nista ne znam. Drugi covjek je zatvorena kutija i nista iz njega nece izaci ako to on ne zeli. Mi mozemo da stojimo pred tajnom danima, nista nam se nece otkriti. Nepotpuni smo a zatvoreni. Postali smo neprirodni, odvojili smo se od sebe kakvi smo bili nekad, ko zna kakvi, izgubili smo nevinost. Ljudi misle zlo jedan drugom. Trebali bi da se vratimo prirodi i njenoj cistoti. Postajao je neki filozof koji je to predlagao ljudima. Nisu ga poslusali."

    Mesa Selimovic - Ostrvo
    The taste was sweeter...

  15. #140
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor, Montenegro, Montenegro
    Posts
    3,774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "Baš kao što je postojao prvi trenutak kada je neko protrljao dva parceta drveta i napravio varnicu, postojao je i prvi trenutak kada se osetila radost, i prvi put za tugu. Neko vreme, nova osecanja stalno su se stvarala. Zelja je nastala rano, kao i kajanje. Kada se tvrdoglavost prvi put osetila, proizvela je lancanu reakciju, stvarajuci osecanje ozlojedenosti sa jedne, i otudenje i usamljenost sa druge strane. Moguce da je izvesno vrckanje bokovima oznacilo radanje ekstaze; munja je izazvala prvi osecaj straha. Suprotno logici, osecaj iznenadenja nije odmah rodjen. Nastao je tek kada su ljudi imali dovoljno vremena da se naviknu na stvari kakve jesu. Moguce da je najstariji osecaj na svetu - osecaj ganutosti. Kada su jednom poceli da osecaju, ljudi su zeleli da osete još više, dublje, uprkos tome koliko je nekad bolelo. Ljudi su postali zavisni od osecanja. Izmišljene su nove vrste radosti, zajedno sa novim vrstama tuge: vecno razocaranje u zivot kao takav, olakšanje zbog neocekivanog izbavljenja, strah od umiranja.
    Cak i sada, sva moguca osecanja još ne postoje. "

    Nikol Kraus - "Istorija ljubavi"
    Imate neprijatelje? Odlicno! To znaci da ste se borili za neki sopstveni stav u zivotu!

  16. #141
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Thumbs up

    ...Jer Ljubav ne znaci biti nepomican kao pustinja, niti lutati svetom kao vetar, niti sve posmatrati izdaleka kao ti. Ljubav je sila koja preobrazava i pobosljava Dusu Sveta. Kada sam prvi put u nju prodro, ucinilo mi se da je savrsena. Ali kasnije sam shvatio da je ona odraz svih stvorenja i da ima svoje ratove i svoje ...strasti. Dusa Sveta se hrani nama, a zemlja na kojoj zivimo bice bolja ili losija shodno tome koliko smo mi dobri ili losi. I tu stupa na scenu snaga ljubavi, jer kad volimo, uvek zelimo da budemo bolji nego sto jesmo.....



    "Tiha voda brijeg roni..."

  17. #142
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Thumbs up


    "Analiza ubija ljubav.
    Zato je nauka tako hladna.
    I zato se i ne govori o lepoti znanja no samo o korisnosti znanja.
    Zaljubljen čovek ne pita ni za rod, nit' za godine, ni za bogatstvo svoje ljubljene. I oduhovljena duša, to jest duša u ljubavnom plamenu prema Bogu, vrlo se nerado upušta u analizu Boga.
    Ljubav otpušta intelekt kao nepotrebnog špijuna.
    Ali zato sjedinjuje tri luča u jedno – um, srce i dušu – i pali ih u jedan plamen!"

    Vladika Nikolaj
    Velimirovic



    "Tiha voda brijeg roni..."

  18. #143
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    2
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ...ljubav nije osjecanje, ona je samo jos jedno od mnogobrojnih stanja uma...
    Ali se definitivno moze svrstati u one teze
    bbn


  19. #144
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default


    ˝Ljubav mora doći odjednom, s grmljavinom i sijevanjem, kao nebeski orkan koji se obruši na čovječji život,
    uzdrma ga, kida volju, kao lišće i odnosi cijelo srce u ponor... ˝



    "Tiha voda brijeg roni..."

  20. #145
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor, Montenegro, Montenegro
    Posts
    3,774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "Bio bih i plocnik po kome gazis dok graciozno koracas gradom, mada znam da nikada ne spustas pogled ka meni, a i zasto bi gledala izlizani, prljavi plocnik koji i stari cistac ujutro sa mukom gleda... Ali ako je to potrebno da ti budem blizu, pristajem da budem i star, i izlizan i prljav...Mnogi ljudi su me gazili, mnogi su me opekli gaseci opuske na meni, i taman kada sam pomislio da ce me ljudi zauvijek gaziti i zaboravljati, pojavia si se TI, koja hodas tako njezno,oprezno, pazeci da ne zaglavis petu svoje stiklice medju moje oronule i dotrajale ploce, kao da si znala gdje me najvise boli i nikada me nisi povrijedila... Vratila si mi vjeru, dala mi snagu da izdrzim i da opstanem u ovom surovom svijetu bezosjecajnosti. Sjeti se, kad sjutra krenes u nove pobjede, tako poletna i puna zivota, da sam ti ja, najobicniji plocnik,zahvalan sto koracas Zemljom. Sjeti se, dok budes zurila na tramvaj, da bar na tren spustis pogled i nasmjesis se, jer bas tada, negdje, neko, razmislja o tebi i moli se da budes srecna..."
    Imate neprijatelje? Odlicno! To znaci da ste se borili za neki sopstveni stav u zivotu!

  21. #146
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Biti zaljubljen ne znači nužno i voljeti. Biti zaljubljen je određeno stanje; voljeti je čin. Stanje podnosimo, za čin se odlučujemo.
    Denis de Rougemont


    When in doubt, make a fool of yourself. There is a microscopically thin line between being brilliantly creative and acting like the most gigantic idiot on earth. So what the hell, leap!
    Cynthia Heimel
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  22. #147
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Cetinje-Podgorica
    Posts
    3,111
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ljubav je samo rijec,i nista vise..u to sam se uvjerio
    " Ko te kara,nek ti piše pjesme! "


  23. #148
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by __1-v-4-n__ View Post
    Ljubav je samo rijec,i nista vise..u to sam se uvjerio
    Zasto otkrivas tajnu, cuvanu hiljadama godina Ivaneeeeeeeeeeeeeeee
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  24. #149
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    en la taverna del ...
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja cu jedan stih napisat odje

    "pero amor es palabra"

  25. #150
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by __1-v-4-n__ View Post
    Ljubav je samo rijec,i nista vise..u to sam se uvjerio
    Nije ne, nego nesto najljepse sto moze bit'! U to ces se uvjeriti



    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

Page 6 of 79 FirstFirst ... 23456789101656 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Citati velikana is prošlosti
    By Vuksanovic in forum Religija i filozofija
    Replies: 18
    Last Post: 16-05-12, 14:51
  2. Filmski citati o ljubavi...
    By Artemis in forum Ljubav
    Replies: 8
    Last Post: 22-12-08, 14:23
  3. Sta su rekli...
    By Smirnoff_ice in forum Ljubav
    Replies: 115
    Last Post: 09-12-04, 02:49
  4. ODLOMCI IZ DJELA NIKOLE MODRUŠKOG
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 0
    Last Post: 18-11-04, 14:36

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •