Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 40

Thread: Ponovo djevica

  1. #1
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    871
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Ponovo djevica

    Vjerovatno ste svi čuli da je moguče operacijom "vratiti nevinost". Mada, pogrešno se vjeruje da se radi o nekakvoj ugradnji vještačkog himena. Radi se samo o ušivanju ostataka starog himena, što onda pruža iluziju da je žena kojoj je to urađeno djevica. Ova intervencija se u principu ne vrši na našim klinikama, izuzev po preporuci psihijatra.

    Koja bi žena željela da ponovo bude djevicai zašto? Treba li uopšte uraditi tako nešto, koji god da su razlozi?

    Ja jedino mogu da shvatim žene koje žive u veoma tradicionalnim porodicama koje ne bi prihvatile seksualni život prije braka. Ili im neka religiozna načela odeđuju da nevine uđu u brak.
    Tada je vraćanje himena operativnim putem stvar "mira u kući" i može biti relativno opravdano. Relativno jer - i dalje se radi o laži, o lažnom predstavljanju žene kao nečega što ona nije, i ta neiskrenost na samom početku veze (braka) može kasnije donijeti mnoge probleme, pošto je žena od starta prinuđena da nešto krije.

    Jedan moja dobra drugarica, muslimanka, imala je odnos sa svojim tadašnjim momkom, a kasnije, kada je trebala da se uda "preko slike", nije znala što da radi, kako vjereniku da kaže da nije nevina, da je on vrati pa da pukne bruka... Srećom, on nije bio baš toliko zatucan, ali su, ipak, morali da pokažu krvav čaršav nakon prve bračne noći, pa su nešto drugo prosuli, ne znam tačno...

    Ima li takvog primitivizma još kod nas?

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,789
    Thanks Thanks Given 
    2,209
    Thanks Thanks Received 
    3,406
    Thanked in
    1,500 Posts

    Default

    On platio novu, a oni da mu uvale polovnu, kako ne. I treba da je vrati
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in the middle of everything
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    bash je ovih dana aktuelna tema o operacijama kojima se vraca nevinost...
    ne bih to nikada uradila...
    a primitivizma ima svuda pa i kod nas...
    a lazh je lazh ma koliko dobro bila uradjena...

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    990
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Odlicna tema!
    Znam da devojke muslimanske vere ovde imaju taj problem sto imaju momka i kasnije kad dodje do braka moraju da rade te operacije. Drzavne bolnice ovde to ne rade, ali zato neki privatni lekari.

    Razumem te djevojke sto od straha od porodice i rodbine to urade, ali bolje bi bilo da se vec jednom pocne pricati otvoreno o tim stvarima i da se mozda nesto promeni. Ovako, nista zivo se nece promeniti i narod (tj. rodbine i sl.) ce ziveti u iluzijama da su sve njihove cerke i sestre nevine

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,789
    Thanks Thanks Given 
    2,209
    Thanks Thanks Received 
    3,406
    Thanked in
    1,500 Posts

    Default

    A sto ih briga, oni te sto su stetovane odma udaju u Sarajevo, ona dodje jednom ili dva put u godinu i svima banja. Niko nezna sto je bilo, ne puca bruka za familiju. Mada je i to vise postalo providno.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    da me zakrpe, pa da opet po' godine krvarim, ka' da me kolju svaki put kad legnem s' choekom u krevet.. A ne zaisto, pa makar se nikad ne uda(va)la... 8)
    Znam da svojevrmeno i moja qma (muslimanske vjeroispovijesti) nije prokrvarila prve brachne noci (a bila je nevina, jer nikad momka nije imala, to znam zasigurno) i kad je to vidio njen muzh on ju je pitao 'shto cu ja majki da kazhem za ovo'...Ja sam je prekinula u sred priche, ne zheleci vishe da slusham i ne mogah se chudu nachudit da momak od 28 godina mozhe takvo pitanje da 'prospe...Sjutradan ga je ona 'fatala' kroz kucu, da mu pokazhe krvave gace, jer je u medjuvremenu prokrvarila...I on, naravno, bio mrtav majci presrecan..A i keva mu, isto 8)
    Sell the Vatican, Feed the World!

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    157
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svaka vama cast ako mozete da shvatite i one koje se odluce na takav poduhvat pred brak da ne bi pukla bruka ili zbog religioznih razloga ili bilo sta drugo, jer ja ne mogu. Samo me jedno interesuje - gde je bio taj strah od "puce bruka" ili od Boga (ili Alaha ili neke druge "vise sile") dok su se sretno valjale po krevetu sa bivsim momcima?
    Jedino mogu da shvatim takvu operaciju posle silovanja ili nekog drugog "ne dobrovoljnog" slucaja. A u slucaju da se zena dobrovoljno kresne sa bivsim momkom (ili momcima), pa posle dodje frka oko udaje i slicnih gluposti - ako je bila dovoljno odrasla da se krese, treba da je i dovoljno odrasla da se nosi sa posledicama, bile one trudnoca, bolest, bruka, religija ili bilo sta drugo. Ne kaze narod dzabe da posle jebanja nema kajanja.
    Boze sta sve nece izmisliti. U pravu je Mugi gde rece da bi tu mogle velike pare da se uzimaju na budalama...

  8. #8
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    brijeg Ćukovića
    Posts
    995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by zitiste
    Svaka vama cast ako mozete da shvatite i one koje se odluce na takav poduhvat pred brak da ne bi pukla bruka ili zbog religioznih razloga ili bilo sta drugo, jer ja ne mogu. Samo me jedno interesuje - gde je bio taj strah od "puce bruka" ili od Boga (ili Alaha ili neke druge "vise sile") dok su se sretno valjale po krevetu sa bivsim momcima?
    Jedino mogu da shvatim takvu operaciju posle silovanja ili nekog drugog "ne dobrovoljnog" slucaja. A u slucaju da se zena dobrovoljno kresne sa bivsim momkom (ili momcima), pa posle dodje frka oko udaje i slicnih gluposti - ako je bila dovoljno odrasla da se krese, treba da je i dovoljno odrasla da se nosi sa posledicama, bile one trudnoca, bolest, bruka, religija ili bilo sta drugo. Ne kaze narod dzabe da posle jebanja nema kajanja.
    Boze sta sve nece izmisliti. U pravu je Mugi gde rece da bi tu mogle velike pare da se uzimaju na budalama...
    odličan 5!ođe ništa ne bih doda ni oduzeo!svaka čast!
    4' 33''

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,309
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Citao sam o tome prosle godine. Umjesan je Holivud i "nova" moda mladih i bogatih dama da udju u novu vezu "kao" nevine. Vjerski razlozi u tom primjeru su iskljuceni, a sam zahvat jednostavan je i u medicini vec dugo poznat ali rijetko upotrebljavan.
    Mene bi vise zabrinulo da kojim slucajem slucajno dobijem u krevet nevinu od 20 ili vise godina :roll:

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    U Njegovom srcu...
    Posts
    1,379
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moracu da dodam da se ovaj "obichaj" nije zadrzhao samo na pripadnicima muslimanske vjeroispovijesti, poshto vidim da su One posluzhile kao primjer u vecini postova.
    Imala sam priliku da rasprave na tu temu chujem u svom neposrednom okruzhenju... Chula sam razneee razloge tipa :A odesh odavde, prodjesh KA` NAJBOLJA i sl. gluposti.
    Kao da je ovo sredina u kojoj je josh uvijek VAZHNO da li si nevina ili ne.
    I kao da je to mjerilo nashih vrijednosti.
    Shta ce Njegova majka da pomisli... Oce li komshije vidjeti krvavi charshav... Ko JOSH ZHELI DA SE UDA ZA TAKVOG CHOVJEKA?
    I ko zheli da ozheni zhenu koja HOCE da izbrishe dio svog zhivota KOJI JE SAMA kreirala????
    Sama BIRALA... sama ODLUCHILA?
    I koja je cijena prave nevinoste... tj one urodjene kada SADA nevinost IMA cijenu?
    To je kao kupljena diploma... neko se zhrtvuje godinama zarad znanja, dok to neko sam KUPI novcem. Sada je ono shto je predstavljalo mjerilo morala u jednoj zheni pochelo da se KUPUJE... i Ja treba da MISLIM o tome kao o nechem normalnom?
    Mogu samo da kazhem da zhene koje predju prag TE ustanove slobodno mogu da pljunu sebi u lice.
    "...patim zbog osoba kojima sam poklonila svoje srce i uvidjam da oni koji su dotakli moju dushu nisu uspeli da probude moje telo, a oni koji su doticali moje telo nisu uspevali da dosegnu do moje dushe. “

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,364
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja bih svakog djevojchici chim se rodi probushila hi-men.
    To je najbolje reshenje a ne zakrpe na rupe.

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bijela, Crna Gora
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shelly
    Ja bih svakog djevojchici chim se rodi probushila hi-men.
    To je najbolje reshenje a ne zakrpe na rupe.
    /me bi se slozila sa tobom !
    Put do zvijezda je samo etapa kruznog puta do sebe,i ako znas precicu nema potrebe da se puno lomatas po bespucima.Ne,bato.Stigao si cim krenes.Cilj nosis skriven pod kaputom,istetoviran na grudima kao metu.I eto ti.U tome je tajna.U tome je jedini trik.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buba_mara
    Quote Originally Posted by Shelly
    Ja bih svakog djevojchici chim se rodi probushila hi-men.
    To je najbolje reshenje a ne zakrpe na rupe.
    /me bi se slozila sa tobom !
    ja se ne slazem interesantnije je kad ne sklizne odmah :mrgreen:

  14. #14
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    871
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne opravdavm podvrgavanje operaciji ni iz kog razloga.
    Prvo, zbog toga što se sam čin defloracije u principu se dešava u glavi djevojke, fizičko cijepanje himena je tu manje važno, tako da ni intervencija ušivanja himena nema neki naročiti značaj, jer ta operacija ne može izbrisati sjećanje na to da je žena vodila ljubav.
    Drugo, zbog toga što ona označava neiskrenost u odnosima jer se , ponekad, time pokušava prevariti budući momak ili muž, da bi mu mogle reči da i je on prvi.
    Stvarno glupo jer, ukoliko je, iz nekih razloga, nemoguće biti iskren povodom toga, čemu onda veza sa njim i kakav je to uopšte veza ili brak koji počinje takvom laži?

    Bezveze.

  15. #15
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: Ponovo djevica

    Quote Originally Posted by Grofica
    Jedan moja dobra drugarica, muslimanka, imala je odnos sa svojim tadašnjim momkom, a kasnije, kada je trebala da se uda "preko slike", nije znala što da radi, kako vjereniku da kaže da nije nevina, da je on vrati pa da pukne bruka... Srećom, on nije bio baš toliko zatucan, ali su, ipak, morali da pokažu krvav čaršav nakon prve bračne noći, pa su nešto drugo prosuli, ne znam tačno...

    Ima li takvog primitivizma još kod nas?
    Okle ti je ta drugarica? Iz Saudi Arabije?!

    Reche neko pametno da bi himen trebalo probushit po rodjenju. To se radi u nekim zemljama i ja to podrzavam. Evo nedavno sam chula da je u jednoj africhkoj zemlji doneshen zakon da se zene ne "kastriraju" po rodjenju... Zamislite taj jad i bijedu!

    Ne znam zasto bi danas neko zelio da povrati nevinost? Djevojke jedva chekaju da se trse toga da bi bile u TRENDU :roll:

    Ali kako kaze stih iz jedne nase pjesme "80 godina... vratila joj se nevinost"

  16. #16
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    t@m0 dje je sRcu n@jLjep$e
    Posts
    48
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne kapiram ja to bas najbolje :roll: , cus-wracanje newinosti....auuuu,gluposti :bart:

    narawno da to ne bih radila ever-never :!: ionako samo jedan zna da je prwi.......swi su ostali drugi :devil:
    Ne idi utabanim stazama,
    wec prokrci sebi put
    i ostawi trag za sobom.

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    PG-city
    Posts
    544
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hahaha kakva gadost...mada coek od zena moze svasta ocekivat
    ***eXtreme Styling***

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica/Crna Gora
    Posts
    1,264
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja mislim da kod nas toga nikad nije ni bilo..zasto mislis da su se nase babe,prababe usivale?mislim da nisu i d ato nije nas obichaj i kod nas nije postojalo tako nesto niti je takav vid primitivizma postojao...
    To rade zene u afriku!

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,309
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A ne dzoni, to nema nikakve veze sa Afrikom. To su nase Djevice Marije izmislile da bi svi dzoniji mislili kako su vjerne, odane i postene :wink:

    Nego znas sta. Upravo razmisljam kako bi se moglo sa time napraviti dobar biznis. Recimo da ostane u drugom stanju pa se onda operira i postane ponovo "nevina". Zamisli da bi onda rodila u Medjugorju... mozda bi postala reinkarnacija Djevice Marije :? :? :? :idea: :?:

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica/Crna Gora
    Posts
    1,264
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Smirnoff_ice
    A ne dzoni, to nema nikakve veze sa Afrikom. To su nase Djevice Marije izmislile da bi svi dzoniji mislili kako su vjerne, odane i postene :wink:

    Nego znas sta. Upravo razmisljam kako bi se moglo sa time napraviti dobar biznis. Recimo da ostane u drugom stanju pa se onda operira i postane ponovo "nevina". Zamisli da bi onda rodila u Medjugorju... mozda bi postala reinkarnacija Djevice Marije :? :? :? :idea: :?:
    Nije rijec o postenju,vjernosti..vec o tom obichaju il ti primitivizmu...i moje misljenje je da kod nas nikad to nije bilo...ali uvijek ima izuzetaka.

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in the middle of everything
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    za one koje kazhu da... 500 eura... novi pazar...
    a shto se tiche tih "izbushenih" kao shvajcarac... i to im je neko uradio... ne znam zashto se ljudi koji ovako misle ne zareknu na celibat do braka i nadju istomishljenicu...

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora Cetinje
    Posts
    1,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zar se dolje kod nas jos uvijek ne dijeli postenje i sex a???? :burp:
    PS: Pa zar nije postena ona koja svakome da ??? E boze dragi cus ovo izbusena ka svajcarski sir ,e strasno su im naudili ,mora da joj se potrosila ona rabota :wink: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue:

  23. #23
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    871
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dzoni_Stulic
    ja mislim da kod nas toga nikad nije ni bilo..zasto mislis da su se nase babe,prababe usivale?mislim da nisu i d ato nije nas obichaj i kod nas nije postojalo tako nesto niti je takav vid primitivizma postojao...
    To rade zene u afriku!
    Ne vjerujem da su se usivale, ali tvrdim da jos postoje obicaji pokazivanja krvavog carsava.

    Btw, drugarica je iz Pg
    :wink:

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jes, al' ti je drugarica muslimanka. Zato nas postedi..

    Dje postoji taj obicaj vidi se po tome dje se radi operacija, Novi Pazar.. Eto im pa neka se krpe primitivne budale!
    \x56 \x47 \x42 \x4D
    \x53 \x41 \x47 \x50

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    I'm here to spread love all over the world!
    Posts
    5,020
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sh0cker
    Jes, al' ti je drugarica muslimanka. Zato nas postedi..

    Dje postoji taj obicaj vidi se po tome dje se radi operacija, Novi Pazar.. Eto im pa neka se krpe primitivne budale!
    Pa sto ako joj je drugarica muslimanka, jel to kao neki minus?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •