Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 51 to 75 of 103

Thread: Što je ljubav?

  1. #51
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Vukovar
    Posts
    46
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kako mogu doživjeti bezuvjetnu ljubav ( najbolji odgovor koji sam do sada našao)?
    * Izaberi okruženje ljudima koji te vole i koji su ti bliski bez ikakvih uvjeta i nerealističnih očekivanja. Ljudi koji posjeduju čvrsto i sigurno osjećanje vlastite osobnosti prihvatit će i tebe kao autonomnu osobnost, da budeš i ostaneš ono što jesi. Budi s ljudima koji će te ohrabriti da budeš najbolje što možeš biti, koji u tebe vjeruju. Okruži se onima koji te navode da želiš sam sebi najbolje. A jednako tako budi čvrsta i ohrabrujuća osoba prema drugima oko tebe.
    * Svijet je pun ljudi koji sude i prosuđuju druge oko sebe. Poveži se s ljudima koji te neće neprekidno suditi i prigovarati ti. Razina tvoje anksioznosti dramatično će se spustiti čim se prestaneš neprekidno osjećati u sudnici. Nemoj ni druge suditi. Na svijetu smo da se volimo i da učimo jedni od drugih.
    * Je li nužno da osoba koja te bezuvjetno voli uvijek bude jednako srdačna prema tebi i da ništa od tebe ne očekuje? Biti naprosto srdačan i biti bezuvjetan različite su stvari u ovom kontekstu. Obična stalna «srdačnost» u ophođenju može katkada ukazati na to da netko tek prihvaća tvoje samoživo ponašanje, jer ne želi ući u nelagodni konflikt s tobom. Bezuvjetnost i istinska ljubav međutim neće prihvatiti tvoj povremeni egocentrizam, jer ona ulazi znatno dublje u ljudske odnose: nije sad u pitanju tek površna igra pristojnosti i ležernosti, već dublja ljudska bliskost. Kako bezuvjetna ljubav vodi istinsku brigu o tebi, želi ti uvijek pomoći da postaneš bolja osoba – kao istinski izraz ljubavi. No ako se i ne promijeniš, uvijek će te voljeti, i to isto očekivati i s tvoje strane.
    * Postani vlastiti najbolji prijatelj. Ne budi prestrog prema sebi. Nemoj si uvijek prigovarati za svaku malu grešku. Upoznaj što je vrijedno u tebi i koja su ti dobra svojstva. Uvijek čini najbolje što možeš i raduj se svakom napretku. Što bolje ćeš se osjećati sam sa sobom, to će ti biti veće samopouzdanje, a to će ti pomoći i u tvojim vezama s drugim ljudima.

  2. #52
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Ovo mislim da je obrnuto.

    Pojasnicu i zasto... zato sto je zaljubljenost strast, a strast se sva fokusira na samo jednu osobu.

    Mislim da ako volis, volis samo jednu osobu, a ako volis vise njih onda ti ne volis...


    Quote Originally Posted by odli View Post
    Mislim da je ljubav prvenstveno u nama samima. Ako je imamo i osecamo, imamo je i osecamo za sve, ako je ne osecamo za sve nego, uslovno receno, samo za pojedine, to onda znaci da nismo savrseni u ljubavi, to jest da nismo subjekti ljubavi, davaoci ljubavi, nego da nam ljubav jos uvijek zavisi od drugih, tj. da je ipak na neki nacin uslovljena...
    a ako zavisi od drugih, onda nam nema garancije da nece zavrsiti...

    Jedina garancija da ljubav nece da zavrsi smo mi sami, jer ljubav treba da je prvenstveno u nama. E tada mozemo da je dajemo i sigurno cemo je i primiti, od istinskih givera kao sto smo mi...

    Ljubav dvoje nesavrsenih givera nikada nema garanciju trajnosti, jedino dva savrseno bezuslovna givera (znaci oni kojima nije problem dati ljubav svakome), mogu da odrze vjecitu ljubav i vezu..

    Ostali to tek treba da nauce, obicno kroz teske lekcije...
    Mislim da se ovdje radi o drugoj vrsti ljubavi, ja volim svoju familiju, volim svoje drugove, drugarice, ali to je druga vrsta ljubavi od ljubavi o kojoj sam ja pisao.

  3. #53
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Shone, kako si krenuo ti ces jos reci da volis svih 6 milijardi ljudi osim Zvoncice

  4. #54
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Ah sad.., pa nisu mi ni mrzni tih 6 milijardi ljudi

    A nemoj Zvoncicu da mi diras, nju volim kao druga sa foruma

  5. #55
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Shone samo snijeg ne voli...ali ce ga jos vise omrznut kad svoj plan mucenja sprovedem u djelo:lolblue:

    Shone, slazem se sa tobom...ljubav prema svojim roditeljima, braci, sestrama je jedno, a ljubav prema onome sa kim si u ljubavnoj vezi je nesto drugo...nikako se ne mogu uporedjivati te ljubavi (ne bih da te prepadam, ali vele da ti zena posle 15 godina braka ne dodje cak ni ka' sestra, no ka brat!:twist::lolblue
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  6. #56
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Shone samo snijeg ne voli...ali ce ga jos vise omrznut kad svoj plan mucenja sprovedem u djelo:lolblue:
    samo sto neces imati vise prilike ove godine da ostvaris svoj plan.

  7. #57
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor, Montenegro, Montenegro
    Posts
    3,774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Unhappy

    Nekada plasim se
    sto u meni vidis ti
    a onda me umire
    oci pune ljubavi

    I bogat sam
    k'o da sam kralj
    i gospodar oblaka

    I ne znam gdje
    al' povest' ce me
    ritam tvojih koraka


    Ilitiga zaljubljenost je predigra za eventualnu ljubav....o ljubavi ne mozes pricati dok ne spoznas i drugu stranu medalje pojedinca...dok tu stranu ne prihvatis onakvom kakva je. Umjetost nije pronaci savrsenu osobu vec nesavrsenu osobu voljeti na savrsen nacin...
    Ljubav je kao biljka...zaljubljenost njeno sjeme...to sjeme trazi vodu da bi nabubrilo i klijalo...trazi zemlju u kojoj bi raslo i to okruzenje svojim mjenjanjem mjenjalo krasilo upotpunjavalo...biljka trazi paznju i brigu...ljubav isto...
    zaljubljenost izaziva leptirice u stomaku i letove medju oblake i famozno 7mo nebo...a ljubav pruza stabilnost i osjecaj prisutnosti nekoga u tvom danu, mislima i dusi...
    Sto jednom procitah :
    Nezrela ljubav: "Volim te jer te zhelim."
    Zrela ljubav: "Zhelim te jer te volim."
    Zaljubljeni gledaju jedno u drugo,a oni koji se vole gledaju u istom pravcu.Oni koji se vole uzimaju u obzir zelje onog drugog nemaju u fokusu samo one svoje...zarad svega toga neke ljubavi trpe daljine i razdvojenost...zarad takve jedne price nocas i ovaj post...
    Imate neprijatelje? Odlicno! To znaci da ste se borili za neki sopstveni stav u zivotu!

  8. #58
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ShOne
    Mislim da se ovdje radi o drugoj vrsti ljubavi, ja volim svoju familiju, volim svoje drugove, drugarice, ali to je druga vrsta ljubavi od ljubavi o kojoj sam ja pisao.
    Quote Originally Posted by zvoncica
    ljubav prema svojim roditeljima, braci, sestrama je jedno, a ljubav prema onome sa kim si u ljubavnoj vezi je nesto drugo...nikako se ne mogu uporedjivati te ljubavi
    Ljubav je kao energija, koja ili postoji ili je nema. Ako postoji, zraci iz covjeka svuda jednako. Ako se blokira (recimo prema nekoj 'nepozeljnoj' osobi), u tom momentu je ne osjecamo ni za koga jer smo napravili zid u sebi, dok se ponovo ne otvorimo..

    Poshto je ljubav osjecanje momenta, ili volimo sve ili ne volimo nikoga. Razmislite malo..u momentu kada nekoga mrzite, da li u tom momentu osjecate ljubav?...ne..

    A izrazavanje ljubavi je razlicito prema razlicitim osobama, tu se slazem. To je zato sto je odnos sa svakom razlicitom osobom razlicit, ni sa kim ne pricamo potpuno iste price...


    Quote Originally Posted by ShOne
    Mislim da ako volis, volis samo jednu osobu, a ako volis vise njih onda ti ne volis...
    Ne, nego se radi o tome da sa intimnim partnerom dijelimo nesto sto ne dijelimo sa ostalima koje volimo - fizicku strast... samo jednoj osobi u momentu mozemo da poklonimo takvu stoprocentnu strast.. Ljubav je drugo od strasti.
    (znaci pravim razliku izmedju ljubavi i strasti, tj. intimne zhelje..inace naravno da se slazem da ako takvu intimu dijelimo sa vise njih istivremeno, pravu strast ne osjecamo prema nikome osim prema gratifikaciji svoj sex nagona... :blah: )
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  9. #59
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @ Vikky, predivan post! kao i uvijek...

    Prema postovima se zaista moze zakljuciti ko jeste a ko nije osjetio i dozivio duboku ljubav...

    @Hari, vidim da ti jos uvijek nije dosta politike ni na ljubavnom forumu Pravi ste politicari ti i Zvonce...
    @Zvonce, mod si na ljubavi znaci pa zato kazem, meni kad te citam, tvoji postovi zvuce kao da ljubav dozviljavas kao politiku..stalno price o manipulacijama, eliminacijama protivnika, nevjerstvima...gdje je u tim pricama ljubav?
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  10. #60
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Odli mislim da se ne slazemo u nekim pogledima ljubavi, ali svako osjeca ljubav na svoj nacin. Ja bih volio samo da kazes kako prema postovima mozes zakljuciti ko je dozivio duboku ljubav? Kako prema mojim postovima znas dali sam ja imao tu ljubav ili ne?
    I koja je to duboka ljubav, jer kako ti kazes ljubav je samo jedan osjecaj, jedna energija, prema svima ista, a sa partnerom je strast?
    Last edited by Sh0ne; 27-02-09 at 11:34.

  11. #61
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Shone, iskusno oko ljubavologa lako primijeti ono sto laiku promakne, mada se odma vidi da ti nijesi duboko zaora tu njivu zvanu ljubav, a cak nemas dovolje teoretske pretpostavke i cini ti se da je dovoljno iskustvo. Na ljubav posmatraj kao na kosmicku prasinu koja nije ista kao ona kad ljeti vljetar puva pa nas utruni.

  12. #62
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Shone, iskusno oko ljubavologa lako primijeti ono sto laiku promakne, mada se odma vidi da ti nijesi duboko zaora tu njivu zvanu ljubav, a cak nemas dovolje teoretske pretpostavke i cini ti se da je dovoljno iskustvo. Na ljubav posmatraj kao na kosmicku prasinu koja nije ista kao ona kad ljeti vljetar puva pa nas utruni.

    Mora da je tako :roll:

  13. #63
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    NYC, Manhattan/ PG
    Posts
    1,175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "on ti je kao djus-vodka, uvece ti bude super, ujutro se oporavljas od glavobolje" said by Shiney on 2.1.2009 - da li je to ljubav?
    LiFe iS a BiTcH, dEaL wItH iT oR DIE!

  14. #64
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Ako se blokira (recimo prema nekoj 'nepozeljnoj' osobi), u tom momentu je ne osjecamo ni za koga jer smo napravili zid u sebi, dok se ponovo ne otvorimo..
    u potpunosti se slazem sa ovom konstatacijom... jer sam ja sada u toj fazi :mad:

    pomenula si ljubav i strast...
    da li vam se desilo da posle ljubavi ostane samo strast, i da li to prepoznate ili zavaravate sebe da jos uvjek volite tu osobu?

    vikky...predivan post
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  15. #65
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mad_dog_KO View Post
    Ljubav je bolest. Zarazis se, prelezis je (nekad "brzo" nekad ne) ali uvijek ozdravis sve dok te opet ne uhvati i u krug...
    prije ce biti da je to zaljubljenost
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  16. #66
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Poshto je ljubav osjecanje momenta, ili volimo sve ili ne volimo nikoga. Razmislite malo..u momentu kada nekoga mrzite, da li u tom momentu osjecate ljubav?...ne..




    nikako ljubav nije osjecanje momenta...mozda je ti tako dozivljavas

    Quote Originally Posted by odli View Post
    @ Vikky, predivan post! kao i uvijek...

    Prema postovima se zaista moze zakljuciti ko jeste a ko nije osjetio i dozivio duboku ljubav...

    @Hari, vidim da ti jos uvijek nije dosta politike ni na ljubavnom forumu Pravi ste politicari ti i Zvonce...
    @Zvonce, mod si na ljubavi znaci pa zato kazem, meni kad te citam, tvoji postovi zvuce kao da ljubav dozviljavas kao politiku..stalno price o manipulacijama, eliminacijama protivnika, nevjerstvima...gdje je u tim pricama ljubav?
    ako igdje nema politikarenja, to je na ovom pdf...a kako tebi zvuce moji postovi, tvoja je percepcija i tu ti ne mogu pomoci...bice da je u tebi problem kad u mojim postovima vidis i ocjenjujes da eliminisem protivnike, manipulisem, moji postovi odisu nevjerstvom...a nikako ne mozemo biti vidoviti da po postovima zakljucimo ko je, a ko nije, dozivio duboku ljubav...valjda dozvoljavas da neko ima vizije kako bi trebalo da izgleda ljubav, iako je nije dozivio, da pise o tome kako bi volio da ona izgleda?
    btw, dobrodosla
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  17. #67
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    nikako ljubav nije osjecanje momenta...mozda je ti tako dozivljavas
    That was I talking about...

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    a nikako ne mozemo biti vidoviti da po postovima zakljucimo ko je, a ko nije, dozivio duboku ljubav...
    This too...

  18. #68
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^Tijana^ View Post
    "on ti je kao djus-vodka, uvece ti bude super, ujutro se oporavljas od glavobolje" said by Shiney on 2.1.2009 - da li je to ljubav?
    To samo ti tj. ona zna, za nekoga je ljubav kad su hiljadama kilometara daleko, za nekoga kad se svaki dan gledaju s jos 5-6oro i tako, razlikujemo se - sto je dobro.
    She is only here to annoy herself!

  19. #69
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor, Montenegro, Montenegro
    Posts
    3,774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E stvarno vas ne kapiram...svako ljubav vidi na razlicit nacin i dozivljava u razlicitim segmentima zivota razlicito.Zavisno od karaktera same osobe i njegovih/njenih afiniteta ljubav je mu je/joj je totalna privrzenost danas,sjutra mozda s crnim prije podna,popodne s maminim sinom i sl. Ne vrijedi da pokusavas objasniti sto je ljubav i tvrditi da si ti upravu a neko u krivu...ljubav je za nas onakva kakva nam je u toj situaciji potrebna ili je zelimo...

    Moja ljubav je do juce bila tu u svakom segmentu svakodnevice,tijelom,dusom i mislima...danas i u narednom periodu to je daljina i razdvojenost na razlicitim krajevima planete...To je jednostavno tako u zivotu...ako ocekujemo da nesto bude trajno,nepromjenjivo i nismo voljni da prihvatimo i adaptiramo se promjenama...onda ne volimo onoga s kim smo u vezi nego volimo sebe u toj vezi...

    @odli milo ocima sto te vide ponovo ovdje
    Imate neprijatelje? Odlicno! To znaci da ste se borili za neki sopstveni stav u zivotu!

  20. #70
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Vukovar
    Posts
    46
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ljubav se ne može osjetiti ako ste sami. Isto vrijedi i za sreću.

  21. #71
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    984
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MaJLeNa View Post
    Ljubav ......

    Zabava za siromashne :blah:
    Da i oni imaju cim da se urade :mrgreen:
    'Atomik, o-o, atomik, ou tunajt'

  22. #72
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,779
    Thanks Thanks Given 
    637
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Ljubav je rijec za hemijsku reakciju koja se desava u mozgu

  23. #73
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kradem_Shahte View Post
    Ljubav je rijec za hemijsku reakciju koja se desava u mozgu
    A kako tu hemijsku reakciju preokrenuti u suprotni smjer

  24. #74
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    984
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislis da se "odljubis"?
    'Atomik, o-o, atomik, ou tunajt'

  25. #75
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Preusmjeris je na nekog drugog
    She is only here to annoy herself!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Sve za Ljubav
    By LoveDoll in forum Ljubav
    Replies: 109
    Last Post: 22-09-06, 13:57
  2. Ljubav!!!
    By ^Tijana^ in forum Ljubav
    Replies: 33
    Last Post: 26-05-06, 13:52
  3. Ljubav!!!
    By Sailoreagle in forum Ljubav
    Replies: 47
    Last Post: 01-03-05, 20:51
  4. Ljubav
    By The Answer in forum #montecafe
    Replies: 9
    Last Post: 02-02-04, 21:41

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •