Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 74

Thread: Brojim ove topike...

  1. #1
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    42
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Brojim ove topike...

    ... i rekla bih da ima vise zakljucanih/cenzurisanih od ovih drugih. Masala!

    Ne znam kako stoji stvar sa nickovima - ja se evo vec nekoliko nedjelja javljam sa nicka Aellita (primjetite dva "l"), jer je moj stari nick Aelita neko od moderatora uklonio prije mjesec-dva. Nijesam se ni bunila (kakve koristi od toga?), no sam samo cutke registrovala novi nick. Od ranije je poznato da su neki (cak umjereni) forumasi napustili forum zvog prozivoljne cenzure, te pretpostavljam da su mnogi dozivjeli slicne stvari.

    Ima jedna srpska poslovica koja kaze: ako hoces spoznati nekog, podaj mu vlast u ruke! Izvrsna poslovica. Zaista, daj bilo kom nasem covjeku malo (pa makar i forumske) vlasti u ruke - i rezultat je unaprijed poznat. Zato sam bila vrlo skepticna u vezi sa moderiranjem foruma, nema nas narod potrebnih ljudskih vrijednosti za tako nesto, bez obzira ko je moderator.

    Za ilustraciju, citam danas Zippy-jev komentar pri zakljucavanju jednog od topika: ovaj forum se bavi buducnoscu, a ne prosloscu CG!. Tako je to kad neko dozvoli da mu licno misljenje postane forumska politika.

    Mozda je ipak najbolje da neko jednostavno ugasi svjetlo, te da forum postane privatni chatting room za moderatore?

    Sudjeci po topiku crnogorski proizvod, gdje su modratori Zippy i Kefalo nedvosmisleno "otkrili" da nastupaju sa pozicije crnogorstva a la Milo i Jevrem, pitam se kakva nam je buducnost ako nam je takvi kroje?

    U dlaku jednaka sadasnjosti, sto vam je isto kao da je i nema.

    PS:

    Ovaj post ce vjerovatno biti sklonjen, ko procita - procitao je!

  2. #2
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    607
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Iako su mi stavovi po bilo kom drugom pitanju, koje se na forumu pokrece, dijametralno suprotni sa Aellitinim, slozicu se s njom da moderatori malo previse revnosno rade svoj posao. Kao da ih placaju po zakljucanom topicu. Primjetio bih da se nekako "lakse disalo" na forumu neposredno po otvaranju, nego sad.
    * - izgubio password za "Nije bitno..." ; privremeni(nadam se) username.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Re: Brojim ove topike...

    Quote Originally Posted by Aellita
    Ima jedna srpska poslovica koja kaze: ako hoces spoznati nekog, podaj mu vlast u ruke! Izvrsna poslovica.
    ima mala razlika u "poznati" i "spoznati" no nebih se petljao u tvoj maternji jezik

    Ovaj post ce vjerovatno biti sklonjen, ko procita - procitao je!
    To bi bila stvarno steta jer tvoja elokvencija uvijek odusevljava siroke narodne mase

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    zippyland
    Posts
    1,187
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovaj ne zakljuchavamo!
    Jes' da je vishe za podforum Vicevi ali malo zabave ni ovdje nece skoditi
    mirisnih mi latica, biti ce very nice!



    DOLJE VLADA!!!!
    VRATITE NAM JAGNJECE BRIGADE!!!!

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Forum se konsekventno moderira po pravilima. Mozemo diskutovat o tome da li su pravila OK, ali ne o tome da li moderatori postupaju po pravilima.

    Moj prijedlog bi samo bio da se uklanjaju zakljucani topici, jer nema razloga da 'zagadjuju' forum.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cilj moderisanja bilo kojeg foruma po pravilu jeste prevencija i zaustavljanje vrijedjanja forumaskih sagovornika. Nekog vrijedjanja na ovom forumu nema i u nedostatku tog posla moderatori zakljucavaju i brisu sve topike koji im nisu po volji i na taj nacin ceraju ljude sa ovog foruma i onemogucavaju komunikaciju na forumu zakljucavanjem svih topika koji im nisu po volji. Na taj nacin se ubija svaka diskusija i obesmisljava rad ovog foruma. No izgleda njima je bitnije da su neki faktor pa makar ovdje ostala i 2 covjeka no da ovaj forum bude posjecen i dobar.

    Kod nas uopste ljudi(nebitno je koje nacionalne pripadnosti sto se ovoga tice svi su isti) vlast shvataju kao dato pravo da nekome uskracuju neka prava i maltretiraju ga tako da taj nacin razmisljanja nije zaobisao ni nase moderatore na ovom forumu . Zbog toga smatram da je najbolje vrijeme na ovom forumu bilo kada moderatori uopste i nisu bili prisutni jer prave vecu stetu no sto donose bilo kakvu korist.

  7. #7
    Join Date
    May 2004
    Location
    Bremen
    Posts
    1,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: Brojim ove topike...

    Quote Originally Posted by Aellita
    Ima jedna poslovica koja kaze: ako hoces spoznati nekog, podaj mu vlast u ruke! Izvrsna poslovica.
    savim se slazem sa tobom.

  8. #8
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    60
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: Brojim ove topike...

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Quote Originally Posted by Aellita
    Ima jedna srpska poslovica koja kaze: ako hoces spoznati nekog, podaj mu vlast u ruke! Izvrsna poslovica.
    ima mala razlika u "poznati" i "spoznati" no nebih se petljao u tvoj maternji jezik

    Ovaj post ce vjerovatno biti sklonjen, ko procita - procitao je!
    To bi bila stvarno steta jer tvoja elokvencija uvijek odusevljava siroke narodne mase
    Koje si ti nepismeno govedo, Boze dragi!Jos se time i hvalis!
    Mozda bi nam ti mogao na tvom maternjem objasniti razliku i nacin upotrebe poznaje i spoznaje kao i ove tvoje "maternje elokvencije"!? :shock:
    Iz koje li ces knjige citirati? :?
    Ili ces nam ipak na "maternjem odguslati!?

    STO SE TICE MODERATORA,BOLJE SVE DA OBRISU NEGO DA POCNU DA PISU!

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Dje si Vidoje sabljo srpskoga jezika Nauci li ti jadan one razlike doktorat i doktorant jer poznati i spoznati za tebe je komplikovano. Kazu da je molitva put do bozanskih spoznaja ali tebi ni to nece pomoci. Intektualna spoznaja i spoznajna svijest su apstrakcija i problem kad ti jedino poznajes veterinara koji te pelcuje.
    Imas ti Vidoje i zeru srece jer ako nista onda cete ovi dukljani dobro dresirati.

  10. #10
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    60
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Dje si Vidoje sabljo srpskoga jezika Nauci li ti jadan one razlike doktorat i doktorant jer poznati i spoznati za tebe je komplikovano. Kazu da je molitva put do bozanskih spoznaja ali tebi ni to nece pomoci. Intektualna spoznaja i spoznajna svijest su apstrakcija i problem kad ti jedino poznajes veterinara koji te pelcuje.
    Imas ti Vidoje i zeru srece jer ako nista onda cete ovi dukljani dobro dresirati.
    Ovo bi se moglo prevesti samo kao prdnjava nekrstenog goveda na maternjem jeziku!Jos kad bi nam svima otkrio iz koje si knjige ucio ove maternje izraze da se ova omladina ne truje i ponavlja tvoje gluposti!? :shock:

    Zamisli da taj tvoj maternji koristi "elokvenciju" da bi se izrazio ili mozda 'odrazio'!
    Koja maternja rjecitost?Da tebi nije maternji latinski ili si sav od latinske krvi? :? :wink:

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Битка је неравноправна, дискриминација српских форумаша је очита. Ипак је овај кафић у власништву Интернет Црне Горе а сви знамо коме то припада.
    Brzi Oct 14, 2004 10:50 am
    Pa imas sada veci izbor! SRBIJA ILI ALBANIJA, u C.Goru nema mjesta vise za Srbomrzce/ dosoje kraj.

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Savindan
    Битка је неравноправна, дискриминација српских форумаша је очита. Ипак је овај кафић у власништву Интернет Црне Горе а сви знамо коме то припада.
    Eto,Savindane,kako dokazujes tvrdnju da Srbin,kad nije privilegovan,oseca se ugrozen.

    Evo ja nisam Crnogorac,i ne osecam nikakvu diskriminaciju,iako su mi preko 100 postova obrisani.Cak mislim da je ovo jedan od najtolerantnijih foruma na net-u.Medjutim ,vasem ,veljesrpskom,bezobrazluku nema granica,a neko tome mora stati na kraj.

  13. #13
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    60
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dobrusky
    Quote Originally Posted by Savindan
    Битка је неравноправна, дискриминација српских форумаша је очита. Ипак је овај кафић у власништву Интернет Црне Горе а сви знамо коме то припада.
    Eto,Savindane,kako dokazujes tvrdnju da Srbin,kad nije privilegovan,oseca se ugrozen.

    Evo ja nisam Crnogorac,i ne osecam nikakvu diskriminaciju,iako su mi preko 100 postova obrisani.Cak mislim da je ovo jedan od najtolerantnijih foruma na net-u.Medjutim ,vasem ,veljesrpskom,bezobrazluku nema granica,a neko tome mora stati na kraj.
    'PODSISANI', DA TI NIJESI MALO ZALUTO, AV-GANI-STAN FORUM JE NA DRUGOJ ADRESI!?

  14. #14
    Join Date
    May 2004
    Location
    Bremen
    Posts
    1,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vidoje
    Quote Originally Posted by Dobrusky
    Quote Originally Posted by Savindan
    Битка је неравноправна, дискриминација српских форумаша је очита. Ипак је овај кафић у власништву Интернет Црне Горе а сви знамо коме то припада.
    Eto,Savindane,kako dokazujes tvrdnju da Srbin,kad nije privilegovan,oseca se ugrozen.

    Evo ja nisam Crnogorac,i ne osecam nikakvu diskriminaciju,iako su mi preko 100 postova obrisani.Cak mislim da je ovo jedan od najtolerantnijih foruma na net-u.Medjutim ,vasem ,veljesrpskom,bezobrazluku nema granica,a neko tome mora stati na kraj.
    'PODSISANI', DA TI NIJESI MALO ZALUTO, AV-GANI-STAN FORUM JE NA DRUGOJ ADRESI!?
    E ajde sad posto si toliki mudrijas, najmudrija srpska glava, ajde molim te objasni ljudima sta si ovime htio reci, covjek je tebi lijepo, jasno odgovorio pa budi i ti covjek ta 2 minuta pa reci nesto pametno i ne proseruje se vise bez ikakve nuzde.

  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora Cetinje
    Posts
    1,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Eto pa sad vidjite ko odje vrijedja i psuje ,zar to nije administratoru i moderatorima jasno, da sve sto NIJE serbaljsko se mora ĺpljuvat od strane veljeserbogoraca !!!!Eto pa sad procitajte postove od ovoga jadoja ,pa onda kazite nesto !!!!!!

  16. #16
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    431
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  17. #17
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma daj ljudi okanitese vise VIDOJA, par zar on mora darazmislja kao drugi
    ja mislim daje vrlo simpaticam, i trebaga pustit neka bide sto hoce, mismo C.Gorci vecina nekoje veliki Srbin, a Vidoje je Veliki Nacionalista?
    pa neznam ucemuje problem!!! Vidoje Samo ti produzi i udri po svima konije Srbin,Ali pripazi na SRCE i Modaratore...?
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dobrusky
    Evo ja nisam Crnogorac,i ne osecam nikakvu diskriminaciju,iako su mi preko 100 postova obrisani.Cak mislim da je ovo jedan od najtolerantnijih foruma na net-u.
    Ја мислим да ни комисија експерата не би могла да утврди шта си ти. На овом форуму ниси Црногорац а на другом јеси. Овде си Бошњак а другде ниси.

    У суштини није важно шта си, ти засигурно ниси Србин (Србијанац можда али Србин ни у лудилу) и зато ти је овде до јаја. Милова аутократска Црна Гора нема ништа против Бошњака (Шерба Растодера), Хрвата (дон Бранка Збутеге), Муслимана (Адила Курпејовића), Албанаца (Ферхата Диноше) али зато има много што шта против Срба.
    Brzi Oct 14, 2004 10:50 am
    Pa imas sada veci izbor! SRBIJA ILI ALBANIJA, u C.Goru nema mjesta vise za Srbomrzce/ dosoje kraj.

  19. #19
    Join Date
    May 2004
    Location
    Bremen
    Posts
    1,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Savindan
    (Србијанац можда али Србин ни у лудилу).
    E haj sad budi pametan pa objasni razliku izmedju ta dva pojma?

  20. #20
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    42
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: Brojim ove topike...

    Quote Originally Posted by Cakir
    Quote Originally Posted by Aellita
    Ima jedna poslovica koja kaze: ako hoces spoznati nekog, podaj mu vlast u ruke! Izvrsna poslovica.
    savim se slazem sa tobom.
    Kad vec citiras, citiraj kako je napisano. Inace, nije citat.

    Poslovica je srpska , jer ju je zabiljezio nas veliki jezicki reformator i sakupljac usmene knjizevnosti, Vuk Karadzic, cuvsi je prethodno od svog djeda.

    Balijska sigurno nije.

  21. #21
    Join Date
    May 2004
    Location
    Bremen
    Posts
    1,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: Brojim ove topike...

    Quote Originally Posted by Aellita
    Quote Originally Posted by Cakir
    Quote Originally Posted by Aellita
    Ima jedna poslovica koja kaze: ako hoces spoznati nekog, podaj mu vlast u ruke! Izvrsna poslovica.
    savim se slazem sa tobom.
    Kad vec citiras, citiraj kako je napisano. Inace, nije citat.

    Poslovica je srpska , jer ju je zabiljezio nas veliki jezicki reformator i sakupljac usmene knjizevnosti, Vuk Karadzic, cuvsi je prethodno od svog djeda.

    Balijska sigurno nije.
    E dobro kad je srpska ka da je moja vlastita, sta dramatizujes situaciju bez potrebe svega ti.

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: Brojim ove topike...

    Quote Originally Posted by Aellita



    Poslovica je srpska , jer ju je zabiljezio nas veliki jezicki reformator i sakupljac usmene knjizevnosti, Vuk Karadzic, cuvsi je prethodno od svog djeda.

    Balijska sigurno nije.
    Hehe!!!!

    "Sakupljac" Vuk Karadzic.

    L O P O V!!!!!! I fukara sakata-copava.Kakav sakupljac?
    :twisted:

    Taj lopovcina tudjeg jezika i ostale kulturne bastine je i HASANAGINICU proglasio da je srpska pesma.
    PIH!!!! Bagra lopovska.
    O pljackanju svega crnogorskog i preimenovanju u srpsko,bolje i da ne pominjem.

    P.S.
    A ovo kad je vlast u pitanju,ubistva vezana za vlast, klanja i nabijanja sablji u vaginu.E to jes srpsko.Po tome ste prepoznatljivi od Nemanjica do Milosevica.
    8)

  23. #23
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    60
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: Brojim ove topike...

    Quote Originally Posted by Dobrusky
    Quote Originally Posted by Aellita



    Poslovica je srpska , jer ju je zabiljezio nas veliki jezicki reformator i sakupljac usmene knjizevnosti, Vuk Karadzic, cuvsi je prethodno od svog djeda.

    Balijska sigurno nije.
    Hehe!!!!

    "Sakupljac" Vuk Karadzic.

    L O P O V!!!!!! I fukara sakata-copava.Kakav sakupljac?
    :twisted:

    Taj lopovcina tudjeg jezika i ostale kulturne bastine je i HASANAGINICU proglasio da je srpska pesma.
    PIH!!!! Bagra lopovska.
    O pljackanju svega crnogorskog i preimenovanju u srpsko,bolje i da ne pominjem.

    P.S.
    A ovo kad je vlast u pitanju,ubistva vezana za vlast, klanja i nabijanja sablji u vaginu.E to jes srpsko.Po tome ste prepoznatljivi od Nemanjica do Milosevica.
    8)
    ALO CO'CE OBREZANI,
    ISTOK JE NA DRUGOJ STRANI.
    AV-GANI-STANI!!!

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: Brojim ove topike...

    Quote Originally Posted by Vidoje

    ALO CO'CE OBREZANI,
    ISTOK JE NA DRUGOJ STRANI.
    AV-GANI-STANI!!!
    Zivota ti Vidoje,sta hoces sa ovim da dokazes?

    P.S.
    I odakle ti znas jesam li ja obrezan ili ne? :?

  25. #25
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    60
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: Brojim ove topike...

    Quote Originally Posted by Dobrusky
    Quote Originally Posted by Vidoje

    ALO CO'CE OBREZANI,
    ISTOK JE NA DRUGOJ STRANI.
    AV-GANI-STANI!!!
    Zivota ti Vidoje,sta hoces sa ovim da dokazes?

    P.S.
    I odakle ti znas jesam li ja obrezan ili ne? :?
    VIDJI CO'CE, JESI LI TI VIDIO PASTUVA!?

Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •