Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 39

Thread: Karte na sto!

  1. #1
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Wink Karte na sto!

    jedan post koji sam procitala na ovom pdf me je inspirisao da vas pitam da li se plasite da jasno, glasno i iskreno kazete svoja osjecanja? Da li je uopste uputno sve karte "baciti na sto" i "igrati" potpuno otvoreno? Neki se kunu da ih je takav nastup kostao zivaca i mnogih promasenih godina...
    Zasto je bolje ovako, ili onako?
    Ako se plasite reci svoja prava osjecanja, pitanje je- zasto?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Ja sam uvjek bio jednostavan tip,kod mene je sve jasno i glasno,
    mada treba povuc ruchnu po nekad pa "precutati" jer po nekad partneri postanu virtuelne
    laste pa misle da mogu da polete i samim tim se sele po malo ka` da nece,
    samo je pitanje kako kad i sto u koje godisnje doba

  3. #3
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    podgorica
    Posts
    1,273
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kod mene samo jasno i glasno
    uvijek kazem ono sto mislim i osjecam...ali se vise puta pokazalo da to NISAM trebala da uradim.jednostavno kad me nesto ili neko iznervira ne mogu da precutim(iako znam da ce mi na nos izaci moram progovorit ) ,isto vazi i kad sam luda za nekim :P ..ocu da to svi znaju on prvi naravno.

    i ne volim da se lazem i igram igrica kad sam u vezi.
    mada ,ipak je bolje nekad bit malo lukav
    Closer,
    No hesitation,
    Give me,
    All that you have


  4. #4
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,861
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja mislim da svoja osjecanja treba covek da pokazuje samo onda kada misli da je potrebno bas kao karte...a nekad je nekome najbolje reci nesto sto on zeli da cuje nego da bude covek otvoren

  5. #5
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Demijan View Post
    e taj/ ta koji ti rece da je vazda takav, sa svim kartama na sto - laze bezocno
    o, ne, pogresno si shvatio...u postu je pisalo da se plasi da kaze prava osjecanja...a zasto, pitanje je?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  6. #6
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    a bogami svuda treba malo taktike. cesto puta ako nekom u lice kazes osjecam to i to prema tebi, doticna osoba se 'prepadne' pa ne zna kako da postupi u tom trenu jer mozda ne osjeca isto to, pa onda nastupaju razne komplikacije koje idu u nedogled, je li, posto smo mi svi komplikovani koliko smo teski

  7. #7
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    a bogami svuda treba malo taktike. cesto puta ako nekom u lice kazes osjecam to i to prema tebi, doticna osoba se 'prepadne' pa ne zna kako da postupi u tom trenu jer mozda ne osjeca isto to, pa onda nastupaju razne komplikacije koje idu u nedogled, je li, posto smo mi svi komplikovani koliko smo teski
    ziva istina...

    mada ja stvarno ne mogu da sakrijem ono sto osjecam... i da hocu, to nekako izbija iz mene... i ne volim foliranja, pretvaranja i mudrovanja koja su sad taaako popularna... od toga ludim! i mnogi mi zamjeraju na mojoj otvorenosti ali sto cu... ne mogu se promijeniti...:sad:
    toliko je danas isfoliranih da sad i kad je neko iskren prema tebi, ne mozes da mu vjerujes... uzas...
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  8. #8
    renaissance Guest

    Default

    Kad su osjecanja u pitanju, glasam za otvorenost.

  9. #9
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,413
    Thanked in
    1,243 Posts

    Default

    Skroz otovoreno! Uvijek. Sto se tice osjecanja, pa zasto bi krila sto osjecam za nekoga? Kao da je to nesto lose. A taktika? Uh, ne da mi se. Obozavam iskrenost, cijenim je iznad svega i sve drugo mimo nje me zamara. Mrzilo bi me skroz da sad nesto glumim, skrivam i sl.
    Istina i iskrenost su tako jednostavni

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Samo vas gledam nesto
    A svi li ste iskreni i dobri jado moj,nista bolje od vas nema na CDM

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    ~Pakao...u Srcu Raja~
    Posts
    690
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    jedan post koji sam procitala na ovom pdf me je inspirisao da vas pitam da li se plasite da jasno, glasno i iskreno kazete svoja osjecanja? Da li je uopste uputno sve karte "baciti na sto" i "igrati" potpuno otvoreno? Neki se kunu da ih je takav nastup kostao zivaca i mnogih promasenih godina...
    Zasto je bolje ovako, ili onako?
    Ako se plasite reci svoja prava osjecanja, pitanje je- zasto?
    Dok ne steknem povjerenje, rezervisana sam po pitanju emocija i svega ostalog... a poshto je sticanje povjerenja proces, shodno tome i moje ponashanje. Po meni, iskrenost je jedno, a otvorenost drugo... Iskrena sam kada kazem da ne mogu i ne zelim da pricham o svome zivotu i stvarima koje jednostavno ne smatram da partner ili bilo ko drugi treba sad u tom trenutku da zna, a otvorena sam onda kada pochnem da mu se na tom emotivno-inteligentnom nivou priblizavam i pochnem da se povjeravam.. onda kada dodjem u tu situaciju da se ne ustruchavam da kazem stav, prepricham situaciju do najsitnijih detalja znak je potpune otvorenosti i iskrenosti..
    A da li se plashim pokazati svoja osjecanja - kratko i jasno - da, i s godinama ih neshto sve vishe prikrivam.
    Zashto - ljudi ce te iskoristit prvog trenutka kada osjete tvoju slabost ka njima, kada osjete da si vezan/a za njih i manipulisati tvojim osjecanjima.
    ~..TaLk to me SoftLy
    There's somethinG in Your EyeS..~

  12. #12
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,595
    Thanks Thanks Given 
    7,526
    Thanks Thanks Received 
    4,603
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Karte na sto idu samo kad ulozhite all in, i nije preporuchljivo da blefirate inache vas pochistishe...
    #fakenews

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Interesantno poredjenje Medo
    She is only here to annoy herself!

  14. #14
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    "Mi smo kao orah,potrebno je da se slomimo da bi nas neko upoznao"

    Jedna sebi dopustena slabost da pricas o sopstvenim emocijama je dopust drugima da vide koliko si slab,a ti zapravo zelis da budes jak,da vladas sobom,da dobro zastitis sebe,i sve to samo iz jednog razloga-jer ni jedna BOL nema toliku snagu kao ta kad nash najiskreniji i najdublji dio,dio koji je nama svet,izadje van i naidje na otpor,zid,na nerazumijevanje...Posebno ako smo vec osjetili jedan takav BOL...STRAH ima mnogo vecu snagu nego sto mozemo zamisliti i biva mnogo veci od nasih emocija.Mimo nase zelje da iz sebe izbacimo sve sta nam lezi na srcu ostajemo na nekom oprezu,i rizik biva prevelik...Sklanjamo osjecanja negdje u prostore iza srca gdje nema Boga da ih iko moze natjerati da izadju...KRIJEMO SEBE OD NAS SAMIH...I sto je najgore s vremenom ta se navika usadi u nama da vise sebe i ne prepoznajemo...Nazalost...
    Cinjenica da je danasnjica ovakva kakva je,i bez moje price,ne treba da cudi sto vecina jako tesko izrazava svoja osjecanja,sto smo cesto nepovjerljivi,i sto se tesko pronalazimo...Danas,nije tako jednostavno kao sto se misli priznati nekom da ga volimo...
    Last edited by Artemis; 04-03-09 at 18:59.



    "Tiha voda brijeg roni..."

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    ...Sklanjamo osjecanja negdje u prostore iza srca gdje nema Boga da ih iko moze natjerati da izadju...KRIJEMO SEBE OD NAS SAMIH...I sto je najgore s vremenom ta se navika usadi u nama da vise sebe i ne prepoznajemo...Nazalost...
    To ti si samo cini jer postoje stvari koje se ne mogu sakriti. Mogu odlagati, ne biti siguran..... ali sve je to kao kad stavis vareniku na mali oganj pa ti se cini da nece po sporetu. Oće itekako samo ne kao onda kad je velji oganj i kad se jos serpa ogaravi i ko zna kakav jos steta napravi.
    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Cinjenica da je danasnjica ovakva kakva je,i bez moje price,ne treba da cudi sto vecina jako tesko izrazava svoja osjecanja, sto smo cesto nepovjerljivi i sto se tesko pronalazimo...Danas,nije tako jednostavno kao sto se misli priznati nekom da ga volimo...
    Po mom misljenju i treba da je tako jer reci nekom da ga volis nije ka mijenje carapa i treba biti sigaran u dvije stvari pa to reci. Najvaznija ili prva stvar je da si sigurna uto sto kazes, a druga da ti nije krivo sto si rekla pa ma sta se poslije desilo i ma kakav epilog bio. Nikad se ne zna da li se bolje kajati sto se grijesilo ili sto je bilo mjesta za grijeh a nije se pogrijesilo

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Ja (osim u prvoj vezi dje imadoh srecu da budem sa djevojkom koja je bila coek) sam poslije vazda govorio volim te, koliko? isto koliko i ti mene I nema greske
    She is only here to annoy herself!

  17. #17
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    To ti si samo cini jer postoje stvari koje se ne mogu sakriti. Mogu odlagati, ne biti siguran..... ali sve je to kao kad stavis vareniku na mali oganj pa ti se cini da nece po sporetu. Oće itekako samo ne kao onda kad je velji oganj i kad se jos serpa ogaravi i ko zna kakav jos steta napravi.
    Ja sam oduvjek vjerovala da ljubav svakoga stigne prije ili kasnije.No poznajem nekog ko ni pod cijenu zivota ne bi svoje emocije priznao sebi zbog sopstvene nesigurnosti i navike da zivi zivot bez obaveza,a tesko je da povjerujes da ih nema...Mozda djelujem trenutno malo pesimisticki,ali ti znas zasto je to tako... Ima ljudi koji se zaista pogube tako sto misle da ljubav treba da dodje onda kad oni to hoce,kao da postoji neko neobicno dugme sa of/on...Jbg ljubav nikad ne dolazi onda kad mi to hocemo a na nama je da je na vrijeme prepoznamo...

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Po mom misljenju i treba da je tako jer reci nekom da ga volis nije ka mijenje carapa i treba biti sigaran u dvije stvari pa to reci. Najvaznija ili prva stvar je da si sigurna uto sto kazes, a druga da ti nije krivo sto si rekla pa ma sta se poslije desilo i ma kakav epilog bio. Nikad se ne zna da li se bolje kajati sto se grijesilo ili sto je bilo mjesta za grijeh a nije se pogrijesilo
    Naravno,kao sto sam vec rekla u temi volim-ne volim,te rijeci se tako lako ne izgovaraju...
    Last edited by Artemis; 05-03-09 at 01:27.



    "Tiha voda brijeg roni..."

  18. #18
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,595
    Thanks Thanks Given 
    7,526
    Thanks Thanks Received 
    4,603
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Ima li glupljeg pitanja od "koliko me volish", ahahahahahhah, srednja shkola je rulala...
    #fakenews

  19. #19
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    :mrgreen: ja svaki dan cojeka pitam "volis li me" a on ladno veli NE...ja sve mislim da se sprda...hm...poradicemo na tome:mrgreen:
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  20. #20
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Meni se recimo vise svidja kad te neko pita "ko te voli?" a ti kazes "cek da razmislim...mama me voli..." :mrgreen: P.S. ipak na kraju kazes "tiiiii"...(i sve u slucaju da te provjereno voli)
    Last edited by Artemis; 05-03-09 at 01:53.



    "Tiha voda brijeg roni..."

  21. #21
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,595
    Thanks Thanks Given 
    7,526
    Thanks Thanks Received 
    4,603
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Ahahahahaha i zbog tako glupog pitanja se ljudi znaju posvadjat ako izostane to "tiiii" na kraju, iako oboje znaju da se podrazumjeva, oce da se chuje...
    #fakenews

  22. #22
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Evo ja ti casnu rijec dajem da se ja nisam svadjala,no da mi je to bilo nesto nasladje sto pamtim i ako je to sad bas daleka proslost...Mozda zbog toga sto se nije svaki dan pitalo,vec rijetko,kad se osjeti trenutak...



    "Tiha voda brijeg roni..."

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Meni se recimo vise svidja kad te neko pita "ko te voli?" a ti kazes "cek da razmislim...mama me voli..." :mrgreen: P.S. ipak na kraju kazes "tiiiii"...(i sve u slucaju da te provjereno voli)
    hihihihihi MJAUUU

    Ili kad se prepiremo pa pocnu oni slatki shamari,ona mene oshamari,pa ja nju (da joj vratim),
    pa ona mene,pa dodje do onoga "A NECEEE VALAAAA TVOJA ZADNJA BITTT" .
    Kako je dobar Sex posle toga UFFF

  24. #24
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    hihihihihi MJAUUU

    Ili kad se prepiremo pa pocnu oni slatki shamari,ona mene oshamari,pa ja nju (da joj vratim),
    pa ona mene,pa dodje do onoga "A NECEEE VALAAAA TVOJA ZADNJA BITTT" .
    Kako je dobar Sex posle toga UFFF
    hahahaha, i jos ti u toku tog cina kaze da te voli a ti se nasmijes i kazes: ' a sad me volis?' :yipiiii:
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  25. #25
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    421
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja sam mislila da je uvijek mnogo lakse i ispravnije reci istinu o svemu. ova teorija se pokazala netacnom, i sad shvatam da treba mnogo suptilnosti i takta, diplomaticnosti, treba drzati karte poluotvorenim, ali neke nikad ne otvarati. konkretno, kad se radi o momcima, nije ni nama, ni njima, najpametnija opcija odmah sve 'ispljunuti'. treba igrati igru, ali i imati mjeru u njoj. u sustini - napraviti kompromis: takticno, ali bez lazunjanja o vaznim stvarima.
    Let's go, Tommy... before zee Germans come.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. info:karte za AC/DC
    By Koma[MFHN] in forum Muzika
    Replies: 1
    Last Post: 16-02-09, 12:30
  2. P: Vip karte
    By CaseLogic in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 25-09-08, 11:28
  3. karte
    By nexus in forum Ostali oglasi
    Replies: 31
    Last Post: 10-09-08, 15:30
  4. Karte
    By Vlado in forum Sve i svašta
    Replies: 20
    Last Post: 06-02-08, 18:20
  5. Karte za MNE - SLO
    By B-A-N-E in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 22-08-07, 14:42

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •