Page 61 of 79 FirstFirst ... 115157585960616263646571 ... LastLast
Results 1,501 to 1,525 of 1973

Thread: rekli su o ljubavi;citati,odlomci....;)

  1. #1501
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ursa Minor
    Posts
    2,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    "Ona je bježala od mene, a ja sam je slijedio. Sakrivala se, a ja sam tražio. Nije htjela da me pogleda u oči, a ja sam tražio taj pogled. Znala je da nisam taj, i ja sam znao da nam ne ide, ali htio sam suprotno. I još uvijek je tražim. I još uvijek je želim…..... Još uvijek je nemam…"
    Last edited by mok4; 18-03-14 at 22:22.
    Ad astra.

  2. #1502
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    601 East 54th NY
    Posts
    4,779
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    'Podelili smo ceo razgovor u jednom pogledu.'
    I don't get lucky. I make my own luck.

  3. #1503
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    86
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    .. Sanjam te, skoro svaku noc.
    Citala sam da se mozak snovima resava viska informacija.
    Kakva ironija..
    Ti si visak.

  4. #1504
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Exclamation

    "...Znam te oduvijek, i vidio sam te ne jedanput, ako ne cijelu a ono u dijelovima što sam ih sastavljao sastavljajući sebe, želeći da te vidim cijelu a ne očekujući da je to moguće, iako sam znao da postojiš.

    Stvarale su te moje želje, mnoge želje, kako da te ne stvore?

    Nastala od želja, nisi ni zlo ni dobro, već ljepota za sve koji smo te željeli, zato ničija.

    Svi smo ti jednaki, jer smo te svi rodili, i ne možeš biti ničija, jer nećeš biti san.

    Smij se, rođena u noćima bez snova, u noćima snova, nastala u pustoši bez tebe i u čežnji da budeš, satkana iz mrakova i straha da dan neće svanuti, spasavana iz mnogih potopa žudnjom da postojimo, smij se i budi, ne nestaj iz našeg oka, kao što ne nestaješ iz naše želje..."

  5. #1505
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    "..Ne znam kakva je sad, ja je pamtim po ljepoti.

    I po izrazu patnje na licu kakvo nikad više nisam vidio, niti sam dugo mogao da ga zaboravim, jer sam tu patnju ja prouzrokovao.

    Zbog te žene, jedine koju sam volio u životu, nisam se oženio.

    Zbog nje, izgubljene, zbog nje, otete, postao sam tvrđi i zatvoreniji prema svakome: osjećao sam se poharan, i nisam davao ni drugima što nisam mogao dati njoj.

    Možda sam se svetio sebi, i ljudima, nehotice, i ne znajući.

    Boljela me, odsutna.

    ...Šteta što svoju neistrošenu nježnost nisam dao ma kome, roditeljima, bratu, drugoj ženi. Ali možda to govorim bez razloga, sad, svodeći račune."

  6. #1506
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ursa Minor
    Posts
    2,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    "Izbjegavam ulice kojima prolazi, okrećem glavu od zajedničkih poznanika, ne pitam nikoga za nju... A znam, kad bih je sreo, krenuo bih za njom, i sutra bih se opet pokajao. Kad bih je sreo, poželio bih je opet, i ponovo sve prošao. A kraj je uvijek isti. Vrati me u stvarnost u kojoj nema mjesta za nas. Nikada previše za rastanak, uvijek premalo za nas..."
    Ad astra.

  7. #1507
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svesti citav svemir u samo jednu osobu - to je ljubav. ( -Victor Hugo- )
    Ljepota bez inteligencije je remek-djelo naslikano na papirnoj maramici. ;)

  8. #1508
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    601 East 54th NY
    Posts
    4,779
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    'Ti si moje omiljeno sve.'
    I don't get lucky. I make my own luck.

  9. #1509
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    "Ljubav odoleva vremenu koje sve otima. Nikada nije istinski voleo onaj ko misli da je ljubav prolazna" (Johan Volfgang fon Gete)
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  10. #1510
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ursa Minor
    Posts
    2,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    “Nije u tom času poželeo da je prigrli, nego je to poželeo još čim ju je video, a u tom času je samo bio opasno blizu da to i učini, no, vrlo dobro je znao da u okolnoj gužvi ima bar dvoje njih koji bi time mogli biti neizlečivo povređeni.”
    Ad astra.

  11. #1511
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ljubav je poezija čula. (Balzak)
    Last edited by nihil; 30-03-14 at 11:06. Reason: ispravka prevoda
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  12. #1512
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Paulo Koeljo o ljubavi:

    "Ljubav je nesto sto pokrece inteligenciju i kreativnost, nesto sto nas prociscava i oslobadja." (Zahir)

    "Ljubav je bolest od koje niko ne zeli da ozdravi. Koga ona napadne, taj ne zeli da se spase, a ko pati ne zeli da se leci." (Zahir)

    "Ljubav je divlja snaga. Kad pokusavamo da je ukrotimo, ona nas unistava. Kad pokusavamo da je zatocimo, ona nas zarobljava. Kad pokusavamo da je razumemo, ostajemo izgubljeni i zbunjeni." (Zahir)

    "Iz razlicitih priroda radja se ljubav. Iz suprotnosti ljubav crpe snagu. Kroz sukobe i preobrazaje, ljubav se cuva." (Zahir)

    "Ljubav nije u drugome, vec u svakom od nas i mi je samo u sebi budimo. Medjutim, da bismo je probudili, potreban nam je drugi. Univerzum jedino ima smisao ukoliko imamo nekoga s kim cemo deliti svoja osecanja" (Jedanaest minuta)

    "Citavog zivota shvatala sam ljubav kao neku vrstu dobrovoljnog ropstva. To je laz: sloboda postoji jedino kada je prisutna ljubav. Onaj ko se potpuno predaje, ko se oseca slobodnim, taj voli celim bicem. A ko voli celim bicem, oseca se slobodnim. U ljubavi niko nikoga ne moze da povredi; svako od nas je odgovoran za ono sto oseca i ne mozemo drugog da krivimo za to. Niko nikoga ne gubi, jer niko nikoga ne poseduje. To je istinsko iskustvo slobode: imati najvazniju stvar na svetu a ne posedovati je."
    (Jedanaest minuta)

    "U zivotu ima stvari koje, bez obzira iz kog ugla ih posmatramo, ostaju stalno iste, vrede podjednako za sve ljude. Kao, na primer, ljubav" (Veronika je odlucila da umre)
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  13. #1513
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    86
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    .. Zato što mi je ona jedina preostala zvezda na tom poodavno prežaljenom provincijskom nebu promašaja. Zato što mi je ona jedini svitac sa tog, na silu, zaboravljenog puta koji se sa svih strana ravnao sa porazima. Jedina slutnja vredna pomena. Jedini poraz vredan divljenja. Znak prepoznavanja, različitosti.. Dokaz da sam uopšte postojao u tom vremenu, da sam živeo u tom gradu, u tom zatvoru, gde ništa nije postojalo i živelo. Dokaz da sam radio nešto pametno naspram svih gluposti, svega, naspram bačenog vremena zalud žrtvovanog ko zna kome i ko zna zašto..


  14. #1514
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kad bih birao mjesto, birao bih neko drugo...Sjećanja su čudo...Živim nekada u njima, kada stignem...putujem puno, toliko da se pitam gdje pripadam...kome pripadam ?

    Dugo nisam svraćao, ništa više nije isto...mislim da izbjegavam stol pun prošlosti..vjerovatno je to..a ni ja više nisam isti................

    Uživaš li još u bijelom grožđu kada se vratiš sa posla...u mirisu pjene?



    Zaturio sam negdje broj zvijezda na tvojim leđima...zaboravljam.... Da me prisjetiš?

  15. #1515
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ursa Minor
    Posts
    2,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    "Uspavao sam emocije za neka bolja vremena, za neki bolji život, za neke bolje ljude…"


    Pričaću ti jednog dana kako sam tebi pisao, a svi osim tebe čitali…
    Ad astra.

  16. #1516
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Umoran sam...umoran je moj grad, moja ljubav...Ostavljam ti dušu pod nogama.
    Presahli su izvori, nestali oblaci...slikam prazno nebo...goli kamen... Reci, reci mi: Nedostajem li ti kad si sama?

    Zar ne znaš da samo rijetki danas nisu slijepi ? Gledam te srcem, rukama.. kradem od svih....
    Pišem ti, tkam riječi u bijeli papir... Reci, reci mi: Koliko je bilo prije mene..prije mene.. dobrih, zlih...?

    Zašto su ti lažne zvijezde, crte na dlanu? Zašto je vino prokislo? Nevjero.....

    Zašto me nisi spasila ? Skrila od crnih sjena ? Nevjero, zašto nas nije sad bar petoro ?

    ..........
    Naću mir u daljinama, pustim otocima....u zloj sudbi što me ubi...
    Nevjero........

  17. #1517
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    "Stvaraš novi život u ovom svijetu i uplašena si...Sve je na tvojim plećima...

    Ćutiš...Ćutiš, a plakala bi da imaš snage...

    Meni je svijet igralište i zbog toga me još više mrziš.

    Tako bi me rado okrivila za sve..

    Podsjetnik sam za izgubljenu budućnost...punu igračaka i dalekih svjetova koje nećeš vidjeti.. Podsjetnik sam na tvoju lakomislenost...

    Ne brini izdržaćeš.

    ...Šta ako cvijeće poklanjam drugoj ? Šta ako život ti nije bajka? Niko ti ništa nije ni obećao...a i da jeste opet bi po svom...

    Izdržaćeš...ako sam u šta siguran, siguran sam da ćeš izdržati.."

  18. #1518
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    4,604
    Thanks Thanks Given 
    1,123
    Thanks Thanks Received 
    247
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Onda je Sanja zauvek nekuda iscezla. Niko ne zna kuda ? I tek onda, kada je vise nije bilo, ona poce strasno da nedostaje Vanji. Svaka stvar ga je podsecala na nju… Njene lutke, krevetac, male merdevine, globus po kome je putovala, lavovi u zarkoj Africi, dzez iz Njujorka, ruske pesme, prsten, male rolsue, sve… Jednostavno, Vanja nije znao kako da nastavi zivot bez nje. Sve one lepotice za kojima se nekada okretao na ulici, za kojima je ceznuo i koje je sanjao, izgledale su mu nekako trapavo, suvise velike i ruzne. Uz to, smetalo mu je sto vicu kad govore. Sada je ceznuo samo za Sanjom. Osecao je da se nalazi negde blizu njega, samo nije mogao da je vidi. Uzalud je kupio veliko povecalo, pa cak i mikroskop- Sanja kao da je propala u zemlju ! Dok ga je jos sluzio vid penjao se na krov kuci i trazio je na nebu.

    I zamislite sve zvezde iz Sanjinog jata ponovo su bile na broju ! Mozda je ona njena tamna zvezda na kolenu, koja se godinama pretvarala da je mladez, odvela Sanju natrag, na nebo ? Ko zna ? Vanja onda poce da je trazi u bajkama i svi su se cudili sta jedan star covek trazi u knjizarama po odeljenjima za decu ? Trazio je po ilustracijama, prevrtao i okretao listove, ali nikako nije mogao da je pronadje. I znate sta ? On je jos uvek trazi… Lako cete ga poznati po tome sto uvek ide pognute glave, polako, korak po korak i gleda pred noge da slucajno ne zgazi Sanju. Svi oni, koji traze nesto vazno, nesto dragoceno, nesto sto su davno izgubili, kroacaju na isti nacin. Poznacete ih po tome sto ih na ulici nista drugo ne zanima : samo gledaju ispred sebe, samo gledaju i traze, traze…

    A mozda je Sanja jos uvek sa Vanjom? Mozda je toliko sitna, kao najsicusnije zrnce zvezdane prasine zalutalo na planetu Zemlju ? Mozda mu je u kosi, u uhu, mozda mu je u zenici oka, pa mu zato svetle oci : mozda je zaista tamo, samo sto on to ne moze da zna ?

    " čini se da iz rana raste cvijeće... "

  19. #1519
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Uvek sam se plašio da ti tepam . Plašio se uvek da ti kosu držim u ruci . Prestrašen bio da naglo možeš da se okreneš i da mi uhvatiš nežno oko na svom vratu.
    Jer sam glupavo verovao da ću ako ti ruku na rame stavim , da ću ako ti prstima čelo dodirnem , da ću ako ti u tople oči grudi slijem, da ću izgubiti sebe.

    Sad kad si otišla imam sebe, isuviše.

  20. #1520
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Samotan lutam večernjim ulicama.
    Na svakom uglu, visoko, svjetiljka sja:
    Stotinu uglova, stotinu svjetiljaka.
    Al' nigdje nema tebe… Tebe nema.




    (D. Tadijanović)

  21. #1521
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    - A. Gviri: “Dokle god volimo nekoga zbog njegovih vrlina, to nije ništa ozbiljno. Kada počnemo voleti nekoga zbog njegovih mana, to je onda ljubav.“
    - Isidora Sekulić: „Ljubav je među teškim stvarima ovog života najteža.”
    - Emil Zola: „Kad neko nema ono što voli, onda mora da voli ono što ima.”
    - Viktor Igo: “Čudna stvar, prvi znak istinske ljubavi kod mladića je stid, a kod devojke smelost.”
    - Latinska poslovica: “Voleti, a ne biti voljen isto je što i odazvati se, a da te niko ne zove.”
    - Nepoznati autor: “Suština ljubavi nije pronaći savršenu osobu već voleti nesavršenu. Prava ljubav nema srećan završetak, ona jednostavno nikad ne prestaje.”
    - Oskar Vajld: “Kada živimo u ljubavi, više nas ne vodi nagon da dokažemo nešto drugima ili da oborimo nečiji rekord. U ljubavi, naše najdublje biće se raduje što moše da bude ono što jeste.”
    - Erih From: “Nezrela ljubav kaže: Volim te jer mi trebaš. Zrela ljubav kaže: Trebaš mi jer te volim."
    - Viktor Igo: “Svesti čitav svemir samo u jednu osobu - to je ljubav.”
    - Leonardo da Vinči: “Velika ljubav proizilazi iz velikog saznanja voljene stvari, a ako je malo poznaješ, malo ćeš je, ili je uopšte nećeš moći voleti.”
    - Džordž Gordon Bajron: “Svi smo mi rezultat ljubavi i zanosa.”
    Last edited by Raquel; 13-04-14 at 23:24.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  22. #1522
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    "Voljeću te kao sebe.

    Ili ne, to je malo, voljeću te više.

    Voljeću te kao potrebu koju sam sam sebi stvorio, čuvaću te kao talisman protiv svih životnih uroka, poput divljaka, stajaćeš oko mene kao zid, iznad mene kao krov, oko mene kao toplina. "



    (Mesa S.)

  23. #1523
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ''Pa ipak ti su susreti tek kratka radovanja, jer znam: na nekom raskršću neću te videti više.''

  24. #1524
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Je li to sve što ostaje od ljubavi? I šta uopšte ostaje posle nje?
    Telefonski broj koji lagano bledi u sećanju. Čaše sa ugraviranim monogramima ukradene u „Tri lađara”. Posle ljubavi ostaje običaj da se belo vino sipa u dve čaše i da crte budu na istoj visini. Posle ljubavi ostaje jedan sto u kafani kod „Znaka?” i začuđeni pogled starog kelnera što nas vidi sa drugima.
    Posle ljubavi ostaje rečenica: „Divno izgledaš, nisi se ništa promenila…” i „Javi se ponekad, još imaš moj broj telefona”.
    I neki brojevi studentskih soba u kojima smo spavali ostaju posle ljubavi.
    Posle ljubavi ostaju tamne ulice kojima smo se vraćali posle ljubavi. Posle ljubavi ostaju melodije sa radija koje izlaze iz mode. Ostaju znaci ljubavne šifre: „Ako me voliš, započni sutrašnje predavanje sa tri reči koje će imati početna slova mog imena”. Ušao je u amfiteatar i rekao: „U našoj avangardi…” Poslao mi je poljubac.
    Posle ljubavi ostaje tvoja strana postelje i strah da će neko iznenada naići. Klak – spuštena slušalica kada se javi tuđi glas. Hiljadu i jedna laž.
    Posle ljubavi ostaje rečenica koja luta kao duh po sobi: „Ja ću prva u kupatilo!” – i pitanje: „Zar nećemo zajedno?”
    Ovaj put ne.
    Posle ljubavi ostaju saučesnici: čuvari tajni koje više nisu nikakve tajne. Prepune pepeljare i prazno srce. Navika da se pale dve cigarete, istovremeno, mada nema nikoga u blizini. Fotografije snimljene u automatu, taksisti koji nas nikada nisu voleli.
    Posle ljubavi ostaje povređena sujeta. Metalni ukus promašenosti na usnama.
    Posle ljubavi ostaju drugi ljudi i druge žene.
    Posle ljubavi ne ostaje ništa. Katastrofa!



  25. #1525
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    "...U jutro sam kao lud..žalim za njom ako mi dođe na tren..žalim sebe. Selica sam slomljenih krila. Oni slični meni su odletjeli odavno. Neće se vratiti, znam.

    Šta bih bez klavira? Nema bjeline bez njegovih tipki. Sve je sivo. Od njih ću sebi košulju skrojiti, crne ću u vatru baciti. Ljutiće se anđeli znam...ako, kakva su vremene nije me sram..."

Page 61 of 79 FirstFirst ... 115157585960616263646571 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Citati velikana is prošlosti
    By Vuksanovic in forum Religija i filozofija
    Replies: 18
    Last Post: 16-05-12, 14:51
  2. Filmski citati o ljubavi...
    By Artemis in forum Ljubav
    Replies: 8
    Last Post: 22-12-08, 14:23
  3. Sta su rekli...
    By Smirnoff_ice in forum Ljubav
    Replies: 115
    Last Post: 09-12-04, 02:49
  4. ODLOMCI IZ DJELA NIKOLE MODRUŠKOG
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 0
    Last Post: 18-11-04, 14:36

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •