Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 31 of 31

Thread: vozachi...

  1. #26
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bijela, Crna Gora
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pojas ne vezujem iz prostog razloga sto mi je pokvaren u kolima , ali i da nije sumnjam da bi ga vezivala, meni to samo smeta.Nikad ne prolazim kroz crveno,pjesake pustam jer mi se ne ide u zatvor ako koga ubijem.Kazni nemam,mada jednom umalo ne ostah bez dozvole(kad su se oni blesavi pecati lupali).Sto se tice postovanja propisa,postujem one koji su bitno za bezbjednost saobracaja.Imam 4 godine staza i jedan sudar al nista strasno.Sa mjesta nesrece ne bih pobjegla,to mi je malo kukavicki. Misli da na sve odgovorih .
    Put do zvijezda je samo etapa kruznog puta do sebe,i ako znas precicu nema potrebe da se puno lomatas po bespucima.Ne,bato.Stigao si cim krenes.Cilj nosis skriven pod kaputom,istetoviran na grudima kao metu.I eto ti.U tome je tajna.U tome je jedini trik.

  2. #27
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    JNA
    Posts
    238
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja ne vozim jer nemam vozachku a nemam vozachku jer nisam polozhio vozachki
    Pada kisha,ja se klizam,vozim biciklo,volish li me ukopala majku

  3. #28
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    691
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lennox
    ja jos uvijek ne vozim i ne predstavljam opasnost ni za koga 8)
    Zavisi kako prelazish ulicu


    vezhete li pojas ili je to kod nas kao shto rekoshe - blam?!

    Otkad sam dobila ticket za nevezivanje,rijesila sam da se tog troshka oslobodim.Preslo u naviku,bez problema.

    koliko chesto stanete ispred pjeshachkog prelaza kako bi propustili sirote pjeshake da prodju?
    -Uvijek!
    da li oni koji konzumiraju alkohol dok voze razmishljaju o posledicama vozhnje dok su "pod gasom" ili samo kako da izbjegnu policijsku kontrolu?
    -Razmisljaju.Uglavnom.
    koliko imate neplacenih i "sredjenih" kazni?
    Ni jednu.Sve su uredno placene. :wink:
    i, ne daj bozhe, kad bi se desilo da udarite nekoga, kolike su mogucnosti da bi zbog straha i panike napustili mjesto zlochina?
    pu,pu,pu,daleko bilo...
    vozite li malo dijete na suvozachevom sjedishtu?
    -Nop.
    prihvatate li kaznu od 5 eura za korishcenje mobilnog dok vozite?
    za sada toliko...

    Prihvatila bih.Tek da je 5E.Dok ne popijem kaznu i za to,svercovacu se s phoneom u ruci..
    "... Ne traži istinu ako ne znaš šta bi s njom..."

  4. #29
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,309
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U Sloveniji imamo rigorozne kazne ako ih usporedimo sa primanjima. Najniza kazna je oko 50 eura pa prema gore, ovisno od prekrsaja. Voziti 30 km na sat iznad dozvoljene brzine je vec oko 500 eura. Pored novcane kazne uvedeni su, (ja im tako kazem), zuti kartoni. Ako ih sa prekrsajima sakupis u dvije godine 18, izgubis vozacku dozvolu i moras ponovo na ispit.
    Nedozvoljeno preticanje, ili voznja preko pune crte, ili u crveno na raskrstu, vec povlaci novcanu kaznu plus suca za prekrsaje plus pet "zutih kartona". Posto imamo skoro svuda po vecim gradovima kamere, moze se brzo desiti da dobijes racun sa slikom.
    Nepropisno parkiranje povlaci tkzv. "lisicenje", to jest posebnom spravom blokiraju tocak i dok ne platis kazne ostajes bez avta. Oko 70 eura je.
    Dozvoljeno je 0,5 grama alkohola, a 1,5 grama ili odbiti provjeru alkoholiziranosti vec znaci da ti je ponistena vozacka dozvola :arrow: ponovi ispit. A povratnicima u takvim prekrsajima vozacka se oduzima dozivotno.
    Dijete u autu mora biti obavezno na posebnom sjedalu i vezano. Dijete do 13 godina mora sjediti obavezno pozadi i biti vezano. Isto tako moraju biti vezani svi odrasli suvozaci, ne samo sprijeda.
    Telefoniranje vozaca nije dozvoljeno.
    Najbolnije je udruzivanje kazne. Ako recimo nemas upaljena svijetla, nisi vezan, telefoniras i zakasnio si sa tehnickim pregledom i registracijom, kazna je vec nekoliko stotina eura, a auto odmah izbacen iz prometa. Da si pri svemu tome jos vozio iznad dozvoljene brzine i jos koji "sitnish" da ti nadju, ostao si bez mjesecne zarade ako ne 2.
    Prednost pjesacima je obavezna ali svejedno svake godine izgubimo jedan razred djaka. U blizini skola vozi se 40km/sat, kazne su drasticne.
    Zanimljiva je i kazna ako zaboravis produziti vozacku. Nesto visa od 500 eura je.
    Jedna od najboljnijih kazni (autor topika nije pitao, ali svejedno) je, ako vozis dizelasa loz uljem, ne naftom. U tom primjeru zapljene ti auto i prodaju ga.
    Dok nemas podmirenih svih dugova iz adrese prekrsaja, ne mozes ponovo registrirati auto na svoje ime.

    Dakle, kakav sam vozac? Ne pada mi na pamet da se propisa ne bi pridrzavao. Ostati u Slo bez vozacke dozvole je skoro isto kao ostati bez posla. Jednom pijan, dva, tri puta u crveno :arrow: =18 kaznenih tacaka :arrow: ponovi ispit :arrow: plati 2000 eura.

  5. #30
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    WWW/SG
    Posts
    2,597
    Thanks Thanks Given 
    716
    Thanks Thanks Received 
    465
    Thanked in
    218 Posts

    Default

    Uh sto se tice prijavi do sad sam platio barem 15 samo jednu nisam evo mi stalno stizu kuci neke cudne plave koverte jednom su mi oduzeli vozacku na tri mjeseca ne znam ni sam zbog cega pijan sam vozio par puta ali evo u zadnje ne pijem uopste tako sam se sad bas dosta smirio kad je voznja u pitanju stajem ponekad na pjesacki ne uvjek ali stanem pojas nikad ne vezujem

  6. #31
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    1,454
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pojas ne vezem, ponekad telefoniram, ponekad kuckam poruku, uvece kasno kad slabo koga ima prolazim i na crveno. jednom me digao pauk i to je sve od mojih prijava

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •