Page 1 of 14 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 336

Thread: Modovanje Kucista

  1. #1
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default Modovanje Kucista

    U ovom Threadu svi zainteresovani forumasi mogu da dobiju savjete i instrukcije za tweakovanje kucista.
    -Kako poceti, sta vam je potrebno, dje nabaviti potrebne materijale i alate itd itd...
    Admini su mi izbrisali stari Thread... ljepse je kad ima manje postova, sto jes jes... ali bih ih zamolio da ovaj ne brisu jer na forumu ima dosta zainteresovanih, kojima bih rado pomogao ako dje zaglave u modovanju svog ljubimca
    U attachmentu sam stavo sliku FABRICKOG kucista na kojem nista nije modovano (NZXT Apollo).
    Jedno kvalitetno modovano kuciste bi trebalo da izgleda u ovom stilu.
    I naravno... Usisni kuleri idu naprijed, a izduvni pozadi.

    Kad vec pomenuh kulere... I fabricko hladjenje (za procesor) moze fino da se sredi, ako imate vremena i koji stepen celzijusa vishka, obavezno odradite LAPPING - tj poliranje. Uputstvo na ->
    https://forum.cdm.me/showpost.php?p=...3&postcount=72
    Last edited by cvxcomputers; 21-04-09 at 18:14.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Ovo staro Chieftec kuciste se par dana provlacilo po sobi, nisam imao vise zivaca da mu gledam odvratni penzionerski dizajn i jos odvratniju boju (donja slika)... tako da sam uzeo alat u ruke, i upustio se u modovanje... na kraju nije lose ispalo s obzirom da sam radio na brzinu (za manje od 2 sata je sve bilo gotovo). Takodje sam imao priliku da se uvjerim u izvanredan kvalitet Chieftecovog lima. "Prozor" na kucistu je kidao auto-limar uz psovke: "Dosad bih i j*enu Golf dvojku prereza na 10 komada)
    Last edited by cvxcomputers; 05-09-09 at 18:58.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Nemam blage veze ko je proizvodjac ovom kucistu, al znam da je davno nedje u BGu placeno 50+ eura... Uglavnoom... dosadno je izgledalo, nisam mogao da se suzdrzim, a da ga ne MODujem... Kavez isfarban, Stranica izrezana i ubachen plexi, a i ventilator sa LED dijodama je nasao svoje mjesto

  4. #4
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    2,262
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    brao ti ga

  5. #5
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by methodman View Post
    brao ti ga
    WTF?! :shock:

  6. #6
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,861
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    fino,nego isplati li se modovati neko kuciste pa kasnije coek prodavati to ?

  7. #7
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    877
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad vidjeh ovo, pade mi na pamet - u SK-u je bilo tih modovanih kucista [jedno po broju - nisam ga uzimao odavno pa ne znam imali toga i sad].. Ali je bilo zveeek kucista - maximalno dobro odradjenih.. Ali ipak za dobro mod. treba i ulozit malo para jer tesko da jedan covek sve to moze sam da odradi [kao prvi problem - imati sav potrebni alat]...
    virtual_activity_for_cool_reality

  8. #8
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,891
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kuler koji ide na bocnoj stranici treba li da duva unutra ili napolje(da izvlaci) ?

    p.s. ako tu ima pravila..

  9. #9
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    877
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Po nekoj logici - trebao bi da duva unutra - i na taj nacin ucacuje hladni vazduh unutra...
    virtual_activity_for_cool_reality

  10. #10
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by takemysoulaway View Post
    fino,nego isplati li se modovati neko kuciste pa kasnije coek prodavati to ?
    Ne ispalti se bash... jedino ako radis ili za sebe ili po narudzbi za nekoga.
    Quote Originally Posted by virtual View Post
    Kad vidjeh ovo, pade mi na pamet - u SK-u je bilo tih modovanih kucista [jedno po broju - nisam ga uzimao odavno pa ne znam imali toga i sad].. Ali je bilo zveeek kucista - maximalno dobro odradjenih.. Ali ipak za dobro mod. treba i ulozit malo para jer tesko da jedan covek sve to moze sam da odradi [kao prvi problem - imati sav potrebni alat]...
    To si upravu. Ako ozbiljno radim kuciste, imam rodjaka koji radi najbolje farbanje u gradu, mogu da ga plastificiram s bojom
    Dalje, imam auto limara koji dobro sijeche, i staklorezca koji zna fino s plexijem Sve zavisi zelis li visokobudzetno modovanje ili niskobudzetno. Mene je npr. modovanje Chiefteca ispalo nekih bijednih 5 eura. A ovog drugog kucista 15-20.
    Da sam htio sve PRO da odradim ispod 50ak eurica nebih imao sto da se nadam.
    Quote Originally Posted by Remote View Post
    kuler koji ide na bocnoj stranici treba li da duva unutra ili napolje(da izvlaci) ?
    p.s. ako tu ima pravila..
    Treba da usisava vazduh iz spolja prema unutra. NZXT Apollo je jedno od najljepsih kucista uz pristojan AIRFLOW, ja ga imam. Po njemu se treba ugledati za modovanje. Barem sto se izgleda tiche
    Last edited by cvxcomputers; 22-03-09 at 21:56.

  11. #11
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    kotor
    Posts
    2,555
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Remote View Post
    kuler koji ide na bocnoj stranici treba li da duva unutra ili napolje(da izvlaci) ?

    p.s. ako tu ima pravila..
    obicno montaza je postavljena u visini graficke -treba da duva unutra preko graficke (pogledaj na antecova kucista zadnji i gornji isisavaju prednji i bocni uduvavaju isto i kod cooler mastera)
    smile if you fucked today

  12. #12
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by spar View Post
    obicno montaza je postavljena u visini graficke -treba da duva unutra preko graficke (pogledaj na antecova kucista zadnji i gornji isisavaju prednji i bocni uduvavaju isto i kod cooler mastera)
    Upravo tako. Zaboravio sam to da napomenem
    Kod mene je to bash fino rijeseno... Vent. na stranici kucista tacno prosljedjuje hladan vazduh lopaticama na cooleru graficke.

  13. #13
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,292
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvxcomputers View Post
    Ne ispalti se bash... jedino ako radis ili za sebe ili po narudzbi za nekoga.

    To si upravu. Ako ozbiljno radim kuciste, imam rodjaka koji radi najbolje farbanje u gradu, mogu da ga plastificiram s bojom
    Dalje, imam auto limara koji dobro sijeche, i staklorezca koji zna fino s plexijem Sve zavisi zelis li visokobudzetno modovanje ili niskobudzetno. Mene je npr. modovanje Chiefteca ispalo nekih bijednih 5 eura. A ovog drugog kucista 15-20.
    Da sam htio sve PRO da odradim ispod 50ak eurica nebih imao sto da se nadam.

    Treba da usisava vazduh iz spolja prema unutra. NZXT Apollo je jedno od najljepsih kucista uz pristojan AIRFLOW, ja ga imam. Po njemu se treba ugledati za modovanje. Barem sto se izgleda tiche
    A moj Tempest kao ne valja
    Meni licno je prelijep. Ljepsi mi je doduse Guardian 921 ali nisam fan kucista kojima se otvara prednja strana. Zato mi ni Apollo nije pri srcu. Ali mislim da nema kucista od NZXT-a za koje se moze rec da je ruzno.

    Kad se vec razumijes u modovanje, ima li sto da bi ja mogao napravit od ovog Tempesta da ga uljepsam.

    A sledeci PC koji budem uzimao ce morat da ima neko fino Lian Li kuciste makar ga uvozio iz inostranstva
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  14. #14
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    A moj Tempest kao ne valja
    Meni licno je prelijep. Ljepsi mi je doduse Guardian 921 ali nisam fan kucista kojima se otvara prednja strana. Zato mi ni Apollo nije pri srcu. Ali mislim da nema kucista od NZXT-a za koje se moze rec da je ruzno.

    Kad se vec razumijes u modovanje, ima li sto da bi ja mogao napravit od ovog Tempesta da ga uljepsam.

    A sledeci PC koji budem uzimao ce morat da ima neko fino Lian Li kuciste makar ga uvozio iz inostranstva
    Ovako... Ja sam razmishljao da kupim Antec 900 ili NZXT Tempest zbog odlicnog AIR-FLOW-a, ali sam odustao jer su to inkubatori za prashinu (Antec 1200 nije postojao kad sam kupovao ovo)
    Dalje... SVETOGRDJE je OZBILJNIJE modovat i jedno i kuciste iz VISOKE klase (npr, CM, TT, NZXT, Zalman itd... Dobra su kakva jesu, siguran budi
    Fabrika je radila dane i dane testiranja da bi dosla do sto boljeg protoka vazduha, a da pri tom bude sto dopadljiviji dizajn...
    Jedino je paintjob i sitno OK
    I sad treba da se ciganises, rezes kuciste od 100 eura i o jadu radis - No F*** way
    Ja moj Apollo ne diram!
    P.S. Citao sam masu pohvala na stranim forumima za Lian Li, ma no mi se ne ulaze da uvozim jedan i da se oko toga zabavljam. A kad se samo sjetim prije 6-7 godina, koji je HIT bilo kad je tek pocelo da se proizvodi jedno od prvih "nadrndanih" kucista... Logisys Dracula http://lib.store.yahoo.net/lib/xoxide/draculabl2.jpg
    Ko ga je imao na Lan Party bio je veca faca no Tito s gliserom '68-me ))
    Last edited by cvxcomputers; 01-04-09 at 10:29.

  15. #15
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,292
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvxcomputers View Post
    Ovako... Ja sam razmishljao da kupim Antec 900 ili NZXT Tempest zbog odlicnog AIR-FLOW-a, ali sam odustao jer su to inkubatori za prashinu
    Vjeruj mi, moja soba skupi prasinu brzinom svijetlosti ali u kucistu nema ni trunke. Ima masu filtera za prasinu pa ako se nakupi otvoris, obrises sa filtera, zatvoris i picis dalje. I jos je nevjerovatno tiho kuciste. Ja sam mislio da ce da bruji ko ludo.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  16. #16
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Vjeruj mi, moja soba skupi prasinu brzinom svijetlosti ali u kucistu nema ni trunke. Ima masu filtera za prasinu pa ako se nakupi otvoris, obrises sa filtera, zatvoris i picis dalje. I jos je nevjerovatno tiho kuciste. Ja sam mislio da ce da bruji ko ludo.
    Vidis, nisam znao za Tempest da ima filtere. Inace Antec 900 nema i jos je bucan, to mi se jedino na njega ne svidja... E, da... neko ce se smijat, ali ako ste ikad kupovali maticnu, znate onu sundjerastu "krpicu" sto dodje na dno kutije. E, odlicna je za pravljenje filtera Ponekad je bolje zrtvovat malo airflow na racun manje prasine u kompu

  17. #17
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    kotor
    Posts
    2,555
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvxcomputers View Post
    Vidis, nisam znao za Tempest da ima filtere. Inace Antec 900 nema i jos je bucan, to mi se jedino na njega ne svidja... E, da... neko ce se smijat, ali ako ste ikad kupovali maticnu, znate onu sundjerastu "krpicu" sto dodje na dno kutije. E, odlicna je za pravljenje filtera Ponekad je bolje zrtvovat malo airflow na racun manje prasine u kompu
    ja imam antec 900 i nije bucno ako postavis brzine na pravu meru gornji 200 na min prednje na sred,brzinu a sa strane na srednju brzinu imam kontroler ventilatora koji meri bucnost tako da skoro uopste ne registruje jedina mana ja da pored kolena imas klimu a antek1200 ima filtere koji se peru sa toliko ventilatora ne mozes izbeci prasinu na ventilatorima i u kucistu ja se mislim da promenim 900 za skeleton antec
    smile if you fucked today

  18. #18
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Sto se 900 tiche, ko ima zivaca da pravi filtere, ima fino kuciste... Ovaj 1200 bih mogao nede malo da prostudiram

    Sto se Skeleton-a tiche... Ja nebih mjenjao. Bjezi... Otvoreno, nadzickano... nekako mi se ne svidja.

  19. #19
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    kotor
    Posts
    2,555
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvxcomputers View Post
    Sto se 900 tiche, ko ima zivaca da pravi filtere, ima fino kuciste... Ovaj 1200 bih mogao nede malo da prostudiram

    Sto se Skeleton-a tiche... Ja nebih mjenjao. Bjezi... Otvoreno, nadzickano... nekako mi se ne svidja.
    antec 1200 isti kao 900 samo ima 3 slota vise za hdd i ima filtere ispred ventilatora dali smanjuju protok vazduha ne znam
    smile if you fucked today

  20. #20
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    1200 ima najbolji protok i najnize temp trenutno....
    takodje ima najbolji kvalitet, veoma robusno...
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  21. #21
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    kotor
    Posts
    2,555
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Loverclocker View Post
    1200 ima najbolji protok i najnize temp trenutno....
    takodje ima najbolji kvalitet, veoma robusno...
    top 10 midi case 900 prvo mesto
    1200 drugo mesto sisa ga lion li p80 iako mislim da je 1200 bolji
    smile if you fucked today

  22. #22
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Lian li ima dobre stvari, i zanimljive dodatke, mada ne previse lijep,
    a p80 mi je ka obicna kutija....ova dva kucista u suplja, a ako se ima toliko onda bih gledao nesto od CM
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  23. #23
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Loverclocker View Post
    Lian li ima dobre stvari, i zanimljive dodatke, mada ne previse lijep,
    a p80 mi je ka obicna kutija....ova dva kucista u suplja, a ako se ima toliko onda bih gledao nesto od CM
    Lian Li, jes da je kvalitetan... Ali... Isto tako... Meni je bitan i atraktivan dizajn, u kojem on oskudijeva (sad recite da sam razmazeno derishte) :joint:

  24. #24
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bar, Montenegro, Montenegro
    Posts
    2,627
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    po meni je antec bombonica
    " Nepismen ali pun para . Jesam li ovo dobro napisao ? "

  25. #25
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Lijep je Antec. A i odlicno hladi... Ali ima i ljepsih Mada je sve stvar ukusa, a o ukusima se ne raspravlja.

Page 1 of 14 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Tweak kucista...
    By Igi in forum Hardware
    Replies: 116
    Last Post: 11-03-09, 17:20
  2. MODovanje kucista + Overclock + Build Log
    By cvxcomputers in forum Hardware
    Replies: 30
    Last Post: 07-02-09, 21:29
  3. Modovanje racunara...
    By kvarni in forum Hardware
    Replies: 43
    Last Post: 04-02-09, 18:58
  4. Antec kucista
    By DeViLiSh|Je$$uS in forum Hardware
    Replies: 7
    Last Post: 31-03-07, 22:06
  5. kucista u PG?
    By SKOJ in forum Hardware
    Replies: 7
    Last Post: 04-10-05, 20:16

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •