Results 1 to 12 of 12

Thread: Info u vezi rodovnika

  1. #1
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Info u vezi rodovnika

    Moze li se upisati pas kojem samo jedan roditelj ima rodovnik. Nadam se da je jasno pitanje, pa ako neko zna neka napise.

  2. #2
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne moze. steta, ali ne moze...zato je bitno ljudi da uzimate rodovnike kad kupujete pse.ja to svima fino kazem i dobijem odgovor "sta ce mi, necu ga ja voditi na izlozbe..." rodovnik ne sluzi za izlozbe.
    whatever, nazalost je tako i pas ciji jedan roditelj nema papir ne moze imati rodovnik.mada, u crnoj gori je sve moguce o tome sam otvorila posebnu temu pa....da ne sirim pricu.

  3. #3
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,099
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Gruna, mislim da je moguce dobiti papire kod nas ako vlasnik pas ima samo papire jednog od roditelja, ja za mog Odija nemam papire od majke, al od oca imam, i nadam se da ce , kao sto i sve u nasoj drzavi ide, dobiti papire na vezu...
    ja tu nisam pogrijesio, pogrijesili su ljudi koji su mi ga poklonili i samo mi muku nanijeli... -_-

  4. #4
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,000
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    naravno da ne moze , i sasvim je logicno , rodovnik od jednog roditelja ne znaci nista, jer bih ja mogao dovesti nekog mjesanca i oparit kucku i da tvrdim da je to ne znam koja rasa kad bi to bilo tako



    mada kod nas je sve moguce , kao sto kaze gruna
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  5. #5
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by apple View Post
    Gruna, mislim da je moguce dobiti papire kod nas ako vlasnik pas ima samo papire jednog od roditelja, ja za mog Odija nemam papire od majke, al od oca imam, i nadam se da ce , kao sto i sve u nasoj drzavi ide, dobiti papire na vezu...
    ja tu nisam pogrijesio, pogrijesili su ljudi koji su mi ga poklonili i samo mi muku nanijeli... -_-
    ali kako???sta ce upisati, ko mu je majka???to ce opet biti lazni papiri bez obzira sto je pas cistokrvan, jer ti u pedigreu treba da vidis 4 generacije predaka tvog psa i sa oceve i sa majcine strane a sta ce njemu da upisu za maminu stranu ako ni ona nema papire?
    ti kako hoces, raspitaj se, znam da komisija moze da odobri izdavanje rodovnika naknadno ali samo ako oba roditelja imaju rodovnike da se ima sta upisati...

  6. #6
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Zagoric City
    Posts
    1,741
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Treba isto tako biti spreman na to da ako jednog dana krenes da paris psa koji ''ima'' rodovnik a sasvim slucajno naidje na brata koji isto ''ima'' rodovnik da moze doci do svega!

    Kako vam nije jasno da mozete da nagrdite i rasu i ljude koji su vlasnici tih pasa cija cete imena da upisete ofrlje ?! Ja sam devedesetih imao jedinog kolija u PG i kad je preminuo 1 kralj iz Bara mi je ponudio pare za rodovnik ... je li po vama koji cete preko veze da sredite papire to normalno ?
    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Ima po gradu hiljadu ovih Sandera Stepway. Ne los autic.

  7. #7
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,099
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    mislim, papiri meni nisu potrebni, pas ce biti prijavljen u kinoloski savez u naredne 10ak dana, izaci ce na izlozbu, dobice ocjenu za parenje i to je to... a sto se tih veza tice, treba ispitati za papire i to doooobro.
    Eto tako, ja sam imao slican slucaj sa dobermanom, mada je moj doberman bio iz Njemacke i imao je strasan pedigre, momak je mojim roditeljima ponudio mnogo para za taj rodovnik(pas mi je bio ubijen jer je komsiji napao kokoske) ali moji nisu dali... -_-

  8. #8
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ali kako?sta ce mu pisati sa majcine strane ako mu ni majka nema papire???

  9. #9
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Zagoric City
    Posts
    1,741
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Mora izguglat necijeg psa ... to se tako radi. Zamisli da stavi da je potomak mog i tvog psa
    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Ima po gradu hiljadu ovih Sandera Stepway. Ne los autic.

  10. #10
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    .../localhost/
    Posts
    6,381
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    321
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    prodajem rodovnik za koker spanijela! extra papiri nisu izguzvani!
    the World's leading dance event
    Sensation


  11. #11
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    184
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Izvinjavam se,jer mozda kasnim sa mojim komentarom.Sto se tice papira,ako jedan pas ima a drugi nema,sta se desava.NEMOGU SE DOBITI LEGALNO PAPIRI(RODOVNICI)OSIM NA MULJANJE.Posto kod nas imamo ovakav KINOLOSKI SAVEZ sve je moguce.Ali kao sto su u ranijim postovima kazale kolege sta AKO U TAKVIM PAPIRIMA BUDE BIO MOJ ILI NECIJI DRUGI PAS KAO RODITELJ.Pas moze da se ocjeni interno(neko od sudija da pogleda primjerak i da ocjenu)i to samo do nivoa petice,odnosno pozitivne ocjene,ako je to uslov za parenje,da bi kasnije stenad dobila regularne rodovnoke.Poz.

  12. #12
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    over the rainbow...
    Posts
    549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da li neko zna postoji li starosna granica kad se papiri mogu uzeti? ili je nebitno koliko je pas star..?
    The taste was sweeter...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. pitanje u vezi nvo-a
    By pa$a milet in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 12-12-09, 12:55
  2. povjerenje u vezi...
    By DUKSTER in forum Ljubav
    Replies: 44
    Last Post: 16-08-07, 14:26
  3. U vezi DVD filmova
    By nmuric in forum Software
    Replies: 3
    Last Post: 12-12-06, 18:28
  4. U vezi DDR
    By VooDooPrle in forum Hardware
    Replies: 11
    Last Post: 19-11-06, 01:22

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •