Results 1 to 17 of 17

Thread: ljubav

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default ljubav

    Jer nam Bog ne dade duha straha, nego sile i ljubavi i cistote.

    2 Tim. 1, 7

    Negdje na forumu Ljubav sam naisao na topic koji je zakljucan bio a glasio je cini mi se "ja sam Ljubav-Isus"...komentari su bili ocekivano posprdni, sto zbog cinjenice da forume mahom obilaze neozbiljni likovi, pubertetlije, mada se nadje i neki "ozbiljniji" posprdni komentar na sve sto ima veze sa religijom....

    mislim da nema potrebe da diskutujem o tudjim religijama niti da ih ponistavam, ono sto objedinjuje to je ljubav...

    Jer Bog je ljubav kako je to apostol Jovan lijepo vidio...ova priroda oko mene i ova mora, nebo, kise, ptice, ribe, sve je to stvorila Ljubav...znam da ce me sada zasuti komentarima tipa "crkva klala i ubijala" neka...

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in the middle of everything
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    topic je zakljuchan jer mu nije mjesto tamo bilo, ma koliko se pojam ljubavi shiroko shvatao...

  3. #3
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Confusion Bay
    Posts
    73
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako je suditi po tome sto ga se svi boje, bas kao i ljubavi - onda jeste, bog je stvarno ljubav...
    [size=6]
    WHERE IS THE KABOOM?!
    There was supposed to be an earth-shattering KABOOM!

    [/size]

  4. #4
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    502
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by <P.[a.i
    .N>]Ako je suditi po tome sto ga se svi boje, bas kao i ljubavi - onda jeste, bog je stvarno ljubav...

    slazem se...
    ... i ne znam da li sam ja covjek koji je sinoc sanjao da je leptir
    ili sam pak leptir koji danas sanja da je covjek...

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Louisville, KY
    Posts
    2,449
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    crkva klala i ubijala! i ja kazem, ali nema veze sa tim.. slazem se sa tobom u sustini..
    Liberty and justice

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    odakle ta konstatacija da se Boga svi boje? Koji svi? Ja bih bio srecan da je tako kao sto kazes, onda bi znao da su ljudi svjesni da Bog postoji, ali u stvari nije tako...ljudi zive neku pogresnu ljubav, teze pogresnim stvarima...malo je onih koji bi "za ljubav izgorit" ... kakva je svijest ljudi ovdje o ljubavi govori podatak da u drzavi sa 600 000 ljudi svaki cetvrti brak se rasturi, a da ne pominjem koliko se odrzi na silu zbog straha i ne znam cega....sve su to same gole iluzije...to krdo namackanih zena koje se kupe za dobro auto...ili krdo muskih degenerika obucenih u drcnost pre$ednika uglancane karoserija, spolja gladac, unutra jadac....gdje je ljubav? gdje su prijatelji, oni hriscanski bliznji....koliko ih od vas ima takvih? to je jedan dubok problem u svijesti mnogih...ljubav.. ne samo tjelesna izmedju zene i muskarca...dusa nema pol...bez zlih nastojanja, bez cinjenja dobra sa primjesom "vratices mi"...bez zavisti...ono da ista lebdi izvise svih stvari prokletog uma i materije...

  7. #7
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    871
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hm...postoji više vrsta ljubavi...svako je tumači na svoj način i različito doživljava...glupo je o tome raspravljati.

    Možda bi ovaj topik trebao da inicira priču o ljubavi prema Bogu,a svaki kometar će opet zavisi od toga ko je koliko pobožan i da li je uopšte.

    Ako se iko doslovno pridržava zapovjesti "Ljubi bližnjeg svog" nek' "se baci kamenom"...niko...? Zato mi je svaka priča o tome izlišna.

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,106
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ljubav o kojoj je Isus govorio je prava ljubav,nebitno jel žena u pitanju ili ne,već je ista za svakog i to je prava stvar, potiče samo od duha...

    ljubav prema ženama je nešto deseto i fizika je i nema veze sa ljubavlju o kojoj je Isus govorio

    ograđujem se to je moje mišljuenje.
    No Attitude, Just Music !

    ...mogao bih biti i bolji.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nesreca je u tome sto ne primjenjujemo u praksu tu ljubav koju je propovijedao Isus Hristos... ljubav prema bliznjem svom, ljubav prema svakome - bezobzira koje je religije, rase... ljudi su svi isti.
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  10. #10
    Join Date
    May 2004
    Location
    dzep od srca tvog....
    Posts
    224
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Trinity from Zion
    Nesreca je u tome sto ne primjenjujemo u praksu tu ljubav koju je propovijedao Isus Hristos... ljubav prema bliznjem svom, ljubav prema svakome - bezobzira koje je religije, rase... ljudi su svi isti.
    Ih...kad bi to bilo tako i u praksi.Meni se npr.desilo da neko ko swima prica da me woli, na kraju kaze da mu je smetala moja vjera.Dno....Stvarno me je pogodilo to, i bas od tada su pocela moja razmisljanja na tu temu.Narawvno, ne da dijelim ljude, nego da 2 put pametnije postupim.Ja lično ljde dijelim na dobre i na one koji to nisu.Vjera za mene, u tom smislu nema nikakaw znacaj.....
    ...ne zatwaraj zamnom ni srce, ni wrata....

  11. #11
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    14
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bog nije vera u ljubavi vec vera za zivot, nada.
    Da suncu skinem oreol
    da nebo shvati moju "Bol"....

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Suncev oreol...

    Ako jezike covjecije i andjelske govorim a ljubavi nemam, onda sam kao zvono koje zvoni, ili praporac koji zveci.
    I ako imam prorostvo i znam sve tajne i sva znanja, i ako imam svu vjeru da i gore premjestam, a ljubavi nemam, nista sam.

    1 Kor 13,1

    i ne bih polemisao sa tobom oko toga...makar za sada

  13. #13
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    54
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by phenomenon
    Suncev oreol...

    Ako jezike covjecije i andjelske govorim a ljubavi nemam, onda sam kao zvono koje zvoni, ili praporac koji zveci.
    I ako imam prorostvo i znam sve tajne i sva znanja, i ako imam svu vjeru da i gore premjestam, a ljubavi nemam, nista sam.

    1 Kor 13,1

    i ne bih polemisao sa tobom oko toga...makar za sada

    "Ljubav dugo trpi, milokrvna je; ljubav ne zavidi, ljubav se ne velica, ne nadima se, ne cini sto ne valja, ne trazi svoje, ne srdi se, ne misli o zlu, ne raduje se nepravdi, a raduje se istini; sve snosi, sve vjeruje, svemu se nada, sve trpi......tako sad vidimo kao kroz staklo u zagonetki, a onda cemo licem k licu, sad poznajem nesto, a onda cu poznati kao sto sam poznat. A sad ostaje VJERA, NAD, LJUBAV, ovo troje; ali je LJUBAV NAJVECA MEDJU NJIMA." 1. Korincanima, 13-4.5.6.7.12.13

    beskrajno te ljubim....... :twist:

  14. #14
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ajmo satanisti, orgijajte!!!
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Odijelo ti je krjepost i ljepota i osmjehujes se na vrijeme koje ide….Mnoga voda ne moze ugasiti ljubavi, niti je rijeke potopiti….Metni me kao pecat na srce svoje, kao pecat na misicu svoju jer je ljubav jaka kao smrt, i ljubavna sumnja tvrda kao grob; zar je njezin kao zar ognjeni, plamen Bozji…. Ljubim te ljubavlju vjecnom, zato ti jednako cinim milost.

    volim te

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    6
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zainteresovanost za osobu suprotnog pola moze da zapocne simpatijom ili tjelesnom(fizickom)privlacnoscu.A ako se ljubav desi,mislim da je ona, donesena na krilima andjela,ona o kojoj je govorio Bog nas.

  17. #17
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Da citiram Pekinsku Patku:

    LJUUUUUUUUBAV SMO TI I JA

    O ljubavi se ne prica, vec se u njoj uziva ili se licna iskustva/frustracije pokusavaju uzdignuti na nivo opsteg pravila i ili neke dosadne definicije koja ne moze uhvatiti ni djelic sustine.

    O stvarima srca ne vrijedi razmisljati glavom.
    Vecina ljudi je zla

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •