Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 50

Thread: romanticna ili strastvena ljubav

  1. #1
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Smile romanticna ili strastvena ljubav

    Strastvena i romantična ljubav nemaju isti vijek trajanja, tvrde stručnjaci. Naime, naučnici su u više od 20 studija u kojima je učestvovalo oko 6.000 osoba, analizirali koja od dvije ljubavi donosi više zadovoljstva.

    Tako su ustanovili da romantična veza ima sve šta je potrebno da traje duže - intenzitet, bliskost i hemiju.

    S druge strane, u strastvenoj ljubavi ima previše opsesivnosti, nesigurnosti i nervoze, zbog čega je i nestabilnija.

    U ovom istraživanju ispitivani su parovi od 19 do 24 godine. Rezultati su pokazali da su oni koji su srećniji u vezama i zadovoljniji svojim životom, mnogo uspješniji i sigurniji u sebe.


    CdM


    ko zeli neka prokomentarise... da li se slazete li ne (sa gore navedenim)?

    jeste li imali tu srecu da dozivite i romanticnu i strastvenu ljubav?
    u kojoj ste bili srecniji?

    Last edited by puppy; 25-04-09 at 12:45.
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    209
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    MIsljenja sam da definitivno kad je rijec o pravoj ljubavi romantika i strast idu zajedno..
    Kad sam bila mladja prozivjela sam tu neku nazovi romanticnu ljubav, koja mi je sad presmijesna kad se sjetim, ali sada definitivno bez strasti i neke hemije nista od ljubavi)
    zanimljiva tema i bas me zanima musko vidjenje..
    poz

  3. #3
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sanjica View Post
    MIsljenja sam da definitivno kad je rijec o pravoj ljubavi romantika i strast idu zajedno..
    Kad sam bila mladja prozivjela sam tu neku nazovi romanticnu ljubav, koja mi je sad presmijesna kad se sjetim, ali sada definitivno bez strasti i neke hemije nista od ljubavi)
    zanimljiva tema i bas me zanima musko vidjenje..
    poz
    zasto li mislim da ce muskarci biti za strastvenu ljubav? :mrgreen:
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  4. #4
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    543
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by puppy View Post


    ko zeli neka prokomentarise... da li se slazete li ne (sa gore navedenim)?

    jeste li imali tu srecu da dozivite i romanticnu i strastvenu ljubav?
    u kojoj ste bili srecniji?

    da li uvjek mozete sa sigurnoscu da kazete 'ovo sto mi imamo je strastvena/romanticna ljubav'?
    da li razlikujete to dok ste u vezi ili tek shvatite kad je sve gotovo?

    iz iskustva samo jedne OZBILjNE veze mogu reci da je u njoj bilo i jednog i drugog. uporedjujuci je sa ostalim vezama, milsim da veza nije ONA PRAVA ako nema i jednog i drugog

    Quote Originally Posted by puppy View Post
    zasto li mislim da ce muskarci biti za strastvenu ljubav? :mrgreen:
    p.s. romantika je zakon (ponekad )
    salim se, mislim da bi odnos trebao biti 50/50
    SMILE

    because it's the second best thing u can do with your lips...

  5. #5
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodovi View Post
    iz iskustva samo jedne OZBILjNE veze mogu reci da je u njoj bilo i jednog i drugog. uporedjujuci je sa ostalim vezama, milsim da veza nije ONA PRAVA ako nema i jednog i drugog

    p.s. romantika je zakon (ponekad )
    salim se, mislim da bi odnos trebao biti 50/50
    apsolutno se slazem sa tobom
    najbolje je izmixovano

    mada, gledajuci onaj opis iz citata koji sam navela, ja se sad pitam da li je moja veza bila strastvena ili romanticna
    salim se, bilo je i jednog i drugog

    samo sto po ovom:

    S druge strane, u strastvenoj ljubavi ima previše opsesivnosti, nesigurnosti i nervoze, zbog čega je i nestabilnija.
    ispada da je s njegove strane veza bila strastvena zbog njegove opsesivnosti :mrgreen:
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  6. #6
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor, Montenegro, Montenegro
    Posts
    3,774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodovi View Post
    iz iskustva samo jedne OZBILjNE veze mogu reci da je u njoj bilo i jednog i drugog. uporedjujuci je sa ostalim vezama, milsim da veza nije ONA PRAVA ako nema i jednog i drugog



    p.s. romantika je zakon (ponekad )
    salim se, mislim da bi odnos trebao biti 50/50
    khmmm khmmm kao neko ko je upoznat odlicno s tom vezom reci cu vam da brodovi ne govori cistu istinu .... sve je pocelo bilo na bazi strasti i proticanjem vremena ta strast se stapala s romantikom u zescim segmentima i zato je ta veza na pijedistal u odnosu na ostale
    Mishu nemoj me ubijes sto istinu pricam :mrgreen:

    a sto se same teme tice....ja sam misljenja da nema srece u onoj vezi u kojoj nema i jednog i drugog ... sto cu zvrko nemirkovic sam,pa je tu cas malo strasti,cas malo romantike i sve tako u zacaranom krugu takve veze su u sustini najzdravije i teze padaju u monotoniju ....
    Imate neprijatelje? Odlicno! To znaci da ste se borili za neki sopstveni stav u zivotu!

  7. #7
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Po meni strastvena veza ne moze biti i ozbiljna veza, romantike mora biti. Ako je ozbiljna veza moras proci kroz romantiku da bi dosao do strasti. Ako samo ides na strast to je neko samo tjelesno ispunjenje, ne i duhovno. Tako da je i moje miljenje da treba pomijesati romantiku i starst i dobiti jednu fantasticnu vezu.

  8. #8
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor, Montenegro, Montenegro
    Posts
    3,774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E shone sorry al moze strastvena veze da preraste u romanticnu odnosno protekom vremena da pocnu supljine u tom odnosu da se popunjuju romantikom .... kao pletenica dvije niti (on i ona) treca nit koja pocne da petlja --> strast ...cetvrta nit ---> romantika pa ti razmotaj to majcin sine,jos kad se od pocetka tako pletu dok ne bane neko s makazama :devil:
    Imate neprijatelje? Odlicno! To znaci da ste se borili za neki sopstveni stav u zivotu!

  9. #9
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Da ali si i sama rekla moja vikky da je pocela samo kao strast. (znaci nista ozbiljno) E sad je vec nesto proradilo i to nesto treba romantiku. I kad se to dvoje pomijesa ispada bas ono sto sam rekao u proslom postu

  10. #10
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Ne spadam baš u grupu po ovim godnama ispitanika i ne znam jesam li onda mjerodavna da dam komentar ali evo
    Definitivno iz ličnog iskustva skladna, lijepa i sretna veza ne ide bez oboje. Mora biti dobro isprepletena i strašću i romantikom.
    Sve zavisi kako ste kad raspoloženi.
    Ako je recimo samo romantčna (obožavam romantiku), a nema strasti, postane dosadno i monotono. Kada tu romantiku ponekad razbijete strasnim momentima, bude mnooooogo dobro.
    I ne slažem se sa mišljenjem da strast postoji samo na početku veze. Ako je tako, batali vezu. Strast mora da postoji UVIJEK. Ne trudite se da me ubijedite u ono "vidjećeš za nekoliko godina", "sve to prodje"....jer nema šanse da ću ikada pristati na to.

  11. #11
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    543
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sh0ne View Post
    Da ali si i sama rekla moja vikky da je pocela samo kao strast. (znaci nista ozbiljno)
    pa dosta veza tako pocne i onda malo po malo ...

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    I ne slažem se sa mišljenjem da strast postoji samo na početku veze.
    potpisujem. MIslim da cak suprotno, sa vremenom strast raste... a do kad ce rast, e to ne znam

    Quote Originally Posted by vikky View Post
    khmmm khmmm kao neko ko je upoznat odlicno s tom vezom reci cu vam da brodovi ne govori cistu istinu .... sve je pocelo bilo na bazi strasti i proticanjem vremena ta strast se stapala s romantikom u zescim segmentima i zato je ta veza na pijedistal u odnosu na ostale
    Mishu nemoj me ubijes sto istinu pricam :mrgreen:

    allo, allo. nemas pravo glasa! necu te ubit sto pricas istinu, nego zato sto pricas lazi :mrgreen:
    SMILE

    because it's the second best thing u can do with your lips...

  12. #12
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodovi View Post
    potpisujem. MIslim da cak suprotno, sa vremenom strast raste... a do kad ce rast, e to ne znam
    Ili je to ovaj primorski temperament?

  13. #13
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    543
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Ili je to ovaj primorski temperament?
    a sto znam ja... more tako lako podstakne romantiku i strast
    SMILE

    because it's the second best thing u can do with your lips...

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Ja jesam romantichan u dushi generalno i sve shto ide uz to,
    ali definitivno sam po prirodi vishe strastvena osoba, vatrena, treba mi da me neshto izbachi
    iz kolosjeka, da me ogrebe, jednostavno da me pokrene a kad se to desi, postanem
    ono shto ustvari jesam u pravom smislu te rijechi - i jak i njezan u isto vrijeme,
    u zavisnosti od "plesa" koji trenutno plesem sa partnerom,
    stoga JA glasam za STRAST 70% a Romantika 30% .

  15. #15
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Slozice se moje rijeci sa Nikovim kad kazem da sam takodje vise po prirodi strastvena nego romanticna.Inace sama strast naravno brzo prolazi ako romantike ili emocija nema,i sama postaje u mnogome dramaticnija na kraju dok ona romanticna bez strasti postaje jedostavno dosadna,i to svi znamo...A covjek radije hoce da dozivi nesto tako strasno neponovljivo ludo jedan jedini dan nego li citavu romantiku cio zivot a bez imalo zivota u njoj iliti strasti...Za ono pravo potreban je spoj jednog i drugog...



    "Tiha voda brijeg roni..."

  16. #16
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Slozice se moje rijeci sa Nikovim kad kazem da sam takodje vise po prirodi strastvena nego romanticna.Inace sama strast naravno brzo prolazi ako romantike ili emocija nema,i sama postaje u mnogome dramaticnija na kraju dok ona romanticna bez strasti postaje jedostavno dosadna,i to svi znamo...A covjek radije hoce da dozivi nesto tako strasno neponovljivo ludo jedan jedini dan nego li citavu romantiku cio zivot a bez imalo zivota u njoj iliti strasti...Za ono pravo potreban je spoj jednog i drugog...
    to je sve okej, ali cisto sumnjam da moze tokom cijelog zivota biti strasti samo sa jednom osobom.

  17. #17
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    to je sve okej, ali cisto sumnjam da moze tokom cijelog zivota biti strasti samo sa jednom osobom.
    O tome sam razmisljala cesto(mislim da nema o cemu ne razmisljam)...Mislim da tokom niza godina koje dvoje prozive zajedno ta strast ne moze biti ugasena,ako ljubav postoji,vec samo potisnuta i da je na nama da je budimo...Ako se zaista ugasi onda se ugasila jer se predhodno i sama ljubav pocela gasiti...Tako ja bar mislim...



    "Tiha voda brijeg roni..."

  18. #18
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    ne znam, tesko je pricat iz ove pozicije, ali nekako ne povezujem ljubav sa tim nego kontam strast kao nesto sto tako dodje samo od sebe, iznenada, ne bira se s kim ni do kad ce trajati a isto tako se ne moze odrzavati. a i ko zna poslije 20, 30 godina braka je li vise bitno to...

  19. #19
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    ne znam, tesko je pricat iz ove pozicije, ali nekako ne povezujem ljubav sa tim nego kontam strast kao nesto sto tako dodje samo od sebe, iznenada, ne bira se s kim ni do kad ce trajati a isto tako se ne moze odrzavati. a i ko zna poslije 20, 30 godina braka je li vise bitno to...
    Dok smo mladi puni smo strasti i romantike to je sigurno,sta se kasnije desava nakon 20 30 godina ne znam,mislim da to sve zamjenjuje postovanje i jedna posebna drugacija ljubav o kojoj mi nismo bas merodavni da govorimo... Ali znam da sam vidjala starce koji mi nisu bas bili vise za aktivni seksualni zivot a koji su se drzali za ruke kao djeca pa stoga mora da je romantika ocigledno trajnija



    "Tiha voda brijeg roni..."

  20. #20
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    a bogami takvih staraca koji se drza za ruke nema ni 1% . al ko zna sto zivot nosi... ko umije-njemu dvije!

  21. #21
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Hegel je rekao da bez strasti nista veliko nije stvoreno, niti se bez nje moze stvoriti...vjerujem da je tako, medjutim ne vjerujem da je sama strast sposobna odrzati to nesto veliko dugotrajnim, a jeste neophodna za stvaranje bilo cega u zivotu, pa i ljubavi.
    Strast ne moze biti jednakog intenziteta uvijek, sto ne znaci da nema momenata kad mi se cini da i premasi one mlade i lude dane.
    Lijepo je kad je umjerena. Smatram da se pretjerano intenzivna strast vrlo brzo raspline, skoro cim se zadovolji...
    Romantika je nesto sto ljubav cini slatkom i volim kad je ima, ali opet umjereno...i vjerujem da i strast i romantika ljubav drze svjezom i dugotrajnom...kolicine jednog i drugog zavise od osobe, ne moze se to dozirati precizno, a pogotovo ne istovjetno za svakoga od nas.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  22. #22
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor, Montenegro, Montenegro
    Posts
    3,774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    to je sve okej, ali cisto sumnjam da moze tokom cijelog zivota biti strasti samo sa jednom osobom.
    Ja pak mislim da moze sve je do to dvoje ljudi koji su skupa i koliko oni podsticu jedno drugog na takvo nesto.Tipicno strast nestaje kod onih ljudi koji hoce mirnu atmosferu ili zadju u mirne vode ustaljene svakodnevice pri tome zapostavljajuci sebe NJIH zarad djece koja jurcaju po kuci po citav dan,zarad toga da se ispostuje neki raspored koji se ima...i onda sve ono sto je postojalo prije tih novih zajednicki stvorenih situacija pomalo pocinje da umire i postaje rutina...i tu nastaju problemi...posebno kad ljudima tesko pada da jesnostavno vremenom stvari se mjenjaju ili su oni ti koji moraju da se mjenjaju.
    Quote Originally Posted by zvoncica View Post

    Strast ne moze biti jednakog intenziteta uvijek, sto ne znaci da nema momenata kad mi se cini da i premasi one mlade i lude dane.

    Romantika je nesto sto ljubav cini slatkom i volim kad je ima, ali opet umjereno...i vjerujem da i strast i romantika ljubav drze svjezom i dugotrajnom...kolicine jednog i drugog zavise od osobe, ne moze se to dozirati precizno, a pogotovo ne istovjetno za svakoga od nas.


    Sto N-I-K-O i Artemis kazu eto tvrdim i za sebe vise sam strastvena nego romanticna osoba,ok preplicu se i jedna i druga al jednostavno nisam tip koji bi mogla da miruje u vezi dje je sve slatkasto i savrseno.Sto cu hehehe kod mene je sve u raznoraznim igricama,mada na iste me podstice osoba koja je pored mene... boze komplikovani li sam stvor
    Imate neprijatelje? Odlicno! To znaci da ste se borili za neki sopstveni stav u zivotu!

  23. #23
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a sto se cini od strastvenih forumasa :mrgreen:

    a niko ne odgovori je li imao samo strastvenu ili samo romanticnu ljubav?
    izgleda smo svi imali mixovanu

    u ovoj anketi isticu romanticnu ljubav, a boga mi bi kod nas skroz drugacije prosla
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  24. #24
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    543
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by puppy View Post

    a niko ne odgovori je li imao samo strastvenu ili samo romanticnu ljubav?
    izgleda smo svi imali mixovanu
    mislim da samo strastvena ljubav ne postoji vec da je to samo veza zbog sexa

    a samo romanticna bez strasti mi zvuci platonski
    SMILE

    because it's the second best thing u can do with your lips...

  25. #25
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    JA bih vama svima preporucio da poledate jedan prelijep film, koji se zove "Ljubav u doba kolere".

    Najbitnija je ljubav da postoji, ako postoji ljubav bice i strasti i romantike.

    "Zato ne zaboravite, Volite nekog i neka neko voli vas"!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Net ljubav = ?
    By gingis kan in forum Ljubav
    Replies: 171
    Last Post: 08-11-07, 14:18
  2. Da li je to ljubav?
    By merry go round in forum Ljubav
    Replies: 29
    Last Post: 25-06-07, 15:49
  3. ljubav
    By kamine in forum Ljubav
    Replies: 20
    Last Post: 06-03-05, 04:37
  4. Ljubav!!!
    By Sailoreagle in forum Ljubav
    Replies: 47
    Last Post: 01-03-05, 21:51
  5. Ljubav
    By The Answer in forum #montecafe
    Replies: 9
    Last Post: 02-02-04, 22:41

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •