Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 53

Thread: Sta uraditi?!

  1. #26
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    podgorica
    Posts
    1,273
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    raskid se desio, sporazumno...ne vole se vise, jednostavno da jednostavnije ne moze biti...
    ali...onaj gore, izgleda, ipak kroji sudbine onako kako on misli da treba...nakon mjesec dana ona saznaje da je trudna...nadam se da je jasno da je u haosu, da ne zna sta da radi, kako da se ponasa...da li reci, ne reci, abortirati, ne abortirati...

    Vjerovali ili ne ovo je epilog jedne skoro zavrsene ljubavne price

    Sta biste vi uradili da vam se ovako nesto dogodi? Pitam cure, kada bi se suocile sa ovakvim problemom kako bi reagovale, a momke pitam da li bi voljeli da im se bivsa cura javi i kaze im za najnoviji sled dogadjaja...i kako bi reagovali?

    p.s. ovo u prvom redu je namjerno boldovano.
    ne bih rodila.posto si podvukla da su prestali da se vole, nema potrebe zbog djeteta ostajati buklavno na silu zajedno i uskratit jedno drugome srecu....
    da su i dalje u ludoj ljubavi ok onda,ovako ne nikad.
    Closer,
    No hesitation,
    Give me,
    All that you have


  2. #27
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    13
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    Po vama je najbolje da sve ide u pichku materinu,
    napravi se pakao od njihovih zivota zbog nechega shto nisu zeljeli da se desi
    u najgorem mogucem momentu - kad vise nisu,niti ce bit zajedno.

    Zasto da ta djevojka oduzme sebi sansu da nekad sjutra moze imat potpuno normalan
    zivot u dvoje sa nekim i porodicu za koju ce oboje iz Ljubavi da se bore i zive???
    Postoje mnoge faze trudnoce,u ovoj u kojoj se ona nalazi trenutno ne postoji faza,
    to je jednostavno oplodjena jajna celija,
    koja jos nije ni poprimila ni S od ljudskog oblika - bebe.
    Ako tako razmisljalte ka "DOBRI LJUDI", shto drkate **** i prosipate spermu svudje,
    po parkova,po kuci,po Wc sholja itd?

    Pa ako vec mislite o djetetu ka djetetu,sto ne pomislite na to kako ce mu bit odrastanje
    bez oba roditelja uz majku i oca koji ce bit daleko jedno od drugog
    i koji jedva sastavljaju kraj sa krajem od problema?

    Kakvo je to izigravanje modernih majki po forumu zivota vi?
    Najlakse ga je napravit i rodit.
    Zar bi dozvolile sebi da ka budale idete po gradu sa vanbrachnom bebom u
    naruchju u svjetu u kojem ne postoji niko ni prst od ruke pomoci da vam pruzi kad vam to treba?
    Znate li vi uopste OZBILJNOST situacije ili uopste koliko je OZBILJNO biti RODITELJ???

    Ne prdite da ve zamolim,ovo je 21 vijek,dijete se pravi u normalnom domu sa oba roditelja
    koja zajednicki zivot grade od pocetka do kraja u Ljubavi uz oba roditelja i nema nikakve potrebeda izigravate MAJKE TEREZE po forumu.

    Kakav pakao? To sto ce dijete doci na svijet? Nije to najgora stvar koja moye da se desi. Ja ne bih uradila mnogo sta od ovoga sto se ovdje predlaze, a sigurno ne bi ni ovo dvoje. Probala bih da zadrzim dijete, ako on hoce da pomogne dobro i jest, jedne ruke vise, a ako nece, valjda bi neko drugi htio.

    Danas ne bih rado rodila vanbracno dijete, jer sam s godinama shvatila da zapravo zelim djecu s odredjenim muskarcima, ali da mi se to nepaznjom desi, vjeruj mi, ne bih pravila dramu. Desilo se i sta, i gori su i u gorim uslovima podizali dijete, pa bih i ja, jos bi se potrudila da mu pruzim sto vise ljubavi.

    Ozbiljno je biti roditelj, ali svi roditelji nisu ozbiljni, cak i ako zive zajedno i u ljubavi. Bogami je malo takvih. To sto neka djeca dobiju takve roditelje ili ostanu bez onih savrsenih, je slucajan dogadjaj, mislim da to nije pametno pretvarati u jos gore stanje nerazumnim ponasanjem. Svako ima svoju muku i vazda moze biti gore, zato se treba radovati onome sto imamo i mozemo.

    E, i jos ovo, iako je taj embrion star tek mjesec, on jeste beba, on potpuno vlada majcinom tijelom od prvog dana, iako ni majka nije toga svjesna i iako jos nema ljudski oblik.

  3. #28
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    655
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    btw i ja sam (ne direktno) imao slican slucaj. sreca u nesreci je sto je izgubila dijete ali necu detaljisat

    btw treba da abortira. jer dijete NE SMIJE NIKAD da bude cijena koju moramo platit zbog nasih gresaka.

  4. #29
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    raskid se desio, sporazumno...ne vole se vise, jednostavno da jednostavnije ne moze biti...
    ali...onaj gore, izgleda, ipak kroji sudbine onako kako on misli da treba...nakon mjesec dana ona saznaje da je trudna...nadam se da je jasno da je u haosu, da ne zna sta da radi, kako da se ponasa...da li reci, ne reci, abortirati, ne abortirati...

    Vjerovali ili ne ovo je epilog jedne skoro zavrsene ljubavne price

    Sta biste vi uradili da vam se ovako nesto dogodi? Pitam cure, kada bi se suocile sa ovakvim problemom kako bi reagovale, a momke pitam da li bi voljeli da im se bivsa cura javi i kaze im za najnoviji sled dogadjaja...i kako bi reagovali?

    p.s. ovo u prvom redu je namjerno boldovano.

    potpuno nerealna po meni situacija...posebno onaj boldovani dio...i to poslije mjesec dana...tako da nemam drugog komentara

  5. #30
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Potpuno realna, kako mozes voljeti nekoga za koga se ispostavi da nije to sto si ti u stvari voljela nego nesto potpuno drugo?!
    She is only here to annoy herself!

  6. #31
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by ana 1 View Post
    Kakav pakao? To sto ce dijete doci na svijet?

    owaj... i na owaj post bih imala comment... Izdwojila sam owo iz posta...jer bi pokushala da obrazlozhim pakao koji mozhe nastati.. Narawno, ne ulazim u twoj nachin razmishljanja... Ali, JA smatram da ITEKAKAW PAKAO mozhe da nastane posebno u odnosu na BOLDOWANI DIO, ELEM " NE WOLITE SE WISHE"!!! Mislim da je to saswim dowoljan razlog da izazowe pakao od toga momenta pa nadalje, ako se odluchite da ETO REDA RADI ti rodish, pa kako sama reche"jedne ruke wishe nijesu na odmet"... Ima li odwratnije i gore situacije???? Ne razumijem. Dakle , NE WOLITE SE. jEDNO DRUGO ELEM NE PODNOSITE, NIJE DA SE MRZITE, ALI JE PRETPOSTAWKA DA NE MOZHETE ZAJEDNO, A WI KAO OSTAJETE ZAJEDNO ZBOG DJETETA, IAKO SE NE PODNOSITE!!!???? I TREBA DA RODISH DIJETE U TAKWOJ ATMOSFERI???? TO NE DA NIJE NORMALNO, NEGO... MISLIM, ZAMISLI TO DIJETE KOJE SE RADJA I NASTAWLJA DA ZHIWI U ATMOSFERI DJE SE RODITELJI NE GOTIWE, I DIBIDUS NIJESU ZAINTERESOWANI JEDNO ZA DRUGO, SHTO PRETPOSTAWLJAM IZAZIWA CHESTE SWADJE, DA NE IDEMO DALJE SA PRETPOSTAWKAMA?????


    JA RAZUMIJEM DA TI ZHELISH DIJETE I DA SE U TEBI RADJA MAJCHINSKI INSTIKT (OWO "TI"...GOWORIM GENERALNO...ODNOSI SE NE SWE C00RE)...ALI I TWOJ ZHIWOT CE MOZHDA BITI PAKLEN...HM...MOJ ZHIWOT BI SIGURNO BIO BZW DA DOBIJEM DIJETE SA CHOWJEKOM KOJEG NE ZHELIM PORED SEBE. KAKO ONDA ZHELISH TO DIJETE????

    JEL OWO RAZUMNO??? IL SE MENI CHINI???

    I KAD SMO KOD OWOGA,SWI SU IZGLEDI DA JE BOLJE OTWORITI TEMU ABORTUS...DA ILI NE!
    Last edited by ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^; 13-03-09 at 13:03.

  7. #32
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    421
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    tesko mi je povjerovati, ali jednom se i ja slazem sa nsx-om. prestanak emocija moze biti momentalan ako se razocaras u osobu.
    Let's go, Tommy... before zee Germans come.

  8. #33
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by EvilCrazyLazy View Post
    tesko mi je povjerovati, ali jednom se i ja slazem sa nsx-om. prestanak emocija moze biti momentalan ako se razocaras u osobu.
    HM...TOLIKO DA NEMASH OSJECAJA DA TA OSOBA POSTOJI, IAKO JE DO "MALOPRIJE" izmedju was swe "cwjetalooooooooooo"???? Mozhda...ne znam ...ja nisam imala takwa iskustwa pa...

  9. #34
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,525
    Thanks Thanks Received 
    4,600
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Lako je pojedinima prdnjavit shta bi radili kad bi im se neshto desilo, a da to nijesu prozhivjeli... Kako pojedine zhene vole same da podizhu djecu chudi me shto vec nijesu rodile 5,6... Jebesh obrazovanje, karijeru i posao, zhivjece i one i djeca od majchinske ljubavi...
    #fakenews

  10. #35
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,525
    Thanks Thanks Received 
    4,600
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^ View Post
    HM...TOLIKO DA NEMASH OSJECAJA DA TA OSOBA POSTOJI, IAKO JE DO "MALOPRIJE" izmedju was swe "cwjetalooooooooooo"???? Mozhda...ne znam ...ja nisam imala takwa iskustwa pa...
    Ti svakako morash imati nekih osjecaja prema toj osobi, ali ako te npr prevari, osjecaj odbojnosti mozhe biti jachi nego ovi ostali...
    #fakenews

  11. #36
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Ti svakako morash imati nekih osjecaja prema toj osobi, ali ako te npr prevari, osjecaj odbojnosti mozhe biti jachi nego ovi ostali...

    narawno... ali ipak..neshto ostane... Meni uwjek poslije okonchanja weze ostane...jer poslije odredjenog vremena pamtim SAMO lijepe stwari kad se neshto zawrshi...i swe to ostaje jedno lijepo sjecanje. Narawno, mozhda je to sluchaj samo sa mnom, pa sa mnom neshto nije kako treba

  12. #37
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^ View Post
    narawno... ali ipak..neshto ostane... Meni uwjek poslije okonchanja weze ostane...jer poslije odredjenog vremena pamtim SAMO lijepe stwari kad se neshto zawrshi...i swe to ostaje jedno lijepo sjecanje. Narawno, mozhda je to sluchaj samo sa mnom, pa sa mnom neshto nije kako treba
    apsulutno se slazem. Uvjek su ruzne stvari jace uticale nego dobre i jedna ruzna stvar pobije sve one lijepe trenutke i tada ti se razbije sve. ALi poslije odredjenog vremena vrate ti se sve one lijepe stvari i ostanu sa tobom. Tako da medju njima jos uvjek postoji nesto i u to sam siguran, a mozda ih beba ponovo zblizi. ne mora biti sve tako crno!

  13. #38
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,525
    Thanks Thanks Received 
    4,600
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^ View Post
    narawno... ali ipak..neshto ostane... Meni uwjek poslije okonchanja weze ostane...jer poslije odredjenog vremena pamtim SAMO lijepe stwari kad se neshto zawrshi...i swe to ostaje jedno lijepo sjecanje. Narawno, mozhda je to sluchaj samo sa mnom, pa sa mnom neshto nije kako treba
    Slazhem se sa ovim... Ali ni u kom sluchaju ne bih ponovo bio sa nekim ko me je prevario... U meni bi vjerovatno ostala neka lijepa osjecanja prema njoj, ali kad nema vishe iskrenosti i povjerenja, ta veza je osudjena na propast...
    #fakenews

  14. #39
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Sh0ne View Post
    apsulutno se slazem. Uvjek su ruzne stvari jace uticale nego dobre i jedna ruzna stvar pobije sve one lijepe trenutke i tada ti se razbije sve. ALi poslije odredjenog vremena vrate ti se sve one lijepe stvari i ostanu sa tobom. Tako da medju njima jos uvjek postoji nesto i u to sam siguran, a mozda ih beba ponovo zblizi. ne mora biti sve tako crno!
    Tako je Shone a poneki odje pisu kao da se radi o nekima koji se sreli na salteru autobuske a ne o onim koji "do juce" bili u vezi.

  15. #40
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    49
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Lako je pojedinima prdnjavit shta bi radili kad bi im se neshto desilo, a da to nijesu prozhivjeli... Kako pojedine zhene vole same da podizhu djecu chudi me shto vec nijesu rodile 5,6... Jebesh obrazovanje, karijeru i posao, zhivjece i one i djeca od majchinske ljubavi...
    Bravo!
    Najgore mi je kad mi ljudi drze predavanja "ja bih tako ili onako", a nikad u slicnoj situaciju nisu bili..
    tebe.
    Onaj ko nikad ne zivi sad, ne zivi nikad.

  16. #41
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^ View Post
    potpuno nerealna po meni situacija...posebno onaj boldovani dio...i to poslije mjesec dana...tako da nemam drugog komentara
    NE znam sto je nerealno u situaciji da je neko bio u vezi godinu dana, posle 7-8 mjeseci shvate da se vise ne vole, pokusavaju jos par mjeseci da budu u vezi, da spase ako sto ima da se spasi, vide da je posao uzaludan, rakinu bez svadje, bez ruznih rijeci, jednostavno pozele srecu jedno drugome...a nakon mjesec dana od raskida, ona shvati da je trudna?
    Sta je ovdje nerealno?

    Quote Originally Posted by ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^ View Post
    HM...TOLIKO DA NEMASH OSJECAJA DA TA OSOBA POSTOJI, IAKO JE DO "MALOPRIJE" izmedju was swe "cwjetalooooooooooo"???? Mozhda...ne znam ...ja nisam imala takwa iskustwa pa...
    a ko je rekao da je ista cvjetalo mjesecima prije raskida? Ja sam naglasila, da se NE VOLE VISE, da su zato raskinuli vezu? Nevoljenje ne dolazi preko noci, moodo
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  17. #42
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorice grade moj...
    Posts
    2,685
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Naravno da treba obostrano da se dogovore, al ja bih ipak isao na to da ona abortira. I zna se sto u seksu treba da se koristi da se ne dobije dijete al mnogima je to "kvantna fizika" ochigledno...
    I like to read - once i read something, i understand it, and once i understand it i never forget it.

  18. #43
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Lako je pojedinima prdnjavit shta bi radili kad bi im se neshto desilo, a da to nijesu prozhivjeli... Kako pojedine zhene vole same da podizhu djecu chudi me shto vec nijesu rodile 5,6... Jebesh obrazovanje, karijeru i posao, zhivjece i one i djeca od majchinske ljubavi...
    da, interesantno je kako na pitanje za sto bi se prije odlucili (mislim i na muskarce i na zene) za karijeru ili za stvaranje porodice, nekako se svi vade da je karijera na prvom mjestu, da su jos mladi za porodicu...a onda kad se desi ovakva situacija svi snovi se gube, sve nade momentalno sahranjuju i odmah se postupa onako kako bi bilo humano.
    Lijepo je to cuti, i lijepo bi bilo da je tako, ali kao sto si rekao, lako je suditi drugome ako je svoju mladost stavio ispred obaveze oko djeteta...

    Kad je ovakva tema u pitanju, moram da ispricam jednu istinitu pricu (ponovo) : Dijete place ispred kase, hoce da mu tata kupi zvaku, vrijeme je inflacije, nema covjek novca i vrlo strpljivo objasnjava djetetu da ne moze da mu kupi...jedna godpodja kojoj smeta djecji plac, kaze - e, da je moj, tako bih ga slatko prebila?!
    A tata joj se okrece i kaze- i ja bih ga, gospodjo, prebio da je vas, ali posto je moj, necu!;-)
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  19. #44
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    NE znam sto je nerealno u situaciji da je neko bio u vezi godinu dana, posle 7-8 mjeseci shvate da se vise ne vole, pokusavaju jos par mjeseci da budu u vezi, da spase ako sto ima da se spasi, vide da je posao uzaludan, rakinu bez svadje, bez ruznih rijeci, jednostavno pozele srecu jedno drugome...a nakon mjesec dana od raskida, ona shvati da je trudna?
    Sta je ovdje nerealno?
    Sex bez zastite sa osobom koju ne volis.
    She is only here to annoy herself!

  20. #45
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Sex bez zastite sa osobom koju ne volis.
    Izvini, NSX, demantuje te broj abortusa...to je realnost i ovoj prici daje potpuno realnu sliku.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  21. #46
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Pa upravo mi je i nerealan toliki broj abortusa ali eto, izgleda je mnogima tako jeftinije od era i po za kondome.
    She is only here to annoy herself!

  22. #47
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    13
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^ View Post
    owaj... i na owaj post bih imala comment... Izdwojila sam owo iz posta...jer bi pokushala da obrazlozhim pakao koji mozhe nastati.. Narawno, ne ulazim u twoj nachin razmishljanja... Ali, JA smatram da ITEKAKAW PAKAO mozhe da nastane posebno u odnosu na BOLDOWANI DIO, ELEM " NE WOLITE SE WISHE"!!! Mislim da je to saswim dowoljan razlog da izazowe pakao od toga momenta pa nadalje, ako se odluchite da ETO REDA RADI ti rodish, pa kako sama reche"jedne ruke wishe nijesu na odmet"... Ima li odwratnije i gore situacije???? Ne razumijem. Dakle , NE WOLITE SE. jEDNO DRUGO ELEM NE PODNOSITE, NIJE DA SE MRZITE, ALI JE PRETPOSTAWKA DA NE MOZHETE ZAJEDNO, A WI KAO OSTAJETE ZAJEDNO ZBOG DJETETA, IAKO SE NE PODNOSITE!!!???? I TREBA DA RODISH DIJETE U TAKWOJ ATMOSFERI???? TO NE DA NIJE NORMALNO, NEGO... MISLIM, ZAMISLI TO DIJETE KOJE SE RADJA I NASTAWLJA DA ZHIWI U ATMOSFERI DJE SE RODITELJI NE GOTIWE, I DIBIDUS NIJESU ZAINTERESOWANI JEDNO ZA DRUGO, SHTO PRETPOSTAWLJAM IZAZIWA CHESTE SWADJE, DA NE IDEMO DALJE SA PRETPOSTAWKAMA?????


    JA RAZUMIJEM DA TI ZHELISH DIJETE I DA SE U TEBI RADJA MAJCHINSKI INSTIKT (OWO "TI"...GOWORIM GENERALNO...ODNOSI SE NE SWE C00RE)...ALI I TWOJ ZHIWOT CE MOZHDA BITI PAKLEN...HM...MOJ ZHIWOT BI SIGURNO BIO BZW DA DOBIJEM DIJETE SA CHOWJEKOM KOJEG NE ZHELIM PORED SEBE. KAKO ONDA ZHELISH TO DIJETE????

    JEL OWO RAZUMNO??? IL SE MENI CHINI???

    I KAD SMO KOD OWOGA,SWI SU IZGLEDI DA JE BOLJE OTWORITI TEMU ABORTUS...DA ILI NE!
    Potpuno se ne razumijemo. Ajde da pocnemo od druge pretpostavke - da se sva djeca radjaju u raju i ljubavi. To definitivno nije tacno. Ja sam se rodila u porodici punoj ljubavi i, kao i svako drugo dijete, mogla bih do sjutra da nabrajam sta mi se u odrastanju cinilo paklom. Dakle, voljeli se roditelji ili ne voljeli, nesto ce se uvijek desavati zboge cega ce djeca imati osjecaj da su nesrecna. Osnovna karakteristika ljubavi je da ne traje zauvijek i da se mijenja, samo sto mi kad volimo ne zelimo da to priznamo nego bi da sve ostane onako kako je bilo. Individualno je, ali moj zivot ne bi bio pakao da dobijem dijete, pod vecinom okolnosti, iako uopste ne zelim djecu. Isto tako, ne bih se osjecala kao u paklu ni da prestanem da zelim nekog pored sebe ili da on prestane da zeli mene, to se desava, cak je veca vjerovatnoca da se to desi nego obrnuto.

    E, i ovo, podizati dijete zajedno ne znaci i zivjeti zajedno i u ljubavi. Recimo, moja drugarica ima roditelje koji su se raveli kad joj je bilo godinu i cak i ne razgovaraju sem kad je potrebno odluciti zajednicki nesto u vezi sa njom. Vjerovali ili ne, nikad nije izgubila osjecaj da ima oba roditelja i ljubav i obaveze prema njima cak ni sada kad ima svoju djecu. Na drugoj strani, imam druga ciji roditelji zive u ljubavi i braku, ali on je odrastao s osjecajem da ponekad nema ni oca ni majku, nego je on roditelj njima. Pa vi sad vidite.

  23. #48
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    2,953
    Thanks Thanks Given 
    348
    Thanks Thanks Received 
    89
    Thanked in
    64 Posts

    Default

    Nijesam se htio uključivat u temu ali moram dati moje viđenje situacije.
    Jedno su želje drugo mogućnosti. Što god da odluči cura moramo je podržat, jer je ovo 21 vijek i ima pravo na sve. Ako rodi biće mi milija, ne zbog toga što će to dijete biti sa više ili manje ljubavi, nego zato što je jednoj duši dala šansu da živi. Pokazaće mi da je još uvijek čovjek kome mozak nije ispran i utkan materijalističkim elementima u toj mjeri da bi svom djetetu oduzela život. Što god da uradi sa djetetom razumjeću je, ali neka bude spremna na sve posljedice svoje odluke.
    P.S.
    Ja sam za to da rodi, bez obzira kakav će biti odgovor oca.

  24. #49
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    abortus ni pod razno,da ona ne zeli dijete platio bih sve shto treba za tih 9 mjeseci dok se beba rodi i pozdravio je...da ona zeli dijete priznao bih ga i probao da pruzim tom djetetu malo sigurnosti koliko je u mojoj mogucnosti...medjutim,najprije bih probao da ja dobijem to dijete i da sa njom nema veze...


    znam da sam sebichan i neuvidjajan ali eto....kad bi se radilo o nekom sa kim ne mogu da provedem zivot....onda definitivno ne bih sebe unishtavao kad nema potrebe....
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  25. #50
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    DeViLiSh|Je$$uS ,NokiaPG...

    Bi ste li zeljeli dijete od one moje gospodjice??
    Ono posli bi da joj pruzite SVE da joj nista ne fali 9 mjeseci,
    uzivali bi u LIJEPIM trenucima trudnoce a najvise od svega bi uzivali da vam ona
    bude majka djeteta sa sve njenim genima psihopate?? Ne sprdajte se...
    To da bi ti neka DALA dijete necu ni da komentarisem koliko je glupo,rijetko
    i prije svega NEZDRAVO i NEHUMANO za bebu.
    Nisi bio u slichnoj situaciji pa ti se chini to kao jedan veliki GRIJEH od Boga i
    Ochinstvo ti se jednostavno chini kao pomisao prelijepim,shto i jeste naravno,
    ali onako kako treba,sa normalnom djevojkom iz Ljubavi a ne ovako ka shto
    je ona ljepotica scela da mi uradi...
    Last edited by N-I-K-O; 23-03-09 at 11:13.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. dje uraditi sve ovo
    By anonimus in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 15
    Last Post: 18-11-07, 03:27
  2. Moze li se ovo u Excell-u uraditi???
    By Ben Dover in forum Software
    Replies: 11
    Last Post: 14-04-07, 23:55
  3. Sta uraditi...
    By nihil in forum Sve i svašta
    Replies: 29
    Last Post: 02-02-06, 13:10

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •