Page 1 of 5 12345 LastLast
Results 1 to 25 of 115

Thread: Konzulati...

  1. #1
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Konzulati...

    Moram postaviti ovu temu...
    Ne mogu da vjerujem da jedna drzava, nebitno jel to kao u ovom slucaju srbija,trazi nekoliko konzulata u nasu zemlju...mislim nemaju konzulata u evropskim elikim zemljama toliko a ne u cg...Traze HN,B.POLJE,NIKSIC,Pljevlja,a moguce i Tivat...
    I sad ce mi neko reci pa sta???To nije neki Politicki potez????
    Ma daj...Mislim da neki politicari u srbiji potcjenjuju nase ljude i gradjane...da sam predsjednik,poslao bih im fax...''ne moze'' imate ambasadu u Podgorici,do pljevalja vam treba 3 sata kolima,do herceg novog 2 ipo,niksica pola sata...itd...''
    Nema potrebe da postoje konzulati u vise gradova...
    prijatno
    :)

  2. #2
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    877
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne vidim razlog zasto bi to nekom smetalo..
    BTW Imaju namjeru da ostvare "dobru saradnju" [definisacu to tako - mada su oni to drugacije rekli] sa nama i sa hrvatima... Ne vidim u tome nista lose..
    virtual_activity_for_cool_reality

  3. #3
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by virtual View Post
    Ne vidim razlog zasto bi to nekom smetalo..
    BTW Imaju namjeru da ostvare "dobru saradnju" [definisacu to tako - mada su oni to drugacije rekli] sa nama i sa hrvatima... Ne vidim u tome nista lose..
    Ne vidim ni ja lose u tome da smo velicine francuske...ali crna gora prijatelju...tamo vamo svudje si za 2 sata dobrim autom...ne vidim razlog te svrhe...pojasni mi...
    :)

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Konzulat Hrvatske je u Kotoru, a ambasada u Podgorci.

    Ovo prvo služi hrvatslim državljanima koji su najbrojniji u Boki, a ovo drugo služi za ostvarivanje diplomatskih kontakata. Konzulat je servis građana, a ambasada Vlade.

    Kada političko tijelo jedne zemlje otvara političko predstavništvo jeste politički potez.
    Normalno je da se jedna država brine o svojim državljanima/sunarodnicima i da im se približi. Zato postoji potreba za konzulatom Srbije na sjeveru, a možda i na jugu. Konzulat u Herceg Novom naprimjer bio od pomoći pradajz turistima koji i dalje dolaze u Crnu Goru.
    Hari Krisna: -bez trolovanja laganja i ostaloih podmetanja kao i visestrukih naloga

  5. #5
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MonterO View Post
    Konzulat Hrvatske je u Kotoru, a ambasada u Podgorci.

    Ovo prvo služi hrvatslim državljanima koji su najbrojniji u Boki, a ovo drugo služi za ostvarivanje diplomatskih kontakata. Konzulat je servis građana, a ambasada Vlade.

    Kada političko tijelo jedne zemlje otvara političko predstavništvo jeste politički potez.
    Normalno je da se jedna država brine o svojim državljanima/sunarodnicima i da im se približi. Zato postoji potreba za konzulatom Srbije na sjeveru, a možda i na jugu. Konzulat u Herceg Novom naprimjer bio od pomoći pradajz turistima koji i dalje dolaze u Crnu Goru.
    Ok shvatam...ali ali ali...od tih 32 % srba po zadnjem popisu..od njih 32 % 91 godine je bilo samo 9 % srba koji su se pisali kao srbi...pa mi sad neko treba objasniti kako je neko ko je bio obrazovan 90 godine i bio punoljetan pisao se kao cg,a sad posle 10 godina pise se kao srbin...
    znaci po toj logici,iskrenosti i pravog znacaja ko je sta po nacionalnosti...dodjosmo do toga da ne treba srbima bez ambasada u cg tj podgorici...

    zato smtram d aje ovo neki srpski politicki trik,a ne iskrena briga o svojim zemljacima,od 32 % a od tih 32% 21% niti je bila kad u srbiji niti ima rodjaka npr niti kuce u srbiji..jel shvatas
    :)

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Pusti ljude da se pisu kako se pisu. Cim se moraju pisat i dokazivat znaci da ne znaju sto su
    She is only here to annoy herself!

  7. #7
    Join Date
    May 2007
    Posts
    2,399
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DzoniS View Post
    Ok shvatam...ali ali ali...od tih 32 % srba po zadnjem popisu..od njih 32 % 91 godine je bilo samo 9 % srba koji su se pisali kao srbi...pa mi sad neko treba objasniti kako je neko ko je bio obrazovan 90 godine i bio punoljetan pisao se kao cg,a sad posle 10 godina pise se kao srbin...
    znaci po toj logici,iskrenosti i pravog znacaja ko je sta po nacionalnosti...dodjosmo do toga da ne treba srbima bez ambasada u cg tj podgorici...

    zato smtram d aje ovo neki srpski politicki trik,a ne iskrena briga o svojim zemljacima,od 32 % a od tih 32% 21% niti je bila kad u srbiji niti ima rodjaka npr niti kuce u srbiji..jel shvatas

    Zašto su se ti ljudi 1991 pisali kao Crnogorci a zašto 2003 kao Srbi?
    Svi znaju odgovor ali se prave lu..
    -1991 ogromna većina Crnogoraca nije negiralo srpsko porijeklo, te je smatrala da ako se piše Crnogorcem da se podrazumjeva da su u širem smislu Srbi!
    -2003 21% Crnogoraca iz 1991 se piše Srbima 2003 jer se sada Crnogorci i Srbi smatraju potpuno različitim narodima koji imaju zasebnu tradiciju, običaje, prošlost...
    Da ih nebi identifikovali sa tim Crnogorcima koji nemaju ništa zajedničko sa Srbima( Jevrem Brković, Novak Adžić, Ranko Krivokapić), deklarisali su se drugačije od njih!
    Zbog potenciranja razlike između Crnogoraca i Srba i njihove nesličnosti , dobijeno je za 12 godina 21% novih Srba!
    Libertas

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Ne lupetaj
    She is only here to annoy herself!

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sinišam, tačno tako.

    NSX, lupetanje je kad čovjeku koji pokuša da izrazi svoje stav lakonski odgovoriš " ne lupetaj". I, ako ljudi koji imaju potrebu da se pišu ne znaju ko su, u Crnoj Gori 90 i kusur posto stanovništva ne zna ko je i šta je.


    Međutim, ovo je tema o konzulatima a ne o etnogenezi Crnogoraca.
    A kad smo kod konzulata, jasan mi je i Herceg Novi i Bijelo Polje, ali ne shvatam potrebu za Nikšićem pored PG
    Hari Krisna: -bez trolovanja laganja i ostaloih podmetanja kao i visestrukih naloga

  10. #10
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    42
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    bolje Berane... kakvo BP

  11. #11
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MonterO View Post
    ...u Crnoj Gori 90 i kusur posto stanovništva ne zna ko je i šta je.
    ...što je apsolutno tačno.

  12. #12
    Join Date
    May 2006
    Location
    Split
    Posts
    1,542
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa pa paranoja
    Haec olim meminisse ivvabit
    http://1944killingfields.co.uk

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MonterO View Post
    sinišam, tačno tako.

    NSX, lupetanje je kad čovjeku koji pokuša da izrazi svoje stav lakonski odgovoriš " ne lupetaj". I, ako ljudi koji imaju potrebu da se pišu ne znaju ko su, u Crnoj Gori 90 i kusur posto stanovništva ne zna ko je i šta je.
    To onda znaci i da bar 80% Srba (posto ih ukupno ima oko 35%) ne zna sta je
    She is only here to annoy herself!

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    To onda znaci i da bar 80% Srba (posto ih ukupno ima oko 35%) ne zna sta je
    Enese,
    ti si rekao da ljudi koji imaju potrebu da se pišu ne znaju ko su. Slijedi, po tvojoj logici, da oko 90% u Crnoj Gori koji su se "pisali" da su "nešto", ne znaju šta su.(tačka)
    Hari Krisna: -bez trolovanja laganja i ostaloih podmetanja kao i visestrukih naloga

  15. #15
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Podržavam da se otvore ti konzulati. To je demokratski.

    Kad su uspjeli da pretvore mnoge Crnogorce u Srbe 2003. na budalaste lakrdijaške pričice, kad su uspjeli da naprave novu naciju - Srbe u Crnoj Gori, onda neka tu naciju gaje i uzgajaju.

    SDPS - ovcima preporučujem da se i dalje bore, svim sredstvima i snagama, protiv tog užasnog, zločinačkog, najstrašnijeg i najopasnijeg nacionalizma na svijetu - CRNOGORSKOG nacionalizma.

  16. #16
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    4-5 konzulata i 1 ambasada u zemlji od ne cijelih 14 000 km2? Nema to veze sa dobrim odnosima. Podgorica treba da odobri samo jedan konzulat, u jednoj od navedenih opstina u kojoj ima najvise izjasnjenih Srba i to je to.
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne radi se o 4-5 nego 3 (TRI). Jeremić je rekao TRI, a kako su u strahu velike oči, do kraja ove teme ćemo doći i na 26.

    Je li pretjerana cifra? Vjerovatno jeste. Ima li Crna Gora ambasadora u Srbiji? Nema
    Oćemo li sad malo da se igramo politike, cjenkamo i tako to? Hoćemo.

    Srbija će da smanji broj konzulata, Crna Gora će dobiti ambasadora u Srbiji, malo ćemo se šaliti oko dvojnog državljanstva i to je to.

    Bogami ste zaskakali ko da vojne baze otvara...
    Hari Krisna: -bez trolovanja laganja i ostaloih podmetanja kao i visestrukih naloga

  18. #18
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by MonterO View Post
    Ne radi se o 4-5 nego 3 (TRI). Jeremić je rekao TRI, a kako su u strahu velike oči, do kraja ove teme ćemo doći i na 26.

    Je li pretjerana cifra? Vjerovatno jeste. Ima li Crna Gora ambasadora u Srbiji? Nema
    Oćemo li sad malo da se igramo politike, cjenkamo i tako to? Hoćemo.

    Srbija će da smanji broj konzulata, Crna Gora će dobiti ambasadora u Srbiji, malo ćemo se šaliti oko dvojnog državljanstva i to je to.

    Bogami ste zaskakali ko da vojne baze otvara...
    Ne znam, ja citiram "Dzonis-a"

    " HN,B.POLJE,NIKSIC,Pljevlja,a moguce i Tivat.."

    Oko 4(5) konzulata, i potrebe za tim konzulatima nema. Treba odobriti jedan (eventualno ovaj u HN ili u PV). A mi cemo da vratimo ambasadora u Srbiju, samo je pitanje vremena. Makedonija je vec vratila, tako da cemo sigurno i mi uskoro. Ambasada moze da pokriva citavu CG, a u sklopu ambasade sigurno ima i konzularno odjeljenje. Crnogorska diplomatija mora da ojaca svoju "mrezu" ambasada i da otvori ambasade u sve EU zemlje, ali i to je tesko, posebno zbog ekonomske krize, jer treba dosta para da se ulozi i da se podosta poveca budzet.
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,999
    Thanks Thanks Given 
    2,233
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    A sto smeta da otvore i deset konzulata. Svuda moraju placat zakup prostora, placat struju, telefone...zaposlit ponekog od domicilnog stanovnistva. Ne vidim kakvu stetu Crna Gora moze imat od toga.

  20. #20
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    A sto smeta da otvore i deset konzulata. Svuda moraju placat zakup prostora, placat struju, telefone...zaposlit ponekog od domicilnog stanovnistva. Ne vidim kakvu stetu Crna Gora moze imat od toga.
    Sve jedno, drzava domacin moze da procijeni da nije potreban toliki broj konzulata. Niko im ne brani 1 ili 2, ali vec nesto preko i nema sigurno namjeru za nekim boljim odnosima. Mozda i bi da nam je drzava velicine Njemacke, ali nije i sama ambasada moze da obavlja sve to.
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rave92 View Post
    Ne znam, ja citiram "Dzonis-a"

    " HN,B.POLJE,NIKSIC,Pljevlja,a moguce i Tivat.."

    Oko 4(5) konzulata, i potrebe za tim konzulatima nema. Treba odobriti jedan (eventualno ovaj u HN ili u PV). A mi cemo da vratimo ambasadora u Srbiju, samo je pitanje vremena. Makedonija je vec vratila, tako da cemo sigurno i mi uskoro. Ambasada moze da pokriva citavu CG, a u sklopu ambasade sigurno ima i konzularno odjeljenje. Crnogorska diplomatija mora da ojaca svoju "mrezu" ambasada i da otvori ambasade u sve EU zemlje, ali i to je tesko, posebno zbog ekonomske krize, jer treba dosta para da se ulozi i da se podosta poveca budzet.
    Volio bih da znam koga je Džonis citirao. Ministar inostranih poslova Srbije je objavio da je Srbija zainteresovana za TRI, pa da ne širimo dalje.
    Ima li potrebe ili nema to je druga priča. Po meni, potrebniji je konzulata na sjeveru, nego onaj u Novom. Zbog puteva prije svega. BP je dobra lokacija, jer je na pola puta između Pljevalja i Berana, gdje živi gro crnogorskih Srba.

    Konzularno predstavništvo treba da se bavi i kulturtrnom politikom u Srba i mnogo jeznačajnije da bude u bliže narodu, nego bliže Maši.
    Hari Krisna: -bez trolovanja laganja i ostaloih podmetanja kao i visestrukih naloga

  22. #22
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by MonterO View Post
    Volio bih da znam koga je Džonis citirao. Ministar inostranih poslova Srbije je objavio da je Srbija zainteresovana za TRI, pa da ne širimo dalje.
    Ima li potrebe ili nema to je druga priča. Po meni, potrebniji je konzulata na sjeveru, nego onaj u Novom. Zbog puteva prije svega. BP je dobra lokacija, jer je na pola puta između Pljevalja i Berana, gdje živi gro crnogorskih Srba.

    Konzularno predstavništvo treba da se bavi i kulturtrnom politikom u Srba i mnogo jeznačajnije da bude u bliže narodu, nego bliže Maši.
    I 3 je previse za velicinu nase drzave. BP je dobra lokacija, i eventualno jos jedan, ali sve preko toga je glupo, ali eto vidjecemo sta ce biti.
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  23. #23
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Montero....sto se ti brate moj, ne preselis u srbiju...to ti je lakse...
    :)

  24. #24
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    podgorica montenegro
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Srbi su sa 32 posto (po zadnjem popisu ) najbrojniji narod u CG , jer na zalost po mom misljenju iskrenih Crnogoraca ima izmedju 10 i 15 procenata , ostali su DPS-ovci (sto svakako nije nacionalna vec partijska pripadnost ) i tacka ... izjasnili su se na zadnjem popisu kao crnogorci jer je politika njihove partije promijenila smjer zadnjih godina od cetnickih nacionalista do "crnogoraca" pa samim tim i oni za liderima , svi do jednoga ...

  25. #25
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nixon View Post
    Srbi su sa 32 posto (po zadnjem popisu ) najbrojniji narod u CG , jer na zalost po mom misljenju iskrenih Crnogoraca ima izmedju 10 i 15 procenata , ostali su DPS-ovci (sto svakako nije nacionalna vec partijska pripadnost ) i tacka ... izjasnili su se na zadnjem popisu kao crnogorci jer je politika njihove partije promijenila smjer zadnjih godina od cetnickih nacionalista do "crnogoraca" pa samim tim i oni za liderima , svi do jednoga ...
    evo ih ovi sa komentarima...a mi nor iznosimo podatke..od 91 kad nije bilo ni dps-ovaca,ni snp-ovaca,ni ovih nii onih...
    pa se pisalo preko 80% crnogoraca...i sta ces sad kao kontrapost da napises,bas me interesuje
    :)

Page 1 of 5 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •