Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 29

Thread: Otvarati nove teme ili aktivirati stare?

  1. #1
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Garsonjera
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Otvarati nove teme ili aktivirati stare?

    Da li na forumu postoji rok trajanja tema?

    Jednom sam bila upozorena da ne otvaram novu temu sa slicnom tematikom u arhivi, a onda sam bila upozorena da ne aktiviram teme koje su starije od 3 godine jer vise nisu aktivni clanovi koji su tu nekad pisali.

    Šta je ispravno?
    Patis dok shvatis da patis,a kad shvatis da patis patis jer si shvatio da si uzalud patio

  2. #2
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,767
    Thanks Thanks Given 
    10,960
    Thanks Thanks Received 
    2,130
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Ako si upozorena od moderatora, a cini mi se da si jednom otvorila nakon mjesec dana temu i da sma te bas ja "upozorila" da prvo pretrazis forum...ali ako ucesnici na diskusiji potenciraju da je tema bila prije 5 godina ili prije 2 godine, zbilja ne treba da se potresas i pustis pritisak da ti skoci

    Nijesam za to da se tema stara godinu dana vadi iz arhive, bolje je otvoriti novu i to praktikujem na forumu Ljubav i Zenski kutak...po meni, 6 mjeseci od pisanja poslednjeg posta je vrijeme za koje se moze aktivirati stara, ali preko godinu dana samo otvaranje nove.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  3. #3
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Dublin, Ireland
    Posts
    6,389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I nemoj da se ljutis ako ti zvoncica izbrise post, ona voli da je sve cakum-pakum...
    "There’s no such thing as good money or bad money. There’s just money." - Lucky Luciano

  4. #4
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    2
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma da ovo je cisto autokratski forum...nemozes da das svoje misljenje... nemozes da otvoris temu...jednostavno nema demokratije... Zaista sam razocaran cak je i hrvatski forum demokratskiji od ovog...

  5. #5
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Pa ti idi na hrvatski niko ti ne brani

  6. #6
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    relacija Pg-primorje
    Posts
    317
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    autokratski forum, cues ovo sad
    ako se osjecas potlacenim na forum, ti samo nastavi svoje pa te jednom mozda i nece izbrisat. cus.
    ja sam isto freshka odje pa ako fulam thread sa nekom starom temom, fulala sam, sto cemo sad. mada i ja smatram da bi trebalo bit dozvoljeno da se otvaraju nove rasprave na mozda stariju temu jer uvijek ima novih forumasa i novih iskustava i misljenja, pa zasto da ne.
    Getting lost never felt so good

  7. #7
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by La-La View Post
    autokratski forum, cues ovo sad
    ako se osjecas potlacenim na forum, ti samo nastavi svoje pa te jednom mozda i nece izbrisat. cus.
    ja sam isto freshka odje pa ako fulam thread sa nekom starom temom, fulala sam, sto cemo sad. mada i ja smatram da bi trebalo bit dozvoljeno da se otvaraju nove rasprave na mozda stariju temu jer uvijek ima novih forumasa i novih iskustava i misljenja, pa zasto da ne.
    taman tako
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,297
    Thanks Thanks Given 
    2,772
    Thanks Thanks Received 
    2,645
    Thanked in
    1,285 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by S.P.Q.R. View Post
    Ma da ovo je cisto autokratski forum...nemozes da das svoje misljenje... nemozes da otvoris temu...jednostavno nema demokratije... Zaista sam razocaran cak je i hrvatski forum demokratskiji od ovog...
    Pa u zadnje vrijeme ima prilično demokratije (bar što se mene tiče, čitaj nisam poodavno banovan :blah: ).
    She is only here to annoy herself!

  9. #9
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,767
    Thanks Thanks Given 
    10,960
    Thanks Thanks Received 
    2,130
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by S.P.Q.R. View Post
    Ma da ovo je cisto autokratski forum...nemozes da das svoje misljenje... nemozes da otvoris temu...jednostavno nema demokratije... Zaista sam razocaran cak je i hrvatski forum demokratskiji od ovog...
    Vidim da imas gomilu postova, cak jedan...mozda ako napises ponesto i otvoris koju temu i vidis da nije bas tako kako tvrdis?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  10. #10
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Dublin, Ireland
    Posts
    6,389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Vidim da imas gomilu postova, cak jedan...mozda ako napises ponesto i otvoris koju temu i vidis da nije bas tako kako tvrdis?
    Nema to nikakve veze - to sto je coek napisao 1 post, da bi vidio sta se desava na pojedinim podforumima i na cijelom ovom forumu i da bi napisao sta misli. Cak sta vise, treba se zamisliti nad cinjenicom da je prvi post ovog covjeka bio bas ovaj i zasto je bas bio ovaj... Njemu je nesto zasmetalo ocigledno, i treba ga saslusati, ako mislimo da napredujemo.
    Btw. Ti si extra lik, ali isto mislim da ponekad malo previse "seres" (nemoj da se ljutis)...tj. ako smijem dati svoje skromno misljenje i izraziti ga ovako.
    "There’s no such thing as good money or bad money. There’s just money." - Lucky Luciano

  11. #11
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,767
    Thanks Thanks Given 
    10,960
    Thanks Thanks Received 
    2,130
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Luximus View Post
    Nema to nikakve veze - to sto je coek napisao 1 post, da bi vidio sta se desava na pojedinim podforumima i na cijelom ovom forumu i da bi napisao sta misli. Cak sta vise, treba se zamisliti nad cinjenicom da je prvi post ovog covjeka bio bas ovaj i zasto je bas bio ovaj... Njemu je nesto zasmetalo ocigledno, i treba ga saslusati, ako mislimo da napredujemo.
    Btw. Ti si extra lik, ali isto mislim da ponekad malo previse "seres" (nemoj da se ljutis)...tj. ako smijem dati svoje skromno misljenje i izraziti ga ovako.
    Vidis, ja vjerujem da oni koji pisu normalno nemaju nikakvih problema...pa mi nije jasno kako neko ko ima samo jedan post moze znati kakav ce odnos biti prema njemu...mozda je vidovit...ili je planirao da mu prvi post bude pljuvanje po nekome...ne znam...
    a za ovaj poslednji pasus...moze se i malo ljepse reci...ali ja ti ne mogu nista ako ne umijes
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  12. #12
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Dublin, Ireland
    Posts
    6,389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moze takodje biti i neko ko je i prije bio na ovom forumu pod drugim nadimkom, pa je banovan i ponovo se registrovao, zar ne?!
    Posto cisto sumnjam da ima vidovitih na ovom forumu. A iako se zove Cafe del Montenegro, kafa se ne sluzi, pa ne mozemo ni da gledamo u sholju...
    "There’s no such thing as good money or bad money. There’s just money." - Lucky Luciano

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    teme starije od 6 mj se obicno ne ozivljavaju, vec se nova postavi,
    i uvijek valja pretraziti malo da se vidi dal je bilo teme, dal je zazivjela i sl
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  14. #14
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Pg
    Posts
    140
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A ja mislio da sam jedini kojem brisu postove kako im je cef.. Sledeci put bi valjalo malo vise cvrstih dokaza, ili ubacite nekog muskog za moderatora da bar nekome odgovara sto napisemo..

  15. #15
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    2
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    tacno je da nemam puno postova ali bas i nemas neku volju da ih pises, kad ih odmah obrisu...

  16. #16
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,767
    Thanks Thanks Given 
    10,960
    Thanks Thanks Received 
    2,130
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    vjerujem da ti nece biti obrisan nijedan post koji nije napisan sa namjerom da nekoga vrijedja, pljuje, psuje...
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  17. #17
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DIDI View Post
    teme starije od 6 mj se obicno ne ozivljavaju, vec se nova postavi,
    i uvijek valja pretraziti malo da se vidi dal je bilo teme, dal je zazivjela i sl
    А што су правила шта се квотовања тиче? Мислим, неки стварно непотребно квотују превелике постове, да на крају одговоре на само један мали дио.

    Такође и питање о боји текст-а. Неки користе свакакве шаре, црвене, плаве, наранђасте, жуте, лила, итд. Неке не могу уз овој позадини форума добро да се читају, а неке боле на очи.

    Мислим да би правило корист боја ипак требао припасти само модераторима, а поводом овог правила увест у профајл опцију, мале/female.

  18. #18
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    2,173
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ma nejbolje je ugasit forum....
    History comes to life when you get involved and do it yourself.

  19. #19
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    9
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Administratori i moderatori se moraju potruditi da organiziraju forum tako da više do dilema navedenih u naslovu ne može doči. U arhivu bi trebale ići teme koje su dulje neaktivne, ali bi se sve pri tom trebale zaključati. Smiješno je opominjati nekog zato što je komentirao temu koja nije zaključana i pogotovo ako tema slična toj ne postoji.
    Još je smješnije tražiti od nekog da ne komentira temu koja je otljučana u arhivi, ali recimo nije komentirana 2 godine i inzistirati da se otvara nova, umjesto da se aktivirana vrati u forum kojem pripada.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by -Goran- View Post
    Administratori i moderatori se moraju potruditi da organiziraju forum tako da više do dilema navedenih u naslovu ne može doči. U arhivu bi trebale ići teme koje su dulje neaktivne, ali bi se sve pri tom trebale zaključati. Smiješno je opominjati nekog zato što je komentirao temu koja nije zaključana i pogotovo ako tema slična toj ne postoji.
    Još je smješnije tražiti od nekog da ne komentira temu koja je otljučana u arhivi, ali recimo nije komentirana 2 godine i inzistirati da se otvara nova, umjesto da se aktivirana vrati u forum kojem pripada.
    pa obicno ako neko aktivira temu staru 2 god, tj da je zadnji posto stariji od 6 mj, zakljuca se ta tema, nema potrebe za zakljucavanjem dok neko ne ozivi toliko staru temu
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    vjerujem da ti nece biti obrisan nijedan post koji nije napisan sa namjerom da nekoga vrijedja, pljuje, psuje...
    Ovo jednostavno nije istina. Brišu se i postovi za koje moderator slobodno ocijeni da su gluposti koje nemaju veze sa životom i sugeriše se " narod nema ljeba da jede, a ti bi da diskutuješ o..."

  22. #22
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    9
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zašto mislite da je bolje otvarati nove teme nego "oživljavati" stare, ako je tematika ista?

  23. #23
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,767
    Thanks Thanks Given 
    10,960
    Thanks Thanks Received 
    2,130
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by -Goran- View Post
    Zašto mislite da je bolje otvarati nove teme nego "oživljavati" stare, ako je tematika ista?
    Zato sto nema nikakvog smisla aktivirati temu na kojoj se vodila rasprava 2004. godine. Na nekim temama nema ni jednog posta trenutno aktivnih forumasa, a svi koji su tad pisali vec godinama ne dolaze na forum...ne znam, da neces nekoga od njih da quotujes, da mu odgovoris na pitanje?
    Neke prosto nijesu aktuelne...eto ti razloga.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  24. #24
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,767
    Thanks Thanks Given 
    10,960
    Thanks Thanks Received 
    2,130
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MonterO View Post
    Ovo jednostavno nije istina. Brišu se i postovi za koje moderator slobodno ocijeni da su gluposti koje nemaju veze sa životom i sugeriše se " narod nema ljeba da jede, a ti bi da diskutuješ o..."
    ti mi rece da lazem nicim izazvan! Hvala ti
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ti mi rece da lazem nicim izazvan! Hvala ti
    Naravno da ti nisam to rekao. Ajde da kažem da si ono napisala rukovodeći se samo svojim primjerom ili u nedostatku informacija.

    Kad bih ja sad napisao da je to kao da kažeš da led ne postoji, a živiš u nekoj džungli u podsaharskoj Africi, na nekim podforumima bi mi bio obrisan post jer pišem kojekakve gluposti o Africi

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. kako aktivirati web sajt za korisnike wimax-a
    By Sparco_CG in forum Internet
    Replies: 7
    Last Post: 08-02-09, 16:42
  2. Gospodarske teme i dileme?
    By Argonaut in forum CdM INFO
    Replies: 14
    Last Post: 25-05-08, 17:37
  3. Programi i teme za Symbian 9.1 s60 v3
    By be_free in forum Nokia
    Replies: 11
    Last Post: 24-01-08, 00:06
  4. Teme za SonyEricsson & ostalo...
    By Tha_Maddog in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 4
    Last Post: 09-11-04, 21:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •