Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 46 of 46

Thread: Sportska stampa

  1. #26
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    sweet home Minnesota
    Posts
    14,203
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    597
    Thanked in
    418 Posts

    Default

    djeca...
    ma svake novine su dobre za dablju-si. da znaš samo kako me protjera dok čitam politiku...
    Y teimlad sy'n gyrru ti i feddwl nad yw'r dyfodol mor fler.

  2. #27
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    p.f.c. belgrade
    Posts
    3,025
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by big giant head
    mozemo ne mozemo da prichamo shta god hocemo,ali danashnja makar dnevna shtampa,pa tako i sportska,je smece!!!

    sportska centrala i b92.net/sport
    iako u 70% slucajeva to sto sportskacentrala pise nema veze s mozgom...

  3. #28
    big giant head Guest

    Default

    ...za razliku od onoga shto pishe zurnal ili sport?

  4. #29
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    141
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja u zadnjih 4-5 godina nisam propustio bukvalno nijedan broj 'Tempa' (prije toga sam kupovao samo povremeno), iako ste u pravu kad kazete da to vise nije ono sto je nekad bilo...
    Od dnevne stampe uzimam samo 'Zurnal', i to samo zato sto su tu neke stvari koje se teze nalaze na netu...

    Inace, redovno pratim sta pise sportska centrala, mada je dosta toga netacno, al' eto... :?

  5. #30
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Outside the Shankly Gates
    Posts
    1,299
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cereal Killer
    Quote Originally Posted by me_myself_and_I
    ja n e mogu toici uweseli centar bez novian. zato me nervira kad podjem kdo babe u zarkovo, oni kupouju "politiku" vec decenijaama, a ona je takvog formata sda nikako ne moze stati izmedju wc sholej i kade. za razliku od ekonocmichnih "novosti". obashka shto svin zele da me zaposle u njima (to se lepo akze "nepotizAm"). a aj se ne dam.
    Jes ti ovo pijan piso ??

    zar ja...
    What, no signature? No funny line? No catchy song lyric? F*ck you.

  6. #31
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U Snovima
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by me_myself_and_I
    Quote Originally Posted by Cereal Killer
    Quote Originally Posted by me_myself_and_I
    ja n e mogu toici uweseli centar bez novian. zato me nervira kad podjem kdo babe u zarkovo, oni kupouju "politiku" vec decenijaama, a ona je takvog formata sda nikako ne moze stati izmedju wc sholej i kade. za razliku od ekonocmichnih "novosti". obashka shto svin zele da me zaposle u njima (to se lepo akze "nepotizAm"). a aj se ne dam.
    Jes ti ovo pijan piso ??

    zar ja...
    Stvarno,ko da tipke nijesi moga pogodit

  7. #32
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Outside the Shankly Gates
    Posts
    1,299
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    shta vam pada na pamet. pa ja sam strejter.
    What, no signature? No funny line? No catchy song lyric? F*ck you.

  8. #33
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    p.f.c. belgrade
    Posts
    3,025
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    i poslije ovog Duljaja recite mi koliko je to sajtova sinoc imalo, tacnije, do jutros dok nijesu vidjeli Novosti i Sport, posto ni Zurnal nije imao... hvala na cestitkama, hvala...

  9. #34
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sofronije
    i poslije ovog Duljaja recite mi koliko je to sajtova sinoc imalo, tacnije, do jutros dok nijesu vidjeli Novosti i Sport, posto ni Zurnal nije imao... hvala na cestitkama, hvala...
    Sljedeci x nam to bar najavi, mrzim iznenadjenja!
    P r i m o r a c

  10. #35
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    p.f.c. belgrade
    Posts
    3,025
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cattaro
    Quote Originally Posted by Sofronije
    i poslije ovog Duljaja recite mi koliko je to sajtova sinoc imalo, tacnije, do jutros dok nijesu vidjeli Novosti i Sport, posto ni Zurnal nije imao... hvala na cestitkama, hvala...
    Sljedeci x nam to bar najavi, mrzim iznenadjenja!
    ne mogu da najavim, kada se sve desilo oko 22h sinoc... do jutros tu su informaciju imali samo "Sport", "Vesti" i "Novosti"... ostali TRTTTTTT... jebo vas Zurnal...

  11. #36
    big giant head Guest

    Default

    jedine novine koje su smjeshnije od zurnala su upravo pomenuti sport...treba mi otprilike 48 sekundi da prochitam sve shto je zanimljivo i ima veze s mozgom u pomenutim novinama

  12. #37
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,263
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    349
    Thanked in
    180 Posts

    Default

    Vreme (je) za toleranciju

    Što se tiče starta prolećnog dela fudbalskog šampionata Srbije i Crne Gore slobodno se može reći da je odbrojavanje počelo!
    Ekipe su se vratile sa priprema, C.Zvezda iz Antalije, Partizan iz Dubaija, pa se sada u nešto promenjenom ambijentu čeka 21. februar i start prolećnog fudbalskog karavana. Zna se: Partizan je aktuelni šampion, on brani titulu, dok će C.zvezda sve učiniti da zadrži postojeću prednost do kraja šampionata i prva prođe kroz cilj.
    Međutim, zanimljivo je da će se i C.zvezda i Partizan naći pred jednim novim iskušenjem – kako da svoje međusobne odnose upristoje i privedu toleranciji.
    Amplituda tih odnosa između C.zvezde i Partizana, dakle ljutih rivala, imala je u svojoj istoriji uspona i padova, sukoba i mirenja. Uostalom, da nije bilo tako ne bi, verovatno, ni postojalo to ljuto rivalstvo, kako među samim klubovima, tako i među njihovim navijačima – »Delijama« i »Grobarima«.
    Niko ni sada ne apeluje da se ti odnosi potpuno pacifikuju, ili da naglo »plane« ljubav između ova dva kluba. Ali, ako smo već plebiscitarno prihvatili akciju da igramo fer, onda nema ništa logičnije da i dve uprave, odnosno čelni ljudi, daju svoj doprinos kako uzajamnom uvažavanju, tako i toleranciji.
    Još su nam, svakako, u svežem sećanju scene sa marakane, sa poslednjeg večitog derbija, kada su nezadovoljni navijači Partizana prosto demolirali jedan deo zvezdinog stadiona. Šteta je bila ogromna, ne samo materijalna, već i statusna...jer su te scene vandalizma obišle skoro čitav svet!
    Zašto smo se prisetili jesenjeg večitog derbija i sveg tog propagandnog dekora? Jednostavno zato, što su čelnici i jednog i drugog kluba, , u poslednje vreme, davali oštre, skoro nepomirljive izjave na račun onog drugog. Padale su tu i teške reči. U svakom slučaju otišlo se i korak dalje od rivalstva, pa te izjave samo što nisu skliznule u golu netrpeljivost.
    U maniru svojih rukovodilaca često su i sami igrači umeli da se »proslave«. Najčešće se moglo čuti i pročitai omalovažavanje na račun protivnika, aluzije na neke njegove »podzemne radnje«, privilegovanost kod sudija, kod fudbalskih organa...Naravno, ništa konkretno, sve je to bilo u aluzijama, bez ikakvih validnih dokaza. Istine radi, mora se reći da su nekako agresivniji bili čelnici Partizana. Valjda i iz same činjenice što su u jednom trenutku, plasmanom u Ligi šampiona, poverovali da su konačno uspeli da C.zvezdu gurnu na marginu, u drugi plan. Međutim, to partizanovo zadovoljstvo kratko je trajalo. Napustio ih je i Lotar Mateus, mada su se čelnici Partizana javno zaklinjali kako su sa slavnim Nemcem dogovorili da u Humskoj ostane do 2005. godine.
    Nisu baš najjasnije ni izjave (bar što se tiče zdrave pameti) da u Partizanu Boga mole da Dragan Džajić što duže ostane na mestu predsednika crveno-belih?! Partizanu, bar njegovim ključnim ljudima, jako smeta i trener C.zvezde, Slavoljub Muslin. Aluzije, i to one dosta prizemne, često stižu i na njegovu adresu iz Humske jedan..
    Nije baš najrazumnija odluka ni Slavoljuba Muslina da prihvati bačenu rukavicu iz Partizana. I sa njegove strane su se, takođe, mogle čuti neodmerene izjave, pune nekog neobjašnjivog naboja; da Partizan u našoj ligi radi nešto »ispod žita«.
    U svakom slučaju, nismo navikli na takvu Muslinovu nervozu. Tim pre, što je njegov tim na prvom mestu, što ima lepu prednost od tri boda, i što je - sem toga - dobio i poslednji večiti derbi. On se sa svojim timom dokazao na terenu, pa mu nije mesto da (sa drugovima) »ratuje« u medijima.
    Ako vratimo film malo unazad, lako će se videti da su te otrovne strele, koje mahom dolaze iz Partizana –potpuno deplasirane. I, da truju ukupnu atmosferu, unose smutnju i nepoverenje, što se može refektovati i na navijače jednog i drugog tima.
    U Partizanu, koliko znamo, nisu bili »gadljivi« na tesnu saradnju sa predsednikom C.zvezde, Draganom Džajićem, kada je, primera radi, trebalo rešavati neke fudbalske sporove kod političara, posebice predsednikom srpske vlade. Tada su tražili na marakanu, promovisali Džajića za lidera u tim razgovorima.
    Jer, zvezdin predsednik je čovek bez profesionalne mrlje. I, bez hipoteke da je sarađivao sa Miloševićevim režimom, sa Mirkom Marjanovićem, sa... Tada im je Dragan Džajić bio i prijatelj i promoter, na neki način i zaštitnik, ali se ovde, u našem fudbalu, brzo smrkava. I još brže zaboravlja...
    Pitanje svih pitanja, kada su C.zvezda i Partizan u pitanju, jeste – kako naći »pravu meru«. Hoćemo da verujemo da čelnici C.zvezde i Partizana imaju osećaj odgovornosti za svaku izgovorenu reč, za svaku paušalnu optužbu, za svaku intonaciju, koja ide prema navijačima i igračima.
    Želeli bismo da ih ovog proleća vidimo kao šampione tolerancije. To, svakako, ne mora da znači kako će nešto izgubiti na onom svom tradicionalnom rivalstvu, koje »hrani« navijače i jednog i drugog tima...
    Nikola Simic...



    I ovo novinar???? zemljo Srbijo kuda ti ides

  13. #38
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Outside the Shankly Gates
    Posts
    1,299
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    odakle je tajn tesxt?
    What, no signature? No funny line? No catchy song lyric? F*ck you.

  14. #39
    big giant head Guest

    Default

    Quote Originally Posted by zaro
    Vreme (je) za toleranciju
    Nikola Simic...
    I ovo novinar???? zemljo Srbijo kuda ti ides
    a gdje su slavko tatic i nada blam?

  15. #40
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    sweet home Minnesota
    Posts
    14,203
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    597
    Thanked in
    418 Posts

    Default

    obrada tona - miodrag ž. vučković.
    Y teimlad sy'n gyrru ti i feddwl nad yw'r dyfodol mor fler.

  16. #41
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,263
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    349
    Thanked in
    180 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by big giant head
    Quote Originally Posted by zaro
    Vreme (je) za toleranciju
    Nikola Simic...
    I ovo novinar???? zemljo Srbijo kuda ti ides
    a gdje su slavko tatic i nada blam?
    :roll: :roll:

    Tekst je iz Zurnala

  17. #42
    big giant head Guest

    Default

    sto je ovaj zaro nesto osjetljiv u zadnje vrijeme...
    a tekst nije nishta gori od 90% tekstova u nashoj shampi...

  18. #43
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,263
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    349
    Thanked in
    180 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by big giant head
    sto je ovaj zaro nesto osjetljiv u zadnje vrijeme...
    a tekst nije nishta gori od 90% tekstova u nashoj shampi...
    Nisam uopste osetljiv.. bar ne prema vama...
    A jel ti lici ovaj tekst na to da treba da podstakne toleranciju izmedju partizana i zvezde?

  19. #44
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Compton, CA
    Posts
    1,489
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Odabrao Dzelo Hadziselimovic...

  20. #45
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    p.f.c. belgrade
    Posts
    3,025
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zurnal :roll: ajde, molim te... Samo da dodam da doticni novinar ima najmanje 80 godina...
    neko je nedje jednom spomenuo "legendu" Bobija Jankovica iz Politike... Taj lik je 'ladno napisao komentar na pocetku prvenstva i napljuvao Sutjesku, OFK i SARTID!!!! sto su ispali iz Intertoto kupa... a Sartid muceni tek je bio prosao kvalifikacije u Kupu UEFA...i taj isto ima 100 godina... i onda ljudi pricaju "ovaj, onaj, kakav pisac" o kuku i lele... Stvarno treba svim novinarima sa preko 50 god dati penziju i aj zdravo...

  21. #46
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,230
    Thanks Thanks Given 
    15
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    1 Post

    Default

    A jes taj simic smjesan kupis Zurnal i tamo negdje na 3 strani vidis dobro zamrcenu kolonu u kojoj ili pljuje timove ili repku i to sve sa nekog filozofskog gledista ! Uzas bre! A onaj Sport mi je nekako odvratan ne znam zasto nikada ga nisam ni kupio ??? Ajde neka me neko prosvetli poa mi da neki dobar razlog da ga ponem kupovat mjesto ovoga kukalog zurnala koji VK Primorac ponekda pomjesa pa pise citav tekst VK Bokelj strasno !
    ...I proci cu kroz dolinu sjenki, i necu se plasiti jer si Ti sa mnom!...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •