Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 100

Thread: Magija

  1. #1
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Nikšić
    Posts
    3,945
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    13
    Thanked in
    5 Posts

    Default Magija

    Da li vjerujete u magiju? Pod ovim prvenstveno mislim na tzv. vradzbine koje navodno bacaju babe, žene ili bilo kakvi drugi zli ljudi. Znate ono, tipa zakopavanja kosti, nokta, zuba da bi se nekom načinio baksuz čisto iz zlobe...
    Sa dosta ljudi sam pričo na tu temu i zaključio sam da dosta njih vjeruje u to, a ima i nekih kojima su se dešavale dosta čudne stvari sve dok tzv. dobri ljudi, odnosno magovi da tako kažem nisu odstranili ta čuda sa njih.
    Ukoliko se sretnu ti dobri i zli ''magovi'' se navodno prepoznaju. Onda sam čuo priče tipa: Tog ko ti baca zlo treba dobro pretuć dok ne prizna da bi se baksuz mako, a onda i verzija da ne treba ništa da im se priča ukoliko se to skine od strane dobrog maga kako bi djelovalo i da im se taj baksuz vraća, njima ili bližnjima... i tako neke stvari
    Meni sve to zvuči dosta nevjerovatno (prvenstveno zato što masa ljudi u to vjeruje), pa rekoh da otvorim ovu temu da vidim još mišljenja vezano za ovo.
    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    nemoguce je da dobar covjek ne vjeruje u Boga.

  2. #2
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,937
    Thanks Thanks Given 
    3,214
    Thanks Thanks Received 
    5,608
    Thanked in
    2,271 Posts

    Default

    Glupost obicna. Tim se mogu bavit i u to vjerovat jedino neki koji su ovako malo tj malo vise skrenuli s pamecu.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da li vjerujete u baba Rogu?
    Never Complain, Never Explain

  4. #4
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nalazio sam ja precudne stvari u tasni,od kojih mi je malo ne_banja bilo...ruzno je jgb.

    mada ne vjerujem u nista(mislim da se ne kaze ovako
    ilustrovani namaz za kucnog ljubimca

  5. #5
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ja sam papa View Post
    nalazio sam ja precudne stvari u tasni,od kojih mi je malo ne_banja bilo...ruzno je jgb.

    mada ne vjerujem u nista(mislim da se ne kaze ovako
    "ne vjerujem ni u šta" se kaže

    a šta si nalazio? brojeve tel nekih curica?? ne ne, ni meni ne bi bilo prijatno
    Never Complain, Never Explain

  6. #6
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default



    pomislih da se tako kaze(kako majka voli da primjeti_lako je bit general poslije bitke

    avaj,nadjoh zub jedan odvratni od konja(mislim,jer je bio veelik)

    ps davno su mi tako uvaljivali brojeve
    ilustrovani namaz za kucnog ljubimca

  7. #7
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,747
    Thanks Thanks Given 
    10,864
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    Najveca guzva je kod vidovnjaka, skidaca raznih magija i crnih i bijelih i zelenih, predskazivaca buducnosti, raznih kleopatri, zorki, milena, vesni...
    To govori koliko narod vjeruje u te gluposti...e ne znam, sve cu razumjet ali da vjernik (mislim na religiju) vjeruje u te stvari, to nikad necu shvatit!
    Ja ne vjerujem, doduse naslusala sam se prica i pricica, ali nikad nijesam cula niti upoznala nekoga kome se licno dogodilo neko takvo cudo...sto se mene tice, vjerujem da ga i necu upoznati, jer ne postoji!
    To sto neki vjeruju da im je vidovnjak pomogao, je samo splet nekih okolnosti...odnosno, isti bi rezultat bio i da nije posjetio vidovnjaka, ali ajd mu i objasni to, kad se stanje popravilo nakon posjete!?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  8. #8
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    PG/SV
    Posts
    3,487
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Najveca guzva je kod vidovnjaka, skidaca raznih magija i crnih i bijelih i zelenih, predskazivaca buducnosti, raznih kleopatri, zorki, milena, vesni...
    To govori koliko narod vjeruje u te gluposti...e ne znam, sve cu razumjet ali da vjernik (mislim na religiju) vjeruje u te stvari, to nikad necu shvatit!
    Ja ne vjerujem, doduse naslusala sam se prica i pricica, ali nikad nijesam cula niti upoznala nekoga kome se licno dogodilo neko takvo cudo...sto se mene tice, vjerujem da ga i necu upoznati, jer ne postoji!
    To sto neki vjeruju da im je vidovnjak pomogao, je samo splet nekih okolnosti...odnosno, isti bi rezultat bio i da nije posjetio vidovnjaka, ali ajd mu i objasni to, kad se stanje popravilo nakon posjete!?
    Ali kako objasnjavas onda kad ti ''dobri magovi'' pomognu skoro svakome ko dodje kod njih? Chista slucajnost?

  9. #9
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,861
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ra's_Al_Ghul View Post
    Da li vjerujete u magiju? Pod ovim prvenstveno mislim na tzv. vradzbine koje navodno bacaju babe, žene ili bilo kakvi drugi zli ljudi. Znate ono, tipa zakopavanja kosti, nokta, zuba da bi se nekom načinio baksuz čisto iz zlobe...
    Sa dosta ljudi sam pričo na tu temu i zaključio sam da dosta njih vjeruje u to, a ima i nekih kojima su se dešavale dosta čudne stvari sve dok tzv. dobri ljudi, odnosno magovi da tako kažem nisu odstranili ta čuda sa njih.
    Ukoliko se sretnu ti dobri i zli ''magovi'' se navodno prepoznaju. Onda sam čuo priče tipa: Tog ko ti baca zlo treba dobro pretuć dok ne prizna da bi se baksuz mako, a onda i verzija da ne treba ništa da im se priča ukoliko se to skine od strane dobrog maga kako bi djelovalo i da im se taj baksuz vraća, njima ili bližnjima... i tako neke stvari
    Meni sve to zvuči dosta nevjerovatno (prvenstveno zato što masa ljudi u to vjeruje), pa rekoh da otvorim ovu temu da vidim još mišljenja vezano za ovo.
    Ljudi vjeruju u ono sta im odgovara da vjeruju...a ti vracari i cuda,mislim ne znam svako ima pravo da vjeruje u sto oce,ali ja u to nikad nisam niti cu vjerovati..a dosta sam slusao prica kako je neko nekoga omadjijao itd,u tom slucaju Gun i Bang The Witch is dead..i otklonjena i vradzbina i sto god..jednostavno

  10. #10
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,680
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MimiR' View Post
    Ali kako objasnjavas onda kad ti ''dobri magovi'' pomognu skoro svakome ko dodje kod njih? Chista slucajnost?
    Ne vjerujem previše u te stvari ali izgleda da vjerovao ili ne vjerovao, ipak postoje.

    Evo jedne pričice vezano za te "dobre magove". Priča sam je na nekoj prošloj temi.

    Ka mali sam ima neke bradavice po rukama i majka me povede tu kod jedne komšinice - babe neke - da mi to makne.
    I ta baba sa nekim koncem napravi čvor i nešto promrmlja i bradavice nestadoše posle nekoliko dana.

    Znači baba


  11. #11
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    wherever whores go
    Posts
    3,308
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MimiR' View Post
    Ali kako objasnjavas onda kad ti ''dobri magovi'' pomognu skoro svakome ko dodje kod njih? Chista slucajnost?
    Placebo efekat ?

    Citao sam nedje da postoji neki fond (preko meleon $ ) koji garantuje isplatu svakom ko uspije da dokaze bilo kakvu nadprirodnu moc ili bilo sto ,i naravno jos niko nije uspio ...

    Sto se tice raznih vracara , magova , vidovnjaka i sl citiracu mog pokojnog djeda : Porez na budale
    Kreč, kolica i mešalica.

  12. #12
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,747
    Thanks Thanks Given 
    10,864
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MimiR' View Post
    Ali kako objasnjavas onda kad ti ''dobri magovi'' pomognu skoro svakome ko dodje kod njih? Chista slucajnost?
    Ne objasnjavam uopste posto nijesam vidjela nikoga koga je izlijecila magija, isto tako nijesam vidjela samrtnika koji je ustao posle nje, a ni nepokretnoga koji je prohodao!
    Ali jesam vidjela djeda od 90 godina koji je pao u postelju (vakat mu je bio) od starosti, naravno, trazio da ga povedu na selo da tamo umre jer je zivot polako izlazio iz njega, prestao da jede, pio samo vodu sa svog izvora na kojemu se kao dijete podigao, pa nakon 3-4 mjeseca polako poce da ije, i nakon 6 mjeseci lezanja ustade covjek i na nogama prozivje jos skoro godinu dana! S noga je umro i vjerovao ili ne nikome nije na'm palo da ide kod vidovnjaka, a da je posao neko, o tome bi se vec pripovijedalo ko o cudu!
    Nikako da shvatite da je svaki covjek cudo sam za sebe, da nema drugih cuda

    Ako pricamo o travama i lijecenju njima, ja to ni pod razno ne svrstavam u isti kos sa ovim gore. Lijecenje bradavica je jedna potpuno normalna stvar, kao i lijecenje (to cuh od jedne babe iz sela) zausaka mokracom sopstvenom, a zamisli, kazu stari da se bradavica lijeci ako ti neko DA NE ZNAS pljune na bradavicu! Bitno je namjestit momenat i ne pripremit "pljuvaca" no on sam da to uradi
    Nijesam probala ali ako bi mi ikad iskocila bradavica voljela bih da me neko zapljune!
    Inace, sama sam kao djevojcica, imala na ruci malu bradavicicu, ne znajuci sto je to, sama sam je izmrvila, mrvicu po mrvicu, makla je i nikad mi se vise nije pojavila...toliko o babi koja ih skida

    p.s. ne znam da li znate da nema boljeg hirurga i konca (za malo manje posjekotine...doduse, kazu oni koji znaju i za velike ali se ja ne bih igrala) od PAUCINE!
    Probajte negdje da na svjezu ranu stvite malo paucine da vidite sto ce se desiti
    krvarenje se momentalno zaustavlja, a rana se spoji i ne ostane nikakav oziljak!:wink:
    Last edited by zvoncica; 10-03-09 at 01:29.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Magije nastaju u svakoj kuci kad se sin ozeni. Cim svekrvu vide snaje kazu evo ide ona vjestica

  14. #14
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Magije nastaju u svakoj kuci kad se sin ozeni. Cim svekrvu vide snaje kazu evo ide ona vjestica
    Zato ću ja budućem mužu da postavim uslov: udajem se samo ako je svekrva "uokvirena" iliti uramljena.
    Never Complain, Never Explain

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Oces ti slobodno, kakva si. Jos ces traziti i isjecak iz Pobjede sa onih zadnjih strana

  16. #16
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Oces ti slobodno, kakva si. Jos ces traziti i isjecak iz Pobjede sa onih zadnjih strana
    Hahahahhahaa, dokaz. I kopiju smrtovnice, i to ovjerenu.
    Ne mislim strecat od bajalica i mađija z'isto!
    Never Complain, Never Explain

  17. #17
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,747
    Thanks Thanks Given 
    10,864
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Magije nastaju u svakoj kuci kad se sin ozeni. Cim svekrvu vide snaje kazu evo ide ona vjestica
    ja sam nedje dobro zagazila da na taj put...za sad sam "gospodja zena", a racunam da cu evoluirati u vjesticu za koju godinu!:lolblue:

    Quote Originally Posted by Nikolina View Post
    Hahahahhahaa, dokaz. I kopiju smrtovnice, i to ovjerenu.
    Ne mislim strecat od bajalica i mađija z'isto!
    e, nema, Niki, te madjije koja bi tebe skrenula s puta...boLe joj je da na vrijeme misli na to:mrgreen:

    A moram te jos pitat...kad ne vjerujes u madjije, sto madjijas ovaj muski svijet po forumu? Ihtus je htio vjeru bacit rad tebe?!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  18. #18
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Naravno da ne.

  19. #19
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,861
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    moze li ko sa ovog foruma sto vjeruje u ove stvari,da me omadjija da ne igram vise igre na srecu ?

  20. #20
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by takemysoulaway View Post
    moze li ko sa ovog foruma sto vjeruje u ove stvari,da me omadjija da ne igram vise igre na srecu ?
    Abra-ka-dabra, leleškjinje-boboškinje, okoš-bokoš-prdi-kokoš, NEKA SE OVAJ MLADIĆ NIAKDA VIŠE NE KOCKA!
    P.S. Javićeš kad počne da djeluje!
    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    e, nema, Niki, te madjije koja bi tebe skrenula s puta...boLe joj je da na vrijeme misli na to:mrgreen:

    A moram te jos pitat...kad ne vjerujes u madjije, sto madjijas ovaj muski svijet po forumu? Ihtus je htio vjeru bacit rad tebe?!
    Ma ja sam ka zla svekrva bre, samo izigravam dobricu (ćosić)!
    Never Complain, Never Explain

  21. #21
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,861
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikolina View Post
    Abra-ka-dabra, leleškjinje-boboškinje, okoš-bokoš-prdi-kokoš, NEKA SE OVAJ MLADIĆ NIAKDA VIŠE NE KOCKA!
    P.S. Javićeš kad počne da djeluje!
    ...nesto me uhvatila zelja da se zenim...jesi to dobro smuckala ?

  22. #22
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by takemysoulaway View Post
    ...nesto me uhvatila zelja da se zenim...jesi to dobro smuckala ?
    Crne sile su te uzele pod svoje. Ovo će zahtijevati moju veću angažovanost.
    Never Complain, Never Explain

  23. #23
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,747
    Thanks Thanks Given 
    10,864
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by takemysoulaway View Post
    ...nesto me uhvatila zelja da se zenim...jesi to dobro smuckala ?
    :yipiiii:bjezi crni kukavce...ako ona pocne jos da ti mucka nikad se oporavit neces!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  24. #24
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    DOMA
    Posts
    512
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    To govori koliko narod vjeruje u te gluposti...e ne znam, sve cu razumjet ali da vjernik (mislim na religiju) vjeruje u te stvari, to nikad necu shvatit!
    Zasto? Pa prije ce vjernik da vjeruje u magiju nego ateista..
    "PO DANASNJEM SHVATANJU NORMALNOSTI ZDRAVO JE BITI NENORMALAN"

  25. #25
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,747
    Thanks Thanks Given 
    10,864
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kralj_Nikola View Post
    Zasto? Pa prije ce vjernik da vjeruje u magiju nego ateista..
    Koliko znam, vjerovanje u vidovnjake je u direktnoj koliziji sa vjerom u boga?! Jedino cudo i jedini ko odredjuje sto ce bit i kako ce bit je on, a ne tamo neki vidovnjak koji cini cuda magijama?!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

Page 1 of 4 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Magija pošla na ostiku (u ovom slučaju tantrička)
    By funestis in forum Religija i filozofija
    Replies: 21
    Last Post: 10-04-08, 15:34
  2. Ulicna Magija
    By W8020W in forum Sve i svašta
    Replies: 6
    Last Post: 25-07-07, 07:02
  3. Magija!!!
    By Enigmus in forum Sve i svašta
    Replies: 36
    Last Post: 07-07-04, 00:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •