Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 76 to 100 of 115

Thread: Konzulati...

  1. #76
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Shvatas li ti da oni nijesu manjina .
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  2. #77
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ljudi moji...tih 32 % srba...nisu DRZAVLJANI srbije samim tim NE treba da iko otvara konzulate sa ljude koji se izjasnjavaju ovako ili onako...treba li sad zbog FETA rastafera da JAMAJKA otvori konzulat pored njegove burekdzinice????
    Feto ako ovo citas,izvini, morao sam dati primjer na druga mog hihihiihi sto cu...jedini si rastafer u gradu

    p.s.kad tih 32 % srba budu drzavljani srbije,onda cu ja prvi odje glasat da se otvori i 6 konzulata...a otvarat za ljude od danas do sjutra, koji mijenjaju misljenja preko noci,ko su i sta su...i odakle su,ne zanimaju me...
    sjutra za 10 godina,da nam je npr standard kao u evropi..ne vjerujem da bi bilo ni 3 posto srba...

  3. #78
    Join Date
    May 2007
    Posts
    2,399
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    p.s.kad tih 32 % srba budu drzavljani srbije,onda cu ja prvi odje glasat da se otvori i 6 konzulata


    Upravo se konzulati i otvaraju da bi Srbi iz Crne gore dobili lakše državljanstvo Srbije!
    Srbija i Crna Gora se neće dogovoriti oko dvojnog državljanstva, kako sada stvari stoje ,tako da će važiti posebni zakoni o državljanstvu Srbije i Crne Gore.
    Srpski ministar Dačić je naglasio da u slučaju da se ne nađe zajednički jezik sa Crnom Gorom, da će primjenjivati zakon države Srbije koji ne obavezuje Srbiju da dostavlja Crnoj Gori spisak njenih novih državljana iz Crne Gore!
    Eto, vrlo brzo ćeš imati šansu da predložiš Srbiji još tri konzulata jer će trećina građana Crne Gore imati državljanstvo Srbije!
    Libertas

  4. #79
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sinisam View Post
    p.s.kad tih 32 % srba budu drzavljani srbije,onda cu ja prvi odje glasat da se otvori i 6 konzulata


    Upravo se konzulati i otvaraju da bi Srbi iz Crne gore dobili lakše državljanstvo Srbije!
    Srbija i Crna Gora se neće dogovoriti oko dvojnog državljanstva, kako sada stvari stoje ,tako da će važiti posebni zakoni o državljanstvu Srbije i Crne Gore.
    Srpski ministar Dačić je naglasio da u slučaju da se ne nađe zajednički jezik sa Crnom Gorom, da će primjenjivati zakon države Srbije koji ne obavezuje Srbiju da dostavlja Crnoj Gori spisak njenih novih državljana iz Crne Gore!
    Eto, vrlo brzo ćeš imati šansu da predložiš Srbiji još tri konzulata jer će trećina građana Crne Gore imati državljanstvo Srbije!
    Izvini, je li po tebi normalno da drzava Srbija na teritoriji drzave Crne Gore otvara konzulate da bi svjesno isla protiv crnogorskih zakona?
    I je li normalno da CG to prihvati i dozvoli?
    I je li normalno da jedna normalna drzava i pomisli da postupa mimo zakona drzave koja joj pruza gostoprimstvo?
    Da li ce tako Srbija u Americi da otvori konzulat da bi mimo americkih propisa davala dvojna drzavljanstva i pasose kako se kome svisne?
    I da li stvarno mislis da ce tih 32 % Srba u CG potrcati da uzmu srpsko drzavljanstvo? Mislis da ce SVI imati m... da to urade, i mislis li da SVI zele to da urade?
    Ja tebe ne razumijem
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  5. #80
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,272
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    2,635
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    morala da to urade? Ne vjerujem da ce velikoj vecini od njih uopste trebati, jer vecina deklamovanih Srba u CG nije ni vidjelo Srbiju bez na exkurziji
    She is only here to annoy herself!

  6. #81
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Bog te mazao, koliko oda mi moramo otvoriti konzulata po Srbiji?
    Ti kozulati bi se bavili obavještajnim radom (u manjem obimu) i svim vidovima zlomislećih poslova od organizovanja terorističkih akcija do organizovanja pete kolone uz sve moguće poslove oko trgovine drogom, ljudima i oružjem u cilju kompromitovanja i rušenja CG kao i planiranjem subverzivne djelatnosti i organizovanja vatrenih okršaja.

  7. #82
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zvonak ti je sve rekla....
    ja/...no comment

  8. #83
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Izvini, je li po tebi normalno da drzava Srbija na teritoriji drzave Crne Gore otvara konzulate da bi svjesno isla protiv crnogorskih zakona?
    I je li normalno da CG to prihvati i dozvoli?
    I je li normalno da jedna normalna drzava i pomisli da postupa mimo zakona drzave koja joj pruza gostoprimstvo?
    Da li ce tako Srbija u Americi da otvori konzulat da bi mimo americkih propisa davala dvojna drzavljanstva i pasose kako se kome svisne?
    I da li stvarno mislis da ce tih 32 % Srba u CG potrcati da uzmu srpsko drzavljanstvo? Mislis da ce SVI imati m... da to urade, i mislis li da SVI zele to da urade?
    Ja tebe ne razumijem
    Bas sam ovo htio da napisem .
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  9. #84
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sjedi evo ti 1..ne prepisuj
    :)

  10. #85
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    morala da to urade? Ne vjerujem da ce velikoj vecini od njih uopste trebati, jer vecina deklamovanih Srba u CG nije ni vidjelo Srbiju bez na exkurziji
    pa da, zato im i otvaraju konzulate ovdje jer inace tamo vecina nije ni privirila cak ni na ekskurziji...dje ce da se motaju do BG da bi vadili drzavljanstvo...a znam neke koji su sjutradan nakon referenduma krenuli da se sele u Srbiju, u unutrasnjost, vele tamo su jeftiniji stanovi, jer kad prodaju ovaj ovdje u BG se ne moze nista kupiti...danas su ovdje, postuju himnu i vele da su Crnogorci, srpskoga porijekla...e, da, nikad u zivotu niko od porodice nije krocio u Srbiju, nako preko RTS-a
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  11. #86
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    pa da, zato im i otvaraju konzulate ovdje jer inace tamo vecina nije ni privirila cak ni na ekskurziji...dje ce da se motaju do BG da bi vadili drzavljanstvo...a znam neke koji su sjutradan nakon referenduma krenuli da se sele u Srbiju, u unutrasnjost, vele tamo su jeftiniji stanovi, jer kad prodaju ovaj ovdje u BG se ne moze nista kupiti...danas su ovdje, postuju himnu i vele da su Crnogorci, srpskoga porijekla...e, da, nikad u zivotu niko od porodice nije krocio u Srbiju, nako preko RTS-a
    To ni oni vise ne znaju sta znaci.

    Quote Originally Posted by DzoniS View Post
    sjedi evo ti 1..ne prepisuj
    .
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  12. #87
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,762
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DzoniS View Post
    ljudi moji...tih 32 % srba...nisu DRZAVLJANI srbije samim tim NE treba da iko otvara konzulate sa ljude koji se izjasnjavaju ovako ili onako...treba li sad zbog FETA rastafera da JAMAJKA otvori konzulat pored njegove burekdzinice????
    Treba naravno
    Priznaj priznaj da je tebi drago kada Bruno noćas probija embargo...

  13. #88
    Join Date
    May 2006
    Location
    Split
    Posts
    1,542
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FORMICA View Post
    Ti kozulati bi se bavili obavještajnim radom (u manjem obimu) i svim vidovima zlomislećih poslova od organizovanja terorističkih akcija do organizovanja pete kolone uz sve moguće poslove oko trgovine drogom, ljudima i oružjem u cilju kompromitovanja i rušenja CG kao i planiranjem subverzivne djelatnosti i organizovanja vatrenih okršaja.
    paranoja na djelu
    nisu ni otvoreni avec su protiv drzave hihihihi
    daj se malo kontroliraj
    mada me vecina podsjecate na srbe hahahahahah
    Haec olim meminisse ivvabit
    http://1944killingfields.co.uk

  14. #89
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    podgorica montenegro
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kao prvo ..zvoncica rece , citiracu "mislis da ce svi imati M... da to urade" da uzmu drzavljanstvo Srbije ... logicno pitanje se postavlja : zar trebaju M... da uzmes drzavljasntvo druge drzave ili ti necega treba da se plasis ???? Cega treba da se plase ti ljudi ...???
    kao drugo ... ako ti konzulati ne budu rentabilni i isplativi za drzavu Srbiju ,onda ce ih oni valjda sami brzo zatvoriti ,ili ce u najgorem slucaju camiti neposjeceni ... sta to smeta drzavi CG???
    I kao trece .... postavljate pitanje koliko su od tih 32 % Srba pravi a ne sezonski Srbi ... a da se pritom ne zapitate koliko se od 45 % Crnogoraca zbilja osjecaju kao Crnogorci ? Koliko se sjecam dobrih 80 % DPS-a ,a samim tim i njihovih glasaca 'koji se poistovjecuju sa liderima , prije 10 godina su bili mnogo veci Srbi nego ovi Srbi o kojima raspravljate , ili ste zaboravili ?
    Last edited by nixon; 03-05-09 at 00:49.

  15. #90
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Čega treba da se plaše?
    Pa da ne izgube crnogorsko. Onaj momak koji uzme srpsko državljanstvo mora služit vojni rok u Srbiji, znači čim služi vojni rok tamo ima državljanstvo i gubi crnogorsko.
    Zašto košarkaš Saša Pavlović nije zaigrao za Srbiju? Zato što bi izgubio crnogorsko državljanstvo i postao stranac u svom Baru.

  16. #91
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nixon View Post
    Kao prvo ..zvoncica rece citiracu "mislis da ce svi imati M... da to urade" da uzmu drzavljanstvo Srbije ... logicno pitanje se postavlja : zar trebaju M... da uzmes drzavljasntvo druge drzave ili ti necega treba da se plasis ???? Cega treba da se plase ti ljudi ...???
    ne znam na sta si ti mislio, vjerovatno su ti u glavi samo mafijaske prijetnje, ja sam mislila na gubljenje svega onoga sto se moze izgubiti ako uzmes drzavljanstvo druge drzave a u tvojoj drzavi vazi zakon koji jasno definise KO MOZE IMATI dvojno drzavljanstvo ili ga NIKO ne moze imati jer zakon ne predvidja tu mogucnost...svi oni imaju kuce, zemlju i stanove, ako izgube cg drzavljanstvo (a to je moguce, ako uzmu srbijansko) mislis da ce uzivati u statusu stranog drzavljanina u CG?
    O tome strahu sam mislila, iako mi ti ovdje inputira nekakav linc, muku...
    Nece imati m... mnogi, vjeruj mi!
    Oni moji poznanici prvi, iz posta posle ovoga sto si citirao...djeca im studiraju o trosku drzave, mislis da ce imati m... da ih prebace da studiraju kao strani drzavljani u CG? Rade u firmama u kojima ne bi mogli da rade kao strani drzavljani...

    Inace drzavljanstvo druge drzave se ne UZIMA (chush uzima...ne no otima) kako ti na'm pa'ne, no se nekako mora zasluziti...ako neko nema pravo niti rodjenjem, niti mjestom zivljenja, boravkom... ama nicim pod milim bogom, onda se to samo zove inacenje i mijesanje u unutrasnje stvari drzave Crne Gore.

    I da ne bi opet nesto inputirao, udata sam za pripadnika nacionalne manjine, koji je drzavljanin SRBIJE i od prije nekoliko dana CRNE GORE u kojoj zivi vec punih 30 godina, vise nego u maticnoj drzavi...nikad u zivotu mu nije trebao konzulat, niti ambasada drzave kojoj po imenu, i samo po imenu, pripada...sva dokumentacija mu je u drzavi SRBIJI ciji je drzavljanin, i njenim institucijama, i kao pripadnik manjine je morao, kao SRBIJANSKI drzavljanin, vaditi svu dokumentaciju koju sam i ja vadila, oboje kao STRANI DRZAVLJANI, za turisticku posjetu toj drzavi...



    Quote Originally Posted by nixon View Post
    kao drugo ... ako ti konzulati ne budu rentabilni i isplativi za drzavu Srbiju ,onda ce ih oni valjda sami brzo zatvoriti ,ili ce u najgorem slucaju camiti neposjeceni ... sta to smeta drzavi CG???
    Nista, izuzev sto ce krsiti nas zakon ako budu i pokusali da daju drzavljanstva pripadnicima srpskog naroda u CG...a vjerujem da ce camiti neposjeceni
    Quote Originally Posted by nixon View Post
    I kao trece .... postavljate pitanje koliko su od tih 32 % Srba pravi a ne sezonski Srbi ... a da se pritom ne zapitate koliko se od 45 % Crnogoraca zbolja osjecaju kao Crnogorci ? Koliko se sjecam dobrih 80 % DPS-a ,a samim tim i njihovih glasaca koji se poistovjecuju sa liderima , prije 10 godina su bili mnogo veci Srbi nego ovi Srbi o kojima raspravljate , ili ste zaboravili ?
    Nema sumnje da ima i takvih...ali mislim da si pretjerao malo sa ovim procentima...pa zar nije prica Srba iz CG da je tek cetrdesetak posto zagovaraca nezavisnosti pravoslavno? Kako sad odjednom 80 % bili Srbi? Ili mozda mislis da su gradjani muslimanske vjeroispovijesti, katolici, hrvati i ostali bili Srbi prije referenduma?
    Uozbilji se malo
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  17. #92
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    podgorica montenegro
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ne znam na sta si ti mislio, vjerovatno su ti u glavi samo mafijaske prijetnje, ja sam mislila na gubljenje svega onoga sto se moze izgubiti ako uzmes drzavljanstvo druge drzave a u tvojoj drzavi vazi zakon koji jasno definise KO MOZE IMATI dvojno drzavljanstvo ili ga NIKO ne moze imati jer zakon ne predvidja tu mogucnost...svi oni imaju kuce, zemlju i stanove, ako izgube cg drzavljanstvo (a to je moguce, ako uzmu srbijansko) mislis da ce uzivati u statusu stranog drzavljanina u CG?
    O tome strahu sam mislila, iako mi ti ovdje inputira nekakav linc, muku...
    Nece imati m... mnogi, vjeruj mi!
    Oni moji poznanici prvi, iz posta posle ovoga sto si citirao...djeca im studiraju o trosku drzave, mislis da ce imati m... da ih prebace da studiraju kao strani drzavljani u CG? Rade u firmama u kojima ne bi mogli da rade kao strani drzavljani...

    Inace drzavljanstvo druge drzave se ne UZIMA (chush uzima...ne no otima) kako ti na'm pa'ne, no se nekako mora zasluziti...ako neko nema pravo niti rodjenjem, niti mjestom zivljenja, boravkom... ama nicim pod milim bogom, onda se to samo zove inacenje i mijesanje u unutrasnje stvari drzave Crne Gore.

    I da ne bi opet nesto inputirao, udata sam za pripadnika nacionalne manjine, koji je drzavljanin SRBIJE i od prije nekoliko dana CRNE GORE u kojoj zivi vec punih 30 godina, vise nego u maticnoj drzavi...nikad u zivotu mu nije trebao konzulat, niti ambasada drzave kojoj po imenu, i samo po imenu, pripada...sva dokumentacija mu je u drzavi SRBIJI ciji je drzavljanin, i njenim institucijama, i kao pripadnik manjine je morao, kao SRBIJANSKI drzavljanin, vaditi svu dokumentaciju koju sam i ja vadila, oboje kao STRANI DRZAVLJANI, za turisticku posjetu toj drzavi...



    Nista, izuzev sto ce krsiti nas zakon ako budu i pokusali da daju drzavljanstva pripadnicima srpskog naroda u CG...a vjerujem da ce camiti neposjeceni
    Nema sumnje da ima i takvih...ali mislim da si pretjerao malo sa ovim procentima...pa zar nije prica Srba iz CG da je tek cetrdesetak posto zagovaraca nezavisnosti pravoslavno? Kako sad odjednom 80 % bili Srbi? Ili mozda mislis da su gradjani muslimanske vjeroispovijesti, katolici, hrvati i ostali bili Srbi prije referenduma?
    Uozbilji se malo
    Ajde da se uozbiljim malo , nije ti losa ideja Ovako , ne pricajmo o periodu od prije 10 god ,vratimo se jos malo unazad , jos samo malo , o referendumu iz 1992 godine (za istoriju to nije neki dugacak period ,pogotovo ako uzmemo u obzir da su vas (mene ne )isti "ljudi" vodili i tada kao i sada ... gdje je 95,65% izaslih glasaca , dalo glas Milosevicevoj I Djukanovicevoj krvolocnoj , ratnoj i koljackoj Jugoslaviji ,zloj drzavi da gora i punija mrznje ne moze biti , i sada hoces da povjerujem ili da na tren pomislim da su ti "ljudi" (koji su tada glasali ne a nedavno da ) Crnogorci a ne "Crnogorci" , hm tesko da ce ti poci za rukom ........ I jos nesto ne svrstavaj me u Srbe jer to nisam (ni porijeklom niti nicim ) ,ali mi je nekako neukusno ni da kazem da sam Crnogorac danas ,kada se "Crnogorstvo" mjeri kolicinom mrznje prema Srbiji , mrznje koju fabrikuje i sa velikim uspjehom sprovodi najgori dio odbacenog i najgoreg dojucerasnjeg Vele - Srpskog nacionalnog i koljackog "sampionskog" tima ... A danas "montenegrina" ....

  18. #93
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nixon View Post
    Ajde da se uozbiljim malo , nije ti losa ideja Ovako , ne pricajmo o periodu od prije 10 god ,vratimo se jos malo unazad , jos samo malo , o referendumu iz 1992 godine (za istoriju to nije neki dugacak period ,pogotovo ako uzmemo u obzir da su vas (mene ne )isti "ljudi" vodili i tada kao i sada ... gdje je 95,65% izaslih glasaca , dalo glas Milosevicevoj I Djukanovicevoj krvolocnoj , ratnoj i koljackoj Jugoslaviji ,zloj drzavi da gora i punija mrznje ne moze biti , i sada hoces da povjerujem ili da na tren pomislim da su ti "ljudi" (koji su tada glasali ne a nedavno da ) Crnogorci a ne "Crnogorci" , hm tesko da ce ti poci za rukom ........
    'Ajde da krenemo ovako...pada li ti na um da je to bilo vrijeme velike Jugoslavije u kojoj je tih 95,65% stanovnika Crne Gore voljelo SFRJ? Da li da ih lincujemo zato sto su mediji plasirali pricu koju su pricali, a oni (ili mi, jer sam i ja mnogo voljela tu moju veliku drzavu) joj, naivni vjerovali?
    Da li to sto su u trenutku kad je "sacica" antijugoslovenski nastrojenih Hrvata (a nadam se da ces se sloziti da je otprilike takva prica plasirana i slikom i rijecju putem medija) htjela da razbije drzavu, i "SILOM" na sramotu odvojila Hrvatku i Sloveniju iz skuta "voljene" domovine (i ovo je prica koju su mediji plasirali), u Bosni poceo najkrvaviji rat koji je mogao biti... zar je glas za opstanak u zajednickoj drzavi (zajedno smo jaci) znacio da je neko manje Crnogorac a vise Srbin?
    Ja sam bila Crnogorka i tad kad sam zaokruzila to cuveno DA za zajednicku drzavu! I nijesam bila jedina Crnogorka! Bila sa, Crnogorka i mojih 19 godina zivota u SFRJ, u djetinjstvu i mladosti...NIKAD nijesam ni cula da u Crnoj Gori ima Srba...Za mene, Srbi su zivjeli u susjednoj republici...imali smo Jugoslovene i Crnogorce...Ja sam i tad bila prvo Crnogorka, pa onda Jugoslovenka
    To sto sam nakon godinu dana bila spremna da ponovo glasam ali ovaj put za samostalnu Crnu Goru, ne znaci da sam manja Crnogorka nego ti i bilo ko od ondasnjih liberala...to samo znaci da sam surovo saznala pravu istinu...inace, ja u mom djetinjstvu i mladosti nijesam imala potrebe da vodim politicke razgovore..pricalo se o ljubavi, slozi, putovanjima...vjerovatno je to razlog sto me je rat STRASNO iznenadio.




    Quote Originally Posted by nixon View Post
    I jos nesto ne svrstavaj me u Srbe jer to nisam (ni porijeklom niti nicim ) ,ali mi je nekako neukusno ni da kazem da sam Crnogorac danas ,kada se "Crnogorstvo" mjeri kolicinom mrznje prema Srbiji , mrznje koju fabrikuje i sa velikim uspjehom sprovodi najgori dio odbacenog i najgoreg dojucerasnjeg Vele - Srpskog nacionalnog i koljackog "sampionskog" tima ... A danas "montenegrina" ....
    Izvinjavam se radi svrstavanja gdje ne pripadas...mada mi nije bila namjera, ni da pitam ni da svrstavam
    Mislim da grijesis o nacinu vrednovanja Crnogorstva...vidis, iz vremena 90-tih, na koja se pozivas kao na vremena pravog crnogorstva, sam sticajem okolnosti upoznala par liberala koji su svoje crnogorstvo iskljucivo mjerili kolicinom mrznje prema Srbiji i Srbima...do te mjere da je napravljen javni skandal na jednoj oficijelnoj proslavi posle koje me je iskreno bilo sramota sto se i neko takav zove Crnogorcem. Mogu ti reci da sam prema njegovom postupku i njegovih pratilaca (a bio je vazan shraf liberala) formirala vrlo odbojan stav prema cijelom pokretu (nepravedno, naravno)...takvi Crnogorci nam nijesu sluzili za ponos, a bio je Crnogorac definitivno.
    A nije da nema tih i takvih i danas, ali vrlo malo (kao i tad, vjerujem da je on bio rijedak primjer)...ako ne volim da Srbija postupa mimo svih diplomatskih pravila, da se mijesa u unutrasnje stvari CG, ne znaci da mrzim Srbiju i Srbe...vjeruj mi, vise sam u njoj provela i vise je volim no mnogi Srbi iz CG, samo sto je ja ne volim iz inata
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  19. #94
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Nemam nista protiv da otvore i 32 konzulata.

    Ako ima budala koje ce da idu tamo i nesto traze, zasto da ne.

    Prosto, treba ih iz-cool-irati, dok ne shvate koliko su jadni.
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  20. #95
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ni na nebu ni na zemlji View Post
    paranoja na djelu
    nisu ni otvoreni avec su protiv drzave hihihihi
    daj se malo kontroliraj
    mada me vecina podsjecate na srbe hahahahahah
    Ne bih rekao paranoja nego jasno viđenje

    Zamisli što znači kad 90-ih godina poglavar SPC za CG njegovo preosveštenstvo Afilohije (Risto Radović iz Morače) komada svetovni prostor CG i 1/2 njezine teritorije poklanja okolnim diacezama SPC. A danas se upravo u tim odvojenim djelovima crnogorskog svetovnog prostora planira formiranje svjetovnih konzulata. Pa mi poslije kažu Albanci će vam uzet ovo i ono. Ne prijatelju moj. Oni već podugo planiraju svoje zahvate i plan sprovode u djelo bez obzira što nije načinjena proširena Srbija i što je CG nezavisna. Pri čemu se naravno nadaju pomoći one "šeste" kolone koja rovari iza leđa. Doduše tu su se malo prešli jer ovi naši baš i nijesu voljni da toliko srčano zastupaju njihove interese, a to mi se čini samo zbg toga što dinar ne kotira kao euro.
    Last edited by FORMICA; 03-05-09 at 07:04.

  21. #96
    Join Date
    May 2007
    Posts
    2,399
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Izvini, je li po tebi normalno da drzava Srbija na teritoriji drzave Crne Gore otvara konzulate da bi svjesno isla protiv crnogorskih zakona?
    I je li normalno da CG to prihvati i dozvoli?
    I je li normalno da jedna normalna drzava i pomisli da postupa mimo zakona drzave koja joj pruza gostoprimstvo?
    Da li ce tako Srbija u Americi da otvori konzulat da bi mimo americkih propisa davala dvojna drzavljanstva i pasose kako se kome svisne?
    I da li stvarno mislis da ce tih 32 % Srba u CG potrcati da uzmu srpsko drzavljanstvo? Mislis da ce SVI imati m... da to urade, i mislis li da SVI zele to da urade?
    Ja tebe ne razumijem
    Otvaranjem konzulata Srbija pokušava pomoći Srbima iz Crne Gore da poboljšaju svoj status u državi u kojoj žive!
    Zar to nije legitimno.
    Ako se Srbija i Crna Gora dogovore oko dvojnog državljanstva biće ok ali ako se ne dogovore važiće zakoni država pojedinačno!
    Neće trebati nikakva m... da Srbi uzmu srpsko državljanstvo jer im se ne može oduzeti crnogorsko .
    Srpski ministar Dačić je naglasio da u slučaju da se ne nađe zajednički jezik sa Crnom Gorom, da će primjenjivati zakon države Srbije koji ne obavezuje Srbiju da dostavlja Crnoj Gori spisak njenih novih državljana iz Crne Gore!

    Ako svi Hrvati u Crnoj Gori imaju hrvatsko državljanstvo, ako Albanci iz Crne Gore imaju albansko državljanstvo zašto je sporno da Srbi iz Crne Gore imaju srpsko državljanstvo!
    Mene apsolutno kao Crnogorca nije briga hoće li Srbin iz Crne Gore imati srpsko državljanstvo.
    Što ja tim gubim, časti ti!?
    Ti će ljudi , kao Srbi, uživati veća prava u Srbiji od mene i što to ima mene da pogađa...
    Što mene briga što Hrvat iz Boke ima hrvatski pasoš ili Albanac albanski i američki!
    Ja imam svoj crnogorski i meni je to dovoljno.
    Nijesam ljubomoran ni na Srbina, ni na Albanca, ni na Hrvata...
    Ovđe neki Crnogorci kao da su ljubomorni i kao da im se nešto ,,kriva"!



    Libertas

  22. #97
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sinisam View Post
    Otvaranjem konzulata Srbija pokušava pomoći Srbima iz Crne Gore da poboljšaju svoj status u državi u kojoj žive!
    Zar to nije legitimno.
    Ako se Srbija i Crna Gora dogovore oko dvojnog državljanstva biće ok ali ako se ne dogovore važiće zakoni država pojedinačno!
    Neće trebati nikakva m... da Srbi uzmu srpsko državljanstvo jer im se ne može oduzeti crnogorsko .
    Srpski ministar Dačić je naglasio da u slučaju da se ne nađe zajednički jezik sa Crnom Gorom, da će primjenjivati zakon države Srbije koji ne obavezuje Srbiju da dostavlja Crnoj Gori spisak njenih novih državljana iz Crne Gore!

    Ako svi Hrvati u Crnoj Gori imaju hrvatsko državljanstvo, ako Albanci iz Crne Gore imaju albansko državljanstvo zašto je sporno da Srbi iz Crne Gore imaju srpsko državljanstvo!
    Mene apsolutno kao Crnogorca nije briga hoće li Srbin iz Crne Gore imati srpsko državljanstvo.
    Što ja tim gubim, časti ti!?
    Ti će ljudi , kao Srbi, uživati veća prava u Srbiji od mene i što to ima mene da pogađa...
    Što mene briga što Hrvat iz Boke ima hrvatski pasoš ili Albanac albanski i američki!
    Ja imam svoj crnogorski i meni je to dovoljno.
    Nijesam ljubomoran ni na Srbina, ni na Albanca, ni na Hrvata...
    Ovđe neki Crnogorci kao da su ljubomorni i kao da im se nešto ,,kriva"!
    pa jes, svi Albanci imaju albansko drzavljanstvo i svi Hrvati hrvatsko...samo ne znam ko im ga je dao? Mene je vidis briga, jer ne mogu da shvatim kako mogu u CRNOJ GORI da vaze zakoni i propisi Srbije?
    Da, trebace, vec sam gore rekla zasto ce trebat m... da se uzme
    Inace, vidim svi su potrcali u Srbiju da uzmu drzavljanstvo, a ona im ga je objerucke nudila, u ovih potonjih par godina;-)
    Inace, ovih dana je aktuelno da se gradjanima Srbije, koji su i njeni drzavljani dijele obveznice u nekom, ne bas malom iznosu, i veliki broj (kalkulise se procentom od preko 80 %) Madjara je dobilo dopis da nijesu drzavljani Srbije i da stoga nece dobiti to sto sleduje ostale drzavljane...eto vidim trude se da ispostuju ljude kojima su svi preci rodjeni na teritoriji Vojvodine, a da ne pricam o ovima koje ta pomoc sleduje danas, a ne jos da primaju novih 32%...kako da ne;-)

    No, kako stoje stvari Srbija ce jos malo reci da su se samo malo salili, pa vi cekajte red za drzavjanstvo ispred tih konzulata.
    Last edited by zvoncica; 03-05-09 at 23:08.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  23. #98
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Angry

    Quote Originally Posted by sinisam View Post
    Otvaranjem konzulata Srbija pokušava pomoći Srbima iz Crne Gore da poboljšaju svoj status u državi u kojoj žive!
    Zar to nije legitimno.
    Ako se Srbija i Crna Gora dogovore oko dvojnog državljanstva biće ok ali ako se ne dogovore važiće zakoni država pojedinačno!
    Neće trebati nikakva m... da Srbi uzmu srpsko državljanstvo jer im se ne može oduzeti crnogorsko .
    Srpski ministar Dačić je naglasio da u slučaju da se ne nađe zajednički jezik sa Crnom Gorom, da će primjenjivati zakon države Srbije koji ne obavezuje Srbiju da dostavlja Crnoj Gori spisak njenih novih državljana iz Crne Gore!

    Ako svi Hrvati u Crnoj Gori imaju hrvatsko državljanstvo, ako Albanci iz Crne Gore imaju albansko državljanstvo zašto je sporno da Srbi iz Crne Gore imaju srpsko državljanstvo!
    Mene apsolutno kao Crnogorca nije briga hoće li Srbin iz Crne Gore imati srpsko državljanstvo.
    Što ja tim gubim, časti ti!?
    Ti će ljudi , kao Srbi, uživati veća prava u Srbiji od mene i što to ima mene da pogađa...
    Što mene briga što Hrvat iz Boke ima hrvatski pasoš ili Albanac albanski i američki!
    Ja imam svoj crnogorski i meni je to dovoljno.
    Nijesam ljubomoran ni na Srbina, ni na Albanca, ni na Hrvata...
    Ovđe neki Crnogorci kao da su ljubomorni i kao da im se nešto ,,kriva"!



    Tacno je da hrvati i albanci imaju drzavljanstva Hrvatske i Albanije, ali oni su glasali za nezavisnu CGoru osim Crnogorskih Srba koji ne postuju nista Crnogorsko, niti Drzavu nit simbole nit zastavu i himnu, zato nijednom nebi dozvolio dvojno drzavljanstvo. Ko je to usporio nesto onima koji se deklarisu kao Srbi-niko jedino ukoliko traze kao sto i traze BOKU,MA Srpska posla....
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  24. #99
    Join Date
    May 2007
    Posts
    2,399
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tacno je da hrvati i albanci imaju drzavljanstva Hrvatske i Albanije, ali oni su glasali za nezavisnu CGoru osim Crnogorskih Srba ...

    Ok, ali onda treba donijeti zakon koji omogućava dvojno državljanstvo samo onim građanima koji su glasali ,,DA" na referendumu!
    Libertas

  25. #100
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sinisam View Post
    Tacno je da hrvati i albanci imaju drzavljanstva Hrvatske i Albanije, ali oni su glasali za nezavisnu CGoru osim Crnogorskih Srba ...

    Ok, ali onda treba donijeti zakon koji omogućava dvojno državljanstvo samo onim građanima koji su glasali ,,DA" na referendumu!
    Treba ubacit da ko oce dvojno drzavljanstvo ne moze da ucestvuje glasom u bilo kakvim odlukama koje se ticu drzavnih statusa obije drzave
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •