Page 1 of 7 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 161

Thread: Buducnost pripada Islamu

  1. #1
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Buducnost pripada Islamu

    Zapadni svijet, uglavnom, udovoljava fizickim potrebama tijela. Islam je religija koja udovoljava i fizickim i psihickim potrebama tijela. Rijec "Islam" potice od arapske rijeci "selam" sto znaci mir. Ta rijec takodje znaci pokoravanje Bogu. Ukratko "Islam" znaci postizanje mira kroz pokoravanje Bogu s.w.t. Sto se tice Kur'ana on je poslednja i konacna Allahova s.w.t. objava. Objavljen je poslednjem i konacnom Allahovom s.w.t. poslaniku Muhammedu s.a.w.s. Kur'an je proglas ljudima, on je fontana milosti i mudrosti. Kur'an je upozorenje nemarnima, on je uputa zalutalima i dokaz sumnjicavima. On je utjeha onima koji pate i nada onima koji su u ocaju. Zasto zapad prelazi u Islam? Jedan od vaznih razloga je taj sto je zapadni svijet otvorenog uma, nemaju predrasuda niti su konzervativni kao sto je to slucaj sa ostalim djelovima svijeta. U nasem konzervativnom drustvu ima mnogo ljudi koji gaje simpatije prema Islamu, ali tesko im je prihvatiti ga. Covjek bi naisao mozda na mnoge probleme. Plasi se reakcije okoline, drustvo ga moze bojkotovati, moze imati ekonomskih problema, moze mu biti i zivot u opasnosti. Jednostavno, kod nas su ljudi konzervativni i uskog su uma u poredjenju sa zapadom. Na zapadu se mogu naci mnogobrojne porodice gdje su ocevi hriscani a djeca muslimani, sto je kod nas rijetkost. Drugi vazan razlog zbog cega zapad prelazi na Islam je to sto je napredovao na polju tehnologije i nauke. Albert Ajnstajn je rekao: "Nauka bez vjere je osakacena, a vjera bez nauke je slijepa". Mjerilo ispravnosti bilo cega je nauka. Kur'an na mnogo mjesta govori o nauci. U Kur'anu postoji 6000 ajeta, od cega preko 1000 govori o nauci. Hvala Allahu s.w.t. Kur'an je daleko ispred nauke. Mnogi zapadnjaci kada to uvide prelaze na Islam. Oni ne slijede predrasude, niti su skloni slijepom vjerovanju. Vole postavljati pitanja i dok ne dobiju ubjedljiv odgovor nista ne prihvacaju. I pored svih zavjera i planova koje se kuju Islamu i muslimanima sigurno je da buducnost pripada Islamu. To potvrdjuju vjerodostojni sahih hadisi Muhammeda s.a.v.s. U jednom od njih se kaze: "Ova vjera ce dostici do svakog mjesta do kog stizu dan i noc. Allah dz.s. nece ostaviti ni jednu kucu, zidanu ili od neceg drugog napravljenu, a da u nju nece uvesti ovu vjeru ponosom ponosnih ili ponizenjem ponizenih. Ponosom kojim ce Allah uzvisiti Islam i ponizenjem kojim ce Allah poniziti nevjerstvo. Jasni pokazatelji da buducnost pripada Islamu su pad komunizma tj. propast ateizma, pojava islamskog budjenja, narocito kod omladine, dzihad u Kasmiru, Afganistanu, Palestini, Eritreji. Jos jedan pokazatelj je to sto je Islam najbrze rastuca religija, uprkos lazima koje sire nevjernici. Rekao je Muhammed s.a.v.s.: "Uistinu, Allah je sakupio "citavu Zemlju" za mene, te sam vidio njen istok i njen zapad i uistinu vladavina mog umeta (ljudi nakon Muhammeda s.a.v.s.) ce dostici to sto je za mene od zemlje bilo sakupljeno.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  2. #2
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    PG/SV
    Posts
    3,487
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Deeeechko je religiozan aj skalaj s tim ciribu ciriba temama...

  3. #3
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    US/MNE
    Posts
    1,358
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U tvojm mislima...

  4. #4
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,767
    Thanks Thanks Given 
    10,960
    Thanks Thanks Received 
    2,130
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    pustite covjeka neka iskazuje svoja nadanja. On vjeruje u ovo i neka ga. Meni je smijesno koliko je predan ovome o cemu pise, i obicno ne mogu da procitam citave postove vjerskih fanatika, ali Mabusovi me dobro zabave, uvijek. Ako nista, bar ne citira Kuran po vas dan
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  5. #5
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Budućnost ne pripada Islamu, ali ova tema pripada.

    I stvarno, ako nemate što pametno da kažete, puštite ovaj podforum neka počiva u miru. Imate dvadesetak drugih pa se iživljavajte do mile volje.
    Last edited by MadGod; 16-04-09 at 00:20.

  6. #6
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    9,170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Albert Ajnstajn je rekao: "Nauka bez vjere je osakacena, a vjera bez nauke je slijepa".
    "Albert Ajnštajn je budala".
    Nikola Tesla

  7. #7
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    PG/SV
    Posts
    3,487
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    pustite covjeka neka iskazuje svoja nadanja. On vjeruje u ovo i neka ga. Meni je smijesno koliko je predan ovome o cemu pise, i obicno ne mogu da procitam citave postove vjerskih fanatika, ali Mabusovi me dobro zabave, uvijek. Ako nista, bar ne citira Kuran po vas dan
    Reche li mu to da je vjerski fanatik?

  8. #8
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,767
    Thanks Thanks Given 
    10,960
    Thanks Thanks Received 
    2,130
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Rekoh, jer ovakvo propovijedanje vjere tesko moze biti drugacije okarakterisano nego fanaticnim...naravno, ne u smislu uvrede, nego samo u smislu ogromne, cak pretjerane, predanosti vjeri.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  9. #9
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    8,652
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default


  10. #10
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Rekoh, jer ovakvo propovijedanje vjere tesko moze biti drugacije okarakterisano nego fanaticnim...naravno, ne u smislu uvrede, nego samo u smislu ogromne, cak pretjerane, predanosti vjeri.
    Diplomatski, nema što.

    Ipak ne bih svrstao Mabusa medju fanatike - čini mi se da on mnoge stvari vrlo svjesno (i svrsishodno) piše, dok fanatici uglavnom reaguju impulsivno i emotivno. Odli je na primjer bila mnogo veći fanatik nego Mabus, po meni.

    Ono što meni lično smeta je propovijedanje na mjestu koje nije za to primjereno.

  11. #11
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    23
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Zapadni svijet, uglavnom, udovoljava fizickim potrebama tijela. Islam je religija koja udovoljava i fizickim i psihickim potrebama tijela. Rijec "Islam" potice od arapske rijeci "selam" sto znaci mir. Ta rijec takodje znaci pokoravanje Bogu. Ukratko "Islam" znaci postizanje mira kroz pokoravanje Bogu s.w.t. Sto se tice Kur'ana on je poslednja i konacna Allahova s.w.t. objava. Objavljen je poslednjem i konacnom Allahovom s.w.t. poslaniku Muhammedu s.a.w.s. Kur'an je proglas ljudima, on je fontana milosti i mudrosti. Kur'an je upozorenje nemarnima, on je uputa zalutalima i dokaz sumnjicavima. On je utjeha onima koji pate i nada onima koji su u ocaju. Zasto zapad prelazi u Islam? Jedan od vaznih razloga je taj sto je zapadni svijet otvorenog uma, nemaju predrasuda niti su konzervativni kao sto je to slucaj sa ostalim djelovima svijeta. U nasem konzervativnom drustvu ima mnogo ljudi koji gaje simpatije prema Islamu, ali tesko im je prihvatiti ga. Covjek bi naisao mozda na mnoge probleme. Plasi se reakcije okoline, drustvo ga moze bojkotovati, moze imati ekonomskih problema, moze mu biti i zivot u opasnosti. Jednostavno, kod nas su ljudi konzervativni i uskog su uma u poredjenju sa zapadom. Na zapadu se mogu naci mnogobrojne porodice gdje su ocevi hriscani a djeca muslimani, sto je kod nas rijetkost. Drugi vazan razlog zbog cega zapad prelazi na Islam je to sto je napredovao na polju tehnologije i nauke. Albert Ajnstajn je rekao: "Nauka bez vjere je osakacena, a vjera bez nauke je slijepa". Mjerilo ispravnosti bilo cega je nauka. Kur'an na mnogo mjesta govori o nauci. U Kur'anu postoji 6000 ajeta, od cega preko 1000 govori o nauci. Hvala Allahu s.w.t. Kur'an je daleko ispred nauke. Mnogi zapadnjaci kada to uvide prelaze na Islam. Oni ne slijede predrasude, niti su skloni slijepom vjerovanju. Vole postavljati pitanja i dok ne dobiju ubjedljiv odgovor nista ne prihvacaju. I pored svih zavjera i planova koje se kuju Islamu i muslimanima sigurno je da buducnost pripada Islamu. To potvrdjuju vjerodostojni sahih hadisi Muhammeda s.a.v.s. U jednom od njih se kaze: "Ova vjera ce dostici do svakog mjesta do kog stizu dan i noc. Allah dz.s. nece ostaviti ni jednu kucu, zidanu ili od neceg drugog napravljenu, a da u nju nece uvesti ovu vjeru ponosom ponosnih ili ponizenjem ponizenih. Ponosom kojim ce Allah uzvisiti Islam i ponizenjem kojim ce Allah poniziti nevjerstvo. Jasni pokazatelji da buducnost pripada Islamu su pad komunizma tj. propast ateizma, pojava islamskog budjenja, narocito kod omladine, dzihad u Kasmiru, Afganistanu, Palestini, Eritreji. Jos jedan pokazatelj je to sto je Islam najbrze rastuca religija, uprkos lazima koje sire nevjernici. Rekao je Muhammed s.a.v.s.: "Uistinu, Allah je sakupio "citavu Zemlju" za mene, te sam vidio njen istok i njen zapad i uistinu vladavina mog umeta (ljudi nakon Muhammeda s.a.v.s.) ce dostici to sto je za mene od zemlje bilo sakupljeno.
    jachu glUpost odawnO nisam chitaO...ekstremnO patetichan post..

  12. #12
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    US/MNE
    Posts
    1,358
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Albert Ajnstajn je rekao: "Nauka bez vjere je osakacena, a vjera bez nauke je slijepa".
    Ajnstajn je bio Jevrejin, znas one sto vas satiru Tesko da je mislio na islam.
    Last edited by Samael; 16-04-09 at 00:53.

  13. #13
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    PG/SV
    Posts
    3,487
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Je li realno da chitate vishe od dvije rijechi ovoga?

  14. #14
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    9,170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moraš se emancipovat Mimire, vidiš li kako zapadnjaci svakog dana trče u džamiju kako bi se preobratili, neće više da žive u mraku
    Last edited by [kinetic]; 16-04-09 at 00:53.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    US/MNE
    Posts
    1,358
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by [kinetic] View Post
    Moraš se emancipovat Mimire, vidiš li kako zapadnjaci svakog dana trče u džamiju kako bi se preobratili, neće više da žive u mraku
    I to sam primjetio sve ovi pametniji, Tajson itd.

  16. #16
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    PG/SV
    Posts
    3,487
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pomozite mi onda ljudi :-(

  17. #17
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    US/MNE
    Posts
    1,358
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MimiR' View Post
    Pomozite mi onda ljudi :-(
    Obrati se efendi Mabusu za prosvjetljavanje. Za pocetni kurs dovoljna ti je gomilica kamenja. Za napredniji kurs, dinamit.

  18. #18
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    187
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cornelius View Post
    I to sam primjetio sve ovi pametniji, Tajson itd.
    Aaalooo, eeejjj, nemoj mi Tajsona dirat...

    Ubio sam se ka' strazar.
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  19. #19
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zapocecu ovaj drugi post citirajuci Kur'an a iz razloga da umirim strasti: "Ti ces svakako naci da su vjernicima najljuci neprijatelji jevreji i mnogobosci i svakako ces naci da su vjernicima najblizi prijatelji oni koji govore mi smo krscani. ( 5, 82 ). Posprdavanje vjernicima je uobicajena stvar poznata jos od stvaranja prvog covjeka. Ja se svakako necu spustati na nivo prostaka. Svjestan sam cinjenice da mrznja izbija iz usta prostaka, kao sto sam svjestan da je jos gore ono sto kriju srca prostaka. Zato vam kazem da ne budete tvrdih srca poput kamena ili jos tvrdjih. To zbog toga jer ima kamenja iz kojeg rijeke izbijaju a ima zaista kamenja koje puca i iz kojeg voda izlazi, a ima ga doista, i koje se od straha pred Bogom rusi. Neki od vas su neuki, ne znate za Knjigu, nego samo za gatke i samo se domisljate. Medjutim znajte, ako budete zlo cinili i grijesi vasi vas budu sa svih strana stigli, bit cete stanovnici pakla i u njemu cete vjecno ostati. Kad vam kazem nesto, poput prvog posta, vi se uzoholite, pa se medjusobno u laz utjerujete. Ali znajte da sam ja ovde na ovom forumu da vam donesem istinu i radosne vijesti, i da vas opomenem, i znajte da ja necu biti pitan za one od vas koji zavrse u paklu.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    US/MNE
    Posts
    1,358
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nesto razmisljam, kad si ti kao Crnogorac koji je nekoliko generacija unazad primio islam toliko drogiran tom religijom, nije se cuditi arapima sto su onakvi kad to zlo u njima klija stotinama godina.

  21. #21
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,210
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    U jbt,tom hronologijom znachi da ce se i kod nas samoubijat za 100ak godina ?
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  22. #22
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mc_esseny View Post
    U jbt,tom hronologijom znachi da ce se i kod nas samoubijat za 100ak godina ?
    Samoubistvo iz nehata
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  23. #23
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    US/MNE
    Posts
    1,358
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Blitzkrieg View Post
    Samoubistvo iz nehata
    "allahu akbar", rece mabus i osmjehnu se na sve strane...

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    .... Albert Ajnstajn je rekao: "Nauka bez vjere je osakacena, a vjera bez nauke je slijepa". ...
    Od 1925 do smrti (1955) Anštajn je pokušavao da sastavi "teoriju jedinstvenog polja".
    Ova hipoteza iz fizike je vjerovanje da se četiri osnovne sile (jaka i slaba nuklearna, gravitaciona i elektromagnetna) mogu dobiti iz neke "jedinstvene" sile.
    Ovo je slično klasičnim religijama samo što se Bog zove "jedinstveno polje".
    Ova teorija još uvjek nije kompletirana niti eksperimentalno fizički dokazana pa spada u vjerovanje = religiju u širem smislu.

    Quote Originally Posted by Cornelius View Post
    "allahu akbar", rece mabus i osmjehnu se na sve strane...
    U autobusima u Izraelu je zabranjeno glasno izgovarati riječi "ALA", "ALO", "ALI" ... i sl. :-D

    P.S. Ajde da batalimo ove "Mabus-ove krstaške ratove" i besmislena prepucavanja i da nađemo neku pametniju temu.
    Last edited by septembar; 16-04-09 at 08:56.

  25. #25
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    58
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    na zalost Tyson i nije bas najbolji primjer sto se tice konvertita, zato procackah malo na internetu, i naidjoh na interesantne podatke...

    http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_notable_converts_to_Islam

    Za masu njih tek sad saznah, Dave Chapelle, Everlast (rapper), itd.

    http://en.wikipedia.org/wiki/Murad_Wilfred_Hofmann

    Napoleon, bivsi clan grupe The Outlaws, o svom zivotu i vracanju Islamu

    http://www.n-um.com/?q=node/2072/play

Page 1 of 7 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Zablude o Islamu
    By Mabus in forum Religija i filozofija
    Replies: 65
    Last Post: 02-04-07, 22:21
  2. ~~~~buducnost~~~~
    By Undead in forum Muzika
    Replies: 0
    Last Post: 01-10-05, 17:15
  3. FK BUDUCNOST
    By Barbarian in forum Ostali sportovi
    Replies: 802
    Last Post: 27-04-05, 07:41

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •