Results 1 to 5 of 5

Thread: Kao da se nista nije dogodilo+Spletkarenje sopstvenom dusom

  1. #1
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Solitude: a sweet absence of looks.
    Posts
    485
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Kao da se nista nije dogodilo+Spletkarenje sopstvenom dusom

    Opet neprospavana noc , ali vrijedi .
    Sinoc sam svratila do knjizare i vidim izasla nova knjiga Marije Jovanovic, mozda ste citali njen prvjenac "Spletkarenje sopstvenom dusom".
    Nisam ustajala iz kreveta dok je nisam "progutala", cak i na fax jutros okasnih....

    Prva polovina knjige me odusevila mnogo bolje od prve knjige (iako je i prva dobra) stil Kunderovski i po malo Bulgakova (sa price na pricu-paralelna radnje)
    dok drugi dio: fabula ,... Sto bi Kundera rekao "izgoris u vatri fabule" i preletis neke mnogo lijepe stvari....

    A vase cijenjeno misljenje..... :?:
    “Ambition is a poor excuse for not having sense enough to be lazy. “-M. Kundera


    "Those who do not want to imitate anything, produce nothing."
    — Salvador Felipe Jacinto Dalí


    «I've loved, I've laughed and cried.
    I've had my fill; my share of losing.
    And now, as tears subside,
    I find it all so amusing...»

  2. #2
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Solitude: a sweet absence of looks.
    Posts
    485
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    OK vidim da niko nije citao , ajde onda da prosirim topic pa da ukljucimo i njen prvjenac "Spletkarenje sa sopstvenom dusom "
    To mora da ste citali.
    /me jako davno, ali znam da mi je ta knjiga "legla" u pravo vrijeme- sto je valjda za knjigu i najbitnije... a to bjese neki 2,3 srednje ... doba takvih dilema ,... mada nisam ni danas bas rascistila sa tim dualizmom kad su muskarci u pitanju.




    P.S. Greska u naslovu topica , treba da stoji "Kao da se nista nije dogodilo"
    “Ambition is a poor excuse for not having sense enough to be lazy. “-M. Kundera


    "Those who do not want to imitate anything, produce nothing."
    — Salvador Felipe Jacinto Dalí


    «I've loved, I've laughed and cried.
    I've had my fill; my share of losing.
    And now, as tears subside,
    I find it all so amusing...»

  3. #3
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    2
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da ne ostanes usamljena u svom odusevljenju!!! Ima nas jos!!!
    Sinoc sam zavrsila KAO DA SE NISTA NIJE DOGODILO i kao i poslije SPLETKARENJA ostala bez rijeci!!! Marija Jovanovic me je opet odusevila,ovaj put jos dublje dotakla! Mislila sam da je Spletkarenje njen vrhunac,ali i ja sam sinoc provela besanu noc razmisljajuci o Sofiji,Stojanu,Ivani,Sreznjevskim...Njen nacin pisanja je ono sto mi je pomalo falilo od onih dana kada su me knjige budnu drzale do jutra...
    Nije da nije bilo Marija ali nekako me je pronasla na pravi nacin ili kako ti kazes u pravo vrijeme...
    Mozda neko ipak pozeli da otkrije kako se "tocak zavrteo"...

    "Cetrdeset godina posle Neveninog i Sergejevog upoznavanja Stojan je krocio u njeno dvoriste.Sudbina je strpljivo cekala da nekom od Sreznjevskih ponovo otkrije postojanje uporednog sveta.U kolu cudnovatosti Sofijin otac Mihajlo bese preskocen.Izbor je pao na Sofiju.Njoj je dopala uloga u predstavi u kojoj su Sreznjevski oni koji su voljeni,a pridoslice one koje ih vole.Kao da se to vec nije dogodilo.I tocak se zavrteo."

  4. #4
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Solitude: a sweet absence of looks.
    Posts
    485
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    eh tako mi je drago da nisam sama u odusevljenju.....


    ...Njen nacin pisanja je ono sto mi je pomalo falilo od onih dana kada su me knjige budnu drzale do jutra...

    ....istina
    “Ambition is a poor excuse for not having sense enough to be lazy. “-M. Kundera


    "Those who do not want to imitate anything, produce nothing."
    — Salvador Felipe Jacinto Dalí


    «I've loved, I've laughed and cried.
    I've had my fill; my share of losing.
    And now, as tears subside,
    I find it all so amusing...»

  5. #5
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    5
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E ja trenutno citam "kao da se nista nije dogodilo" i ne ispustam je. Spletkaranje sam isto tako progutala prosle godine. Knjige su sjane i prave zenske. Cesto se desi da kad procitam neku recenicu pomislim da sam i ja tako o necemu razmisljala samo nisam umjela tako da verbalizujem. Drago mi je sto su se i vama dopale.Inace forume uglavnom samo citam, obicno ne diskutujem, ali ovog puta sam morala. Nadam se da cu knjigu zavrsiti veceras.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •