Page 1 of 5 12345 LastLast
Results 1 to 25 of 107

Thread: zapali se...

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,600
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default zapali se...

    bratu od strica pezo, mislim da je 406 u toku voznje.Plin.
    iz chista mira.
    a taman sam mislio u krajzlera plin da ubacham jer skoro 20 litara zna da posrche.
    Ko to ugradjuje kod nas plin tako struchno?
    Quote Originally Posted by my name is ...
    izvini oli mi rec kako da neciji post stavim u signature ?

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titovgrad
    Posts
    4,914
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Svako...

    Najbolje ti je da podjes do Cacka da ti ga ugrade...
    Koga je gladni otac pravio, dovijeka ce gladan bit...

  3. #3
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    384
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stetni
    Svako...

    Najbolje ti je da podjes do Cacka da ti ga ugrade...

    Nista extra oni to ne rade,znam jer mi je par drugova tamo ugradjivalo plin..

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica CENTAR ,Crna Gora MONTENEGRO
    Posts
    3,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by neka_coce
    Nista extra oni to ne rade,znam jer mi je par drugova tamo ugradjivalo plin..
    tacno tako

    ja sam tamo vodio mercedes jedan da se ugradi
    pa su morali odje kod nikole put tuza ventile da mijenjaju te za plin

    ali ugrade ga kvalitetno dosta
    i mi je islo skoro isto kao na plin

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Zhao mi je, E_K_V je dobar momak, eto ostao je bez svog ljubimca.

    A ovdje je napisao da plin je bezbedniji od benge.
    TAKUMI

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,081
    Thanks Thanks Given 
    713
    Thanks Thanks Received 
    1,949
    Thanked in
    964 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance!
    Zhao mi je, E_K_V je dobar momak, eto ostao je bez svog ljubimca.

    A ovdje je napisao da plin je bezbedniji od benge.
    ja ostao jezik pregrizao.....
    nego i dalje tvrdim da je strucno ugradjen plin bezbjedniji od benzina....naravno ako se sve odrzava kako treba.....

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,684
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    NIsam do sad chuo nijedan primjer da se nekom auto na plin zapalilo!
    Tim smjeshnije shto po chitav dan opuchamo jednog druga kako ce mu auto otic u vazduh pa ga chak i zovemo "hamas" (nedje ce se rituelno zapalit sa sve auto bombom)!
    Necemo se vishe shalit!

  8. #8
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    PG
    Posts
    112
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    e bogo moj :hammer: . znate li da je ovo jedino mjesto dje sam
    procitao i cuo da se nekom plin zapalio u kola! i to iz cista mira :trashcom:


    Sto je radio taj onda zivotati?

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Evo i ja cekam da mi se zapali, pa da uzmem PETPETNULA, silom.
    TAKUMI

  10. #10
    Sparco_CG's Avatar
    Sparco_CG is offline Najpovoljniji diler racunara i opreme u Podgorici
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    8,545
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    58
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    samo ko oce dobar plin i strucno ugradjen od strane profesionalaca nega vozi kola u bg u servis AC RASHIC. dobijate garanciju, em usluga 10/10 profesionalnost i sve.

    fabia potvrdi!
    BMW Arsovic
    068-615-321 (viber)
    [email][email protected]


  11. #11
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    292
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    I ja prvi put cujem da se zapalio tek tako od plina. Plin i jeste mnogo sigurniji od benzina sto se "zapaljivosti" tice. Je li on siguran da je to zbog plina? Je li utvrdio to 100%? Auto i ako radi na plin, benzin cirkulise "oko" motora, na vecini auta tako da... nisu tu cista posla

  12. #12
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,054
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    A zasto je to sigurniji plin od benzina ? Da probusite rupu na vrh rezervoara benzina, gorivo nece izac ali oce gasovi, plin da probusite, sav ce provjetrit i izac u okolinu... Meni je logicnije da ce se plin prije zapalit, jos ako je puklo neko crijevo za dovod plina u motor, ne znam jel alternator mogao proizvest tu varnicu, ali mi se svakako cini da ce se prije gasovi plina zapalit jer ce prije doci u dodir sa varnicom od gasova benzina
    Njak Njak Njak

  13. #13
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    podgorica
    Posts
    2,558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Cudno mi je to da se zapalio od plina

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,600
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    pazi topik.
    2005e sam ja imao 11 godina i mislio sam da je plin opasan, a najmilije auto mi je bio bmw 528 ! shalim se, mustang <3
    Quote Originally Posted by my name is ...
    izvini oli mi rec kako da neciji post stavim u signature ?

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sparco_CG View Post
    samo ko oce dobar plin i strucno ugradjen od strane profesionalaca nega vozi kola u bg u servis AC RASHIC. dobijate garanciju, em usluga 10/10 profesionalnost i sve.

    fabia potvrdi!
    Potvrda.



    Quote Originally Posted by Gorostas View Post
    A zasto je to sigurniji plin od benzina ? Da probusite rupu na vrh rezervoara benzina, gorivo nece izac ali oce gasovi, plin da probusite, sav ce provjetrit i izac u okolinu... Meni je logicnije da ce se plin prije zapalit, jos ako je puklo neko crijevo za dovod plina u motor, ne znam jel alternator mogao proizvest tu varnicu, ali mi se svakako cini da ce se prije gasovi plina zapalit jer ce prije doci u dodir sa varnicom od gasova benzina

    Think about it...




    Quote Originally Posted by aCid_cOokiE View Post
    pazi topik.
    2005e sam ja imao 11 godina i mislio sam da je plin opasan, a najmilije auto mi je bio bmw 528 ! shalim se, mustang <3



    TAKUMI

  16. #16
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    292
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gorostas View Post
    A zasto je to sigurniji plin od benzina ? Da probusite rupu na vrh rezervoara benzina, gorivo nece izac ali oce gasovi, plin da probusite, sav ce provjetrit i izac u okolinu... Meni je logicnije da ce se plin prije zapalit, jos ako je puklo neko crijevo za dovod plina u motor, ne znam jel alternator mogao proizvest tu varnicu, ali mi se svakako cini da ce se prije gasovi plina zapalit jer ce prije doci u dodir sa varnicom od gasova benzina
    Zasto bi busio rupe? Kakve to ima veze za bezbijednoscu? To sto kazes da ce varnica sa alternatora ili neceg drugog zapaliti plin, moglo bi. Ali pod uslovom da parkiras auto u garazu, pa pustis da istice plin jedno vrijeme dok se ne stvori mjesavina plina i vazduha i onda da nesto prozvede varnicu. Tad bi doslo do eksplozije i ne bi ostalo ni od garaze nista. A moze da se zapali motor u voznji od plina, potrude se ljudi na razne nacine da to postignu.

  17. #17
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,054
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Ne moras busiti rupe, nekad ti crijevo za dovod goriva samo pukne od ko zna cega, npr mom bratu je tako bilo, i osjecalo mu se gorivo dok stiskas auto, mogu mislit da je plin bio umjesto bezolovnog. Zasto mislis da bi eksplodiralo auto ako plin pusta, plin konstanto "shikti" iz rupe, ne mislim da plamen moze doci u bocu, mislim tako jer upaljac kad drzis vatra je samo na izlazu, ne puca... A ispod haube ima dovoljno vazduga da se plin zapali ako krene da izlazi
    Njak Njak Njak

  18. #18
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,453
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,153
    Thanked in
    1,777 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gorostas View Post
    Ne moras busiti rupe, nekad ti crijevo za dovod goriva samo pukne od ko zna cega, npr mom bratu je tako bilo, i osjecalo mu se gorivo dok stiskas auto, mogu mislit da je plin bio umjesto bezolovnog. Zasto mislis da bi eksplodiralo auto ako plin pusta, plin konstanto "shikti" iz rupe, ne mislim da plamen moze doci u bocu, mislim tako jer upaljac kad drzis vatra je samo na izlazu, ne puca... A ispod haube ima dovoljno vazduga da se plin zapali ako krene da izlazi
    Pročitaj malo o auto plinu ako te zanima pa onda komentariši jer ovako pišeš neke stvari koje ne stoje.

  19. #19
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,054
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    kao npr?......
    Njak Njak Njak

  20. #20
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,453
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,153
    Thanked in
    1,777 Posts

    Default

    Kakva je sigurnost autogas uređaja? PDF | Štampaj | E-pošta Današnji uređaji su dovedeni do nivoa sigurnosti koji daleko nadmašuje bezinsku instalaciju na automobilu. Rezervoar je napravljen od kvalitetnog čelicnog lima debljine 3 do 4 mm. rezervoari su atestirani na pritisak od 60 ili više bara a sigurnosni ventil reaguje na 25 bara. Radni pritisak pri normalnim okolnostima je malo viši nego u bojleru za toplu vodu. Na ventilu koji se nalazi na rezervoaru se pored sigurnosnog ventila nalaze još dva ventila koja reaguju zatvaranjem gasa ako dode do pucanja (kidanja) cevi kroz koje se gas sipa u rezervoar ili se doprema do motora. Takođe na njemu je i sigurnosni ventil koji onemogućava punjenje rezervoara više od 80% nazivne zapremine. Ovo je potrebno da bi na ekstremnim visokim temperaturama gas imao prostora gde da se širi. Konstrukcija isparivača je takva da onemogućava protok gasa kad je motor ugašen, bez obzira na to da li je dat "kontakt" ili ne. Po propisima, punjenje rezervoara vrši se spolja tako da nema nikakve mogućnosti da se gas nađe unutar kabine. Posebna konstrukcija zaštitne kutije ventila na rezervoaru omogućava izbacivanje svake količine gasa u atmosferu koja bi nastala eventualnim reagovanjem sigurnosnog ventila.
    Eksplozija autogasa je moguća samo u koncentraciji od 2 do 9 procenata u odnosu na zapreminu vazduha. To je na otvorenom prostoru gde se automobil kreće prilicno teško postići, tako da praktično nema opasnosti od eksplozije, što se ne bi moglo reci za savremene automobile koji imaju plastične rezervoare i retko koji sigurnosne uređaje za prekid napajanja goriva u slucaju sudara.
    Niko ne razmišlja o "bombi" zvanoj bojler dok sedi mirno u kupatilu, Svi su navikli na nju.

  21. #21
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Eee kad cujem da neko ubaca plin u kola preko 2.0 ili neke Turbase....pihh...
    Jeli moguce da ima takvih da uopste razmisljaju o plinu.ili vozite na benzin ako imate,a ako nemate kupite reno megan 1.5dci i prijatno.A da ne pricam o tome kolko njih ima sto su ubacili plin u 2.8,4.2,GTI,i sl motore....tugaaa i zalost!!!

  22. #22
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,054
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Kakva je sigurnost autogas uređaja? PDF | Štampaj | E-pošta Današnji uređaji su dovedeni do nivoa sigurnosti koji daleko nadmašuje bezinsku instalaciju na automobilu. Rezervoar je napravljen od kvalitetnog čelicnog lima debljine 3 do 4 mm. rezervoari su atestirani na pritisak od 60 ili više bara a sigurnosni ventil reaguje na 25 bara. Radni pritisak pri normalnim okolnostima je malo viši nego u bojleru za toplu vodu. Na ventilu koji se nalazi na rezervoaru se pored sigurnosnog ventila nalaze još dva ventila koja reaguju zatvaranjem gasa ako dode do pucanja (kidanja) cevi kroz koje se gas sipa u rezervoar ili se doprema do motora. Takođe na njemu je i sigurnosni ventil koji onemogućava punjenje rezervoara više od 80% nazivne zapremine. Ovo je potrebno da bi na ekstremnim visokim temperaturama gas imao prostora gde da se širi. Konstrukcija isparivača je takva da onemogućava protok gasa kad je motor ugašen, bez obzira na to da li je dat "kontakt" ili ne. Po propisima, punjenje rezervoara vrši se spolja tako da nema nikakve mogućnosti da se gas nađe unutar kabine. Posebna konstrukcija zaštitne kutije ventila na rezervoaru omogućava izbacivanje svake količine gasa u atmosferu koja bi nastala eventualnim reagovanjem sigurnosnog ventila.
    Eksplozija autogasa je moguća samo u koncentraciji od 2 do 9 procenata u odnosu na zapreminu vazduha. To je na otvorenom prostoru gde se automobil kreće prilicno teško postići, tako da praktično nema opasnosti od eksplozije, što se ne bi moglo reci za savremene automobile koji imaju plastične rezervoare i retko koji sigurnosne uređaje za prekid napajanja goriva u slucaju sudara.
    Niko ne razmišlja o "bombi" zvanoj bojler dok sedi mirno u kupatilu, Svi su navikli na nju.
    Ziva istina, ali ja ne pricam o rezervoaru, on jeste siguran, u to vjerujem, ali ovdje se prica da se dio oko motora zapali, rezervoar je u gepek, ovo nema veze sa njim... Ako si ovo povezao sa onom pricom da probusimo rezervoar to je bilo cisto da opisem ponasanje plina, nije mi ni na pamet padalo da se taj dio zapali... Znaci pricamo o onome ispod haube
    Njak Njak Njak

  23. #23
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,453
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,153
    Thanked in
    1,777 Posts

    Default

    Pa ima ventil koji sprečava isticanje plina ako pukne crijevo.

  24. #24
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,054
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Taj ventil ne mogu da vjerujem da moze da osjeti sitno isticanje plina, ok za malo vece, ali on mora da ima neki "slobodan hod" kod mjerenja pritiska koji ne moze da detektuje... u suprotnom bi se stalno zatvarao na najsitniju promjenu...do kojih ja mislim mora doci usled ubrizgavanja plina, i mijenjanja kolicine za ubrizgavanje
    Njak Njak Njak

  25. #25
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,453
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,153
    Thanked in
    1,777 Posts

    Default

    Tu onda dolazimo do ove rečenice:
    Eksplozija autogasa je moguća samo u koncentraciji od 2 do 9 procenata u odnosu na zapreminu vazduha.
    Što znači da ako polako curi ne može doći do koncentracije potrebne da se zaždi.

    Kako sam se zauzeo za plinaše a ne vozim auto koje ima ugrađen plin hahahaha.

Page 1 of 5 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •