Page 4 of 79 FirstFirst 123456781454 ... LastLast
Results 76 to 100 of 1973

Thread: rekli su o ljubavi;citati,odlomci....;)

  1. #76
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    "Usamljenost nije u tome što smo sami, nego u tome, što ne postoji ništa za čim čeznemo."

    Stendal



    "Tiha voda brijeg roni..."

  2. #77
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    4,604
    Thanks Thanks Given 
    1,123
    Thanks Thanks Received 
    247
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    “Real love is more than a physical feeling. If there's even the slightest doubt in your head about a guy, then forget about it. It's not real.”

    Ethan Embry


    “Love comes when manipulation stops; when you think more about the other person than about his or her reactions to you. When you dare to reveal yourself fully. When you dare to be vulnerable.”

    Dr. Joyce Brothers
    " čini se da iz rana raste cvijeće... "

  3. #78
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    "Ako postoji nesto sto umijem,onda umijem da volim.
    Mozda to i nije nesto narocito,ali sam ponosna zbog toga.
    Naucila sam to onako kako pas lutalica nauci da pliva kad ga strpaju
    u vrecu od jute s ostatkom okota i bace u rijecnu maticu.
    Jedina sam koja je,van svih ocekivanja,prezivjela.S kricima davljenika u usima morala sam da naucim
    da volim.
    Nisam potonula.
    Izasla sam ma obalu.
    Volim.
    Drugi ljudi nose svoju tugu u srcu.Nevidljiva,ona ih iznutra nagriza.
    Moj spas je bilo to sto svoju tugu nosim spolja,gdje niko ne moze da je ne primijeti...
    "



    "Tiha voda brijeg roni..."

  4. #79
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default


    ...“Podigla je glavu, dotakla mi lice vrhom nosica...zadrhtala...i zazmurila...kao da zeli da me udahne...
    a onda je Veliki Kaput skliznuo sa ramena...osjetio sam njene prste na ledjima...
    zagrlio sam je najneznije sto sam znao...i pustio da me razmaze onim visnjama...”



    "Tiha voda brijeg roni..."

  5. #80
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    In your head now...
    Posts
    1,601
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Paolo Koeljo- "Jedanaest minuta" iz Marijinog dnevnika

    -Ljubav ne može da se vodi u svako doba. Postoji skriveni sat u svakome od nas, i da bi se vodila ljubav kazaljke sata obe osobe treba da pokazuju isti čas u isto vreme. To se ne dešava svakodnevno. Onome ko voli nije potreban seks da bi se osećao lepo. Dve osobe koje su zajedno, i koje se vole, treba da izjednače svoje satove, strpljivo, uz igre, i "pozorišne" predstave , sve dok ne shvate da je seks mnogo više od susreta; to je "zagrljaj" u genitalnom delu tela.

    -Ljubav nije u drugome, već u svakom od nas i mi je sami u sebi budimo. Međutim, da bismo je probudili, potreban nam je drugi. Univerzum jedino ima smisao ukoliko imamo nekoga s kim ćemo deliti svoja osećanja.
    "Prepoznaćeš me po ćutanju.
    Večni ne razgovaraju."

  6. #81
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    In your head now...
    Posts
    1,601
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kratka poučna priča nepoznatog autora o mudrosti, ljubavi, ludosti.
    Ljudske osobine igraju žmurke.

    Jednom davno, svi ljudski osećaji i svi ljudski kvaliteti našli su se na jednom skrivenom mestu na Zemlji.

    Kada je dosada zevnula treći put,ludost je, uvijek tako luda, predložila: "Hajdemo se igrati skrivača! Tko se najbolje sakrije, pobednik je među osećajima." intriga je podigla desnu obrvu, a radoznalost je, ne mogavši prećutati, zapitala: "Skrivača? Kakva je to igra?"

    "To je jedna igra", započela je objašnjavati ludost, "u kojoj ja pokrijem oči i brojim do milion, dok se svi vi ne sakrijete. Kada završim sa brojanjem, polazim u potragu, i koga ne pronađem, taj je pobednik."

    Entuzijazam je zaplesao, sledilo ga je oduševljenje.
    Sreća je toliko skakala da je nagovorila sumnju i apatiju koju nikada ništa nije interesovalo. Ali, nisu se svi hteli igrati.

    Istina je bila protiv skrivanja, a i zašto bi se skrivala? Ionako je uvek, na kraju, svi pronađu. Ponos je mislio da je to glupa ideja, iako ga je zapravo mučilo što on nije bio taj, koji se setio predložiti igru. Oprez nije hteo reskirati.

    "Jedan, dva, tri..." počela je brojati ludost.


    Prva se sakrila lijenost, koja se kao i uvijek, samo bacila iza prvog kamena na putu. Vera se popela na nebo, zavist se sakrila u senu uspeha koji se mučeći popeo na vrh najvišeg drveta.

    Velikodušnost se nikako nije mogla odlučiti gde se sakriti, jer joj se svako mesto činilo savršenim za jednog od njenih prijatelja. Lepota je uskočila u kristalno čisto jezero, a sramežljivost je provirivala kroz pukotinu drveta. Krasota je našla svoje mesto u letu leptira, a sloboda u dahu vetra. Sebičnost je pronašla skrovište, ali samo za sebe!

    Laž se sakrila na dno okeana (laže, na kraju duge), a požuda i strast u krater vulkana.Zaborav se zaboravio sakriti, ali to nije važno.

    Kada je ludost izbrojala 999.999, ljubav još nije pronašla skrovište,jer je bilo sve zauzeto. Ugledavši ružičnjak, uskočila je, prekrivši se prekrasnim pupoljcima. "Milion", zavikala je ludost i započela svoju potragu.

    Prvu je pronašla lenjost, iza najbližeg kamena.

    Ubrzo je začula veru kako raspravlja o teologiji s Bogom, a strast i požuda su iskočile iz kratera od straha. Slučajno se tu našla i zavist, i naravno uspeh, a sebičnost se nije trebalo ni tražiti. Sama je izletela iz svog savršenog skrovišta koje se pokazalo pčelinjom košnicom.

    Od tolikog traženja ludost je ožednela, i tako u kristalnom jezeru pronašla lepotu . Sa sumnjom joj je bilo još lakše ,jer se ona nije mogla odlučiti za skrovište ,pa je ostala sediti na obližnjem kamenu.

    Tako je ludost, malo po malo, pronašla gotovo sve.

    Talent u zlatnom klasju žita, teskobu s u izgoreloj travi, laž na kraju duge (laže, bila je na dnu okeana), a zaborav je zaboravio da su se uopšte ičega igrali.

    Samo ljubav nije mogla nigde pronaći.

    Pretražila je svaki grm i svaki vrh planine i kada je već bila besna, ugledala je ruzičnjak.

    Ušla je među ruže, uhvatila suvu granu i od besa i iznemoglosti počela udarati po prekrasnim pupoljcima. Odjednom se začuo bolan krik. Ružino je trnje izgrebalo ljubavi oči.Ludost nije znala što učiniti. Pronašla je pobednika, osećaj nad osećajima, ali ljubav je postala slepa.

    Plakala je i molila ljubav da joj oprosti i naposletku odlučila zauvek ostati uz ljubav
    i pomagati joj.

    Tako je ljubav ispala pobednik nad osećajima, ali je ostala slepa, a ludost, ludost je prati gde god ide
    "Prepoznaćeš me po ćutanju.
    Večni ne razgovaraju."

  7. #82
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    "...Kad se zaljubis to je privremeno ludilo,nastupi poput potresa a onda se umiri.A kada se umiri moras odluciti.Moras otkriti je li vam se korijenje isprepletalo tako da je nezamislivo vise ga ikad razdvojiti.Jer to je ljubav.
    Ljubav nije zadihanost.Nije uzbudjenje.Nije zudnja za parenjem svakog trenutka u danu.Nije zamisljanje nocu da ti ljubi svaki dio tijela.To je zaljubljenost,ono sto svako od nas moze sebe uvjeriti.Sama ljubav je ono sto preostane kad zaljubljenost izgori..."



    "Tiha voda brijeg roni..."

  8. #83
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    4,604
    Thanks Thanks Given 
    1,123
    Thanks Thanks Received 
    247
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    When we meet someone and fall in love, we have a sense that the whole universe is on our side... And yet if something goes wrong, there is nothing left! How is it possible for the beauty that was there only minutes before to vanish so quickly? Life moves very fast. It rushes from heaven to hell in a matter of seconds.

    Anyone who has lost something they thought was theirs forever finally come to realize that nothing really belongs to them.

    Passion: it can be used to describe the beauty of an earth-shaking meeting between two people… It's there in the excitement of the unexpected, in the desire to do something with real fervor, in the certainty that one is going to realize a dream. Passion sends us signal that guide us through our lives, and it's up to me to interpret those signs.

    .
    Really important meetings are planned by the souls long before the bodies see each other.

    We all have a clock inside us, and in order to make love, the hands on both clocks have to be pointing to the same time… If you love another person, you don't depend on sex act to feel good. Two people who live together and love each other need to adjust the hands of their clocks, with patience and perseverance, until they realize that making love is more than just an encounter, it is genital 'embrace'.
    " čini se da iz rana raste cvijeće... "

  9. #84
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "Ljubav je jedina stvar koja se umnožava kad se deli."
    Vesna Krmpotić


    "Voljeti znači u tuđoj sreći naći svoju sopstvenu."
    K. Lajbnic


    "Prvi znak istinske ljubavi u mladića je stid, a u devojke smelost."
    V. Igo


    "Ne možeš govoriti o ljubavi prema svima ako nisi bar jednom voleo."
    Ibzen


    "Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo."
    Tagora


    "Prepreke su ono što čini ljubav zanimljivom. Ko još nikada nije sleteo stepenicama, kome još leđa nisu isprašena i kome nikada posuda vode nije prolivena po glavi, taj je ne poznaje."
    J. Hestroj


    "Sto se duže ko opire, tim silnija je želja zatim za ljubavlju." Balzak
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  10. #85
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Lat/Lon: 44.9°N 13.9°E
    Posts
    1,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "Have you ever been in love? Horrible isn't it? It makes you so vulnerable. It opens your chest and it opens your heart and it means that someone can get inside you and mess you up.. Love takes hostages. It gets inside you. It eats you out and leaves you crying in the darkness, working its way into your heart. It hurts. Not just in the imagination. not just in the mind. It's a soul hurt, a body hurt, a real gets inside you and rips you apart pain. I hate love."

    - Neil Gaiman
    Pa kad se svoj gospodi daš,
    zadnji ples je valjda naš...

  11. #86
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Argonaut View Post
    "Have you ever been in love? Horrible isn't it? It makes you so vulnerable. It opens your chest and it opens your heart and it means that someone can get inside you and mess you up.. Love takes hostages. It gets inside you. It eats you out and leaves you crying in the darkness, working its way into your heart. It hurts. Not just in the imagination. not just in the mind. It's a soul hurt, a body hurt, a real gets inside you and rips you apart pain. I hate love."

    - Neil Gaiman
    Sandman,nešto najbolje što se desilo stripu.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  12. #87
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    4,604
    Thanks Thanks Given 
    1,123
    Thanks Thanks Received 
    247
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    "Ljubav ne znaci biti nepomican kao pustinja, niti lutati svetom kao vetar, niti sve posmatrati iz daleka. Ljubav je sila koja preobrazava i poboljsava Dusu Sveta. Kada sam prvi put u nju prodro, ucinilo mi se da je savrsena. Ali kasnije sam shvatio da je ona odraz svih stvorenja i da ima svoje ratove i svoje strasti. Dusa Sveta se hrani nama, a zemlja na kojoj zivimo ce biti bolja ili losija shodno tome koliko smo mi dobri ili losi i tu stupa na scenu snaga ljubavi, jer kad volimo, uvek zelimo da budemo bolji nego sto jesmo!"
    "Alhemicar" - Paolo Koeljo


    " čini se da iz rana raste cvijeće... "

  13. #88
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default


    "Cekati. To je bila prva lekcija koju sam naucila o ljubavi. Dan se zavuce u nedogled, pravis hiljadu planova, zamisljas sve moguce razgovore, odlucujes promeniti svoje ponasanje u odredjenim stvarima - i postajes sve nestrpljiviji, ceznjiviji, sve dok voljeni ne dodje.
    A onda vise ne znas sta bi rekao. Ti sati cekanja pretvorili su se u napetost, napetost je presla u strah, a strah cini da se sramimo izraziti osecanja."



    "Tiha voda brijeg roni..."

  14. #89
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Kako da ti kazem da me omamljuje i najmanja slutnja tvog mirisa, da bi me, kad bih te imao i hiljadu puta, videla jos zanesenijeg jer imao bih tada nadu i secanje, a sada je to tek zudno iscekivanje."

    ``Honoré de Balzac``



    "Tiha voda brijeg roni..."

  15. #90
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    "Ti sve razumeš. Konačno jedinstvo. Patiš, uživaš, voliš, besniš, ljubiš, smeješ se. Rođeni smo za isto. Puni želje za otkrićem i ljubavi prema otkrivenom, skrivenom i boli što ga uvek gubimo.
    Lep si. Tvoju lepotu ja ti dajem. Naoružaj se protiv svega što te ne oslobađa. Pobuni se protiv svega što te okiva. Ti voliš sebe. Voli me kao centar. Kao sebe.
    Čuj me, miluj me onim što tražiš i onim što si našao.
    Idem ka tebi i ka sebi.
    Kao svaka dobra pesma."

    Frida Kalo



    "Tiha voda brijeg roni..."

  16. #91
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    "Zovem se Dora Maar.
    Upoznala sam jednog čovjeka.
    Bio je genij.
    Bio je život.
    Bio je razdor.
    Tražio je da ga slijedim ne okrečući se.
    Ako se danas vraćam na ono što je bila naša ljubav, to je samo zato što je taj čovjek upravo umro.
    On je Picasso.
    NAKON NJEGA MOGU UPOZNATI SAMO BOGA !"

    Dora Maar o Picassu



    "Tiha voda brijeg roni..."

  17. #92
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default


    "Želio sam te danima, želio godinama; I želja je bivala sve veca, a onda sve manja; I umirao sam pomalo od želje i beznadja; I umro sam sasvim i više me nema; A želja je moja uvijek živa ostala, i bez mene živi, u zraku izgubljena."

    Nikola Milicevic



    "Tiha voda brijeg roni..."

  18. #93
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    4,604
    Thanks Thanks Given 
    1,123
    Thanks Thanks Received 
    247
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    "Jedina važna stvar, kada budemo odlazili, bit će tragovi ljubavi što ćemo ih ostaviti za sobom."
    Albert Schweitzer
    "

    Zločin je mrziti djevojku koju si jednom volio; takav završetak priliči divljačnim duhovima. Dovoljno je biti ravnodušan: onaj ko mržnjom završava ljubav, ili još voli, ili će mu biti teško prekinuti."
    Ovidije


    " čini se da iz rana raste cvijeće... "

  19. #94
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,107
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prelijep topic sa toliko divnih misli.

    Evo i od mene nesto, tj. od Miroslava Antica:

    Da li je istina ono sto pise u Kalevali:
    "Ruka sto daje, uvek je iznad ruke koja prima?"
    Da li je istina ono sto govore u Basri:
    "Ljubav je kao senka. Ako trcis za njom, nikad je ne
    ces stici. Ako joj okrenes ledja pratice te".

    Neko je negde rekao i hvala mu:
    "Da bi se istinski volelo, treba odrasti do deteta".

    Nasmej se zato ako ti kazu da si mali covek.
    Nema male srece i male bolesti. Nema male
    kradje i male smrti. Nema malog rata niti
    malog postenja. Nema maloga prijatelja i
    male tajne.

    Nema maloga coveka i male ljubavi.

    2.

    Ne okreci mi nikad ledja da bih te voleo.

    Secam se tvojih prvih zuba. Secam se tvojih
    prvih koraka. Secam se: Decja bolnica u Novom Sadu.
    Sedim kraj tvog kreveta i molim
    sve na svetu da mi ne umres.
    I ostao si ziv.

    Ni Bog nam nije verovao tih dana. Ni priroda.
    Ni ljudi. Verovala je samo nasa ogromna ljubav.
    Verovala je samo tvoja ruka u mojoj ruci,
    dok je kao kucica slikala azurnu svetlost po mojim dlanovima.

    3.

    Mi se prevrcemo naglavce kao pescani sat.
    I menjamo se jedan s drugim.

    Dobices jednog dana dublji glas. Poceces
    da se brijes. Ozenices se i zaposliti. Imaces
    svoju decu i pricaces im svoje bajke.
    A ja cu biti sve detinjastiji i bezazleniji.

    Prepoznaces me po tome kako naivno verujem
    da cu vecito ziveti, opcinjen unutrasnjim govorom
    poput drevnoga boga Ptaha,
    koji je prvo smislio ceo svet u sebi, zatim
    izdahnuo okolo svoje neverovatne misli,

    i tako,ogromnom mastom, sam u Nicemu,
    jedini,oziveo sve ono sto je jos bilo nestvoreno.

    4.

    Onda ce doci sve naglo: moji poslednji zubi.
    I odmah posle toga: moji poslednji koraci.
    Na kraju: neka bolnica u ko zna kojem gradu.
    Sedi kraj moga kreveta u neko ovakvo vece
    makar samo sat ili pola sata.
    Bice to sasvim dosta za sve proklete godine.

    I neka moja ruka bude u tvojoj ruci.I neka kao
    kichica naslika onaj isti pitomi svetlosni znak
    na tvojim dlanovima, znak da ti nikad nisam,
    nikad okrenuo ledja da bi me postovao i voleo.

    Ljubav je kao snaga: ako je vise trosis, vise ces
    je i imati.

    5.

    Kad bi ptice ovako umele da vole, kao ja,vec
    bi se pretvorile u vetar. Kad bi potoci ovako
    umeli da vole, kao ja, vec bi postali okeani.

    Kad bi prostori ovako umeli da vole, kao ja, vec
    bi postali beskonacnost. Kad bi vreme ovako
    umelo da voli, kao ja, vec bi se pretvorili u
    vecnost.

    Kad bi zemlja ovako umela da voli, kao ja, vec
    davno bi bila zvezda.
    Od smijeha pravim saksofon,
    od sunca pravim put,
    a ti si moj šofer.

  20. #95
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,107
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Balasevic

    "Kišica je zavela strogi policijski čas u Njegoševoj...
    Gurkajući se oko mesta na kalendaru kao Cigančići oko praznog mesta u prvom redu
    bioskopa, Oktobar i Novembar su malko protresli gusto sito oblaka, prosejavši samo one najsitnije
    kapi na ispruženu bronzanu ruku gnevnog spomenika pred Gradskom Kućom...
    Zvanično bi se, možda, i moglo izjaviti da je vladala tišina, ali ta tišina je za moj ukus ipak
    bila preglasna, na ivici vibracije, učinilo mi se?
    Ova varoš se, izgleda, i ne gasi više? Ostaje uključena na nekoj potmuloj frekvenciji, kao da
    radi u leru svu noć, čekajući promenu na nebeskom semaforu...
    Pučina opustelog trga odjednom je potpuno sludela moj kompas, bio sam tako zagubljen da je
    izgledalo prosto nemoguće da postoje samo četiri strane sveta? Odoka sam izračunao najdužu
    dijagonalu, nadajući se da ću se do njenog suprotnog kraja nekako setiti gde sam to pošao?
    Sa katedrale se odronilo jedno "plong", ali to nije bio pravi udarac zvona...
    Verovatno je, preturajući po policama na gluvom crkvenom tavanu, zvonar nehotice pomeno
    tučak velikog mesinganog avana?
    Pola jedan, jedan ili pola dva?
    Svašta je to moglo da znači...
    Ali, svejedno...
    Anamaria će ionako tek za sedam godina napuniti taj trenutak...
    Dobra mera vremena između nas?
    Sedam godina su kofer u koji može stati strašno puno stvari. Ako umeš da pakuješ, naravno...
    To što meni ne trebaju više neke sitnice koje njoj trebaju sve više, ne daje mi pravo da je
    nagovaram da ih ne trpa unutra...
    Njen kofer, na kraju krajeva...
    Poznao sam u sebi pepeo vatre koja se u njoj tek rasplamsala, ali nisam pokušavao da je
    odvratim...
    Do pepela se i stiže jedino preko vatre...
    Nema tih reči koje mogu nadomestiti šibanje godina u lice, ni od najbolje priče ne može se
    isplesti mreža za hvatanje vremena...
    Za sedam jeseni, koji minut posle pola jedan, jedan ili p'ola dva, i ona će negde zastati pod
    zamuckujućim plavim neonom sa reklame iznad izloga prodavnice modne obuće...
    I onda će znati...
    Dah uspomene pažljivo će oduvati prašinu sa smešne stare ogradice od posesivnosti koju sam
    jednom uzalud dizao oko skrivenog senovitog vrta u kom su pupile njene ambicije...
    Uzdahnuće, predosećam?
    Čestice sjaja rastopiće joj se načas u pogledu, kao odraz udaljenih zvezda na vodi...
    Biće sama, nadam se?
    Jer, tad će se u ritmu njenog pulsa možda pojaviti ona uznemirena i ključna sinkopa koju sam
    poslednjih dana uzalud osluškivao u odjecima naših tišina...
    Da...
    I onda će znati da je jedina koju sam ikad voleo...
    Da sam sve druge voleo tamnom stranom srca...
    Štedeći se...
    Učeći se kako ću najbolje voleti nju... Kada je konačno nađem..."
    Od smijeha pravim saksofon,
    od sunca pravim put,
    a ti si moj šofer.

  21. #96
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default



    "Tamo gdje se volimo nikad nije noc"....



    "Tiha voda brijeg roni..."

  22. #97
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Evo sto je o ljubavi rekla Pekinshka Patka : ))

    Ljubav su laži iskrene i duge
    Ljubav su noći zaboravljene tuge
    Ljubav su laži stare ili nove
    Ljubav je ruka koja ruku zove

    Ljubav smo ti i ja

    Ljubav su reči koje mnogo znače
    ljubav su lica imena i pesme
    Ljubav je pogled i usne koje traže
    U ljubavi opšta pravila ne važe

    Ljubav smo ti i ja
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

  23. #98
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Love is an ugly business, my friend. Ugly business. And yet, we live for it. - Denny Crane

  24. #99
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    In your head now...
    Posts
    1,601
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    P.S. Spremi se, jer kad budem prolazio kroz Bolonju, dolazim po tebe i vodim te sa sobom.

    Nikolo Amanti (Dolazim po tebe i vodim te sa sobom)
    "Prepoznaćeš me po ćutanju.
    Večni ne razgovaraju."

  25. #100
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default


    "...Ne bojim se ja zuba, zubi su mekši od usana
    Zubi ujedaju za trenutak, usne za ceo život..."


    Mika Antic



    "Tiha voda brijeg roni..."

Page 4 of 79 FirstFirst 123456781454 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Citati velikana is prošlosti
    By Vuksanovic in forum Religija i filozofija
    Replies: 18
    Last Post: 16-05-12, 14:51
  2. Filmski citati o ljubavi...
    By Artemis in forum Ljubav
    Replies: 8
    Last Post: 22-12-08, 14:23
  3. Sta su rekli...
    By Smirnoff_ice in forum Ljubav
    Replies: 115
    Last Post: 09-12-04, 02:49
  4. ODLOMCI IZ DJELA NIKOLE MODRUŠKOG
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 0
    Last Post: 18-11-04, 14:36

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •